Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Czasumilacz

CERTINA DS-8 GENT czy może....

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć! 

Jestem świeży na rynku zegarków, stąd moje pytanie.

Czy znajdę coś podobnego/porównywalnego do CERTINA DS-8 GENT?  Jest to zegarek który mi się od razu spodobał, ale wolałbym mieć porównanie niż napalać się na pierwszy lepszy który zobaczę.
Jako wyjadacze na tym rynku, może podpowiecie co byłoby lepsze, jakie parametry itp? Trochę już poczytałem na ten temat, ale mega ogólnikowo.
Wchodzę w kwarc ze względu na praktyczność i na bransolecie.
Obwód nadgarstka: 16-16.5cm
Miejsce zakupu: Polska z możliwością przymiarki
Pochodzenie: Szwajcaria 
Typ: Diver
Budżet: 2500pln 
image.png.a2ed43044e9c8638cc3762e001fbf91e.png

Edytowane przez Czasumilacz
dodanie preferencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przymierzyć Certina Ds-8 i wydaje się trochę za duży do mojego nadgarstka. 
 

322631156_780506440098186_4408885426819160696_n.jpg

Mierzyłem jeszcze? CERTINA DS ACTION 38mm (Tylko brałbym całego w stali)  REFERENCJA: C032.807.11.051.00 
Co sądzicie o tym modelu? Może jednak pójść w automaty?
325413615_497171025874047_1298746170580495639_n.thumb.jpg.3101188b634bb74f9a9552d94f71cc2c.jpg

Edytowane przez Czasumilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS Action w 38 mm to bardzo porządny nurek i rozmiar w sam raz na twój nadgarstek. Kwarc ma swoje zalety bez dwóch zdań, zależy czego oczekujesz od zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie coś do polecenie w stylu nurka i 38mm kwarcowy? 
Kwota zwiekszona do 3300pln

Z automatów wygrywa ten 38mm u góry, można znajdę coś równie fajnego z kwarcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Czasumilacz napisał(-a):

Macie coś do polecenie w stylu nurka i 38mm kwarcowy? 
Kwota zwiekszona do 3300pln

Z automatów wygrywa ten 38mm u góry, można znajdę coś równie fajnego z kwarcem.

W tym rozmiarze ciężko będzie, a to co zaproponował @cordi7to najlepsze opcje skoro ma być bezobsługowy :)

Ja osobiście wybrałbym przymierzoną Certinę DS ACTION głównie ze względu na Powermatic, bo nawet jak zdejmiesz go w piątek, to w poniedziałek będzie Ci pracował. I dobrze Ci leży na nadgarstku. Ma również świetne parametry. WR 300, szafir, wspomniany mechanizm Powermatic 80.111 i podświetlenie SuperLuminova. Certiny stosują również swój patent DS; jako kompleksowy system zabezpieczeń swoich zegarków .

Zastanów się nad nim.

Nie wybieraj pochopnie; pod wpływem impulsu, albo nagłej potrzeby. Zegarek to będzie być może Twój codzienny towarzysz.

Dobrze dobierz kolor, parametry, poczytaj o danej marce.

I nie zapomnij poczytać o mechanizmie Powermatic :)  https://zegarkistrojny.pl/pl/n/96

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zamówiłem do kruka Certine DS ACTION 38mm na piątek, przymierze i zobaczę co dalej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc, padło na Certine DS Action.
Szukam gdzieś informacji odnośnie zajmowania się zegarkiem kupiłem Certine DS Action 38mm REFERENCJA: C032.807.11.051.00, macie jakieś poradniki gdzie znajdę, dokładny opis powermatica użytego w moim zegarku? Kiedy mogę przestawiać zegarek, jak dbać o niego i jak najwięcej ciekawostek o tym sprzęcie? 

Edytowane przez Czasumilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Czasumilacz napisał(-a):

Dzięki wszystkim za pomoc, padło na Certine DS Action.
Szukam gdzieś informacji odnośnie zajmowania się zegarkiem kupiłem Certine DS Action 38mm REFERENCJA: C032.807.11.051.00, macie jakieś poradniki gdzie znajdę, dokładny opis powermatica użytego w moim zegarku? Kiedy mogę przestawiać zegarek, jak dbać o niego i jak najwięcej ciekawostek o tym sprzęcie? 

Gratuluję wyboru, Certiny to porządne zegarki.

https://calibercorner.com/tissot-caliber-powermatic-80/

Nastawianie zegarka powinieneś mieć w instrukcji.

Ale jakby co, to masz w załączniku.

 

 

 

certina_product_sheet_DS_ACTION_DIVER_C032.807.11.051.00.pdf Certina-user-manual-357-pl.pdf

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.