Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lukiboss

MRG G1000 - spolerowanie bezela (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

posiadam zegarek konkretnie w tej wersji kolorystycznej:

BmsFgau.png

Czy jest w nim w ogóle możliwość spolerowania tego szarego/ciemnego bezela, tak żeby po prostu został srebny kolor? 

Wiem, że pomysł trochę szalony, no ale pozostałe wersje kolorystyczne które mają ten bezel srebny podobają mi się o wiele bardziej.

Dla zobrazowania o co mi chodzi, tutaj wersja w pełni srebna:

zU2ML3e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobić można wszystko, tylko pytanie czy warto ryzykować? Moim zdaniem polerowana powierzchnia całkowicie zepsuje wygląd tego zegarka, jeżeli już to należałoby usunąć ciemną powłokę z powierzchni bezela oraz wykonać jego szlif w celu uzyskania efektu szczotkowania. W celu wykonania zabiegu należałoby odkręcić też bezel co wiąże się z rozszczelnieniem koperty ponieważ szkło jest osadzone właśnie w bezelu. Żeby cały proces miał jakiś ciekawy finalny efekt to trzeba mieć dostęp do tokarki oraz odpowiednich materiałów ściernych, nie wiem jaki stop tytanu jest zastosowany w tym zegarku, ale tytan też nie jest jakiś łatwy w obróbce. No i najważniejsza kwestia to doświadczenie, bez którego nie podchodziłbym do tematu bo szkoda psuć takiego zegarka. 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już może lepiej byłoby po prostu wymienić ten bezel na ten który się podoba? Tylko to będzie kosztować 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezela do MRG chyba nie da się kupić jako część zamienna, z tego co kojarzę to można tylko zegarek wysłać do Japonii w celu odnowienia, ale nie jest to tani interes 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie nie ma tego jako część zamienna?😮 Kogoś tam już powaliło w tym Casio😒

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby sprzedać zegarek i kupić taki jaki się podoba.

Ingerencja/mod w tego typu zegarek bardzo obniży jego wartość rynkową w ewentualnej odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nieopłacalne i raczej nie uda się tego dobrze zrobić.

Ja się kiedyś orientowałem w tym temacie bo akurat chciałem zrobić odwrotnie.... do modelu MRG G1000DC chciałem dokupić czarny bezel bo ten srebrny nie wygląda za dobrze ....skończyło się sprzedażą zegarka które i tak sporo tracą na wartości 😕

Jak nie podoba Ci się to zestawienie kolorystyczne to raczej myślałbym o sprzedaży i kupnie innego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Ingerencja/mod w tego typu zegarek bardzo obniży jego wartość rynkową w ewentualnej odsprzedaży.

Już samo kupno tego zegarka gwałtownie obniża jego wartość przy odsprzedaży ;) :D  - a grzebanie przy jego dizajnie możliwość odsprzedaży jeszcze bardziej ograniczy...  Radzę odpuścić zapędy, no chyba że planujesz dożywocie dla niego na swoim nadgarstku.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

Poważnie nie ma tego jako część zamienna?😮 Kogoś tam już powaliło w tym Casio😒

Z doświadczenia wiem, że niektóre części do serii MTG oraz MRG nie są dostępne do kupienia w serwisie, kiedyś kontaktowałem się w tej sprawie z serwisem Zibi i dostałem informację, że nie można zamówić tych części, natomiast była możliwość wysłania zegarka do Japonii w celu naprawy, koszt samej wysyłki zegarka 350zł.

 

10 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Najlepiej byłoby sprzedać zegarek i kupić taki jaki się podoba.

Ingerencja/mod w tego typu zegarek bardzo obniży jego wartość rynkową w ewentualnej odsprzedaży.

Zdecydowanie najlepsze wyjście👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Nie wiedziałem, że odkręcając bezel rozszczelniamy zegarek, na takie coś się nigdy nie zgodzę, także temat można zamknąć. (no chyba, że to nie prawda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega łapie schemat i sam oceni z czym to się wiąże 😝

post-71916-0-73259100-1431378554.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wytrzymałem i to zrobiłem. Potem będę to argumentował, ale jestem bardzo zadowolony z efektu:

jMByCDh.jpg

Ogólnie sytuacja wyglądała tak, że miałem możliwość sprzedaży swojego zegarka i musiałbym 2k dołożyć do takiej wersji jak chcę. Nudziłem się w robocie (zdalnej), papier ścierny poszedł w ruch, trochę pasty polerskiej i wyszło jak na zdjęciu.

Możecie mnie hejtować ile chcecie, ale ważne, że ja jestem zadowolony. Szczerze mówiąc to mogłem to o wiele wcześniej zrobić... 

Zegarek ma u mnie dożywotkę, bo nic lepszego nie znajdę.

Przy okazji rozbierania to nasmarowałem uszczelki, na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega wyszło, podoba mnie się 👌🙂

 🤔

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukiboss napisał(-a):

ja jestem zadowolony

To jest najważniejsze - i dlaczego niby mielibyśmy Cię hejtować? Twój zegarek Twoja sprawa - nawet jakbyś go pod pociąg położył żeby sprawdzić czy wytrzyma to i tak byśmy Ci napisali że fajnie wyszedł... trochę płasko, ale fajnie ;)  :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Daito napisał(-a):

To jest najważniejsze - i dlaczego niby mielibyśmy Cię hejtować? Twój zegarek Twoja sprawa - nawet jakbyś go pod pociąg położył żeby sprawdzić czy wytrzyma to i tak byśmy Ci napisali że fajnie wyszedł... trochę płasko, ale fajnie ;)  :D

No bo mi tu każdy pisał, że to nie ma sensu, że lepiej sprzedać i kupić taki jaki będzie pasował. A tu wyszło tak, że nudziłem się na tyle, że postanowiłem "spróbować" no i jestem na prawdę zadowolony :D Oszczędziłem kupę hajsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 30.06.2023 o 23:25, lukiboss napisał(-a):

No bo mi tu każdy pisał, że to nie ma sensu, że lepiej sprzedać i kupić taki jaki będzie pasował. A tu wyszło tak, że nudziłem się na tyle, że postanowiłem "spróbować" no i jestem na prawdę zadowolony :D Oszczędziłem kupę hajsu

Zadając dane pytanie to każdy odpowiada raczej w taki sposób co sam by zrobił 😉 

Jeśli jesteś zadowolony to najważniejsze 😊 

A jakbyśmy napisali abyś spolerował a efekt byłby dla Ciebie negatywny to wtedy byś nas ganił 🤣 

 

 

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważny krok.

Najważniejsze, że jesteś zadowolony 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.