Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jakubjan1991

Polowanie na pierwszego Rolexa

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór koledzy i koleżanki!

 

Forum śledze od dłuższego czasu jako gośc, a jako, że nadszedł moment, w którym kupię swojego pierwszego Rolexa to postanowiłem się zarejestrować i zapytać ekspertów.

Chodzi mi konkretnie o zakup z drugiej ręki, mój budżet to między 40-50k pln.

 

Przeglądając forum natknąłem się na link wklejony przez jednego z forumowiczów ze sklepem oferującym markowe zegarki z drugiej ręki:

https://www.watchfinder.co.uk/

Tak się składa, że na stronie znalazłem dokładnie to czego szukałem.

Według oferty zegarek posiada pudełko oraz papiery.

Pytanie standardowe - czy strona jest rzeczywiście legit, a oferowane tam zegarki sa oryginalne? 

 

Mi chodzi konkretnie o ten zegarek:

 

https://www.watchfinder.pl/Rolex/Mid-Size Datejust/78240/25921/item/229211

 

lub ew:

https://www.watchfinder.pl/Rolex/Mid-Size Datejust/68240/57113/item/232665

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watchfinder ogólnie jest w porządku, ale...

Szczerze mówiąc, wybrałbym coś o rozmiarze bardziej adekwatnym do podanego budżetu, który obiektywnie nie jest mały. 

Nie uważam, że im większa tarcza, tym lepiej, ale czy naprawdę chcesz nosić zegarek o średnicy 31 mm?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, że trochę nie na temat, ale na pewno chcesz 31mm? Moja zona ma większy a ma mikro rękę.

 

Druga sprawa to cena... za ~20 letnie zegarki 7300 i 4900 euro? Wg mnie to szaleństwo. Nawet na bazarku można do 50 tys kupić praktycznie nówki.

 

Fakt, że większe rozmiary - 36mm... ale szukając małego męskiego zegarka celowałbym właśnie w 36mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz kupić zegarka w rozmiarze 31 mm, uwierz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup coś na naszym bazarku. Pełen zestaw  tam znajdziesz od razu lub wkrótce, prawie nowy i dobrym rozmiarze, ewentualnie napisz w dziale "poszukuję". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca jest w porządku, kiedyś kupowałem tam Paneraia, wszystko było ok. Można też delikatnie ponegocjować, ale nawet jeśli coś opuszczą to i tak ich ceny nie należą do szczególnie atrakcyjnych. W planowanym budżecie znajdziesz coś ciekawszego u nas na bazarku.

No i tak jak Koledzy piszą, rozmiar tego zegarka jest typowo damski.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze.

Bardzo Wam dziękuję za tak liczne odpowiedzi :)

W takim razie będe polował na coś większego i zapewne u nas, na bazarku :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżę bo Rolex Air King to zegarek, który od zawsze mi się podobał. 

Ciężko go znaleźc w PL dlatego swój wzrok kierowałem bardziej w stronę Datejust-a.

 

W każdym razie, znalazłem w naprawdę niezłej cenię taki oto model:

 

https://www.vestiairecollective.com/men-accessories/watches/rolex/silver-steel-air-king-rolex-watch-28936287.shtml

 

Dodatkowo "kolega" z Niemiec o bardzo dobrej opinii ma takie cudo:

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-air-king-stahl-ref-14000m---box--papiere-von-2001--id26890554.htm

 

Czy ktos z Was mógłby rzucić okiem i powiedzieć czy wszystko wygląda ok?

Sprawdzałem opinie tego "komisu" i niby jeżeli użytkownik kupi podróbkę to hajs jest zwracany.

Edytowane przez jakubjan1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tobie się jakoś szczególnie podobają takie stare i małe zegarki, czy o co chodzi? Budżet masz taki, że możesz sobie pozwolić na coś z teraźniejszości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mi głównie chodzi o aspekt wizualny. Ja wiem, że to 20letni zegarek, ale po prostu mi sie podoba. Polowałem na 36mm datejust-a, ale nie wiem czy z 34mm jest jakaś wielka różnica.

 

A i budżet to wiesz, wiadomo, że jak znajdziesz zegarek ze sprawdzonego źródła, który Ci się podoba, a dodatkowo jest w ok cenie to wolę dać 20-30k niż 50.

Edytowane przez jakubjan1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się podoba, ale nie jestem pewny, czy aż tak super się nadaje, żeby go codziennie tyrać... więc pytanie, do czego będzie wykorzystywany i drugie pytanie, jaki Ty masz nadgarstek w ogóle. A kwestia najważniejsza jest taka, że ja na ten przykład nie umiem ocenić stanu tych zegarków i myślę też, że raczej mało osób zna się na tym na tyle, żeby nie wtopić... 

 

1 minutę temu, dawid82 napisał(-a):

Może chcesz takiego?? 36mm 

 

No proszę i tu już masz konkret.

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jakubjan1991 napisał(-a):

Panowie odświeżę bo Rolex Air King to zegarek, który od zawsze mi się podobał. 

Ciężko go znaleźc w PL dlatego swój wzrok kierowałem bardziej w stronę Datejust-a.

 

W każdym razie, znalazłem w naprawdę niezłej cenię taki oto model:

 

https://www.vestiairecollective.com/men-accessories/watches/rolex/silver-steel-air-king-rolex-watch-28936287.shtml

 

Dodatkowo "kolega" z Niemiec o bardzo dobrej opinii ma takie cudo:

https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-air-king-stahl-ref-14000m---box--papiere-von-2001--id26890554.htm

 

Czy ktos z Was mógłby rzucić okiem i powiedzieć czy wszystko wygląda ok?

Sprawdzałem opinie tego "komisu" i niby jeżeli użytkownik kupi podróbkę to hajs jest zwracany.

 

 

Vestiare Collective nie ma wlasnych zegarkow, wystawiaja rzeczy innych profesjonalistow. Poszukaj w necie po zdjeciu, to pewnie znajdziesz oryginalne ogloszenie i nizsza cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szyszkops napisał(-a):

Mnie też się podoba, ale nie jestem pewny, czy aż tak super się nadaje, żeby go codziennie tyrać... więc pytanie, do czego będzie wykorzystywany i drugie pytanie, jaki Ty masz nadgarstek w ogóle. A kwestia najważniejsza jest taka, że ja na ten przykład nie umiem ocenić stanu tych zegarków i myślę też, że raczej mało osób zna się na tym na tyle, żeby nie wtopić... 

 

No proszę i tu już masz konkret.

 

Zegarek na imprezy okolicznościowe, wesela, imieniny, wyjścia z żoną. Nadgarstek chudy - taka genetyka, 16cm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś „date” 34mm i u mnie na 17,5 cm nadgarstku leżał świetnie. Więc u Ciebie też pewnie byłoby dobrze. 👍

U mnie leżał lepiej niż DJ 36mm. 

Aby nie być gołosłownym, tak to wyglądało:

D06AD441-5B53-420A-9148-7E73F6F49118.jpeg

F0CBB117-033F-4759-8A2F-560222C84D83.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, agremi napisał(-a):

Miałem kiedyś „date” 34mm i u mnie na 17,5 cm nadgarstku leżał świetnie. Więc u Ciebie też pewnie byłoby dobrze. 👍

U mnie leżał lepiej niż DJ 36mm. 

Aby nie być gołosłownym, tak to wyglądało:

D06AD441-5B53-420A-9148-7E73F6F49118.jpeg

F0CBB117-033F-4759-8A2F-560222C84D83.jpeg


Wow, jest piękny, naprawdę. Właśnie szukam czegoś w tym stylu czyli albo Date albo Air King. Srebrny cyferblat, ewentualnie niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ex36 np wydał się za mały, ale już karbowany dj36 siadł. Pewnie dobrze byłoby zmierzyć też przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, w cenie którą zapłacisz
Tylko stawka VAT może być inna niż nasza krajowa.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jakubjan1991 napisał(-a):

Dziekuję :) znalazłem zegarek trafiający w moje gusta w 100%, ale niestety wysyłka z Japonii.

To dolicz sobie ok 30% kosztów do ceny. Często nie wyglada już to tak atrakcyjnie🤷🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jakubjan1991 34mm na 16 - centymetrową rękę naprawdę będzie OK, a budżetu nie zrujnuje. Załączam moje stare zdjęcie nadgarstkowe i porównanie z m.in. 36mm DJ. Jeżeli jesteś z Warszawy, możemy się umówić na przymiarkę, żebyś nie brał "w ciemno".

IMG_20191107_102816.jpg

IMG_20200131_125040_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mroova napisał(-a):

@jakubjan1991 34mm na 16 - centymetrową rękę naprawdę będzie OK, a budżetu nie zrujnuje. Załączam moje stare zdjęcie nadgarstkowe i porównanie z m.in. 36mm DJ. Jeżeli jesteś z Warszawy, możemy się umówić na przymiarkę, żebyś nie brał "w ciemno".

IMG_20191107_102816.jpg

IMG_20200131_125040_1.jpg


Ja bardziej Wrocław.
Nie chcesz sprzedać może jakiegoś? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.