Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mike_1678

Prośba o pomoc. Nowy zegarek zacina się.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję pomocy. Kupiłem na jomashop nowy zegarek marki Alpina (AL-235B4FBS6) na sporej promocji. Wczoraj przyszła paczka i od razu po wyjęciu zobaczyłem, że zegarek nie działa. Stwierdziłem, że rozładowała się bateria. Podjechałem do zegarmistrza w swojej okolicy. Stwierdził, że padła bateria. Po wymianie zegarek ruszył ale po kilku godzinach zobaczyłem, że dziwnie się zachowuje mechanizm tj. w losowych godzinach gdy wskazówka minutowa dociera do minuty 14 zegarek zaczyna się zacinać. Wskazówka sekundowa skacze, reszta wskazówek stoi w miejscu. Chwilowo pomaga dociśnięcie koronki lub regulacja godziny. Wtedy zegarek startuje i jakiś czas chodzi normalnie. opisałem sytuację sklepowi, ale odpisali mi, że zegarek miał wymienianą baterię i prawdopodobnie zwrot nie zostanie przyjęty.  Dodatkowo w linku załączam film, który obrazuje problem z mechanizmem. Czy ktoś ma pomysł co może być z tym zegarkiem nie tak?

 

Film obrazujący problem z mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak ..

Takie objawy ma mechanizm zasilany padajacą baterią. ( lub źle dobrana baterią)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

Coś nie tak ..

Takie objawy ma mechanizm zasilany padajacą baterią. ( lub źle dobrana baterią)

 

Bateria była wymieniana przez zegarmistrza. Według ocen najlepszy w okolicy. Więc nie sądzę aby to była złej jakości bateria. Ale zauważyłem też, że zegarek "odblokowuje" się też jak docisnę mocno i pokręcę koronką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... nie znam qwarców.... :(


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Nie wiem... nie znam qwarców.... :(

 

OK. :) Może ktoś się zjawi obyty w temacie. Trochę szkoda wydanych 800 złotych. Niestety Alpina używa chyba jakichś swoich autorskich mechanizmów... Tutaj jest zamontowany Alpina calibre AL-240 cokolwiek to znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gwarancja na zegarek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zadra napisał(-a):

jest gwarancja na zegarek?

 

 

Kupując zegarek na jomashop nie ma gwarancji. Stąd niska cena zegarków, które sprzedają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Nocny duch napisał(-a):

Kupując na jomashop nie masz gwarancji producenta (Alpiny) tylko ich gwarancję. 
https://help.jomashop.com/articles/4683-do-you-give-a-warranty-with-the-watch/

Upierdliwością będzie pewnie konieczność odesłania im zegarka. 

 

Ja pisałem do nich. Opisałem co się dzieje i że wymieniłem baterię. Odpisali, że może być problem bo była ingerencja w zegarek. Wyślę im, poniosę koszty wysyłki i mi nie przyjmą i tyle z tego będzie. Zostawiłem dzisiaj zegarek u zegarmistrza może coś mu się uda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście sprawa rozwiązała się pomyślnie.  😄 Dzwonił zegarmistrz i udało się naprawić mechanizm. Mały opiłek metalu blokował zębatki. Nowy zegarek a takie cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.