Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
piotralski

Omega bransoleta - oryginał czy fake?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Kupiłem jak w temacie, ale nie mam pewności czy dobrze, a tanio nie było :)

Prośba do Kolegów z doświadczeniem o wypowiedź w temacie.

IMG_6404.JPG

IMG_6405.JPG

IMG_6406.JPG

IMG_6407.JPG

IMG_6408.JPG

IMG_6409.JPG

IMG_6410.JPG

IMG_8064.JPG

IMG_8066.JPG

IMG_8067.JPG

IMG_8068.JPG

IMG_8069.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podróbka. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Moim zdaniem podróbka. 

I tego się obawiałem :( Możesz coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na Twoje zdjęcia i dla mnie logo na klamerce jest za wysoko i napis OMEGA jest zbyt grubą czcionką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Ejdzej napisał(-a):

Tu masz prawilną:

https://www.watchuseek.com/threads/sold-omega-seamaster-diver-300m-professional-stainless-steel-bracelet-stz010108.5292230/

Jakość itp. Szczególnie porównaj jak wygląda grawerka, na wewnętrznej stronie zapięcia, a jak w Twojej. 

Dzięki za linka. Jeszcze wieczorkiem porównam ze swoją. 

Ehh, zachciało się bransolety, trzeba było na gumie zostawić...

 

24 minuty temu, logann napisał(-a):

Tak patrzę na Twoje zdjęcia i dla mnie logo na klamerce jest za wysoko i napis OMEGA jest zbyt grubą czcionką.

Dzięki za sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc palcem po napisie Omega na klamerce są wyczuwalne ostre krawędzie, a chyba tak być nie powinno?

 

Poddaje się :(

 

Może ktoś udostępnić fotki ze szczegółami na które zwracać uwagę przy takim zakupie? Jedna taka wtopa mi wystarczy.

No chyba, że już temat był przerobiony na forum, to może jakaś dusza wskaże gdzie czytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnowania ma prawidłowe i we właściwych miejscach. Logo na zapięciu wygląda ok. (patrząc na zbliżeniowe zdjęcie). Ale to wciąż niczego nie rozstrzyga.

Przeprowadź test taki jak na filmie (link poniżej - od 2min. i 50s.) i daj znać. Dołącz też zdjęcie brzegów, tak aby były widoczne jednocześnie śruby. Może wtedy będzie wiadomo coś więcej. 

Jeśli i to nie rozstrzygnie to aby mieć całkowitą pewność kup jedno oryginalne ogniwo do takiej bransolety i spróbuj zamienić ze zdjętym z Twojej bransolety. Jeśli będzie idealnie leżeć to masz oryginał (być może wystarczy nawet wykręcić samą śrubkę z Twojej bransolety i próbować wkręcić oryginalną śrubkę).

 

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vincent Eastman napisał(-a):

Sygnowania ma prawidłowe i we właściwych miejscach. Logo na zapięciu wygląda ok. (patrząc na zbliżeniowe zdjęcie). Ale to wciąż niczego nie rozstrzyga.

Przeprowadź test taki jak na filmie (link poniżej - od 2min. i 50s.) i daj znać. Dołącz też zdjęcie brzegów, tak aby były widoczne jednocześnie śruby. Może wtedy będzie wiadomo coś więcej. 

Jeśli i to nie rozstrzygnie to aby mieć całkowitą pewność kup jedno oryginalne ogniwo do takiej bransolety i spróbuj zamienić ze zdjętym z Twojej bransolety. Jeśli będzie idealnie leżeć to masz oryginał (być może wystarczy nawet wykręcić samą śrubkę z Twojej bransolety i próbować wkręcić oryginalną śrubkę).

 

    

Dzięki Vincent za cień nadziei :)

U mnie bransa dynda jak oryginał z filmu.

Wklejam jeszcze dodatkowe fotki. Jak widać światło ma kolosalny wpływ na zdjęcia.

Eksperyment z dokupionym ogniwem to nie jest dobry (moim zdaniem) pomysł. Skąd mieć pewność że dokupię oryginał :(

IMG_8090.JPG

IMG_8081.JPG

IMG_8082.JPG

IMG_8083.JPG

IMG_8084.JPG

IMG_8087.JPG

IMG_8088.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Twoja bransa ma nawet szczotki każda w inną stronę na ogniwach ułożonych równolegle. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, nie czepiam się, ale ja nie wiem o czym mówisz. Które zdjęcie?

Zaczynam się czuć jak w wojsku, w którą stronę, przed siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że to standard Omegi;) 

Screenshot_2023-01-24-22-09-07-550_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wyglada ok, ale musialbym miec ja w rekach zeby byc 100% pewnym 🤔

Teraz, eye_lip napisał(-a):

Screenshot_2023-01-24-22-09-07-550_com.android.chrome.jpg

 

 

a jaka jest pewnosc, ze nie jest to oryginal ktory ktos przeszczotkowal przed sprzedaza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka, pewnie jakaś mała jest. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Chyba, że to standard Omegi;) 

Screenshot_2023-01-24-22-09-07-550_com.android.chrome.jpg

To na górze czy na dole zdjęcie?

Czy w sensie (combo) że boki powinny licować z płaszczyzną bransolety od góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pokazać palcem? ;) 2 foto

Przepraszam, uciekam z tego wątku już się nie odzywam☺

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej powiedzieć wysiadam :)

Nie odbieraj mnie źle, po prostu napisz tak, by nie fachowcy zrozumieli. Gdybym miał Twoją wiedzę zapewne szerokim łukiem bym ominął ten zakup i nie było by tych pytań...

50 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Jak dla mnie wyglada ok, ale musialbym miec ja w rekach zeby byc 100% pewnym 🤔

 

Mogę podesłać na swój koszt o ile chcesz rzucić okiem.

Mam do zegarka jeszcze gumę więc goła nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, piotralski napisał(-a):

Najlepiej powiedzieć wysiadam :)

Nie odbieraj mnie źle, po prostu napisz tak, by nie fachowcy zrozumieli. Gdybym miał Twoją wiedzę zapewne szerokim łukiem bym ominął ten zakup i nie było by tych pytań...

Mogę podesłać na swój koszt o ile chcesz rzucić okiem.

Mam do zegarka jeszcze gumę więc goła nie będzie :)

 

o to Filipowi chodzilo:

Screenshot_2023-01-24-22-09-07-550_com.android.chrome.jpg.41834004ad2730676df7990b6e51b10d.jpg.d6be9f1940dc436d0166eb261bcbdfe4.jpg

 

Wg mnie to nie przesadza o tym, ze bransa jest nieoryginalna, ale zapala tzw czerwone swiatlo, po ktorym dobrze by bylo wszystko sprawdzic

 

Do Szwajcarii chcesz bransolete wysylac? Obawiam sie, ze koszty beda wysokie 😉

Latwiej by Ci bylo podejsc do jakiegos AD czy butiku Omegi i porownac samemu z oryginalna :) 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

o to Filipowi chodzilo:

Screenshot_2023-01-24-22-09-07-550_com.android.chrome.jpg.41834004ad2730676df7990b6e51b10d.jpg.d6be9f1940dc436d0166eb261bcbdfe4.jpg

 

Wg mnie to nie przesadza o tym, ze bransa jest nieoryginalna, ale zapala tzw czerwone swiatlo, po ktorym dobrze by bylo wszystko sprawdzic

 

Do Szwajcarii chcesz bransolete wysylac? Obawiam sie, ze koszty beda wysokie 😉

Latwiej by Ci bylo podejsc do jakiegos AD czy butiku Omegi i porownac samemu z oryginalna :) 

 

 

 

Domyśliłem się, trochę mnie zmyliło jego zdjęcie.

No fakt, teraz zauważyłem skąd piszesz :) Zrobię jak sugerujesz podjadę do butiku, może pomogą w porównaniu.

Aczkolwiek, chyba się zdecyduje na nową ze sprawdzonego źródła (być może właśnie przy okazji odwiedzin butiku coś się uda załatwić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zdecydujesz na zakup nowej bransolety to przygotuj się na wydatek 4050 zł. Tyle kosztuje w autoryzowanym serwisie. Za ogniwo zapłacisz 210 zł. (taka sama cena dotyczy pełnego ogniwa jak i połówki, więc lepiej kupić pełne). Eksperyment z ogniwem pozwoli Ci rozwiązać zagadkę bransolety i być może oszczędzić zakupu nowej. W razie czego ogniwo zawsze odsprzedaż.       

 

Edytowane przez Vincent Eastman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Vincent Eastman napisał(-a):

Jeśli się zdecydujesz na zakup nowej bransolety to przygotuj się na wydatek 4050 zł. Tyle kosztuje w autoryzowanym serwisie. Za ogniwo zapłacisz 210 zł. (taka sama cena dotyczy pełnego ogniwa jak i połówki, więc lepiej kupić pełne). Eksperyment z ogniwem pozwoli Ci rozwiązać zagadkę bransolety i być może oszczędzić zakupu nowej. W razie czego ogniwo zawsze odsprzedaż.       

 

@Vincent Eastman podjadę do butiku... Nie mam już siły kombinować i naginać rzeczywistość... Wypowiedzi Kolegów nie pozostawiły mi już nadziei 🙃

Zakupu się nie wstydzę, jeśli to fake, powinien się wstydzić ten co sprzedał... A kupowałem ze źródła które mam udokumentowane 😎

Przy okazji, jeśli okaże się, że to oryginał, to o ile jest taka usługa w butiku, poproszę o jej odświeżenie i naprawę.

Na jednym ze zdjęć widać, że jedna z blaszek w linku od koperty jest ułamana. Przy robieniu zdjęć do tego tematu dopiero zauważyłem (kupiłem ją w zeszłym roku, luty - marzec) - PESEL rządzi :D

Jeśli się okaże, że to podróbka, po prostu wyląduje w koszu... Nie wiem, czy targnę się na nową, okaże się... Może zrobią promocję? :D

Oglądając filmy @Butik (pozdrawiam serdecznie przy okazji) może popełnię bransoletę Uncle, u niego w innym zegarku fajnie to wyszło. Trzeba eksperymentować ;)

Tym bardziej że kasy trochę wtopiłem w tę bransoletę.... i raczej zwrotu nie zobaczę na oczy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.