Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Grzeg0rz

Inspiracje

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

 

Wielokrotnie przeszukuję forum w poszukiwaniu inspiracji zegarkowych. 
Mamy wiele różnych tematów, kategorii, podziałów ze względu na Pochodzenie Zegarka następnie producent... w moim odczuciu sprawia to, że muszę poświęcić znacznie więcej czasu na przeglądanie treści, nie widzę również całego spektrum możliwości w danej kategorii zegarkowej. (chcąc obejrzeć np. garniturowce muszę przeglądać wątki producentów gdzie są wszystkie typy, oczywiście brak możliwości zobaczenia w jednym miejscu zegarków np Polskich, Szwajcarkich czy Chińskich, bo to inne części obecnych kategorii)

Czy można by na forum użyć np "podwójnego tagowania" tematów? 
Tak aby np podczas zakładania tematu określać: 
Pochodzenie > Producenta > nazwę tematu, a jednocześnie np typ zegarka : Sportowy, EDC, Garniturowy...

Chciałbym aby kiedyś pojawiła się możliwość korzystania z "wyświetlania" treści forum sortując per typ zegarka. 

Przykład rozwiązania, które znacznie ułatwiłoby wg mnie przeglądanie forum wielu użytkownikom: 
Loguję się, chciałbym dzisiaj przeszukać forum w poszukiwaniu np zegarka garniturowego: 
wybieram zegarki garniturowe: 
Pojawia się lista tematów z wszystkich działów do przejrzenia oznaczona jako zegarkek garniturowy. 
Np Temat co dzisiaj na ręce (bardzo popularny swoją drogą) wyświetla mi wszystkie zdjęcia zegarków oznaczonych danycm typem w jednym miejscu. 

 

Przy założeniu, że stworzone zostałoby kilka kategorii, każdy z użytkowników mógłby od razu rozpocząć przeglądanie forum od interesującej go kategorii zegarków zamiast od de facto klasyfikacji pochodzenia zegarków. 


Widzę, że jest możliwość dodania tagu podczas tworzenia tematu. Oczywiście można by spróbować otagować najpopularniejsze tematy a następnie wymagać aby każdy nowy temat/wątek miał już te informacje. Czy jest możliwe aby np odpowiedź wprowadzana do tematu mogła być tagowana, np: w temacie co dziś na ręku wybór 1 z kilku kategorii zegarka, wtedy mechanizm wyszukiwania na forum mógłby pokazać posty z uwzględnieniem Tagu, nie zaś treści komentarza, która często nie podpowiada nic nt typu zegarka. 

Chciałbym również zapytać administrację forum, czy jest to wykonalne?

Chciałbym zapytać społeczność forum co sądzi odnośnie propozycji takiego rozwiązania?
 

Edytowane przez Grzeg0rz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grzeg0rz napisał(-a):

Widzę, że jest możliwość dodania tagu podczas tworzenia tematu. Oczywiście można by spróbować otagować najpopularniejsze tematy a następnie wymagać aby każdy nowy temat/wątek miał już te informacje.

Jakbyś to chciał zrobić, a potem moderować? Co jak ktoś nie doda? Co jak to wymusimy i będą ludzie na siłę dodawać bzdury?

3 godziny temu, Grzeg0rz napisał(-a):

Czy jest możliwe aby np odpowiedź wprowadzana do tematu mogła być tagowana

Nie.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DawPi napisał(-a):

Jakbyś to chciał zrobić, a potem moderować? Co jak ktoś nie doda? Co jak to wymusimy i będą ludzie na siłę dodawać bzdury?

Dzień dobry, 
Ja jedynie proponuję, nie mam gotowego rozwiązania, gdyż się takimi rzeczami nie zajmuję. 
Skoro jest regulamin, można go aktualizować i poprosić o wprowadzenie tagu np. jednego z ustalonej i zaakceptowanej na forum listy. 

Jako proces widziałbym to następująco ;)

- zweryfikowanie możliwości technicznych

- podjęcie decyzji o wprowadzeniu lub testowaniu działania
- określenie dopuszczalnego zbioru tagów (np przy pomocy ankiety, głosowania, czy opinii społeczności) 
- wprowadzenie linków na forum pozwalających przejrzeć treść związaną z tagami. 

- na początku baza otagowanych tematów była by skromna - każdy nowy temat sukcesywnie uzupełniał by bazę. 

Niestety martwi mnie co napisałeś, że nie jest możliwe tagowanie odpowiedzi, wtedy niestety trudno będzie wyfiltrować interesującą nas kategorię :(
Mam na myśli taki przypadek: 
Aktualnie chciałbym poszukać EDC, mogę wpisać EDC, tam gdzie jest w nazwie - wyszukiwarka znajdzie, tam gdzie jest np tylko zdjęcie lub nazwa lub opis nie dotrze. 
Załóżmy że interesuje mnie EDC może być Japońskie lub Szwajcarskie/ Niemieckie, aby znaleźć interesujące muszę naprawdę długo kopać każdą  z podkategorii. 

Jakie działanie uprościło by życie użytkownikom? 
Wchodzisz wpisujesz EDC i dostajesz to co cię interesuje. 
Lub masz na stronie głównej link typu "Sportowe" i od razu dostajemy interesujące nas treści i wiele marek w jednym miejscu.

Może warto by przemyśleć, aby posty ze zdjęciami zegarków, recenzje... oprócz nazwy zawierały np określenie kategorii zegarka? (ustalenie reguł, kategorii patrz wyżej - konsultacje)

Zakres oznaczania jak i kategorie, tutaj potrzebna byłaby pomoc społeczności. 

DawPi, jest to jedynie pomysł, sugestia, forum pełne jest interesujących zegarków, informacji, niestety odszukanie ich aktualnie jest trudne i czasochłonne. 

Nie wiem, czy inni użytkownicy mają podobne odczucia. 
Myślę, że warto się zastanowić, sprawdzić jakie są możliwości. 

Pozostawiam do przemyślenia. 
Pozdrawiam 
Grzesiek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Grzeg0rz napisał(-a):

DawPi, jest to jedynie pomysł, sugestia, forum pełne jest interesujących zegarków, informacji, niestety odszukanie ich aktualnie jest trudne i czasochłonne.

Za to nie tyle wprowadzenie techniczne :) co zmiana nawyków ludzi i ich "zmuszenie" jest jeszcze bardziej trudne. ;)

 

Nie mniej dzięki za sugestie.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.