Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
maks6852

Zegar kominkowy sie zatrzymuje

Rekomendowane odpowiedzi

Melodii wygrywanej ne podstawie tego opisu nie da się "rozszyfrować", było ich kilka. Najczęściej Westminster chimes.

Co do zatrzymywania się - no cóż. Rozbiórka mechanizmu, czyszczenie, ewentualne naprawy, oliwienie, regulacja i będzie dobrze.

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Shadowsniper
      Szanowni Panowie.
      Po raz kolejny zwracam się do was z prośbą o pomoc w naprawie tym razem starego hermle. Dostałem do naprawy kwadransiak, dość popularny, jednakże z dziwnym, poziomym, leżącym balansem. Poniżej wysyłam kilka zdjęć. I tutaj mam do szanownych Panów pytanie, czy mają panowie całą przystawkę lub chociaż koło wychwytowe? Chętnie również link do jakiejś aukcji, będę ogromnie zobowiązany.







    • Przez Rockabilly92
      Witam, dzisiaj rodzice zakupili zegar kominkowy Dugena z mechanizmem FSH 130-020.
      Wszystko działa przez chwilę, następnie cały mechanizm stoi. Jak wprowadzi się w ruch tą pewną część (nie wiem ja to się fachowo nazywa) wachadełko?(zdjecie 4) to działa na moment.
      Pod pewnym kątem, jak się ustawi zegar też nie działa.
      Czym to może być spowodowane? Warto naprawiać?
      Pozdrawiam




    • Przez LukasB
      Witam,
       
      Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość i sens naprawiać wyłamane pręty od gongu. Kupiłem zegar i prawdopodobnie w transporcie uległy uszkodzeniu. 

    • Przez Witek
      Rozważam zakup wahadłowego zegara ściennego Hermle model Kingsland. Jest to dość drogi zegar więc jestem ostrożny z ewentualnym zakupem. Z opisu zegar wygląda fantastycznie. Jest to 31-dniowy regulator. W opisie znalazłem informację, że użyto w nim kulkowych łożysk. Chciałbym prosić o poradę w sprawie konserwacji takich łożysk w "dalekiej" przyszłości. Czy jest realne ryzyko, że takie łożyska będą stanowić problem? Jaki to może być typ łożysk? W dziale sprzedaży Hermle mówią, że to są łożyska zamknięte, ale trudno mi od nich wydobyć więcej szczegółów. Jak z oliwieniem takich łożysk, a może w zegarach stosuje się jakieś suche, być może "bezobsługowe" łożyska, które cechuje wyjątkowo długa żywotność? Byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze na ten temat. Czy jest jakieś niebezpieczeństwo, że taki zegar dokładnie chodzi, póki chodzi, a w jakiejś przyszłości, powiedzmy za 20-30 lat, należy się liczyć z poważnymi kłopotami? Oczywiście myślę tu raczej o swoich dzieciach, o "przyszłych pokoleniach" :-). 
       
      Tu jest link do opisu tego zegara:
       
      http://www.classic-clocks.co.uk/hermle_details.asp?clockID=70961-740761&Requestor=hermle_gallery
       
      Dziękuję za wszelkie komentarze.
       
      Witek
    • Przez dunczyk11
      Witam i proszę o pomoc. Zakupiłem zegar kominkowy Hermle (przynajmniej pudło). Mam pytanie czy mechanizm mimo tego że nie ma sygnatur również może pochodzić z wytwórni Hermle i ewentualnie z jakich lat pochodzi ten zegar. Być może zdjęcie mechanizmu nie jest zbyt ostre ale jak mówiłem nie ma żadnej sygnatury z wyjątkiem 12cm w liczniku / 196 w mianowniku. Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wskazówki.
         




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.