Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JaqbL

Pomoc w wyborze zegarka EDC - 6-7 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mój pierwszy temat, chociaż forum przeglądam długo, to jak kultura wymaga witam wszystkich! 

Przekopałem się przez kilkanaście stron, które pomogły mi wytypować wstępnie co mnie interesuje ale...dalej nic nie wiem, stąd prośba o pomoc.

Szukam jakiegoś zegarka EDC który zastąpi moją obecną wysłużoną już Certinę DS Podium GMT. Kupiłem ją lata temu i bardzo ją lubię ale chce sobie sprawić spóźniony prezent na 30stke.

Posiadam jeszcze 2 garniturowce, Tissot LeLocle i Longines Presence, więc szukam zegarka bardziej casualowego.
Nadgarstek 17cm, wrzucam zdjęcia zegarków na mojej ręce, wbrew pozorom na żywo ta Certina nie jest dla mnie za duża, albo to kwestia przyzwyczajenia.

 

Budżet 6000-7000 zł, może więcej jak coś będzie tego warte, raczej celuję w używki bo chrono24 czy olx ma sporo do zaoferowania.

 

Czego szukam? 

Automat, Casualowy - to wiem na pewno. Chrono które mi się podobają są poza moim zasięgiem finansowym poza tym chyba chciałbym żeby się mniej działo na tarczy. Dotychczas myślałem, że wolę zegarek na pasku, ale spodobała mi się opcja bransoleta + pasek nato. 

Byłem ostatnio pomierzyć takie zegarki:
Longines Legend Diver - bardzo mi się podoba, ale zdecydowanie za duży na mój nadgarstek, a widziałem używki w dobrej cenie w Polsce.

Longines Spirit - https://www.longines.com/watch-longines-spirit-l3-810-4-03-6 Rozmiar ok, zdecydowanie podoba mi się ten rodzaj bransolety, lekko satynowy

Oris Aquis - https://www.oris.ch/en/watch/aquis-date/01-733-7732-4134-07-8-21-05peb Tutaj się zaskoczyłem, wielkość w wersji 39,5 ok, a myślałem, że Divery to nie będzie mój kierunek(poza LLD), a na prawdę mi się spodobał, tylko ta bransoleta mocno błyszcząca mnie trochę odrzuca.

Oris ProPilot - https://www.oris.ch/en/watch/big-crown-propilot-big-date/01-751-7761-4164-07-8-20-08 w wersji 41mm rozmiarowo ok ale wygląd tarczy na żywo mi nie przypadł do gustu.

 

Wydaje mi się więc, że szukam czegoś w rozmiarze ok. 40mm, pilot/diver, na bransolecie ale i dobrze wyglądający z paskiem, kolor tarczy czarny/niebieski/zielony ale nie ukrywam, że fajnie jakby dało się go przed kupnem gdzieś przymierzyć i zobaczyć na ręce bo jednak zdjęcia vs. rzeczywistość weryfikuje. Idealnie jakby miał także przezroczysty dekiel, bo po prostu mi się to podoba, ale nie będę się upierał.

 

Podobają mi się jeszcze:  Hamiltony Khaki w takiej wersji bo podobny do mojej certiny - H71626735 ale nie wiem jak na żywo wypadnie.

Tak samo Tudor BB38 ale no nie ten budżet...

Widziałem fajnego Orisa Aquis na bazarku, ciut powyżej budżetu a też zastanawiam się czy ma inną bransoletę niż ten co mierzyłem czy to kwestia zdjęć.

 

Będę wdzięczny za jakieś pomysły i podpowiedzi.

 

 

 

IMG_1763.jpeg

IMG_1765.jpeg

Edytowane przez JaqbL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD jest też w 36mm, możesz obadać również Nomosa tylko w obu przypadkach używki, a na Neomatik 37mm na bransie to i tak pewnie nie pomoże jeśli w ogóle się znajdzie używkę. Longines Spirit 37 jest imo piękny, ale tu też trzeba by pogrzebać za dobrą ceną.

 

Świetnym EDC jest Sealander od CW tylko tu już zależy jak marka Ci się widzi i czy Ci zależy bardziej na tym niż na samej jakości wykonania, która w tym wypadku jest super - zarówno kopert jak i bransolet, no i  jest w budżecie.

 

Sinn 556 również super się sprawdzi, widziałem ostatnio na olx i jeszcze sporo by zostało. Idealny rozmiar i parametry pod EDC.

 

Oris to fajny wybór, ale bransa typu proprietary więc zwykłych pasków nie założysz, pozostają Ci oficjalne od Orisa lub jakieś customy. 

 

Masz jeszcze Balla, widziałem używki na ich inhouse między 6-8k.

 

Możesz też zrezygnować z automatu i wrzucić do kolekcji jakiegoś super kwarca typu Oceanus czy Grand Seiko na 9f (tu trzeba trochę poszukać) i też będziesz zachwycony wykonaniem, tak myślę:P

 

Edit: Zapomniałem o przeszklonym deklu, ale do tego to trzeba naprawdę ładnego werku, u np. Stowy w mechaniku do 5k ładnie to wygląda, ale bez bransy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20221109_093119.jpg

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Longines Hydroconquest w rozmiarze 39mm (41mm to jednak spory klocek). Ma dobre parametry: m.in. długa rezerwa chodu, ceramiczny bezel, krzemowy wychwyt balansu, 5 lat gwarancji.

Cena wyjściowa 9100 zł, ale na pewno można trochę ugrać. Nie ma przeszklonego dekla, ale po co w diverze szkło, poza tym lity dekiel ma bardzo ładny.

 

Tutaj w wersji na gumowym pasku, na bransolecie kosztuje tak samo.

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/46739_Longines_HydroConquest_Ceramic_Silicium_L37804569

 

 

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Amatsubu napisał(-a):

LLD jest też w 36mm, możesz obadać również Nomosa tylko w obu przypadkach używki, a na Neomatik 37mm na bransie to i tak pewnie nie pomoże jeśli w ogóle się znajdzie używkę. Longines Spirit 37 jest imo piękny, ale tu też trzeba by pogrzebać za dobrą ceną.

 

Świetnym EDC jest Sealander od CW tylko tu już zależy jak marka Ci się widzi i czy Ci zależy bardziej na tym niż na samej jakości wykonania, która w tym wypadku jest super - zarówno kopert jak i bransolet, no i  jest w budżecie.

 

Sinn 556 również super się sprawdzi, widziałem ostatnio na olx i jeszcze sporo by zostało. Idealny rozmiar i parametry pod EDC.

 

Oris to fajny wybór, ale bransa typu proprietary więc zwykłych pasków nie założysz, pozostają Ci oficjalne od Orisa lub jakieś customy. 

 

Masz jeszcze Balla, widziałem używki na ich inhouse między 6-8k.

 

Możesz też zrezygnować z automatu i wrzucić do kolekcji jakiegoś super kwarca typu Oceanus czy Grand Seiko na 9f (tu trzeba trochę poszukać) i też będziesz zachwycony wykonaniem, tak myślę:P

 

Edit: Zapomniałem o przeszklonym deklu, ale do tego to trzeba naprawdę ładnego werku, u np. Stowy w mechaniku do 5k ładnie to wygląda, ale bez bransy.

 

 

Sprzedawca mi powiedział, że ten LLD 36 to wersja damska.. 

Co do Spirita no to jest tak jak mówisz

Balla jakiś konkretny model masz na myśli?


Z automatu jednak nie chciał bym rezygnować, bo automaty mają dla mnie to coś, nie chce też wydać tyle na kwarca, po prostu :)

 

Przy okazji Sinn, zapytam bo znalazłem niedaleko mnie takiego SINN 203 TI AR, https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-sinn-203-ti-ar-CID87-IDKdQYL.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=2 , nie powiem ciekawie się prezentuje, trochę już wcześniej czytałem o tej marce bo sporo osób ją tutaj poleca jako może mniej "prestiżową" ale słynącą z świetnej jakości i wytrzymałości. Co sądzicie o tej ofercie?

 

Godzinę temu, Mirosuaw napisał(-a):

Może Longines Hydroconquest w rozmiarze 39mm (41mm to jednak spory klocek). Ma dobre parametry: m.in. długa rezerwa chodu, ceramiczny bezel, krzemowy wychwyt balansu, 5 lat gwarancji.

Cena wyjściowa 9100 zł, ale na pewno można trochę ugrać. Nie ma przeszklonego dekla, ale po co w diverze szkło, poza tym lity dekiel ma bardzo ładny.

 

Tutaj w wersji na gumowym pasku, na bransolecie kosztuje tak samo.

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/46739_Longines_HydroConquest_Ceramic_Silicium_L37804569

 

 

Nie wiem czemu go przeoczyłem, muszę zobaczyć na żywo, dziękuję

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JaqbL napisał(-a):

 

Sprzedawca mi powiedział, że ten LLD 36 to wersja damska.. 

Co do Spirita no to jest tak jak mówisz

Balla jakiś konkretny model masz na myśli?


Z automatu jednak nie chciał bym rezygnować, bo automaty mają dla mnie to coś, nie chce też wydać tyle na kwarca, po prostu :)

 

 

 

Nie przejmuj się tym, LLD 36 spokojnie nadaje się dla faceta i przy stylu koperty oraz długich uszach  będzie się nosił jak trochę większy. Dzisiaj wszystko 36mm jest "damskie":P 

 

Z tych prostszych Balli myślałem o Fireman Victory lub Enterprise jeśli wolisz mniej elegancki, a z grubej rury to używka Trainmaster Manufacture 80h, kiedyś widziałem w super cenie, teraz to nie wiem. Tylko, że to raczej zegarek mniej "utylitarny" niż planujesz. Jeszcze mamy Engineer gdzieś pośrodku, właśnie mi mignął w Zegarowni za 7k. 

 

Osobiście jednak szedłbym faktycznie w używkę czegoś z wyższej półki niż nowy że sklepu, nawet ewentualna odsprzedaż mniej zaboli.

 

Co do kwarcy, zacząłem naprawdę doceniać te bardziej dopieszczone, Oceanusy to bajka jeśli chodzi o wykonanie i sekundnik idealnie trafiający w indeksy jara mnie jak automat:P Ostatnio kupiłem też limitkę Astrona i wykonanie też urywa tyłek, u mnie zawsze znajdzie się miejsce dla bezobsługowego satelitarnego kwarca z solarem, ale wiadomo, co kto lubi:)

 

Ja nawet wziąłbym jakieś 8-10k i za część kupił wypasionego Ocka na bransie, a za resztę jakiegoś EDC w automacie pokroju Sinna czy CW:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejś grupie fb widziałem ball marvelight za +5k. Fireman E terprise to świetny casualowy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Longines HydroConquest w W. Kruk rzucili mi 14% rabatu na start i to od ceny przed podwyżką 1 lutego czyli od ceny 8300 zł także jak Cię ten model zainteresuje to śmiało można uderzać do nich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował we wcześniej wspomnianego Balla, miałem okazję przymierzyć kilka modeli i na żywo robi ogromne wrażenie, świetnie leżą, a tryt dodaje smaczku tym zegarkom. Tak jak mówią koledzy powyżej, używki można dorwać w baardzo atrakcyjnych cenach, wystarczy trochę poczekać i posprawdzać grup na FB/bazarku czy też OLX. Myślę, że Ballem się nie zawiedziesz. @szuwi proponuje Fireman Enterprise i powiem szczerze, że jeśli rozmiar Ci odpowiada, to pomimo tego, że jest to entry-level Ball, to robi robotę - zresztą, sprawdź poniżej: 

 

Nic tak bardzo mnie nie zachęciło do tych zegarków jak wpis powyżej, warto przeczytać. Dodatkowo nie spotkałem się ze zbyt wieloma negatywnymi opiniami na temat tej marki na tym forum, co tylko potwierdza, że w tej cenie to jeden z najlepszych wyborów.

 

Padła też propozycja Christopher Ward i tutaj też gorąco zachęcam do sprawdzenia tematu. Na forum znajdziesz sporo informacji na temat tej marki i pomimo tego, że są znacznie mniejszym brandem niż wymienione przez Ciebie, to jakość, którą dostarczają jest co najmniej świetna w relacji cena/jakość.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że w tych Ball'ach zupełnie nie pasuje mi wygląd tarczy, nie przekonam się, ale dziękuję za rady.

 

21 godzin temu, Amatsubu napisał(-a):

Ja nawet wziąłbym jakieś 8-10k i za część kupił wypasionego Ocka na bransie, a za resztę jakiegoś EDC w automacie pokroju Sinna czy CW:P

 

Coraz bardziej przekonuje mnie ta opcja, bo podobają mi się też całe czarne zegarki, a te Hamiltony Khaki można w dobrych pieniądzach znaleźć.

Na razie jutro jestem umówiony oglądnąć używanego w dobrej cenie Hydroconquesta, 41mm z czarną tarczą, zobaczę jak będę się w nim czuł, jak dobrze to pewnie wezmę :) A w przyszłości jeszcze wjedzie jakiś czarny EDC, a Certina na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JaqbL napisał(-a):

Przyznam, że w tych Ball'ach zupełnie nie pasuje mi wygląd tarczy, nie przekonam się, ale dziękuję za rady.

 

Jasne, choćby nie wiem jak dobry był zegarek, to jeśli nie czujesz tego stylu - nie ma sensu.

 

1 godzinę temu, JaqbL napisał(-a):

Na razie jutro jestem umówiony oglądnąć używanego w dobrej cenie Hydroconquesta, 41mm

Daj znać jak wrażenia. Jeszcze nie miałem okazji przymierzyć, a coraz bardziej podoba mi się ten model ;) A jeśli weźmiesz, to podziel się krótko z nami wrażeniami z obcowaniem z tym zegarkiem - chętnie poznam Twoje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiony  Hydroconquest 41mm w wersji z 2015 roku, od razu jak założyłem to wiedziałem, że biorę :). Pierwsze wrażenia takie, że jest cieńszy i bardziej zgrabny względem Orisa Aquisa 39,5 którego mierzyłem, zdecydowanie nie czuję jego wielkości. Zadowolony jestem i został budżet na jakiś jeszcze cały czarny automat. Przy okazji, polecicie gdzie kupić do niego jakiś fajny pasek nato? 

 

IMG_1777.thumb.jpeg.e0ae1959162993807fc1f030039b5cd0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2023 o 10:32, Lazor napisał(-a):

 

Edytowane przez Lazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.