Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dziubasek

Roamer vs Burei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje opinii w kwestii dwóch modeli. Od dłuższego czasu szukam czegoś na wzór Rolexa. Bardzo podoba mi się bransoleta jubilee i specyficzna koperta na wzór Datejust. 
 

Znalazłem dwa modele:

1. Roamer Amalfi 

2. Zegarek Burei US-8002

 
O ile Roamer jest mi znany tak Burei całkowicie obcy. Cały szkopuł w tym, że Roamer jest kwarcem (ronda 515) natomiast Burei to automat rzekomo na Seiko NH35 lub Miyota 8215 (różne opinie).
 

Czy ktoś z was zna lub miał styczność z marką Burei? I czy ewentualnie lepiej kwarc Roamera podług wskazanych wyżej mechanizmów automatycznych. 
 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

3BA58CB1-01CA-4B2D-BA79-6C5EFBA873D0.jpeg

91D8FB9D-8B89-4439-A16B-B98749C94CD7.jpeg


"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zależy Ci na takim wzornictwie to zerknij na sprawdzone chińskie marki np. Cadisen, czy też Pagani Design. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moje klimaty, ale przyparty do ściany ze strzelbą przy skroni wybrałbym Pagani, przynajmniej jest to znany chiński producent zegarków. Zresztą tu na Forum są koledzy, którzy mają/mieli po kilka sztuk zegarków tego producenta.

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a Roamer jako niby „swiss Made” to słaby wybór ?


"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dziubasek napisał(-a):

No a Roamer jako niby „swiss Made” to słaby wybór ?

 

Jest OK. Tylko, że to kwarc i do tego sporo droższy od tych chińskich automatów. A na końcu to i tak kopia Rolexa, więc po co przepłacać za kopię "Swiss made"? Kwarcowy "Rolex" z Aliexpress na jakimś prostym mechaniźmie Miyoty będzie jeszcze tańszy niż te automaty.

Gdybyś szukał garniturowego, szwajcarskiego kwarca za około 1.000 PLN, to wtedy Roamer byłby dobrym kandydatem. Ale nie taki skopiowany z Rolexa, tylko któryś z ich własnych wzorów. O ile rozumiem Chińczyków z Pagani Design kopiujących wszelkie możliwe klasyki, to Roamera "Datejusta" wolałbym jednak "odzobaczyć".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez petruss
pomyłeczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dziubasek napisał(-a):

Witam, potrzebuje opinii w kwestii dwóch modeli. Od dłuższego czasu szukam czegoś na wzór Rolexa. Bardzo podoba mi się bransoleta jubilee i specyficzna koperta na wzór Datejust. 
 

Znalazłem dwa modele:

1. Roamer Amalfi 

2. Zegarek Burei US-8002

 
O ile Roamer jest mi znany tak Burei całkowicie obcy. Cały szkopuł w tym, że Roamer jest kwarcem (ronda 515) natomiast Burei to automat rzekomo na Seiko NH35 lub Miyota 8215 (różne opinie).
 

Czy ktoś z was zna lub miał styczność z marką Burei? I czy ewentualnie lepiej kwarc Roamera podług wskazanych wyżej mechanizmów automatycznych. 
 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

3BA58CB1-01CA-4B2D-BA79-6C5EFBA873D0.jpeg

91D8FB9D-8B89-4439-A16B-B98749C94CD7.jpeg


bierz Roamera. Made by swiss, ładny, nie drogi. Nic mu nie brakuje a Rolka naśladuje wiele uznanych szwajcarskich marek😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"O ile Roamer jest mi znany tak Burei całkowicie obcy. Cały szkopuł w tym, że Roamer jest kwarcem (ronda 515) natomiast Burei to automat rzekomo na Seiko NH35 lub Miyota 8215 (różne opinie)".

 

To mniej więcej jak dylemat, co jest lepsze: długopis, czy wieczne pióro.

Kwestia gustu. Jedno i drugie ma swoje zalety i wady.

Ale od tego proponowałbym zacząć.

Bo przywołane modele to w środku dwa różne światy pomimo podobnego wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.