Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Masu

Konkurs fotograficzny Luty "Katastrofa czyli nieszczęście..." - GŁOSOWANIE

Katastrofa czyli nieszczęście...  

46 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

To wyjątkowa edycja. Po pierwsze dlatego, że jest ona ostatnią jaką planujemy z @Carrot prowadzić jako organizatorzy.

Po drugie dlatego, że wyjątkowa skromna bo jedynie z 2 pracami, co wpisuje się w trend malejącego zainteresowania i daje nam do zrozumienia, że pora na odpoczynek :) 

W tym miejscu chcemy wam ogromnie podziękować za zainteresowanie jakim darzyliście naszą zabawę, za zaangażowanie i miłe słowa, za pomoc (tutaj wielkie dzięki dla Eugeniusza i jego nieustających pomysłów na nagrody) i całe to pozytywne zamieszanie jakie udało nam się wspólnie stworzyć w dziale "Zagadki i konkursy".

Chcemy wierzyć, że czas ten był dla was przyjemny i pozwolił się nieco rozerwać od codzienności, problemów, nerwów.

 

Nie przeciągając, zaczynamy głosowanie w ostatniej edycji konkursu fotograficznego :)

 

A.jpg.2ad35ec2cbfa80c377712be8ad83774a.thumb.jpg.da87854496ca023d8a9681471f259643.jpg

 

 

Głosowanie potrwa do 27.02.2023 do godz. 20:00

 

Za pierwsze miejsce przyznajemy 10 punktów, za drugie 6 punktów, za trzecie 4 punkty.

 

Można oddać głosy na więcej niż jedno zdjęcie.

Zabronione jest głosowanie na własną pracę.

 

Jeżeli któraś z prac zakończy głosowanie z 0 oddanych głosów, zostanie wówczas nagrodzona drobiazgiem od @Eugeniusz Szwed:)

 

 

Enkil "poranna herbatka"

 

gnxtWiJ.jpg

 

 

Masu "Gdyby 12 nie skakała to by 1 nie złamała"

 

UxZguWD.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie rezygnować całkiem z tej w sumie ciekawej inicjatywy, ale zmniejszyć częstotliwość, czyli na przykład organizować jeden konkurs na kwartał.

Cztery konkursy rocznie chyba byłoby łatwiej (?) ogarnąć organizatorom, a uczestnicy mieliby więcej czasu na inwencje twórczą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Po raz drugi wysłałem pracę i po raz drugi jej nie zamieściliście. Dzięki, ale moje zainteresowanie zmalało właśnie do zera.

 

EDIT: kwintesencja traktowania użytkowników przez moderację. Czekam na punkty karne/bana bi w tym jesteście dobrzy. I nie znosicie krytyki.

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

Serio? Po raz drugi wysłałem pracę i po raz drugi jej nie zamieściliście. Dzięki, ale moje zainteresowanie zmalało właśnie do zera.

 

EDIT: kwintesencja traktowania użytkowników przez moderację. Czekam na punkty karne/bana bi w tym jesteście dobrzy. I nie znosicie krytyki.

 

Ja wiem, że to tylko zabawa, ale po to mamy zasady aby ich przestrzegać. Skoro piszesz publicznie to też opiszę sytuację szerszemu gronu.

 

Kolega @Funky_Koval przygotował pracę (lewa strona), która pachniała zdjęciem producenta, a nie jego własną twórczością. Na nasze zapytanie czy zdjęcie jest jego autorstwa dostaliśmy odpowiedź

Cytat

"Tak, cyknąłem ke w sklepie i przerobiłem w post-produkcji dosyć mocno."

Wpisując w wyszukiwarkach referencję w-737h-1a2v dostajemy zdjęcie po prawej. 


Dla mnie to nie wymaga większego wyjaśniania. Nieznajomość regulaminu może się zdarzyć i od tego jesteśmy żeby każdemu wyjaśnić co można, a co nie. Ale jak ktoś celowo wprowadza nas w błąd, że sam cyknął zdjęcie, które jest tak naprawdę fotką produktową producenta to dla mnie jest to nieakceptowalne. 

 

a.thumb.jpg.a9ac0a924f2fb19b1f19565f50eed84a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro piszemy publicznie to warto by nadmienić, że na pracę składały się dwa zdjęcia połączone w kolaż. To raz. Dwa, że fotografia jest po mojej przeróbce, posiadałem fotografowany zegarek. Zrobiłem identyczne zdjęcie na tle białej ściany co producent, ale moderacja uznała, że to fota producenta.

 

Ale w sumie nie chce mi się kłócić. Zegarkiclub to wasze miejsce, traktujecie userów jak traktujecie. Nie wiem jak w innych działach ale w zegarkach japońskich w ostatnich latach kilka wartościowych osób odeszło np Jash. I z tego co wiem to w wyniku działań moderacji. Róbcie tak dalej i dziwcie się, że zainteresowanie forum spada.

 

 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, bo nie jestem stroną tego ,,konfliktu", ale moim zdaniem składający, któremu pracę odrzucono, powinien zostać w prywatnej wiadomości poinformowany o przyczynach. Z rozmowy powyżej wynika,  że tak się nie stało. Moim zdaniem, takie sprawy komunikacyjne wymagają w pracy Komisji dopracowania - czego jej życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Misiu7 napisał(-a):

Przepraszam, bo nie jestem stroną tego ,,konfliktu", ale moim zdaniem składający, któremu pracę odrzucono, powinien zostać w prywatnej wiadomości poinformowany o przyczynach. Z rozmowy powyżej wynika,  że tak się nie stało. Moim zdaniem, takie sprawy komunikacyjne wymagają w pracy Komisji dopracowania - czego jej życzę.

 

Oszem dostał takie info wcześniej prywatnie, ale zamiast odnieść się tam (wcześniej normalnie z nami korespondował w mailu) wolał to napisać tutaj. Dziecinne to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc Komisja postąpiła OK. A z konkursów nie rezygnujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Masu napisał(-a):

 

Oszem dostał takie info wcześniej prywatnie, ale zamiast odnieść się tam (wcześniej normalnie z nami korespondował w mailu) wolał to napisać tutaj. Dziecinne to.

Właśnie nie, nic nie dostałem. Ani mejla, ani powoadomienia czy wiadomości na forum. 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyście wrzucili "jego" pracę, powiedzmy że wygywa i dostałby nagrodę. A potem ktoś dopatrzyłby się, że to plagiat. Chryja na całego, lata spraw sądowych i niepotrzebny kwas, choć przy okazji darmowa reklama KMZiZ. Z drugiej strony lepiej, że moderacja stanęła na wysokości zadania i nie dopuściła "podejrzanej" pracy do konkursu. Takie jest moje zdanie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

Właśnie nie, nic nie dostałem. Ani mejla, ani powoadomienia czy wiadomości na forum. 

 

To polecam sprawdzić maila jeszcze raz, wcześniej jakoś do Ciebie docierało, a to z wczoraj o 17:42 nie? :) 

 

image.thumb.png.af729c09de4a0e4c74dfbc60f5f85c3a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się Was przeprosić za moje zachowanie. Coś takiego nie powinno mieć miejsca - nie mam dobrego wytłumaczenia. Miałem naprawdę trudny weekend stąd głupie upieranie się przy swoim.

To się więcej nie powtórzy.

 

Pozdrawiam

Kuba


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Funky_Koval napisał(-a):

Jednak zdecydowałem się Was przeprosić za moje zachowanie. Coś takiego nie powinno mieć miejsca - nie mam dobrego wytłumaczenia. Miałem naprawdę trudny weekend stąd głupie upieranie się przy swoim.

To się więcej nie powtórzy.

 

Pozdrawiam

Kuba

 

Przeprosiny przyjęte, nie ma co się obrażać 🙂  Pozdrawiam również. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Jednak zdecydowałem się Was przeprosić za moje zachowanie. Coś takiego nie powinno mieć miejsca - nie mam dobrego wytłumaczenia. Miałem naprawdę trudny weekend stąd głupie upieranie się przy swoim.

To się więcej nie powtórzy.

 

Pozdrawiam

Kuba

👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem fotki czekają na wasze głosy😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowane.

 

W kwestii nieszczęsnego Casio, to ewidentnie widać co jest grane. Nawet gdyby fotka ( nie wiem czy to nie render ) zegarka była własnej produkcji, to dla mnie pęknięcia szybki są i tak nie do przyjęcia. Wszak jest to konkurs fotograficzny a nie  prezentacja umiejętności graficznych.

 

Myślę, że  frekwencja jest mierna, ze względu na tytuł konkursu.

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostało jeszcze kilka dni na głosowanie ! Mimo tego że są tylko dwie prace, to jest z czego wybierać :) 

 

PS

co do komunikatu Carrrot i Masu, że pora na odpoczynek, to ja nic nie wiem ... 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako były uczestnik i stary obserwator uprzejmie proszę Szanownych Organizatorów, by porzucili niecną myśl o czasowej rezygnacji z konkursów fotograficznych.

Prawdą jest, że obecny temat być może (a może raczej na pewno) nie podpasował zacnemu gronu fotograficznemu naszego Forum, ale to tylko sporadyczny przypadek.

W następnych konkursach wszystko wróci do normy, tylko dajcie szanse się o tym przekonać. :)

Edytowane przez Watch-er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaliliśmy z Masu, że ta edycja będzie ostatnią. Obojgu nam zaczyna brakować czasu na forumową aktywność, i, co gorsza, chyba również zapału. Poza tym, mamy wrażenie, że formuła się powoli wyczerpuje, a frekwencja od kilku miesięcy jest dość słaba. To wszystko sprawia, że czujemy jakbyśmy każdy kolejny miesiąc ciągnęli te konkursy nieco na siłę. 

Czas więc odpocząć:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Została ostatnia doba :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak zaangażowania w konkursach ze strony forumowiczów, może zniechęcać organizatorów, to zrozumiałe. Jednak proponowałbym nie zarzucać kompletnie tej inicjatywy i robić je raz na kwartał, zgodnie z koncepcją Kolegi @Misiu7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Brak zaangażowania w konkursach ze strony forumowiczów, może zniechęcać organizatorów, to zrozumiałe. Jednak proponowałbym nie zarzucać kompletnie tej inicjatywy i robić je raz na kwartał, zgodnie z koncepcją Kolegi @Misiu7 .

 

Jest to jakieś rozwiązanie i może je przemyślimy, co nie zmienia faktu, że chcemy dać sobie trochę czasu na przerwę, na pewno na ten rok. Jakby nie było to już ponad 40 edycji prowadzimy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że głosowanie dobiegło końca, gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy organizatorom.

 

@Carrot @Masu DZIĘKUJEMY za te 40 konkursów, szmat czasu i mnóstwo świetnych zdjęć... Podsumowując, tak na szybko, trzy zdjęcia które najlepiej "wryły się nam w pamięć":

1. @PistolPete i "ucięta" ręka z bodaj Brajtkiem,

2. @Perpetuum Mobile wynoszący śmieci,

3. @Carrot i ślimak.

 

Wspomnień czar 😉 Dziękujemy! 🥂 

 

Jeszcze podziękowania dla @Eugeniusz Szwed za pomysł z nagrodami. U nas po bombonierce śladu już nie ma, ale książka ma swoje stałe miejsce w biblioteczce na wieki wieków. 👊


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.