Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Macck

Doxa Antimagnetique

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, otrzymałem w rodzinie zegarek marki Doxa który leżał dziesiątki lat w domu (myślę że przynajmniej 30 lat w tym stanie jak na zdjęciach), i chciałbym się dowiedzieć coś więcej na jego temat.

Jest to doxa z napisem "antimagnetique" (bez  myślnika), prawdopodobnie z kopertą ze złota 14k. Zegarek jest na chodzie i w całkiem niezłym stanie choć przydało by mu się czyszczenie. Czytałem w odmętach forum, że antimagnetique pisane bez myślnika oznacza że tarcza była wymieniona w tym zegarku. Interesuje mnie  czy można powiedzieć jaki to model, co za mechanizm, być może z którego roku ona pochodzi? Czy można coś faktycznie powiedzieć o tarczy?

Następnie, ile może w przybliżeniu kosztować serwis takiej doxy z czyszczeniem koperty? Szkło wydaje się być akrylowe/plastikowe, i choć nie jest porysowane to też nie można powiedzieć że jest pełne blasku - może można dorwać szafirowe/zamiennik? Generalnie zegarek chciałbym odnowić i nosić (przy czym chodzi mi tu głównie o nowy pasek, teleskopy, i usunięcie brudu) . Otworzyłem dekiel aby zrobić zdjęcia, które załączam.

 

Docelowo zegarek widziałbym na jakimś zielonym skórzanym pasku :) 

 

IMG_20230220_091857.jpg

IMG_20230220_092210.jpg

IMG_20230220_092220.jpg

IMG_20230220_091853.jpg

IMG_20230220_115609.jpg

IMG_20230220_115601.jpg

Edytowane przez Macck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&Doxa_117

tarcza na pewno wiekowa, ale nie znam się na doxach. werk jak powyżej albo coś b. podobnego. zegarek pewnie lata 50. koperta złota. serwis - każdy zegarmistrz, który robi mechaniczne zegarki.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w pięknym stanie, trzeba oddać do dobrego starej daty zegarmistrza, aby doprowadził go do pełnej sprawności.

Przegląd, czyli czyszczenie i regulacja mechanizmu, lekkie podczyszczenie tarczy z drobinek brudu, polerowanie wskazówek i lekko koperty (szmatką do złota, nie polerką ! )

Nad szkiełkiem trzeba się zastanowić, bo jeśli jest oryginalne to lepiej wypolerować niż wymieniać na zamiennik.

Do kompletu dobrej jakości skórzany pasek (raczej brąz, jaszczurka lub kroko)

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 

 

Wydaje mi się że szkiełko a raczej akrylek to orginalny element tego zegarka, jednakże też mam przeczucie ze gdyby dać mu szafirek to pięknie by się mienił odnowiony (nie jestem osobiście wielkim fanem starzonego wyglądu).


Pasek też myślałem o kroko / jaszczurce, a zieleń ponieważ to mój ulubiony kolor (zwłaszcza butelkowa) i ze złotem dobrze wygląda, choć perspektywa bordowego paska też by mi się podobała.

 

Poleca ktoś zegarmistrza we Wrocławiu pod taki temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienia się z pleksi na inne szkła, to są inne technologie mocowania. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, rozumiem, w takim razie będzie musiało zostać pleksi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zegarek jest z 1949 r., jeżeli dobrze widzę dwie pierwsze cyfry na deklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.