Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Damianeiro

Diver do 6 K

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

chciałbym kupić zegarek - najbardziej skłaniam się w kierunku diverów. Przewertowałem forum i mam kilka swoich typów. 

Problem w tym, że mam problem w porównaniu specyfikacji i ocenie, czy warto dopłacić do droższych modeli, gdyż te które wytypowałem są w zdecydowanym rozstrzale cenowym.

W tym momencie noszę Orient Ray II z którego jestem zadowolony, lecz chciałbym troszkę lepszy model, i przede wszystkim lepszej marki. 

 

Z cech pożądanych to: szafirowe szkło, ceramiczny bezel, automatyczny mechanizm, fajna dobrej jakości bransoleta jak też możliwość montażu fajnych pasków. 

 

Oto moje typy: 

1) Steinhart Ocean 1 Ceramic: black, green, blue w zależności od modeli od 2100 - 2900 zł

2) Steinhart Ocean 2 Black Premium około 3500 zł - niepokoi mnie tylko bardzo mocno wystająca koronka

3) Christopher Ward c60 trident pro 600 - raczej będe celował w model używany cena około 3500 zł

4) Longines Hydroconquest ceramic - model używany około 6 tys

5) Epos Sportive Diver 3504.131.96.16.30

 

Czy mógłbym prosić o pomoc w wyborze zegarka? Wszystkie typy mi się podobają wizualnie. Jest znaczna różnica w cenach, jestem w stanie zapłacić, jeżeli będe wiedział że warto.

Sam osobiście najbardziej ukierunkowuje się na pozycję 1 - tani, nowy , 3 (stosunkowo tani, ładny pod warunkiem że znajdę używany w dobrym stanie), 5 - ładny, raczej nie ma możliwości dostania używanego, zdecydowanie droższy niż 1 i 3

 

Dzięki za sugestie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOS 3504

48F05A84-CE01-49D6-82AA-724996F2B9A4-1536x1024.thumb.jpeg.39324bc1d060503b519fb6cd78e83fe4.jpeg

 

Davosa Argonautic Coral Limited

 

316130650_681604660093270_4932834617931969404_n.jpg.4109de3c97f698233895a16ac42c61c6.jpg

 


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj kliknąłem, to wciąż był aktywny link do resztek wyprzedaży ChW. C60 Trident Pro 600 (Nearly New) w rozmiarze 38mm wciąż był dostępny w bardzo dobrej cenie. Moim zdaniem to trochę za mała średnica na divera i 40mm oraz 42mm to lepsze wybory, ale nie napisałeś, jakiego rozmiaru szukasz, więc może właśnie takiego.

 

https://www.christopherward.com/clearance/c60-trident-pro-600---nearly-new/N60-38ADA3-S0KK0-B0.html

 

https://www.christopherward.com/clearance

 

obraz.png.48e61857353e7606c2437eb4b6508560.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi. Interesujący jest ten seiko od @Bodzio7pod względem wizualnym.

@Perpetuum Mobile dziękuję za propozycję rzeczywiście nie napisałem o średnicy, interesuje mnie zegarek powyżej 40 mm.

Po zdjęciach ten Epos 3504 w kolorze niebieskim wydaję się trafiać najbardziej w moje gusta. Musze sprawdzić czy uda mi sie go zobaczyć gdzies stacjonarnie. 

 

Co myślicie o tej ofercie Trident C60 Pro 600 czy jest oryginalny i warty swojej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Oris 65

 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dorian06 dzięki za propozycję, zegarek wygląda bardzo fajnie. Ale z tego co widzę, wykracza poza mój budżet.

 

Jeżeli bym zawęził wybór do Epos 3504 vs Seiko SPB143J1. Jakie są między nimi głowe różnice. Z tego co widzę Seiko chyba nie ma ceramicznego bezela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym bazarku jest używany Aquis za 5.2k od sprawdzonego sprzedawcy. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Reborn napisał(-a):

Na naszym bazarku jest używany Aquis za 5.2k od sprawdzonego sprzedawcy. 
 

dzięki za informację, napewno rozważę propozycję. Natomiast muszę sprawdzić jak na moim nadgarstku będę czuł się z 43.5 mm tarczą...

Z powyższych dwóch  Epos 3504 vs Seiko SPB143J1 -  jakie są między nimi głowne różnice.? Z tego co widzę Seiko chyba nie ma ceramicznego bezela? Oraz jak je porównać do wspomnianego Aquisa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz oby dwa w sklepie. Nie wiem jak Seiko, ale w Eposie masz skręcaną bransoletę z zapięciem quick realese, ceramiczny bezel, 50 ATM. 

W Klubie Miłośników Eposa jest kilka. Możesz popytać o wrażenia.

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/114393-klub-miłośników-zegarków-epos/page/113/?tab=comments#comment-3286275

 

 


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy: Seiko 6R czyli będziesz miał dłuższą rezerwę chodu ale niższe taktowanie (wskazówka sekundnika porusza się mniej płynnie - tak jak w Twoim Rayu), nie wiem jak w 62masach wyglada kwestia centrowana, częsty problem Seiko.

Epos - mechanizm sw200 (wyższe taktowanie, mniejsza rezerwa chodu), szkło z AR, lepsza bransoleta (zdecydowanie lepsza). Ceramiczny bezel.

Ja re zegarki widzę w następującej kolejności:

Oris, Epos, Seiko.

Podjedz do sklepu, przymierz każdy z nich. Nie wiem jaki masz nadgarstek, każdy będzie sie układał trochę inaczej. 
Jezeli chodzi o jakość mechanizmów to są one w tej samej grupie - dobre, sprawdzone, niedrogie w serwisowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Reborn napisał(-a):

Mechanizmy: Seiko 6R czyli będziesz miał dłuższą rezerwę chodu ale niższe taktowanie (wskazówka sekundnika porusza się mniej płynnie - tak jak w Twoim Rayu), nie wiem jak w 62masach wyglada kwestia centrowana, częsty problem Seiko.

Epos - mechanizm sw200 (wyższe taktowanie, mniejsza rezerwa chodu), szkło z AR, lepsza bransoleta (zdecydowanie lepsza). Ceramiczny bezel.

Ja re zegarki widzę w następującej kolejności:

Oris, Epos, Seiko.

Podjedz do sklepu, przymierz każdy z nich. Nie wiem jaki masz nadgarstek, każdy będzie sie układał trochę inaczej. 
Jezeli chodzi o jakość mechanizmów to są one w tej samej grupie - dobre, sprawdzone, niedrogie w serwisowaniu.

Dzięki za opinie. Mój nadgarstek ma 18 cm. Chce zegarek wielkości orient Ray II lub troszkę większy. Rzeczywiście skorzystam z rady i przejadę się do sklepu. Niestety jestem przekonany, że nie znajdę interesujacych mnie zegarków stacjonarnie u mnie w mieście. 

 

Będę musiał się zastanowić nad tymi trzema wyborami. Czytałem że Seiko ma problemy z jakością... I trafiają się wadliwe egzemplarze. Prawdopodobnie wybór w tym momencie zawsze do Eposa, Otisa i CW.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Oris 65
 
 
To jest dobry kierunek, jak proponuje Dorian.
Jeszcze swojego nie wrzuciłem na bazarek, ale niedługo tam się znajdzie.
Model Oris Diver 65 bico
Na ceny oficjale w granicach 12 k PLN nie patrz. Cena powinna być znacznie bliżej Twojego budżetu :)
Zegarek na pełnej gwarancji.
oris_diver65_2tone_2019d_ch24pl-1400x932.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przejrzeć ofertę Timefactors, Halios i innych microbrandów.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lort napisał(-a):

To jest dobry kierunek, jak proponuje Dorian.
Jeszcze swojego nie wrzuciłem na bazarek, ale niedługo tam się znajdzie.
Model Oris Diver 65 bico
Na ceny oficjale w granicach 12 k PLN nie patrz. Cena powinna być znacznie bliżej Twojego budżetu :)
Zegarek na pełnej gwarancji.
oris_diver65_2tone_2019d_ch24pl-1400x932.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Czym Oris różni się od wspomnianego Eposa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w obu jest ten sam mechanizm Sellita SW-200

różnice są w estetyce, designie, postrzeganiu i pozycjonowaniu danej marki

 

oczywiście widoczną różnicą jest użycie brązu w modelu Divers 65 bico (środkowe ogniwa bransolety i wkładka bezela).

to powoduje, że te elementy będą się patynować i zmieniać oblicze zegarka. natomiast w chwilę można doprowadzić je do stanu pierwotnego.

 

model eposa "nawiązuje" do submarinera. niektórzy to właśnie w nim cenią, bo nie celują w Rolexa i chcą tańszy odpowiednik. innym takie oczywiste "czerpanie" z designu Suba przeszkadza.

 

linia Oris Divers 65 nie ma niczego udawać.

sama marka chce wskoczyć półkę wyżej i tak się pozycjonować.

mają długą historię, wiele kultowych modeli, teraz już własne mechanizmy inhouse.

z takim kierunkiem jaki obrała marka zmieniły się też ich ceny, co z jednej strony jest zrozumiałe, ale nie cieszy fanów marki.

 

Oris (bez względu na model) moim zdaniem nie będzie tak oczywistym wyborem jak Epos.

myślę że rzadziej spotkasz u kogoś na nadgarstku Orisa niż eposa.

wynika to z różnych względów, cenowych również jak porównamy różne Divery Orisa i Eposa.

 

tak w skrócie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w sklepie Seiko. Jest bardzo ładny, ma moim zdaniem świetne proporcje. Niestety moim zdaniem jakość wykonania w tej cenie pozostawia wiele do zyczenia. Seiko które widziałem miał opisywane już tutaj wielokrotnie problemy z centrowaniem bezela. Bransoleta również była mało sztywna i strasznie pracowała. Bardzo się zdziwiłem, gdyż jedyny punkt odniesienia jaki posiadam jest Orient Ray II który kupiłem za 700 zł i od zegarka za wielokrotność kwoty oczekiwałem więcej. 

 

Teraz muszę jeszcze namierzyć w sklepie Eposa by obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy nabytek: Le Forban "La Brestoise". Dobra, ładna maszynka, długa tradycja, proporcje vintage, kosztuje raczej psie pieniądze, a w dodatku mieści się zakresie dokładności chodu chronometru (przynajmniej mój egzemplarz).

 

 

le forban.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2023 o 10:36, Damianeiro napisał(-a):

Dzięki za opinie. Mój nadgarstek ma 18 cm. Chce zegarek wielkości orient Ray II lub troszkę większy. Rzeczywiście skorzystam z rady i przejadę się do sklepu. Niestety jestem przekonany, że nie znajdę interesujacych mnie zegarków stacjonarnie u mnie w mieście. 

 

Będę musiał się zastanowić nad tymi trzema wyborami. Czytałem że Seiko ma problemy z jakością... I trafiają się wadliwe egzemplarze. Prawdopodobnie wybór w tym momencie zawsze do Eposa, Otisa i CW.

 

Jak Ci EPOS przypadł do gustu to śmiało bierz, on stał się moim ulubionym :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Osobiście mam i miałem już wiele zegarków, w tym diverów, w piątek zdecydowałem się zamówić Glycine combat sub ze sklepu Glycine Store za 525 euro. Oczywiście można też w Ashford,  ale jestem trochę zniesmaczony podejściem UPS do naliczania opłat.  Innymi słowy,  za niecałe 2500 zł masz diver dobrej firmy, który niczego nie udaje,  chyba, że Ci to nie przeszkadza, mam na myśli Steinhart,  w tej cenie też porządnie wykonany zegarek. 

Mogę też polecić Certina ds action diver Automatic w zależności od łapy w rozmiarze 43 lub 38, również Tissot Seastar,  Longines hydroconquest ceramic jak wspomniano,  ale on jest droższy i trzeba polować.  Na certine i tissota można polować też na obniżki w Jubitomie czy Kruku, ew. skorzystać z rabatu, bez problemu dają "z ulicy" 15 procent. 

Wszystkie wspomniane zegarki posiadam i mogę polecić, Glycine dojedzie w poniedziałek,  Steinharta miałem, ale jak pisałem przeszkadzał mi wtórny design, podobnie jak w Davosa ternos ceramic.  Glycine miałem kiedyś i teraz do niego wracam. 

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2023 o 07:38, Damianeiro napisał(-a):

... Natomiast muszę sprawdzić jak na moim nadgarstku będę czuł się z 43.5 mm tarczą...

Nie lękaj się. Koperta jest tak zrobiona, że nie czuć tych 43mm. 

A mając 18 cm nadgarstek jest to idealny rozmiar.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. 

Jak byście porównali między sobą CW C60 Trident Pro 600 do wspomnianego Epos 3504. Jakie są główne różnice pomiędzy zegarkami? 

 

Dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.