Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Najlepszy stalowy Rolex

Stalowy Rolex jako ten jedyny to...  

216 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No też tak do tego podchodzę.. patrząc na ankietę dodałem te same konfiguracje i wychodzi, że jednak GMT prowadzi. 

 

Czemu też się nie dziwię, pomijając względy estetyczne to funkcjonalnie to jeden z najbardziej uniwersalnych Rolexów 

zwłaszcza, gdy właściciel sporo lata po świecie. Dla kogoś komu zdarza się latać sporo poza swoje lokalny strefy czasowe

GMT robi robotę. I nie piszę tego tylko na zasadzie wymyślania, ale regularnie 3-4 razy w roku bywam w US i możliwość

szybkiego rzutu okiem na inną strefę czasową naprawdę jest fajna.

 

Oczywiście wiadomo, że z komórce czy Apple Watchu mamy to samo ale... :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem zgodnie z gustem, jedynego stalowego z dwóch Rolexów, które do mnie przemawiają, czyli Pepsi.

Edytowane przez Christo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, mario1971 said:

Daytona nie ma daty - nie jest zatem zegarkiem uniwersalnym.

Ale w uniwersalności chodzi chyba bardziej o to do czego można ja ubrać, typu dresy ,dżinsy, garniak... i w jakie miejsca można ja zabrać typu plaża, spacer po lesie, ślub czy spotkanie biznesowe.

 

Komplikacje t.j. data to bardziej kategoria "użytkowność".

 

Fajnie jest robić takie ankiety , wtedy człowiek wie co jest bardziej popularne a co nie. Mój ukochany Air-King zero głosów więc pozostaje oryginalnym wyborem, a raczej powiedziałbym niepopularnym wyborem :) byłem bardzo blisko oddania na niego głosu ale stalowa daytona wygrała dosłownie piczykłakiem...

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uniwersalność ostatnia, a przed chwilą, wyżej tak o niej pisałeś
Jeżeli o moje preferencje chodzi to wygoda i czytelność są na pierwszym miejscu.
Jeżeli bierzemy pod uwagę jeden zegarek to uniwersalność powinny być pierwszym priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dążenie do etapu jednozegarkowca jest związane ściśle z tymi trzema cechami więc muszą być one na tym samym poziomie.

wygoda 1 miejsce

czytelność 1 miejsce

uniwersalność 1 miejsce 

 

ps

co nie wyklucza skoku w bok 😉

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tą ankietę widzę tak ze Mario chce trochę podeprzeć swoją teze o zajefajnosci GMT :) Ciężko sie dziwić że ten model wygrywa (pomińmy nawet kolor) bo większość z na chciałby go mieć.

 

Dla mnie w kat. "Co bym chciał" są  1) GMT 2) Daytona choć z bólem dokonuję tego wyboru (głównie zdecydowało to że generalnie GMT podoba mi sie w każdej wersji a z Daytona tak nie mam)

 

Natomiast dla jednozegarkowca oba odpadają. Jasne kazy może założyć co chce do garnituru ale to nie znaczy ze obiektywnie będzie to pasować. Podobnie jak piękna wspolczesna rzezba wstawiona na srodku wersalu.

 

Wg mnie najlepszym uniwersalnym zegarkiem z tego zestawienia jest DJ (szczególnie w odpowiedniej konfiguracji)

Smart casual i shorty spokojnie załatwi, garnitur w miarę choć tez dyskusyjnie dla purystów.

 

IMG_20220319_175124.thumb.jpg.3d08b3fa5699cd37380199aadfdd8daf.jpgIMG_20220718_064043_edited.thumb.jpeg.952aaa49cf6e20a815f16bf91ddffa3a.jpeg

IMG_20221227_112607.jpg

IMG_20221227_111620.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta to tylko odbicie preferencji. Jedne się będzie dobrze czuł na co dzień w kolorowym i popularnym GMT, inny wybierze coś prostego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datejust to najwygodniejszy z Rolexów, i mógłby być tym jedynym, bez dwóch zdań. GMT bije go jednak w dwóch aspektach - czytelności wskazań i drugą strefą czasową. Co do adaptacji sytuacyjnej - tu DJ zdecydowanie wygrywa. Można go nosić do każdego stroju i okazji. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem inny - jedyny rolex na którego raz na jakiś czas zerkam to Milgauss ;) 


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, qbapiasek napisał(-a):

Dałem inny - jedyny rolex na którego raz na jakiś czas zerkam to Milgauss ;) 

Jak wypuszczą nowego Milgaussa, czemu nie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Jak wypuszczą nowego Milgaussa, czemu nie. 

Może już za miesiąc się dowiemy 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czym nas Rolex może jeszcze zaskoczyć? Nowymi kolorami? Jedynie odnowienie starszych wypustów może mnie zmusić do kolejnych zakupów tej marki. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Pytanie, czym nas Rolex może jeszcze zaskoczyć? Nowymi kolorami? Jedynie odnowienie starszych wypustów może mnie zmusić do kolejnych zakupów tej marki. 

 

Co roku prawie wszyscy tak mówią, a jednak odnawiają i te niby nowości po czasie stają się klasykami i interes się kręci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Pytanie, czym nas Rolex może jeszcze zaskoczyć? Nowymi kolorami? Jedynie odnowienie starszych wypustów może mnie zmusić do kolejnych zakupów tej marki. 

Co rok Rolex udaje, że wypuszcza nowości, a my udajemy, że jesteśmy zaskoczeni 😜

 

Co do zaskoczeń, to liczę jednak na inne marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorer II Polar 39 - 40 mm z ceramicznym bezelem...

Ech, pomarzyć można.

4DB190E2-7353-4B26-BEF3-61B81C67ED26-e1613091807632_1024x1024_85f84168-30d6-4514-b594-69654e44c2d0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mroova napisał(-a):

Explorer II Polar 39 - 40 mm z ceramicznym bezelem...

Ech, pomarzyć można.

4DB190E2-7353-4B26-BEF3-61B81C67ED26-e1613091807632_1024x1024_85f84168-30d6-4514-b594-69654e44c2d0.jpg

Ale w takiej wersji to kolejne gmt się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili w ankiecie prowadzi Pepsi. Cześć i chwała liderowi! 



6504e94bd18a676a50060f497b211f48.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Czarna Daytona jest bardziej uniwersalna od białej. Jest przy tym dyskretna, choć tak samo jak jest wyhajpowana siostra mało czytelna. 

Zgodze sie, ze czarna jest bardziej dyskretna, ale uniwersalnosc maja taka sama 😎

 

A co do ankiety, to dla jednozegarkowca najpierw pomyslalem o subie, ale poniewaz sam kilkukrotnie do niego wracalem ze wzgledu na uniwersalnosc a wymienialem ze wzgledu na znudzenie i oklepanie tego modelu, to glos bezapelacyjnie poszedl na Pepsi - nawet branse mozna sobie wybrac 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, meinard napisał(-a):

W życiu bym się nie spodziewał, że aż tyle osób jako swojego faworyta na jedynego Rolka wskaże taką nudę jak Ex1.

Jeszcze w nikczemnym rozmiarze.  :D

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na jednozegarkowca wybrałbym sky-dwellera.c2f715a0fd9f1e55364cde99f564abe6.jpg

Wysłane z mojego SM-T875 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Pytanie, czym nas Rolex może jeszcze zaskoczyć? Nowymi kolorami? Jedynie odnowienie starszych wypustów może mnie zmusić do kolejnych zakupów tej marki. 

Jest 60-lecie daytony i 70 lecie suba wiec tu bym upatrywał nowych modeli

Dla mnie bezapelacyjnie  panda- najładniejszy ss rolex i najwygodniej się mi ją nosi , drugie miejsce to pepsi

A92DB744-433E-4DB7-B495-85DB168F82A1.jpeg

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ jest jedynym prawdziwie uniwersalnym w tej kompanii. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, KrysH napisał(-a):

Ok to zróbmy takie ćwiczenie. spośród tych trzech wartości które byś przedstawił w kolejności od 1-3:

 

1. Wygoda

2. Uniwersalność

3. Czytelność 

3, 1.

2 - dla mnie jest nieistotne. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner dogonił GMT w punktacji grupowej. 😜


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.