Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Najlepszy stalowy Rolex

Stalowy Rolex jako ten jedyny to...  

219 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Pytałem swoich znajomych nieznających się na zegarkach. Większości się nie podobała.

I sam sobie odpowiedziales - pokazalbys im Taga Carrere, to by po gaciach lali z radosci - i nie pisze tego zlosliwie 😎 Sam jak szukalem swojego pierwszego drozszego chrono, to wybralem TH Grand Carrere i nawet sprzedawca mi doradzal moona a ja wtedy totalnie nie docenialem jego wygladu - zwyczajnie nie zrobil na mnie wrazenia i nawet gadka o ksiezycu nic nie dala 😂

Do pewnych zegarkow trzeba dorosnac albo cos wiecej o nich wiedziec, zeby docenic ich "banalnosc" i prostote. 😉 Dlatego opinie ludzi nie interesujacych sie naszym hobby a zegarki traktujacych jak zwykla ozdobe na reku mnie nie przekonuja a juz na 100% nie biore ich opinii jako wyznacznika 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KrysH napisał(-a):

Michael Jordan Lol GIF by ESPN

 

No może Ty Krzysztof w Stanach masz możliwość ze swoją historią zakupową, my tutaj takich szans nie mamy.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, artme napisał(-a):

I sam sobie odpowiedziales - pokazalbys im Taga Carrere, to by po gaciach lali z radosci - i nie pisze tego zlosliwie 😎 Sam jak szukalem swojego pierwszego drozszego chrono, to wybralem TH Grand Carrere i nawet sprzedawca mi doradzal moona a ja wtedy totalnie nie docenialem jego wygladu - zwyczajnie nie zrobil na mnie wrazenia i nawet gadka o ksiezycu nic nie dala 😂

Do pewnych zegarkow trzeba dorosnac albo cos wiecej o nich wiedziec, zeby docenic ich "banalnosc" i prostote. 😉 Dlatego opinie ludzi nie interesujacych sie naszym hobby a zegarki traktujacych jak zwykla ozdobe na reku mnie nie przekonuja a juz na 100% nie biore ich opinii jako wyznacznika 😎

Amen 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, artme napisał(-a):

I sam sobie odpowiedziales - pokazalbys im Taga Carrere, to by po gaciach lali z radosci - i nie pisze tego zlosliwie 😎 Sam jak szukalem swojego pierwszego drozszego chrono, to wybralem TH Grand Carrere i nawet sprzedawca mi doradzal moona a ja wtedy totalnie nie docenialem jego wygladu - zwyczajnie nie zrobil na mnie wrazenia i nawet gadka o ksiezycu nic nie dala 😂

Do pewnych zegarkow trzeba dorosnac albo cos wiecej o nich wiedziec, zeby docenic ich "banalnosc" i prostote. 😉 Dlatego opinie ludzi nie interesujacych sie naszym hobby a zegarki traktujacych jak zwykla ozdobe na reku mnie nie przekonuja a juz na 100% nie biore ich opinii jako wyznacznika 😎

Wszystko rozumiem. 

Napisałem o wyglądzie zegarka a nie o jego cechach, zaletach czy historii.  

My kupując zegarek patrzymy na nie inaczej. Normalny człowiek kupuje co mu się podoba. Tylko albo aż tyle. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Napisałem o wyglądzie zegarka a nie o jego cechach, zaletach czy historii.

"Przecież to brzydki zegarek. Rzumiem, że może się komuś podobać. Jednak ich jest mało. Gdyby leżała w każdym butiku nikt by jej nie kupował."

Chyba troszke wiecej niz tylko o wygladzie 🤔 Wysunales teze, którą raczej przypisalbym tym znajomym o ktorych pisales a nie Tobie 😉

 

ps

a tak juz miedzy nami - faktycznie sa zegarki dziwaczne, przaśne, tandetne etc., jednak nazwanie daytony brzydkim jest... nie bede tego nazywac 😬, ale juz nawet okreslenie nudny bardziej byloby odpowiednie.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Wszystko rozumiem. 

Napisałem o wyglądzie zegarka a nie o jego cechach, zaletach czy historii.  

My kupując zegarek patrzymy na nie inaczej. Normalny człowiek kupuje co mu się podoba. Tylko albo aż tyle. 

Ja też kupuję tylko te zegarki, które mi się podobają. Jednych uroda szybko przemija (trafiają do nowych właścicieli), innych ciągle trwa. Czasami kierunek nowych zakupów nadaje nimb niedostępności, lub mit totalnej zajebjozy. Daytona posiada taką właśnie aureolę, którą dorysowali jej miłośnicy marki. A czy jest prawdziwa, tego można doświadczyć jedynie metodą prób i błędów - nosząc go nie przez chwilę, od kumpla, a obcując trochę dłużej. Tylko w ten sposób możemy przekonać się na własnej skórze, czy coś nam pasuje i faktycznie się spodoba. Moja chwila próby wciąż jest przede mną. 😁

Są też takie zegarki, które dojrzewają, nabierają smaku niczym otwarta i dobrze napowietrzona butelka whisky. Daytona może być właśnie taką butelką rudej...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, nie kupiłem nigdy zegarka który mi się nie podobał. Bez znaczenia na marke, historię, mechanizm czy wygodę. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał wątpliwości jak zagłosować, to podam małą sugestię

070ee48dea49e994438fafb55baeec65.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, a_team napisał(-a):

Jakby ktoś miał wątpliwości jak zagłosować, to podam małą sugestię emoji6.png
 

Jak dla mnie najlepsza kofiguracja DJ (tylko z miętą), ale dla sporaj grupy to za dużo cukru w cukrze i do tego dopłacanie absurdalnej kwoty do tej wersji bezela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie najlepsza kofiguracja DJ (tylko z miętą), ale dla sporaj grupy to za dużo cukru w cukrze i do tego dopłacanie absurdalnej kwoty do tej wersji bezela.
Dokładnie taka?

1ccc9bf90510568d038fb0a1208303a7.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Dokładnie taka? emoji6.png

1ccc9bf90510568d038fb0a1208303a7.jpg

Dokładnie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mylof napisał(-a):

Dokładnie. Daytona może się nie podobać, ale kto nie rozumie mocy tego zegarka, jego znaczenia w zegarkowym świecie, ten według mnie po prostu nie zna się na zegarkach. 

Piszesz jakby zrozumienie fenomenu tego modelu to była jakaś tajemna wiedza dostępna największym kronikarzom Rolexa. Cała moc i znaczenie tego zegarka jest takie, że to najciężej dostępny stalowy Rolex i można dużo zarobić na odsprzedaży. "Historii" i kultowości wziętej z jazdy w kółko i aukcji zegarka jednego przeciętnego aktora nawet nie komentuję po raz setny. Istotną rolę w historii Rolexa to odegrał Seadweller, ale żeby to pojąć potrzeba trochę więcej riserczu niż zmierzenie kolejki w Kruku.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, a_team napisał(-a):

Jakby ktoś miał wątpliwości jak zagłosować, to podam małą sugestię emoji6.png

070ee48dea49e994438fafb55baeec65.jpg

Taka biżuteria dla chłopca z plakatu.😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nicon napisał(-a):

Piszesz jakby zrozumienie fenomenu tego modelu to była jakaś tajemna wiedza dostępna największym kronikarzom Rolexa. Cała moc i znaczenie tego zegarka jest takie, że to najciężej dostępny stalowy Rolex i można dużo zarobić na odsprzedaży. "Historii" i kultowości wziętej z jazdy w kółko i aukcji zegarka jednego przeciętnego aktora nawet nie komentuję po raz setny. Istotną rolę w historii Rolexa to odegrał Seadweller, ale żeby to pojąć potrzeba trochę więcej riserczu niż zmierzenie kolejki w Kruku.

 

Widać, że się po prostu nie znasz. Inaczej tego nie potrafię skomentować. I nie będę Ci opisywał co to znaczy Rolex Daytona w całym zegarkowym świecie, ponieważ mi się nie chce. Nadto uważam, że ktoś kto sprowadza "wagę" Daytony wyłącznie do możliwości zarobienia na jej odsprzedaży, powodowany jest albo ignorancją albo frustracją wynikającą z niemożności jej kupienia. I jeszcze jedno - aby docenić ten zegarek trzeba jeszcze mieć możliwość bliższego zapoznania się z nim na żywo i zapewniam Cię, że wiele osób po takim doświadczeniu zaczyna rozumieć fenomen tego Rolexa. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie się nie znam i nie jestem godzien uświadomienia przez takiego konesera jak ty co to znaczy Rolex Daytona. Padły już prawie wszystkie pozycje z Rolexowego bingo, "masz ból d*** bo nie możesz kupić", "nie widziałeś na żywo", zabrakło jeszcze "hejtujesz bo cię nie stać". Można kończyć dyskusję. Ja zostanę przy swoim zdaniu, że 90% magii tego zegarka to hype i brak dostępności, do czego sprowadza się praktycznie każda dyskusja o tym zegarku.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam przekonały te argumenty. Najbardziej "nie znasz się" i "nie chce mi się tłumaczyć" - logiczne i rzeczowe.

A zatem wszyscy powtarzajmy, jak u Gombrowicza: "dlaczego Daytona wzbudza w nas zachwyt i miłość? Dlatego że Daytona wielkim zegarkiem jest!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekawy tej "wagi" Daytony w świecie zegarkowym. Nazwa Daytona z czego co kiedyś czytałem to bardziej marketingowy zamysł, Rolex rozważał także "Le mans". Wybór na nazwę zegarka mało ciekawy, Nascar to sport jedynie zrozumiały dla amerykańskiej prowincji. Cosmpograph? Rolex używał tej nazwy dla zegarków z komplikacją fazy księżyca, potem stwierdził, że doda do Daytony wielkiej historii tu nie ma. Fakt, że Rolex sponsorował ten wyścig ma takie donośne znaczenie? I zgadzam sie z artme, że jako produkt jest to bardzo udany model. W niewielkiej kompaktowej formie mamy dobrze zaprojektowany, świetny techniczne chronograf. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% racji. Daytona to głównie otoczka. Ale jak widać niektórzy łykają jak pelikany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka biżuteria dla chłopca z plakatu.

No dokładnie trafiłeś, pracuje w modelingu i jestem chłopakiem z plakatu,@mario1971 potwierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, PICAD napisał(-a):

100% racji. Daytona to głównie otoczka. Ale jak widać niektórzy łykają jak pelikany.

 

Tylko otoczka mówisz. Ciekawe czy byłbyś w stanie pogadać na temat mechanizmu 4130 ale raczej nie liczyłbym na to, skoro prezentujesz tak powierzchowne podejście do tego zegarka. Już od dawna widzę, że większość użytkowników forum jest najbardziej zainteresowana cenami, pieniędzmi, potencjalnym zyskiem, zapisami, kolejkami, a nie na przykład mechanizmami. Czasami rozumiem, że Kolega Mariusz (McIntosh) się od nas wypisał, choć brakuje tutaj jego wiedzy i merytorycznej dyskusji z jego udziałem. 

 

 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mylof napisał(-a):

 

Tylko otoczka mówisz. Ciekawe czy byłbyś w stanie pogadać na temat mechanizmu 4130 ale raczej nie liczyłbym na to, skoro prezentujesz tak powierzchowne podejście do tego zegarka. Już od dawna widzę, że większość użytkowników forum jest najbardziej zainteresowana cenami, pieniędzmi, potencjalnym zyskiem, zapisami, kolejkami, a nie na przykład mechanizmami. Czasami rozumiem, że Kolega Mariusz (McIntosh) się od nas wypisał, choć brakuje tutaj jego wiedzy i merytorycznej dyskusji z jego udziałem. 

 

 

Mokry sen flippera:)

pod katem komplikacji - 

zgadza sie, ze mechanizm daje rady - ale takich zegarkow pelno (moon, TH Monaco, Zenith - ci to nawet powazniejsze mechanizmy.

obczaj ostatni wypust omegi - to jest dopiero czad - jeszcze mniejsza odchylka.

daytona wymaga upgreadu mechanizmu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego oburzenia, że dla kogoś Daytona może być jednym z wielu zegarków. To nie jest żadna bezwzględna świętość ani gral.
Ot w miarę kompaktowy w pełni sportowy chronograf. Jednemu będzie się podobał wizualnie, inny będzie zachwycał się mechanizmem, a jeszcze innemu gada marketingowa otoczka. Natomiast nie brakuje też oczywiście fanów daytony, którzy widząc łatwy piniądz z flipa. :)
Osobiście nie wiem, czy zdecydowałbym się na Daytonę do noszenia w cenie retail, gdyby była do wzięcia od ręki - po prostu są fajniejsze zegarki za połowę ceny albo i mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, a_team napisał(-a):


No dokładnie trafiłeś, pracuje w modelingu i jestem chłopakiem z plakatu,@mario1971 potwierdzi emoji16.png

Prawdziwy Adonis. 😜


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, machlo napisał(-a):

Osobiście nie wiem, czy zdecydowałbym się na Daytonę do noszenia w cenie retail, gdyby była do wzięcia od ręki - po prostu są fajniejsze zegarki za połowę ceny albo i mniej.

 

Jaki chronograf w cenie 36 000 zł lub mniej jest fajniejszy od Daytony ? Pytam bez cienia złośliwości, chciałbym się dowiedzieć jakie masz typy w tej kategorii cenowej.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.