Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Najlepszy stalowy Rolex

Stalowy Rolex jako ten jedyny to...  

216 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, mylof said:

 

Współczuję im. Nie wiem w takim razie po co je kupili. Niczego się w Polsce nie obawiam nosząc Rolexa. 

Kupili jeszcze wtedy, gdy ich noszenie nie było tak niebezpieczne i wartość zegarków na szarym rynku tak wywindowana. 
Jako entuzjaści zegarków mechanicznych bardzo ubolewają nad tym, ze ich własne modele są w tak wysokich cenach, ze ich noszenie niesie ze soba ryzyko nie tylko ich utraty, ale również utraty zdrowia. Sa to prawdziwi entuzjaści, którzy cenią bardziej przyjemność z noszenia ulubionych modeli od zadowolenia z wywindowanych cen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Walezy napisał(-a):

Kupili jeszcze wtedy, gdy ich noszenie nie było tak niebezpieczne i wartość zegarków na szarym rynku tak wywindowana. 
Jako entuzjaści zegarków mechanicznych bardzo ubolewają nad tym, ze ich własne modele są w tak wysokich cenach, ze ich noszenie niesie ze soba ryzyko nie tylko ich utraty, ale również utraty zdrowia. Sa to prawdziwi entuzjaści, którzy cenią bardziej przyjemność z noszenia ulubionych modeli od zadowolenia z wywindowanych cen. 

Ciekawe masz towarzystwo.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Walezy napisał(-a):

Kupili jeszcze wtedy, gdy ich noszenie nie było tak niebezpieczne i wartość zegarków na szarym rynku tak wywindowana. 
Jako entuzjaści zegarków mechanicznych bardzo ubolewają nad tym, ze ich własne modele są w tak wysokich cenach, ze ich noszenie niesie ze soba ryzyko nie tylko ich utraty, ale również utraty zdrowia. Sa to prawdziwi entuzjaści

Szanuje dbanie o własne zdrowie. 

Co za tym teraz noszą na ulicy️ Rozumiem, że w domu/mieszkaniu noszą Rolexy. 


 

10 godzin temu, Walezy napisał(-a):

cenią bardziej przyjemność z noszenia ulubionych modeli od zadowolenia z wywindowanych cen. 

Również do nich należę. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, mylof said:

Ciekawe masz towarzystwo.

 

6 hours ago, Dorian06 said:

Szanuje dbanie o własne zdrowie. 

Co za tym teraz noszą na ulicy️ Rozumiem, że w domu/mieszkaniu noszą Rolexy. 

 

 

Również do nich należę. 

Myślałem, widać blednie, ze temat dotyczył tego, jaki jest najlepszy stalowy Rolex, a nie tego jakich ja mam znajomych, albo co noszą na ulicy. 
Kryterium, które przedstawiłem jest coraz częściej brane pod uwage przez tych, których znam i co Rolexy posiadają po to by je nosić na codzień. 
Byc może, ze dla tych, dla których publikacja fotek Rolex’ow ze swojej kolekcji i słuchanie ‚ochów’ i ‚achów’ od im podobnych jest bardzo istotnym elementem kolekcjonowania, kryteria są inne. Trudno mi sie wypowiedzieć, bo w takim towarzystwie sie nie obracam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Walezy napisał(-a):

... Byc może, ze dla tych, dla których publikacja fotek Rolex’ow ze swojej kolekcji i słuchanie ‚ochów’ i ‚achów’ od im podobnych jest bardzo istotnym elementem kolekcjonowania, kryteria są inne. ...

Ja nie kolekcjonuje. Ja użytkuje. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Dorian06 said:

Ja nie kolekcjonuje. Ja użytkuje. 

W kontekście tego wątku, jaka to robi różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra wiadomość jest taka, ze wprowadzają zakaz sprzedaży maczet. Może będzie można znowu wyjść z domu na spacer lub lunch z przyjaciółmi z ulubionym zegarkiem na ręku. 
Problem w tym, ze ta klasa kryminalistów szybko dostosuje się do nowych realiów.

Edytowane przez Walezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2023 o 08:47, Walezy napisał(-a):

 

Dobra wiadomość jest taka, ze wprowadzają zakaz sprzedaży maczet. Może będzie można znowu wyjść z domu na spacer lub lunch z przyjaciółmi z ulubionym zegarkiem na ręku. 
Problem w tym, ze ta klasa kryminalistów szybko dostosuje się do nowych realiów.

 

Dobra wiadomość jest taka że mało kto z typków z pod ciemnej gwiazdy jest wstanie trafnie ocenić wartość zegarka.

Po drugie nie ma pewności czy zegarek jest oryginalny.

 

No chyba że oznajmisz wszem I wobec jak niektórzy nasi sportowcy jaki to nosisz zegarek to wtedy jest ryzyko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, LUKASZOWSKI said:

Dobra wiadomość jest taka że mało kto z typków z pod ciemnej gwiazdy jest wstanie trafnie ocenić wartość zegarka.


I tutaj się z tobą nie zgodzę, dokładnie znają ceny większości tego co „kroją” ale dostają z tego tylko małą część od pasera. 
Większość to namierzone/ potwierdzone czasomierze. W PL jest jeszcze bezpiecznie pod tym względem, ale w innych większych europejskich krajach/ miastach niestety nie jest już tak pięknie. Osobiście widziałem przyłożony nóż do szyi kierowcy auta, który został pięknie poproszony o przekazanie swojego zegarka, inna sytuacja to zadźgany chłopak w biały dzień, uparł się że nie odda zegarka… finalnie oddał swoje życie i zegarek. 
To sytuacje które znam osobiście (jest ich więcej), a zasłyszanych jest dosłownie setki, większość to zegarki marki Rolex. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, są takie przypadki. Zakładam że ten samochód zatrzymany to nie był bardzo budżetowy bo to często jest wyznacznikiem??

Jesteśmy dorosłymi ludźmi I mamy świadomość że możemy być ofiarami przestępców. Z tego co pamiętam to Arek Milik miał taką sytuacje czy Robert Lewandowski kiedy ktoś mu dosłownie wyszarpał zegarek z nadgarsta, już jak grał w Barcelonie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Londek napisał(-a):


I tutaj się z tobą nie zgodzę, dokładnie znają ceny większości tego co „kroją” ale dostają z tego tylko małą część od pasera. 
Większość to namierzone/ potwierdzone czasomierze. W PL jest jeszcze bezpiecznie pod tym względem, ale w innych większych europejskich krajach/ miastach niestety nie jest już tak pięknie. Osobiście widziałem przyłożony nóż do szyi kierowcy auta, który został pięknie poproszony o przekazanie swojego zegarka, inna sytuacja to zadźgany chłopak w biały dzień, uparł się że nie odda zegarka… finalnie oddał swoje życie i zegarek. 
To sytuacje które znam osobiście (jest ich więcej), a zasłyszanych jest dosłownie setki, większość to zegarki marki Rolex. 

Sto to rzeczywiście spora liczba. Ja czytałem raptem o paru takich sytuacjach, nigdy nie widziałem podobnej na żywo. Być może nie czytam, bo nie interesuje mnie to, podobnie jak wypadki po pijaku czy samobójstwa. A takich zajawek w necie czy prasie są z pewnością tysiące każdego miesiąca. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie pamietam już marki auta, pewnie jak bym przejrzał nagrania to by się wyjaśniło. Spoterzy wypatrują ofiar non stop. Sklep, zbiorkom, knajpa itd. 
Sam miałem homara od Squale, świecił się jak psu … no i musiałem się go pozbyć, przyciągał zbyt dużo uwagi bardzo spostrzegawczych osobników, i nie było to miłe uczucie… wolałem nie kusić losu by zostać ubogaconym, i to jeszcze za homara😳 Inne marki nie przyciągają aż tak swojej uwagi. Wiadomo, rozpoznawalność tej luksusowej marki jest naprawdę duża, więc wygląda to jak wygląda. 

77A96F6C-79BB-47C8-A5CD-B3A4D10DBC8F.jpeg

@mario1971 Londyn to fajne miasto, ale też dość niebezpieczne, takie sytuacje są tutaj wręcz na porządku dziennym, tragedia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Londynie byłem raz, przez trzy dni z dzieciakami, poruszałem się metrem, z zegarkiem na ręce. Musiałem mieć szczęście, bo nic złego mi się nie stało. Ba, nawet na meczu reprezentacji Polski na Wembley byłem i przeżyłem. 😁


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, mario1971 said:

poruszałem się metrem, z zegarkiem na ręce


Obyś zawsze miał takie szczęście👍🏻 i piszę to bez przekąsu😉

Szef mojego kumpla ostatnio pozbył się hulka na mieście… za dnia i w otoczeniu wielu osób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mieszkałem  w Londynie gdy pracowałem w delegacji. Metrem codziennie się przemieszczałem I było Ok.

Powiem tak, wiele osób umieszcza różne treści na FB I Na Instagramie, czesto są to zdjecia ze swoimi gadżetami  gdzieś na Instastory itp. Czasami dodawane są dokladne miejsca w jakiej są lokalizacji I w jakiej knajpie obecnie przebywają I z jakimi osobami. Tacy Influenserzy :)

Wszystko fajnie ,ale bydź może właśnie osoby które straciły swoje cudeńka były w ten sposób śledzone.

Edytowane przez LUKASZOWSKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

 Aż tacy popularni jesteśmy🤣

Bydź może tak. 🤣


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Powiem tak, wiele osób umieszcza różne treści na FB I Na Instagramie, czesto są to zdjecia ze swoimi gadżetami  gdzieś na Instastory itp. Czasami dodawane są dokladne miejsca w jakiej są lokalizacji I w jakiej knajpie obecnie przebywają I z jakimi osobami. Tacy Influenserzy :)

zupełnie niechcący wystalkowałem tak jednego z użytkowników tego forum. pewną fotkę, którą wrzucił tu, umieścił również na jednej z grup zegarkowych, na której występuje pod nazwiskiem. nazwisko miał znajomo brzmiące, więc wygooglałem żeby na linkedinie profil zobaczyć - linka do linkedina nie było, za to wyskoczyły wszystkie KRSy, powiązania, gdzie i z kim jest wspólnikiem, gdzie prokurentem, siedziba firmy, itp. nie muszę chyba tłumaczyć jak osoby o niecnych zamiarach mogłyby wykorzystać te informacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nierozważne korzystanie z wszelkiej maści mediów społecznościowych tylko to ułatwiaja, może część z was kojarzy gościa z YT który okleja auta, przeważnie znanym personom, Yani/ Yanimize… na insta wstawił zdjęcia jak płaci kartą prawie £100k za zegarek RM, minęła chwila i doszło do napadu na jego dom, od tego czasu chłop mieszka już gdzie indziej, a do ochrony rodziny i domu ma specjalnie wytresowanego psiego ochroniarza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2023 o 22:10, mylof napisał(-a):

 Sinn 903 - no i ten doskonały oraz pięknie wykończony mechanizm, nic nie ustępujący werkowi 4130 Rolexa. Ale rozumiem, nie każdego to interesuje. 

A jak Daytona do lat 90-tych miała mechanizm Zenitha (wspaniały, poniekąd) to też była takim prawdziwym Rolexem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, beniowski napisał(-a):

A jak Daytona do lat 90-tych miała mechanizm Zenitha (wspaniały, poniekąd) to też była takim prawdziwym Rolexem?

Tak samo jak PP z z mechanizmem jlc etc. 😁

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, beniowski napisał(-a):

A jak Daytona do lat 90-tych miała mechanizm Zenitha (wspaniały, poniekąd) to też była takim prawdziwym Rolexem?

Kiedyś inaczej na te kwestie się patrzyło, tzn. mało kogo to interesowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, artme napisał(-a):

Tak samo jak PP z z mechanizmem jlc etc. 😁

No właśnie o tym piszę. Prawdziwy Rolex, crème de la crème, a tu taki zonk, bo mechanizm innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, artme napisał(-a):

Tak samo jak PP z z mechanizmem jlc etc. 😁

Nie tylko dla PP, ale jeszcze i dla VC i AP. Mechanizm 2120 JLC, to chyba jeden z najważniejszych werków jakie stworzono. Przez wiele lat był najcieńszym automatem.

 

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.