Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kozaq00

Wkrętaki precyzyjne do zegarków i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Musze się poradzić. Planuje zakupić wkrętaki do min. odkręcania ogniw w bransoletach ale nie tylko do tego ( grzebać w mechanizmach zegarkowych nie planuję). Myślę, że tego typu wkrętaki precyzyjne przydadzą się i do innych urządzeń, np. elektronicznych. Kusi mnie ten zestaw z linku poniżej.

https://allegro.pl/oferta/wielofunkcyjny-zestaw-wkretakow-46w1-s2-13032253619

W zestawie jest dużo rodzajów końcówek. I teraz kwestia czy potrzeba mi ich aż tyle? Chcę się poradzić, bo być może jest to zwykła tandeta, na którą nie wart nawet spojrzeć. Cena duża nie jest ale wolałbym kupić cos co będzie w miarę wytrzymałe i dobre w stosowaniu. Może jakieś porady, propozycje?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw dużych wkrętaków Wiha, a precyzyjnych Wera.
Jedne i drugie mogę polecić z czystym sumieniem. Nie do zajechania.
Tych co pokazałeś nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, alleck napisał(-a):

Mam zestaw dużych wkrętaków Wiha, a precyzyjnych Wera.
Jedne i drugie mogę polecić z czystym sumieniem. Nie do zajechania.
Tych co pokazałeś nie znam.

Upatrzyłem tez jeden zestaw z firmy Wera, a mianowicie: 

https://allegro.pl/oferta/wera-wkretaki-precyzyjne-kraftform-micro-25-sztuk-11867227688

Cena jest sporo wyższa i jestem w stanie się skusić. Powiedz mi czy ten zestaw 25 sztuk będzie wystarczający do większości takich drobnych rzeczy? Czy szukać czegoś z większą ilością sztuk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Upatrzyłem tez jeden zestaw z firmy Wera, a mianowicie: 
https://allegro.pl/oferta/wera-wkretaki-precyzyjne-kraftform-micro-25-sztuk-11867227688
Cena jest sporo wyższa i jestem w stanie się skusić. Powiedz mi czy ten zestaw 25 sztuk będzie wystarczający do większości takich drobnych rzeczy? Czy szukać czegoś z większą ilością sztuk?
To jest trudne pytanie. Bo zależy co się robi ;) ja mam zestaw Wera 12 wkrętaków. I mnie w 90% przypadków wystarcza.
Natomiast żaden z nich nie pasuje do śrubek w bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2023 o 21:18, alleck napisał(-a):

To jest trudne pytanie. Bo zależy co się robi ;) ja mam zestaw Wera 12 wkrętaków. I mnie w 90% przypadków wystarcza.
Natomiast żaden z nich nie pasuje do śrubek w bransolecie.

Dokładnie, śrubki w bransolecie to bardziej płaski 1,0 - 1,2mm, czasem ciut większy, zależy od producenta zegarka. Czasem są nawet trójkątne, jak w Orisie lub po prostu wybijane piny.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj że wkrętaki do bransolety powinny mieć płaską końcówkę (flat head screwdriver), a większość generycznych wkrętaków precyzyjnych ma zwykłą (w kształcie odwróconej litery V)

W innym wypadku możesz lekko porysować i wyrobić główki śrubkek, przez co nie będą wyglądać tak idealnie jak na początku i w dłuższym okresie czasu mogą się wyrobić (raczej mało możliwe, chyba że będziesz regulować bransolete 10x dziennie przez kilka miesięcy)

Oczywiście zależy jak bardzo to jest dla Ciebie ważne, zwykłe też zrobią robotę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2023 o 21:18, alleck napisał(-a):

To jest trudne pytanie. Bo zależy co się robi ;) ja mam zestaw Wera 12 wkrętaków. I mnie w 90% przypadków wystarcza.
Natomiast żaden z nich nie pasuje do śrubek w bransolecie.

 

W dniu 8.03.2023 o 22:38, tommly napisał(-a):

Dokładnie, śrubki w bransolecie to bardziej płaski 1,0 - 1,2mm, czasem ciut większy, zależy od producenta zegarka. Czasem są nawet trójkątne, jak w Orisie lub po prostu wybijane piny.

 

6 godzin temu, Maciek__L napisał(-a):

Pamietaj że wkrętaki do bransolety powinny mieć płaską końcówkę (flat head screwdriver), a większość generycznych wkrętaków precyzyjnych ma zwykłą (w kształcie odwróconej litery V)

W innym wypadku możesz lekko porysować i wyrobić główki śrubkek, przez co nie będą wyglądać tak idealnie jak na początku i w dłuższym okresie czasu mogą się wyrobić (raczej mało możliwe, chyba że będziesz regulować bransolete 10x dziennie przez kilka miesięcy)

Oczywiście zależy jak bardzo to jest dla Ciebie ważne, zwykłe też zrobią robotę :)

Dzięki serdeczne za podpowiedzi. Po dłuższym namyśle, postanowiłem, że kupię trzy wkrętaki typowo z pinami do bransolet i chyba na tym się skończy :D Widziałem sporo ofert z pojedynczymy sztukami do kupienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu, może poleci ktoś najlepiej dopasowany śrubokręt do ogniw Omegi Diver 300, ostatni wypust?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłam taki zestaw wkrętaków na Amazon za jakieś 25 zł, chyba ta oferta nadal jest aktualna. Bity dobrze się trzymają na magnesie, do napraw telefonów, okularów, zegarków itd. idealne. :) 

 

20230623_192838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.