Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Krzepa

Alternatywa dla Seiko 5 SRPE55K1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzepa
Napisano (edytowane)

Hej, poszukuje zegarka podobnego, a raczej prawie identycznego do Seiko 5 SRPE55K1. 

Jedyne różnice, których oczekuję od potencjalnej alternatywy to:

 

- brak wskaźnika dnia - tylko data, choć i ona nie jest jakoś szczególnie wymagana,

- zakręcaną koronkę, i wodoszczelność min. 100metrów (pływam 3,4 dni w tygodniu po 30-90min ciągiem, często zapominam zdjąć zegarek..)

 

Cała reszta jeśli chodzi o design itp. najlepiej jakby była dokładnie  taka jak w SRPE55K1 (czarna tarcza, kształt indeksów, wskazówki, luma, i stosunkowo mała ilość tekstu na tarczy)

Do pozostałych kaprysów (lecz nie wymaganych), które mogłyby wyróżniać alternatywę, mogę zaliczyć:

 

- szafirowe szkło

- większy rozmiar koperty (41-43mm)

- ostatecznie może być kwarc, lecz w pierwszej kolejności wolałbym automat

 

Zakres cenowy - do 4000zł, choć najlepiej jakby znacząco nie odbiegał od ceny SRPE55K1

Proszę o pomoc jeśli ktoś coś wie, pozdrawiam. 

s-l400.jpg

Edytowane przez Krzepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pomyślałem, że może Seiko SKX byłby ciekawszy, ale zobaczyłem aktualne ceny i zmieniłem zdanie. SKX za 2500- 3000 PLN to jakiś absurd.

 

Chyba lepszy byłby jakiś homage SKX'a na przykład Heimddallr - o ile nie masz problemu z Aliexpresem itp...

Za jakieś 900 PLN masz ten sam mechanizm co w Seiko a dodatkowo WR200, bezel nurkowy, szafirowe szkło i lepszą bransoletę. Wszystko oczywiście w stylu SKX/SRPE

 

obraz.thumb.png.00bf4ae53073e684e475b4555ad199bf.png

 

A z takich bardziej mainstreamowych propozycji, to może któryś Citizen Promaster, czyli popularny majtas. Najbardziej polecam model z tytanu. Ma piękną , granatową tarczę i jest bardzo lekki i wygodny. Nie ma szafirowego szkła, ale jest WR200. Kolor i materiał to już indywidualny wybór.

 

obraz.png.42d3eac46cc2ca24c30af89344ceee18.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet dość wysoki jak na zamiennik Seiko 5, więc zaproponuję Longines Conquest. Są w wersji 39, 41 i 43mm. Myślę, że jak dobrze poszukasz lub ponegocjujesz, to za 4k uda Ci się kupić :)

 

image.png.9e491cb57d4240f59f066273a73cdbfb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS Action

 

 

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzepa
Napisano (edytowane)
W dniu 4.03.2023 o 19:11, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Najpierw pomyślałem, że może Seiko SKX byłby ciekawszy, ale zobaczyłem aktualne ceny i zmieniłem zdanie. SKX za 2500- 3000 PLN to jakiś absurd.

Chyba lepszy byłby jakiś homage SKX'a na przykład Heimddallr - o ile nie masz problemu z Aliexpresem itp...

Za jakieś 900 PLN masz ten sam mechanizm co w Seiko a dodatkowo WR200, bezel nurkowy, szafirowe szkło i lepszą bransoletę. Wszystko oczywiście w stylu SKX/SRPE

 

A z takich bardziej mainstreamowych propozycji, to może któryś Citizen Promaster, czyli popularny majtas. Najbardziej polecam model z tytanu. Ma piękną , granatową tarczę i jest bardzo lekki i wygodny. Nie ma szafirowego szkła, ale jest WR200. Kolor i materiał to już indywidualny wybór.

 

 

W dniu 4.03.2023 o 20:48, clusca napisał(-a):

Budżet dość wysoki jak na zamiennik Seiko 5, więc zaproponuję Longines Conquest. Są w wersji 39, 41 i 43mm. Myślę, że jak dobrze poszukasz lub ponegocjujesz, to za 4k uda Ci się kupić :)

 

 

23 godziny temu, Kierownik napisał(-a):

Certina DS Action

 

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Nie wiem czy na tym forum jest jakiś system nagradzania, acz żadnego nie widzę?

Wydaje mi się za niezbędne aby doprecyzować, że zasadniczym powodem dla którego poszukuje alternatywy dla tego SRPE55K1 jest jego wygląd. Innymi słowy zegarki nurki z obrotowym bezelem mocno odbiegają od tego, czego poszukuję.
Chodzi mi o zegarek, który praktycznie wcale nie będzie odbiegać estetyką od SRPE55K1, natomiast w odróżnieniu od SRPE55K1 nie będzie posiadał wskaźnika day-date (lub posiadał wyłącznie date) + najlepiej jakby posiadał zakręcaną koronkę.
Idealnym przykładem który chodzi mi po głowie jest choćby Tudor Black Bay 41, natomiast zdecydowanie wykracza po za mój budżet. Nie chcę również żadnego Tudora homage. Jest natomiast dobrym przykładem dla estetyki poszukiwanej przeze mnie alternatywy, tj nie numeryczne, a okrągłe/owalne indeksy w całości pokryte lumą, brak day-date, zakręcana koronka, stosunkowo mała ilość tekstu na tarczy, czarna tarcza, rozmiar 40mm+.

Podsumowując - zegarkom nurkom podziękuję, Certina wygląda interesująco lecz wskaźnik dnia mnie po prostu odstrasza dokładnie tak jak powstrzymuje mnie on przed zakupem SRPE55K1. Longines wypada tutaj najatrakcyjniej, choć do ideału brakuje mu bardziej zaokrąglonych i w pełni pokrytych lumą indeksów, bez numeracji na 12 i 6. W każdym razie bardzo dziękuję za poszlaki, a temat uważam nadal za otwarty, i pewnie takowy pozostanie do końca marca, bo akurat wtedy planuje zakup zegarka :). Jeśli ktoś znalazłby coś równie interesującego, podobnego do BB41 lub SRPE55K1, proszę o cynk.

 

ec8405b43d19cadbb16b4c274c5a8e1d--bays-tudor-black-bay-.jpg

Edytowane przez Krzepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

Trochę ponad budżet.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, JakubZet napisał(-a):

 

Ciekawy zegarek, nie znałem tej marki. Tylko dlaczego robią kwarce tylko bez nurkowego bezela, a automaty tylko z nim?

 

 

@Krzepa

Obawiam się, że będziesz musiał pójść na jakiś kompromis. Albo finansowy, albo pogodzisz się z brakiem wszystkich detali, które ma Tudor, albo będziesz zmuszony kupić jakiegoś homara tegoż ;)

 

 

Może C65 Dune Automatic:

https://www.christopherward.com/watches/c65-dune-automatic/C65-38ADA3-S00K0-B0.html

 

(edyta: dopiero zauważyłem, że @Morion wrzucił również tę propozycję)

 

Z rabatem 10% przy pierwszym zakupie prawie się mieścisz w budżecie. Z tym, że to 38mm oraz posiada wystające ponad lunetę szafirowe szkło, które będzie z pewnością bardziej narażone na uszkodzenie podczas pływania.

 

image.png.8c429905b0176204f7bce326d4e69772.png

 

 

 

Jeśli jesteś otwarty również na nieco inny styl, to może Dekla Turbulenz:

https://deklawatches.com/en/tactical/turbulenz_v3

 

image.png.763b3085087185f8a18163a243388e7f.png

 

 

Jeżeli natomiast zaakceptujesz nurkowy bezel, to wybór znacznie się poszerzy, gdyż tego typu indeksy mają zazwyczaj nurki. Chociażby Christopher Ward C65 Automatic. Z tym, że to już tylko rynek wtórny i ma niezakręcaną koronkę (ale WR 150m, więc teoretycznie pływać można) oraz, podobnie jak ww. Christopher Ward Dune, wystające ponad lunetę szafirowe szkło.

 

 CHRISTOPHER WARD C65 TRIDENT AUTOMATIC C65-41ADA1-S0KK0-B0: retail price,  second hand price, specifications and reviews - AskMe.Watch

 

 

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nasza Vratislavia Klingert? Ma wszystko czego potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.