Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jarek08s

seiko kinetic prosze o radę

Rekomendowane odpowiedzi

witam własnie zakupiłem swoj pierwszy w zyciu kinetic  jako ze mam mozliwosc odbioru osobistego chciałbym sie dowiedziec na co zwrócic uwage odnosnie sprawnosci i jak sie zapatrywac w ten napis indicator ( czy on cos wskazuje). podkreslam ze jest to mój pierwszy kinetic i z grubsza wiem ze ruch powoduje ładowanie akumulatorka. za wszystkie odpowiedzi i sugestie bede ogromnie wdzieczny https://allegro.pl/oferta/zegarek-seiko-5m62-oc10-13374388321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jarek08s napisał(-a):

witam własnie zakupiłem swoj pierwszy w zyciu kinetic  jako ze mam mozliwosc odbioru osobistego chciałbym sie dowiedziec na co zwrócic uwage odnosnie sprawnosci i jak sie zapatrywac w ten napis indicator ( czy on cos wskazuje). podkreslam ze jest to mój pierwszy kinetic i z grubsza wiem ze ruch powoduje ładowanie akumulatorka. za wszystkie odpowiedzi i sugestie bede ogromnie wdzieczny https://allegro.pl/oferta/zegarek-seiko-5m62-oc10-13374388321

Ja mam złe doświadczenia z kinetikiem. Być może to był jakiś leżak magazynowy, ale zanim zaczął mi działać musiałem bardzo długo nim machać. Potem słabo trzymał rezerwę i pozbyłem się go oddając bratu w prezencie. Nie wynika to z mojego wrednego charakteru, ale doszedłem do wniosku że to rodzaj mechanizmu nie dla mnie (brat nie kolekcjonuje zegarków). To może mieć sens dla osoby posiadającej 1-2 zegarki, noszącej kinetika w miarę często, raczej regularnie. 

A zegarek już sprzedany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten napis dotyczy wizualizacji rezerwy chodu, na tarczy jest pewnie jakaś skala tego "indicatora". W momencie w którym sekundnik jest na godzinie 12, po naciśnięciu przycisku który jest na godz. 2, sekundnik przesunie się pokazując poziom naładowania akumulatora (max może się przesunąć o 30 sekund i to odpowiada najczęściej około 6 m-c chodu). Można oczywiście nacisnąć ten przycisk w każdej chwili ale przy położeniu na godz. 12 najłatwiej odczytać. 

 

Trzeba rzeczywiście ponosić, przynajmniej raz na jakiś  czas, żeby nie rozładować zupełnie, bo to raczej szkodzi akumulatorowi. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec pofatygowałem sie do lombardu z racji tego ze był blisko,miła pani poinformowała mnie ze zegarek lezy na wystawie od połowy lutego i w momencie podanie mi go do ogledzin  sekundnik przeskakiwał co 2 sekundy ( co było normalne),po około 20 minutach ładowania reką na chwile dosłownie ok 15 sekund chodził poprawnie a mianowicie sekudnik przeskakiwał co sekunde,podsumowojąc dałem sobie spokój choc zegarek wizualnie w bardzo przyzwoitym stanie nie wyglądał na otwierany,bransoleta tez dosc długa,ale wymiana akumulatorka za 120-150zł nie gwarantująca dalszej poprawie skutecznie mnie ostudziła. za odpowiedzi w temacie oczywiscie  serdecznie dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie solar jest lepszy, bo starczy go wystawić 3-4 razy do słońca na cały rok.

Kinetic wymaga jednak trochę częstszego noszenia.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jarek08s napisał(-a):

a wiec pofatygowałem sie do lombardu z racji tego ze był blisko,miła pani poinformowała mnie ze zegarek lezy na wystawie od połowy lutego i w momencie podanie mi go do ogledzin  sekundnik przeskakiwał co 2 sekundy ( co było normalne),po około 20 minutach ładowania reką na chwile dosłownie ok 15 sekund chodził poprawnie a mianowicie sekudnik przeskakiwał co sekunde,podsumowojąc dałem sobie spokój choc zegarek wizualnie w bardzo przyzwoitym stanie nie wyglądał na otwierany,bransoleta tez dosc długa,ale wymiana akumulatorka za 120-150zł nie gwarantująca dalszej poprawie skutecznie mnie ostudziła. za odpowiedzi w temacie oczywiscie  serdecznie dziekuje

Kinetic tak mają. Naładować to to mordęga, trzeba go długo i codziennie nosić żeby prawidłowo działał


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

Kinetic tak mają. Naładować to to mordęga, trzeba go długo i codziennie nosić żeby prawidłowo działał

 

Na początku życia aku, to nie jest problem, 720 machnięć ręką wg. instrukcji, jeżeli dobrze pamiętam, do naładowania na full, potem oczywiście z biegiem lat, coraz gorzej. 

 

Kiedyś zakładałem je np. na orbitrek, żeby podładować 🙂.

 

W solarze też w końcu kiedyś do wymiany.

 

Niektórzy "zagraniczni" pasjonaci kombinowali coś z ładowarkami indukcyjnymi od szczotek do zębów 🙂, jeżeli dobrze pamiętam (na forum watchuseek coś chyba było), tzn., że kładziesz i ładuje.  

 

Ale jak ktoś lubi, to ma. Ja akurat mam kilka, kupionych kiedyś w dobrej cenie, z szafirem, niektóre diver 200 m. Fajnie jak słychać rotor w trakcie noszenia, głośniej jak w mechanikach, czuć, że jest jakaś maszyna 🙂. Zresztą tam jest jakaś bardzo wysokoobrotowa przekładnia zapewniająca  ładowanie, więc jakiś oryginalny  know-how. 

 

Mój najstarszy ma wg. daty na kopercie 12 lat i już trudno go naładować  na full, więc będę być może wymieniał aku. . 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Marak napisał(-a):

Niektórzy "zagraniczni" pasjonaci kombinowali coś z ładowarkami indukcyjnymi od szczotek do zębów 🙂, jeżeli dobrze pamiętam (na forum watchuseek coś chyba było), tzn., że kładziesz i ładuje.  

Do rotomatu go wsadzić i niech się kręci 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rotomacie akumulatorek się nie ładuje - przerabiałem to. Potrzebuje noszenia na ręku i bardziej gwałtownych ruchów niż obrót w rotomacie. Kupiłem Kinetica, który wcześniej przeleżał długo w magazynie i ciężko go było reaktywować ale później działał bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Krzysiek82 napisał(-a):

W rotomacie akumulatorek się nie ładuje - przerabiałem to

To w takim razie słabo 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko działa jak należy i po kilku dniach noszenia masz 6 miesięcy zapasu, to nie wiem co lepsze niż z solarem szukania słońca i noszenia nie pod mankietem 😉

Panowie, najgorsze jest to czego nie mamy i nie znamy a potem zmieniamy zdanie 🤭

IMG_20230308_202228.jpg

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie problem z Seiko SNP015P1 7D46-0AB0 wyprodukowanym w 2007 roku polegający na tym, że po kilku dniach bezczynności zegarka godzina się nie ustawia automatycznie i data jest nieprawidłowa, a wskazówka sekundowa przeskakuje z akcentem na co drugiej sekundzie. Dobrze się domyślam, że winą jest stan akumulatora?

SNP015.jpg

Edytowane przez Abede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem tak może być: wskazówka sekundowa przeskakuje z akcentem na co drugiej sekundzie.

 

Ale najpierw trzeba by się chyba upewnić, czy jest porządnie naładowany. Ponosić intensywnie tak z tydzień.  

 

W pełni naładowany akumulator w stanie "śpiączki" ma podobno wytrzymać cztery lata ale jednak wiek może mieć tu znaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Ponoszę zegarek kilka dni i potem odłożę go na dwa dni i zobaczę czy wrócą mu funkcje ustawiania daty i godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.