Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Valygaar

Co myślicie o tej sytuacji z JP II?

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, plszcto napisał(-a):

Odnośnie fragmentu z „Trzy bilbordy za Ebbing, Missouri” - nic nie chciałem rozbijać, a jedynie pokazać, że temat „niezauważania” pedofilii w kościele, nie jest ani nowy, ani nieznany na świecie.
A przy okazji, ta scena na tacy podaje rozwiązanie - nazywajmy jasno problem, szukajmy rozwiązań (może czasem drastycznych) a przestępców traktujmy, jak na to zasługują.

A co do samego filmu - tym, którzy nie widzieli polecam obejrzeć.

No tak, czerpanie wiedzy o problemach KK z filmów. To jest genialny pomysł. :D 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wszyscy macie rację. Każdy swoją, bo to są kwestie własnego sumienia, wiary, wiedzy, sumy doświadczeń i pozyskanych informacji. Ja byłem po jednej stronie (głęboko wierzący i praktykujący), jestem po drugiej (głęboko wierzący i nie praktykujący), nie ma się co kłócić, skupmy się na tym co nas łączy, na pasji, na radości z nowego zegarka, noża, wycieczki. Moim zdaniem winni (w szczególności najgorszych zbrodni - wobec dzieci) powinni być surowo ukarani, także Ci którzy ich chronią, ale nie można tego uogólniać na cały kler.

Niestety tak jak napisał @dziadek ta instytucja się obroni, tysiące lat doświadczeń się obroni, mnie cieszy fakt, że coraz więcej jest ludzi świadomych, którzy nie poddają się indoktrynacji.

Biblię też trzeba czytać świadomie, pomijając fragmenty, które ewidentnie wskazują na obecność nowoczesnych technologii (czyt. innych cywilizacji), to ciekaw jestem dlaczego Kościół nie stosuje się literalnie do tych zapisów Pisma Świętego: Księga Kapłańska, rozd. 20, wersy 10-13: „10 2 Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica. 11 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z żoną swojego ojca, odsłania nagość ojca: będą ukarani śmiercią oboje, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 12 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z synową, będzie razem z nią ukarany śmiercią: popełnili sromotę, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 13 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dziadek napisał(-a):

No tak, czerpanie wiedzy o problemach KK z filmów. To jest genialny pomysł. :D 

 

Ten film nie był źródłem wiedzy o KK, tylko zawierał sposób na rozwiązanie problemu z KK, kiedy wchodzi Ci do domu (szkoły, pracy, rządu). :)

 

345955695_Screenshot2023-03-11at14-58-36WANYAPELMAOPOLSKIEGOKURATORAOWIATYKuratoriumOwiatywKrakowie.thumb.png.3add027767afdc54739938bf9f1c7a92.png

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, czerpanie wiedzy o problemach KK z filmów. To jest genialny pomysł.  

Nic nie poradzę na to, że nie rozumiesz/nie chcesz zrozumieć użytej przeze mnie analogii do rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Aha, no to sumie z Bogiem na ustach i z licencją od papieża można rżnąć. 

Kolego sympatyczny, specjalnie napisałem o Husytach, abyś sprawdził kim był Jan Hus, który nawoływał do reformy Kościoła Katolickiego. W swych kazaniach wygłaszał, aby ukrócić dobra materialne, a najlepiej jakby się kościół ich wyrzekł.

Wiesz co z nim się stało?

Spalili go na stosie mimo tego, że był chrześcijaninem. Niestety podniósł rękę na największą świętość tego świata, którą wyznają wszyscy zgromadzeni na matce ziemi, no może poza jakimiś dzikimi plemionami z Amazonii i afrykańskimi ludami.

Podniósł rękę na bogactwo i ta ręka została mu odrąbana.

Swoi wysyłali krucjatę na swoich, bo Bóg, Bogiem, ale pewnych świętości(bogactw) przekraczać nie można.

USA po tym jak usłyszało, że Kadafi chce wprowadzić afrykańskiego (złotego)dinara i w nim rozliczać się za ropę, też go skrócili...

Pieniądz, pieniądz, pieniądz rządzi Światem. Wielokrotnie pisałem, o tym, że KK to firma i to gigantyczna, posiadająca w portfelu ponad 1,3 mld klientów.

@dziadekdokonał majstersztyku tym wpisem, burki biegną, szczekają, czasem obleją, a ufortyfikowana karawana jedzie dalej i robi co chce.

Prawda jest też taka, że nie wszyscy w KK są zepsutymi, zaplutymi i zdemoralizowanymi przedstawicielami katolicyzmu będącym odłamem wiary chrześcijańskiej.

 

Cały czas staram oddzielić się w dokonywanych postach chrześcijaństwo od kościoła, ale mam wrażenie, że dialog prowadzę z delfinami, które imputują mi siłą w usta obronę KK.

A jak kościół może być bogobojny skoro taki Aleksander VI czerpał korzyści z burdeli, torturował ludzi i prowadził bujne życie erotyczne z własną córką?

Jednakże, był sprawnym urzędnikiem, reformatorem, a przede wszystkim politykiem dlatego awansował na sam szczyt władzy w hierarchii.

Sądzę, że najlepszym podsumowaniem Rodrigo Borgia będą słowa Ferdinanda Gregoroviusa, iż był człowiekiem pozbawionym religijności.

Głowa Kościoła Katolickiego pozbawiona religijności!

Nie mieści się w głowie, prawda?

Problem polega na tym, że my opluwamy samych siebie.

Ocenić JP II tylko pod kątem materiału M. Gutowskiego jest w moim przekonaniu wysoce nieobiektywne, ale tutaj każdy ocenia wg własnych poglądów i przekonań. I po to jest dyskusja, aby pewne sprawy sobie "wyłuszczać",  ale aby była prowadzona na poziomie nie może być oparta tylko o mainstream, który jest tubą propagandową danej strony(TVP, TVN, etc...). W propagandę to mają wierzyć inni, ale nie my. Na litość boską.

Konkludując słowa @Christopod którymi się podpisuję, karę winni ponosić surową, ale nie generalizujmy.

2 godziny temu, Anansi napisał(-a):

 

Skrajnie lewicowe na przełomie lat 60? Oparte na republikanach - katolikach?

Sinn Fein była ich ramieniem politycznym.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego równie sympatyczny Autor1984, pisałem o wycieczkach krajoznawczych do Palestyny.Nic nie pisałem o husytach.Czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziadek niech się ta karawana toczy, byle dalej ode mnie. Może czasem nawet wciągnąć w swoje trybiki dzieci co niektórych, skoro na to pozwalają.

A tak w ogólności to gratuluję wizji. Była wspomagana może jakimś psychodelikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, plszcto napisał(-a):

Odnośnie fragmentu z „Trzy bilbordy za Ebbing, Missouri” - nic nie chciałem rozbijać, a jedynie pokazać, że temat „niezauważania” pedofilii w kościele, nie jest ani nowy, ani nieznany na świecie.
A przy okazji, ta scena na tacy podaje rozwiązanie - nazywajmy jasno problem, szukajmy rozwiązań (może czasem drastycznych) a przestępców traktujmy, jak na to zasługują.

A co do samego filmu - tym, którzy nie widzieli polecam obejrzeć.

Rozbicie banku to przytoczenie tego fragmentu filmu w tej dyskusji. Sama sprawa odpowiedzialności zbiorowej mocno dyskusyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Christo napisał(-a):

Niestety tak jak napisał @dziadek ta instytucja się obroni

Na szczęście nie obroni się. Zmarginalizuje się jak to było w innych krajach. U nas potrwa to znacznie dłużej. Niestety @dziadek tego nie dożyje, bo jest już dziadkiem. Ja pewnie też tego nie doczekam, bo już dość dorosły jestem, trudno. Ale to nieuniknione i nic tego nie zmieni. Ciemnota musi odejść w niebyt a nowe pokolenia już o to zadbają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ps1974 napisał(-a):

 

A tak w ogólności to gratuluję wizji. Była wspomagana może jakimś psychodelikiem?

Tak, ściągnąłem z rana kreskę. Jak widać dobry towar był. :D 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dziadek napisał(-a):

Tak, ściągnąłem z rana kreskę. Jak widać dobry towar był. :D 

Ja myślę że to jednak było ściągnięcie małego zanieczyszczenia z lakieru Mercedesa co najwyżej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dziadek napisał(-a):

Tak, ściągnąłem z rana kreskę. Jak widać dobry towar był. :D 

 

 

Wiesz, psychodelików to się raczej nie wciąga, tym bardziej nie "ściąga" 🙂😉

Edytowane przez ps1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na zachód jak rozpadł się autorytet KK gdy zaczęły wychodzić na jaw skandale. Irlandia też była mocno zespolona z kosciolem, dzisiaj już nie jest. Ujawnienie przestępstw Wojtyły to raczej początek w Polsce. Ciagle kler jest pod parasolem ochronnym polityków , ale wszystko się kruszy. Wymrą tez w końcu dziadki, dla których ksiądz to autorytet. Widać gdzie młodzież ma rzulta gębę. W dużych miastach frekwencja na religii załamała się w starszych rocznikach. Jako „stary” ateista kupuje popcorn i patrzę na upadek tej sekty, która ponoć jest niezatapialna. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Anansi napisał(-a):

 

Ten film nie był źródłem wiedzy o KK, tylko zawierał sposób na rozwiązanie problemu z KK, kiedy wchodzi Ci do domu (szkoły, pracy, rządu). :)

 

345955695_Screenshot2023-03-11at14-58-36WANYAPELMAOPOLSKIEGOKURATORAOWIATYKuratoriumOwiatywKrakowie.thumb.png.3add027767afdc54739938bf9f1c7a92.png

Tak, portret Jarosława i Jana Pawła II to jest to czego potrzebujemy w każdej szkole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby temat ugryźć z innej strony? Co, jeśli reinkarnacja istnieje naprawdę i te wszystkie gwałcone przez księży dzieci w poprzednim wcieleniu były gwałcicielami w sutannach? Jak w takim wypadku ustosunkować się do całego procederu?

Co do "trzech billboardów" to właśnie jestem po seansie. Dobre kino.

39 minut temu, tbn napisał(-a):

 Jako „stary” ateista kupuje popcorn i patrzę na upadek tej sekty, która ponoć jest niezatapialna. 😂

Też chciałbym móc zacytować słynną kwestię"Greka Zorby" ale obawiam się, że koledze nie wystarczy tego popcornu.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2023 o 01:17, Valygaar napisał(-a):

 Bo mnie jest przykro 😕

Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie; moim zdaniem...

To nie jest atak na kościół, bo ta instytucja nie jest zależna od reputacji jednego człowieka,ta instytucja ma 2000 lat

To jest atak na Polskę jako naród, wywołanie wewnętrznych sporów i destabilizacja narodu i jest to atak z jedynej strony, która ma w tym interes, czyli Rosja i Putin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Enkil napisał(-a):

Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie; moim zdaniem...

To nie jest atak na kościół, bo ta instytucja nie jest zależna od reputacji jednego człowieka,ta instytucja ma 2000 lat

To jest atak na Polskę jako naród, wywołanie wewnętrznych sporów i destabilizacja narodu i jest to atak z jedynej strony, która ma w tym interes, czyli Rosja i Putin. 

Podobno temat podrzucił PIS bo woli zająć swój elektorat „bronieniem twierdzy” niż tłumaczyć się temu elektoratowi dlaczego przez 8 lat rządzenia zadbał głównie o siebie …a ciemny lud niech żre kiszonki  ( u Was też polski pomidorek za 46 zł?) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał(-a):

Podobno temat podrzucił PIS bo woli zająć swój elektorat „bronieniem twierdzy” niż tłumaczyć się temu elektoratowi dlaczego przez 8 lat rządzenia zadbał głównie o siebie …a ciemny lud niech żre kiszonki  ( u Was też polski pomidorek za 46 zł?) 

A jakich socjalistów wybierzemy tym razem?

Przecież oni niczym się nie różnią.

Łajdak to łajdak, ścierają się o bzdety lub o sprawy potrafiące rozhuśtać nastroje społeczne, tak jak w przypadku Jana Pawła II.

Ktoś wyżej wspomniał "Dziel i rządź"


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem z wybieraniem. Przynajmniej nie będzie na mnie. Tylko niech mi nikt nie stosuje Goebbelsowskiej narracji, że jeśli nie wybierałeś to twoja wina, bo mogłeś wybrać. Kogo się qr** pytam miałbym wybrać?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Enkil napisał(-a):

Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie; moim zdaniem...

To nie jest atak na kościół, bo ta instytucja nie jest zależna od reputacji jednego człowieka,ta instytucja ma 2000 lat

To jest atak na Polskę jako naród, wywołanie wewnętrznych sporów i destabilizacja narodu i jest to atak z jedynej strony, która ma w tym interes, czyli Rosja i Putin. 

 

10 minut temu, desmo napisał(-a):

Podobno temat podrzucił PIS bo woli zająć swój elektorat „bronieniem twierdzy” niż tłumaczyć się temu elektoratowi dlaczego przez 8 lat rządzenia zadbał głównie o siebie …a ciemny lud niech żre kiszonki  ( u Was też polski pomidorek za 46 zł?) 

 

Te poglądy nie wykluczają się, ale to oczywiście moje własne zdanie.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, desmo napisał(-a):

Podobno temat podrzucił PIS bo woli zająć swój elektorat „bronieniem twierdzy” niż tłumaczyć się temu elektoratowi dlaczego przez 8 lat rządzenia zadbał głównie o siebie …a ciemny lud niech żre kiszonki  ( u Was też polski pomidorek za 46 zł?) 

Jeśli o mnie chodzi, to pomidory mam w ogródku, zimą zaś jem ogórki kiszone, ale zdaje mi się, że to nie jest temat o kulinariach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Anansi napisał(-a):

 

Ten film nie był źródłem wiedzy o KK, tylko zawierał sposób na rozwiązanie problemu z KK, kiedy wchodzi Ci do domu (szkoły, pracy, rządu). :)

 

345955695_Screenshot2023-03-11at14-58-36WANYAPELMAOPOLSKIEGOKURATORAOWIATYKuratoriumOwiatywKrakowie.thumb.png.3add027767afdc54739938bf9f1c7a92.png

 

Szczerze, mnie nigdy KK nie wchodził  na siłę do domu i do żadnej ze szkół do których chodziłem. Jak byłem dorastającym chłopcem to na religię chodziłem do salki katechetycznej koło kościoła, uczył nas religii osobiście miejscowy proboszcz, człowiek niezwykle miły sympatyczny, z ogromnym zasobem wiedzy, głosił również niezwykle ciekawe kazania. (Przynajmniej raz w roku zapalam świeczkę na jego grobie). Byłem nawet przez pewien czas ministrantem.

Mam wszystkie sakramenty włącznie ze ślubem kościelnym udzielane mi z mojej własnej nieprzymuszonej woli. Moi przodkowie nie byli ortodoksyjni w wierze katolickiej, część była wyznania ewangelickiego, część judaizmu. Przez kilkuset lat mieszkaliśmy na pograniczu Prus Wschodnich więc mieszanka religijna i etniczna była spora. W miarę dorastania stawałem się coraz bardziej agnostykiem i od wielu już lat jestem zdeklarowanym agnostykiem chodzącym do kościoła okazjonalnie, śluby, pogrzeby itd. . Moja żona natomiast jest kobietą głębokiej wiary i mocno praktykującą i również mocno zaangażowaną w Neokatechumenat i wszystko to czyni z własnej nieprzymuszonej woli czerpiąc z tego radość. Więc żebym mógł z nią prowadzić jakikolwiek dialog na temat KK i wiary to muszę się do tego przygotować.  

Znam osobiście kilku księży i proszę mi wierzyć, są to bardzo porządni, skromni i pracowici ludzie. Mogę napisać również, że życie zwykłego i przeciętnego księdza nie jest usłane płatkami róż. 

Osobiście nigdy nie podejmowałem jakiejkolwiek walki z kościołem jako całością i nigdy takiej walki nie będę podejmował, bo niby dlaczego miałbym to robić. W imię czego?

Wiem również o tym, że KK czyni bardzo duża dobra, myślę że większość tu piszących nie ma o tym zielonego pojęcia czerpiąc podstawową wiedzę z TV i Internetu i na bazie tej propagandy wypisuje bzdury. Natomiast nieliczna grupa księży która czerpie przyjemność w grzebaniu w gaciach u nieletnich, to zaledwie ułamek procenta wszystkich ludzi pracujących zawodowo w KK i ci moim zdaniem powinni być piętnowani na równi z innymi. 

Powiem Ci Piotrze że mnie osobiście bardzo dziwią również niektórzy ludzie tu piszący którzy używają różnego typu inwektyw poniżających całe środowisko KK który to KK jako całość przez wieki  zorganizował mam obecny styl życia i jakość życia. O czym bardzo ładnie pisze Kol. Autor 1984

A dołączane mamy zrównujące JPII z Hitlerem są po prostu żenujące i świadczące o głębokiej niewiedzy i niezwykłej prostocie umysłu ich twórców i kolporterów. 

 

Edit. 

Podobno na starość i w obliczu śmierci bardzo wielu ludzi z wielką pokorą wraca z powrotem do kościoła i do Boga.

Ciekawe jak będzie u mnie. 

 

 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, dziadek napisał(-a):

 

Szczerze, mnie nigdy KK nie wchodził  na siłę do domu i do żadnej ze szkół do których chodziłem. Jak byłem dorastającym chłopcem to na religię chodziłem do salki katechetycznej koło kościoła, uczył nas religii osobiście miejscowy proboszcz, człowiek niezwykle miły sympatyczny, z ogromnym zasobem wiedzy, głosił również niezwykle ciekawe kazania.

Ja również pamiętam te czasy. I komu to przeszkadzało? 

 

56 minut temu, dziadek napisał(-a):

 

Znam osobiście kilku księży i proszę mi wierzyć, są to bardzo porządni, skromni i pracowici ludzie. Mogę napisać również, że życie zwykłego i przeciętnego księdza nie jest usłane płatkami róż. 

Ja również - ci z "nizin" stanu duchownego to zwykle porządni ludzie ale zdarzało mi się osobiście poznać osobników łasych na pieniądze, o podwójnej moralności czy takich którzy pomylili się w życiu i wyszli z kapłaństwa - Ci ostatni mieli przynajmniej siłę przyznać się do błędu i zająć czymś innym i za to należy się im szacunek.

 

56 minut temu, dziadek napisał(-a):

Osobiście nigdy nie podejmowałem jakiejkolwiek walki z kościołem jako całością i nigdy takiej walki nie będę podejmował, bo niby dlaczego miałbym to robić. W imię czego?

Podobnie: walczyć z kościołem? Po co? W codzienności mogę ignorować i to mi w zupełności wystarczy. Przytaczany gdzieś tam argument o apostazji też jest dla mnie obojętny: czy mnie Kościół zalicza do swoich szeregów, czy nie, to ich problem. Mnie kompletnie nie dotyczy.

 

56 minut temu, dziadek napisał(-a):

Wiem również o tym, że KK czyni bardzo duża dobra, myślę że większość tu piszących nie ma o tym zielonego pojęcia czerpiąc podstawową wiedzę z TV i Internetu i na bazie tej propagandy wypisuje bzdury.

Tak, można przyznać, miło byłoby gdyby kościół w makroskali czynił to bardziej przejrzyście (np. rozliczał działalność swoich fundacji zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym)

 

56 minut temu, dziadek napisał(-a):

Natomiast nieliczna grupa księży która czerpie przyjemność w grzebaniu w gaciach u nieletnich, to zaledwie ułamek procenta wszystkich ludzi pracujących zawodowo w KK i ci moim zdaniem powinni być piętnowani na równi z innymi. 

I tu zgadzam się w 100% - właśnie dotarłeś do sedna całego tego wątku. Kościół, żeby przetrwać, MUSI oczyścić się z przestępców (no bo jak inaczej nazwać ludzi, których opisałeś?) nawet jeśli to "ułamek procenta". Problem w tym, że zamiast piętnować, wydalać ze stanu, przekazywać służbom, kościół ich kryje, przenosi z miejsca na miejsce i wycisza skandale. W imię czego: źle pojętej solidarności zawodowej? Wydaje się, że wnioskując z materiałów, których w przestrzeni publicznej jest coraz więcej (w tym z zeznań ofiar) na praktycznie każdym stopniu hierarchii zjawisko krycia swoich występowało w mniejszym lub większym natężeniu. Niestety, powtarzam: niestety, wydaje się, że JPII również mógł mieć jakiś wkład w ten proceder. I w tym jest cały obecny problem. Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wynika, że rozróżniasz pedofilię od ukrywania tego procederu. OK, pełna zgoda, ja również rozróżniam, jednak nawet stopniując winę i odpowiedzialność, obydwie te czynności w społeczeństwie podlegającemu obowiązującym normom prawnym są karalne. Nie obrażam Papieża, nie obrażam wiernych, nie występuję przeciwko Kościołowi. Po prostu stwierdzam, że jeśli prawdą jest, iż obywatel wybrany na Papieża uczestniczył w procederze ukrywania pedofilii (JEŚLI!!!) to niezależnie od innych zasług, utracił legitymację do oceny moralnej kogokolwiek innego i gdyby żył, powinien ponieść konsekwencje. Jak każdy obywatel.      

 

56 minut temu, dziadek napisał(-a):

Powiem Ci Piotrze że mnie osobiście bardzo dziwią również niektórzy ludzie tu piszący którzy używają różnego typu inwektyw poniżających całe środowisko KK który to KK jako całość przez wieki  zorganizował mam obecny styl życia i jakość życia. O czym bardzo ładnie pisze Kol. Autor 1984

 

Z tym akurat się nie zgodzę: dostojnicy kościelni przeważnie (nie zawsze, żebyś mi tu np. Kopernika nie przytaczał 🙂 ) byli co najmniej hamulcowymi rozwoju. To nauka leży u podwalin zdobyczy cywilizacyjnych. Jak osiągnięcia nauki są używane to już inna sprawa. Niestety, Kościołowi zwykle nie jest po drodze z nauką.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tbn napisał(-a):

Papież to taki autorytet dla boomersow. Teraz emeryci z kiepskim wykształceniem za to bogobojni są najważniejszą grupą i kształtują przyszłość ludzi młodych w tym kraju. Wiadomo, że rząd będzie bronił idola swojego elektoratu, nawet jak dla nas to wydaje się komiczne. 

Dobrze napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

 

@dziadekdokonał majstersztyku tym wpisem, burki biegną, szczekają, czasem obleją, a ufortyfikowana karawana jedzie dalej i robi co chce.

 

nie histeryzuj, zaden majstersztyk a jedynie trawestacja popularnego porzekadla a co do dalszej jazdy to jedzie sie im coraz wolniej i pewnie za jakis czas przekrocza mase krytyczna i stana, ja moze tego nie doczekam ale watpie zeby to bylo kolejne 2000 lat

 

1 godzinę temu, dziadek napisał(-a):

Podobno na starość i w obliczu śmierci bardzo wielu ludzi z wielką pokorą wraca z powrotem do kościoła i do Boga.

 

wg. mnie to po prostu hipokryci, czesto odwolujacy sie do cytatu o wiekszej radosci w niebie z grzesznika niz 99 sprawiedliwych

 

 


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.