Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
logann

Co lepsze na eleganta? Cartier czy Omega

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z odblokowaniem pewnych funduszy zegarkowych, zastanawiam się nad dokupieniem jakiegoś nudnego eleganta do mojej Omegi 300M. Po głowie chodzą mi nowa Omega (a jakże!) DeVille lub Cartier Tank XL. O Omedze wiem dużo i nie trzeba mnie do niej przekonywać, znam też mechanizm i jego problemy, bo w 300M też tyka 8800. Nie wiem nic na temat Cartiera, nawet go nie mierzyłem, nie wiem czy mi podejdzie na żywo. Nie znam też żadnych opinii o mechanizmie 1847 MC, czy oferuje podobną dokładność co 8800 METAS z Omegi? Jak z serwisem w PL? Na pewno rezerwa chodu jest sporo mniejsza (42h vs 55h). Jest jednak ciekawy wizualnie, przynajmniej na fotkach i filmach w sieci. Jakie jest Wasze zdanie, to podobna "półka", czy któryś z tych zegarków jest obiektywnie lepszy (lepiej wykonany, lepszy mechanizm etc)?

 

A może coś jeszcze innego na nadgarstek 17.5? Generalnie założenie jest takie, żeby było:

- możliwie elegancko, ale nie jestem purystą

- koniecznie z datą. Bez daty może by było bardziej spójnie, ale cenię sobie praktyczność

- raczej jasna tarcza

- automat, manual

- pasek 

- górna granica 20k

 

1486277757_Screenshot2023-03-08at12_35_47.thumb.png.eeaee33d4c35a7dabc1bc999f2ebc265.png           2036281676_Screenshot2023-03-08at12_35_39.thumb.png.1bcd80dce6d9a4ab479f6d036fa84c34.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cartier to masywny duży zegarek, średni elegant z niego, mechanizm kilka półek niżej. Także Omega. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, eye_lip said:

Cartier to masywny duży zegarek, średni elegant z niego, mechanizm kilka półek niżej. Także Omega. 

 

No to chyba pozamiatane, można się rozejść, wątek do zamknięcia :D czuję się przekonany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cartier dla mnie jest dużo bardziej elegancki. 

 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Cartier to masywny duży zegarek, średni elegant z niego, mechanizm kilka półek niżej. Także Omega. 

 

Ta Omega, na ile mogę stwierdzić, ma średnicę 40 mm. To jest duży zegarek, jak na elegancki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest 40mm. Zależy od osobistej definicji „elegancji” ;) nie ma lumy, ma rzymskie indeksy, pasek, nie ma udziwnień na tarczy. Czyli jest elegancki 🙃 Tutaj na mojej ręce 

 

 

B52AA961-34F6-4670-A2E1-1CBB648C53A1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Ta Omega, na ile mogę stwierdzić, ma średnicę 40 mm. To jest duży zegarek, jak na elegancki.

Być może. Cartier jest optycznie większy (np pasek ma 23mm szerokości). 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zegarek do garnituru wybrałem Omegę De Ville Prestige referencja jak na zdjęciu:

omega-de-ville-prestige-42410402002006-1-product-zoom.thumb.png.fe84716bd7a95dced7704e45c04ea8bc.png

Obwód mojego nadgarstka 18,5 cm. Tak więc mój głos na Omegę.

Rozważając taki zakup spojrzałbym na IWC Portofino. Mechanizm wiadomo jaki ale ma też swoje zalety, chociażby koszty serwisu, w IWC Pilot którego posiadam jest też dokładny.

zegarek-iwc2.thumb.jpg.869a1d0c64f4bc3a8fe6b650b652fa8c.jpg

zegarek-iwc1.thumb.jpg.e5ef468abc42df6786cae221dfd585b7.jpg

zegarek-iwc3.thumb.jpg.77e83ef1a7fbc161af5fc12f1eed92f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Ta Omega, na ile mogę stwierdzić, ma średnicę 40 mm. To jest duży zegarek, jak na elegancki.

Wcale nie jest za duży. Na nadgarstek 18-19cm jest w sam raz. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrzysz na Omegę De Ville, to zerknij na wersję Tresor.
7f81c2c5dac9a08e67521031c4564a29.jpg&key=c97ffe5bc9daddadcc904e3c462cfa6890a6d07b5ecb99f8940d3912beaee140

Dla mnie ciekawsza niż De Ville.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, alleck napisał(-a):

Jeśli patrzysz na Omegę De Ville, to zerknij na wersję Tresor.
7f81c2c5dac9a08e67521031c4564a29.jpg&key=c97ffe5bc9daddadcc904e3c462cfa6890a6d07b5ecb99f8940d3912beaee140

Dla mnie ciekawsza niż De Ville.

Te optycznie wyglądają na większe. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Te optycznie wyglądają na większe. 

Mierzyłem kilka razy jasne Tresory, stal i złoto. Nie przeszkadzała mi jego wielkość. Kolega widzę, że ma pozytywne doświadczenia z Omegą, więc proponuję po prostu inna De Ville :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, alleck said:

Jeśli patrzysz na Omegę De Ville, to zerknij na wersję Tresor.
7f81c2c5dac9a08e67521031c4564a29.jpg&key=c97ffe5bc9daddadcc904e3c462cfa6890a6d07b5ecb99f8940d3912beaee140

Dla mnie ciekawsza niż De Ville.


Dzięki, tez było mierzone oczywiście :) ogólnie to tarcza odrobine ładniejsza (bardziej spójna) i na tym koniec plusów 😜

 

Na papierze tylko 1 mm więcej, ale na ręku patelnia. Mimo tego że manual, to Prestige która wkleiłem w pierwszym poście jest chudsza (sic!). No i ta katalogowo jest 10k droższa (wielkie WTF!)

 

Te IWC wklejone przez @zegarek_watch ciekawe, muszę jakaś przymiarkę zorganizować ;) 

F3FC66D2-0720-4A42-B03A-2C506AD96607.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał używane jlc mastercontrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, szuwi said:

Ja bym wolał używane jlc mastercontrol

 

No właśnie jakoś nie mogę się do używki przełamać. Ale zegarek śliczny. Może odpuścić temat tymczasowo i dozbierać funduszy do nówki?

 

11 minutes ago, alleck said:

Jął ma być cienko i mała średnica to nieśmiertelna propozycja.
To może być to:
cc62839d7fa1999382e9f79fadc6bbff.jpg&key=9fe4296def815874985a516f3f806bea642fe80b6dc5f17d85b71842d9418c20

Lub to:


ebfa8933f30d65369b7d56bd9925db5b.jpg&key=116844bf393f3680449edc8c1d661aae469baf9a17db83ee05f1043026fc96c1

P.S. są podobne z datą żeby nie było...

 

Już gdzieś mi kiedyś mignął ten zegarek, bardzo ładny. Co tam za mechanizm jest w środku? Da się to gdzieś w PL przymierzyć? Nie chciałbym w ciemno zamawiać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Już gdzieś mi kiedyś mignął ten zegarek, bardzo ładny. Co tam za mechanizm jest w środku? Da się to gdzieś w PL przymierzyć? Nie chciałbym w ciemno zamawiać.
 
ETA Peseux 7001 w tych bez daty. Te z datą to automaty tam chyba selita sw 300 siedzi.
Te które pokazałem na swoich zdjęciach to przymierzysz jak się z kolegami z forum umówisz na kawę default_smile.png Ciężko dostępne jako nowe, ale się trafiają.
Te z datą nadal dostępne, pewnie gdzieś w Warszawie da się przymierzyć. Niestety nie wiem gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, logann napisał(-a):

 

No właśnie jakoś nie mogę się do używki przełamać. Ale zegarek śliczny. Może odpuścić temat tymczasowo i dozbierać funduszy do nówki?

 

 

Już gdzieś mi kiedyś mignął ten zegarek, bardzo ładny. Co tam za mechanizm jest w środku? Da się to gdzieś w PL przymierzyć? Nie chciałbym w ciemno zamawiać.

 

 

Miałem jlc i polecam. Świetny zegarek. 

Propozycja MB kolegi @alleck  też jest ciekawa, a i budżetu zostałoby sporo, tylko może być trudno kupić nówkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Automat - można spytać Salon MB przy Rondzie de Gaulle'a lub Galmok. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Wcale nie jest za duży. Na nadgarstek 18-19cm jest w sam raz. 

 

Owszem, ale pytający ma 17,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sierżant Julian napisał(-a):

 

Owszem, ale pytający ma 17,5.

No to się nie mieści w widełkach. 😋 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż zmierzyłem jeszcze raz żeby dymu nie robić, wychodzi prawie 18, ale może za dużo kakao na kolację wypiłem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padają inne marki, to nie można zapomnieć o Zenith. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith podobnie jak JLC, chyba trochę poza zasięgiem finansowym w tej chwili. Zresztą, w ofercie tej marki to mi się bardziej chrono podobają, ale to już kiedyś w przyszłości :D

 

12 hours ago, eye_lip said:

Automat - można spytać Salon MB przy Rondzie de Gaulle'a lub Galmok. 

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądkiem Omega, sercem Cartier…
Tez mam 300m i szukam Cartiera, aczkolwiek rzeczywiście nie jest to garniturowiec ale u mnie inne priorytety bo za garniturowca robi Junghans Max Bill na pasku, a Cartiera chce bardziej jako daily/casual na pasku.

Edytowane przez PatLove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.