Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
logann

Co lepsze na eleganta? Cartier czy Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednia wersja DV Prestige?
Ma 38.5 i L2L około 45.

Zmiana była chyba w zeszłym roku więc pewnie AD ciągle mają nowe.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 3/11/2023 at 7:33 PM, PatLove said:

Rozsądkiem Omega, sercem Cartier…
Tez mam 300m i szukam Cartiera, aczkolwiek rzeczywiście nie jest to garniturowiec ale u mnie inne priorytety bo za garniturowca robi Junghans Max Bill na pasku, a Cartiera chce bardziej jako daily/casual na pasku.

 

Z Cartierem to jest tak, że go jeszcze nie mierzyłem ;) na zdjęciach fajnie, ale biała Omega 300M też na zdjęciach i filmach mi się podobała, ale ostatecznie kupiłem czarną bo na żywo była dla mniej lepsza. Z tym Tankiem może być podobnie - zobaczymy. Ja klasycznego garniturowca nie potrzebuję, bo garnitur zakładam raz na ruski rok. Chodzi o coś bardziej do marynarki i chino. 

 

Inna sprawa to cena, 2 lata temu jak kupowałem 300M to pamiętam że ten Cartier był po 16k. Teraz na metce 22k. Słabo to widzę...

 

On 3/11/2023 at 9:24 PM, fanfar19 said:

Poprzednia wersja DV Prestige?
Ma 38.5 i L2L około 45.

Zmiana była chyba w zeszłym roku więc pewnie AD ciągle mają nowe.

 

Poprzednie mają może lepszy rozmiar, ale jednak tarcze (i wskazówki) trochę mniej mi się podobają. No i mechanizm bez METAS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montblanc zdecydowanie polecam ...ale niestety jak koledzy piszą już tylko z drugiej ręki.

15.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update, mierzyłem dziś Tanka XL i się z niego wyleczyłem (dzięki @sanik za cynk że są w GM, faktycznie pełne gabloty). Tak jak pisał @eye_lipto jest straszna kobyła i zupełnie nie mój styl.

 

I jeszcze taka Omega byla mierzona jak niżej. Co prawda nie ma daty i poza budżetem, ale na żywo jest śliczna… 

 

2CC911AF-D38F-4430-8547-7461BBC44C77.jpeg

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mierzyłeś mniejszego tanka ? 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Jan said:

a mierzyłeś mniejszego tanka ? 

 

Nie mierzyłem, trochę czas mnie gonił (przez to też nie strzeliłem fotki*). Rozmiar w gablocie wyglądał przyzwoicie, przyznaję. Gdyby miał datę byłby to mocny kandydat.

 

*chociaż fotki nie strzeliłem też dlatego, że pani w kruku mnie ofuknęła że ośmieliłem się dziurkę w pasku zmienić i pasek przez to się niszczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2023 o 12:56, eye_lip napisał(-a):

Cartier to masywny duży zegarek, średni elegant z niego, mechanizm kilka półek niżej. Także Omega. 

A tak z ciekawosci dlaczego kilka polek nizej troche czytalem o nim i chyba nie jest tak zle?chetnie sie dowiem jakis konkretow ...

o wygladzie sie nie dyskutuje natomiast dla mnie niestety nudy jesli chodzi o omege

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wygrywa Cartier - ponadczasowy design i bardzo wygodny w noszeniu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za zegarek „elegancki” robi właśnie Cartier. Nie jest to typowy garniturowiec, ale w moim przypadku sprawuje się świetnie. Wielkim plusem zegarka jest też jego uniwersalność. Szybka zmiana paska i zegarek zyskuje inny charakter. 
 

 

IMG_2949.jpeg

IMG_0565.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2023 o 09:17, logann napisał(-a):

 

Z Cartierem to jest tak, że go jeszcze nie mierzyłem ;) na zdjęciach fajnie, ale biała Omega 300M też na zdjęciach i filmach mi się podobała, ale ostatecznie kupiłem czarną bo na żywo była dla mniej lepsza. Z tym Tankiem może być podobnie - zobaczymy. Ja klasycznego garniturowca nie potrzebuję, bo garnitur zakładam raz na ruski rok. Chodzi o coś bardziej do marynarki i chino. 

 

Inna sprawa to cena, 2 lata temu jak kupowałem 300M to pamiętam że ten Cartier był po 16k. Teraz na metce 22k. Słabo to widzę...

 

 

Poprzednie mają może lepszy rozmiar, ale jednak tarcze (i wskazówki) trochę mniej mi się podobają. No i mechanizm bez METAS.

 

I trzeba bylo brac za 2 lata bedzie 27 k zamiast 22 k 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Claudiusz said:

 

I trzeba bylo brac za 2 lata bedzie 27 k zamiast 22 k 

O każdym zegarku można niestety tak powiedzieć… gdybym wtedy nie wziął Omegi 300M to teraz bym za nią płacił prawie 30k. Bardzo chętnie kupowałby zegarki hurtowo bo wiele mi się podoba, ale niestety budżet nie jest z gumy i trzeba wybierać 🤷🏼‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Zenith Captain / Central second ? Używkę na luzie trafisz w swoim budżecie, do tego ta elegancja trochę taka sportowa. Mocno uniwersalny zegarek. Wystrzegałbym się tylko modelu na Sellicie - przez rok ją stosowali ale po fali krytyki szybko wycofali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2023 o 12:56, eye_lip napisał(-a):

Cartier to masywny duży zegarek, średni elegant z niego, mechanizm kilka półek niżej. Także Omega. 

Ciekawa opinia ze Cartier nie jest elegancki i mechanizm kilka polek nizej.mysle ze dokladnoscia przewyzsza omege ,trwaloscia nie jest gorszy no pewnie ma mniej czesci w srodku i moze to jest kryterium i raczej po roku nie trafi do serwisu ale na wszelki wypadek ma 8 lat gwarancji.znam oba zegarki i nie mam watpliwosci z ktorych z nich jest elegancki a ktory nudny albo wygladajacy jak setka innych zegarkow.to jest oczywiscie tylko moja opinia aha i jest antymagnetyczny 1200 ale to pewnie nie ma znaczenia...bo jest kilka polek nizej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ciekawa na pewno poparta kilkudziesięcioma Cartierami które miałem i użytkuję. Elegancki mechaniczy Cartier ma kilka milimetrów wysokości i jest niewielki, ten klocek to zaprzeczenie elegancji. Co do mechanizmu odsyłam do specyfikacji technicznej obu (omega certyfikacja metas, wysoka antymagnetyczność, rezerwą chodu) , nie ma czego porównywać, słabiutkie wykończenie, wahnik po taniości zrobiony, nawet nie ma pasów genewskich tylko tłoczenie/odlew jak w chińczykach. Rozumiem że nie każdy zna się na mechanizmach i ilość części może być dla laika wyznacznikiem jakości, ale na szczęście jak jest czas można się doedukować, co też polecam jeśli ten temat Cię interesuje. 

 

pobrane (4).jpeg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eleganckich przymiarek ciąg dalszy. Longines Conquest Heritage 40mm. Fajny, dość cienki (9.9mm), klei się do ręki. Ciekawie wkomponowana data i bardziej uniwersalny niż Omega De Ville. Ale nędzna rezerwa chodu i „to tylko ETA” za 12,5 k 🤨 

 

IMG_6593.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, logann napisał(-a):

Eleganckich przymiarek ciąg dalszy. Longines Conquest Heritage 40mm. Fajny, dość cienki (9.9mm), klei się do ręki. Ciekawie wkomponowana data i bardziej uniwersalny niż Omega De Ville. Ale nędzna rezerwa chodu i „to tylko ETA” za 12,5 k 🤨 imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

 

 

Teraz w Kruku na wyprzedaży końcówek kolekcji za 8.380 kPLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Perpetuum Mobile said:

 

Teraz w Kruku na wyprzedaży końcówek kolekcji za 8.380 kPLN


Faktycznie, gruby rabat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.