Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rymon

Zegarek do 900zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim. Poszukuję zegarka do około 900zł. Moim pierwszym wyborem był https://www.zegarek.net/zegarki-orient/zegarek-ra-ab0f09l19b .  

Ale powiem szczerze że im bardziej zaczyna oglądać zegarki tym trudniej się zdecydować. Ostatnio bardzo mi się spodobał https://www.zegarek.net/zegarki-zeppelin/zegarek-8466-5

O ile słyszałem że zegarki Orient mają raczej dobre mechanizmy i dostępne części zamienne to niestety niewiele wiem o zegarkach Zeppelin. 

Drugie pytanie. Może lepiej zegarek kwarcowy? Zegarek nie będzie noszony na co dzień. Czy to  nie przeszkadza dla automatu? 

A może wy mi zaproponujecie jakieś ciekawe zegarki. 

Co do koperty to około 42. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 900 szedłbym w używane Seiko albo w chińskie zegarki z szafirem i mechanizmem NH35 (co do wyboru „marki” chińczyka polecam poczytać odpowiedni dzial na forum). Za 900 chinczyk zaoferuje zdecydowanie najwiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej o tych markach które podałem? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orienta miałem (Big Mako), nie powiem złego słowa, fajny zegar. Problemem w oriencie, którego tu pokazałeś może być bransoleta, która jest po prostu z tego co wiem z wygiętych blaszek. Mechanizmy niezawodne, zegarki na wiele lat. Zeppelina nie miałem, nie wypowiem się. 
Jeżeli chodzi o Orienta za 900 pln to bardziej bym celował w coś z ich nurków, jakiś Ray może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Bardzo fajny ten Ray. Ale nie wiem czemu bardzo mi się spodobał ten Zeppelin. 

Może ktoś spotkał się z nim i powie jak jego mechanizm się sprawuje. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rymon napisał(-a):

Może lepiej zegarek kwarcowy? Zegarek nie będzie noszony na co dzień. Czy to  nie przeszkadza dla automatu?

 

Zegarkowi nie będzie przeszkadzać, ale Tobie może, jak będziesz musiał go ustawiać przed ponownym założeniem. Zależy jak się na to zapatrujesz. Rezerwa chodu automatów w tym budżecie, to najczęściej ok. 40 godzin.

 

Jeśli chciałbyś kwarcowy, to może jakiś solarny, np. Citek, w okolicach budżetu znajdą się jakieś sterowane radiowo.

Przykładowe:

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/bm7360-82e

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/cb0220-85l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rymon napisał(-a):

Fakt. Bardzo fajny ten Ray. Ale nie wiem czemu bardzo mi się spodobał ten Zeppelin. 

Może ktoś spotkał się z nim i powie jak jego mechanizm się sprawuje. 

 

w zeppelinie jest wół roboczy od Miyoty. nie powinno być problemów.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w zeppeline z dostępnością części i ogólnie z naprawami? 

Z tego co wiem w automatach trzeba co jakiś czas robić serwis

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularny mechanizm. Dużo części, każdy zegarmistrz to ogarnie (ewentualnie cały mechanizm można tanio kupić). Ale nie spodziewałbym się awarii.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solidna miyota ,nie wiem jak w tym egzemplarzu ale mam z power reserve jest dosc głosny i był tuningowany bodajze przez niemiecką firmę point tec

33 minuty temu, rymon napisał(-a):

masz tu szkieletora za prawie pół ceny https://www.loombard.pl/products/zegarek-orient-ag00-acst6-uk5p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej o tym ORIENT FAG03001W0 i sklepie zegarkinareke.pl? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.