Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gastro

EDOX Skydiver Neptunian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

za sprawą kolegi @Rikimaru75 który podrzucił link do promocji na Edox Skydiver Neptunian zastanawiam się nad jego zakupem, a konkretnie z tego linku https://ocarat.com/montre-skydiver-neptunian-80120-3nca-vdn-edox-80036.html

 

W związku z tym kilka pytań:

1. Czy za te pieniądze (~2999zł) znajdę coś lepszego (divera)?

2. Czy dobrze wyczytałem, że ten Edox ma ceramiczny bezel?

3. Czy da się z tego sklepu zamówić do Polski z Francuskim VATem (inaczej: jak najtaniej go można kupić)?

4. Wychodzi mi, że na nadgarstek 18cm będzie tak na styk ok - co myślicie?

5. Jaki tam wewnątrz jest mechanizm?

6. Czy znajdę gdzieś do niego bransoletę? (docelowo i tak chyba zostanę przy innym pasku, ale tak na zapas chciałbym wiedzieć).

 

 

 

Wszystkim co pomogą z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisując lokalizację przy zamówieniu naliczy polski vat  dochodzi 10€ za przesyłkę.  Ten model jest też na bransolecie, ale nie w promocji . W tym sklepie jest jeszcze Edox Hydro-Sub za 716€ troche drożej ale jest naprawdę świetny.

 

 

Screenshot_20230319-081450_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gastro napisał(-a):

1. Czy za te pieniądze (~2999zł) znajdę coś lepszego (divera)?

 

Znajdziesz w miarę podobne oferty Tissota, Certiny albo mikrobrandy. Z tym, że trzebaby powalczyć o dobry rabat albo poczekać na promocję, bo regularne ceny na Tissot Seastar 1000 to teraz raczej 4kPLN niż 3kPLN.

 

10 godzin temu, Gastro napisał(-a):

2. Czy dobrze wyczytałem, że ten Edox ma ceramiczny bezel?

 

Na stronie sklepu pisze, że ceramiczny

 

10 godzin temu, Gastro napisał(-a):

5. Jaki tam wewnątrz jest mechanizm?

 

Sellita SW200. Najpopularniejszy obecnie klon ETA-2824. Dobry mechanizm.

 

10 godzin temu, Gastro napisał(-a):

6. Czy znajdę gdzieś do niego bransoletę? (docelowo i tak chyba zostanę przy innym pasku, ale tak na zapas chciałbym wiedzieć).

 

Jak już @Rikimaru75 napisał, jest wersja z bransoletą, więc pewnie jakiś salon może bransoletę dla Ciebie sprowadzić. Tylko, że to na pewno nie będzie tanio.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to wszystko wiem, a orientujecie się jak jest z zamawianiem z tej strony do Wielkiej Brytanii (i ewentualnie przywóz stamtąd)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest we Francji, pewnie dojdą jakieś opłaty jak zamówisz do UK. Lepiej zamówić do PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica na vacie przy tej cenie, to będzie kilkadziesiąt PLN (tak szybko szacując około 70) i w ciągu 2-3 dni masz zegarek u siebie, bez żadnych formalności celnych. Naprawdę warto tak kombinować dla takiej kwoty?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Jogi napisał(-a):

Różnica na vacie przy tej cenie, to będzie kilkadziesiąt PLN (tak szybko szacując około 70) i w ciągu 2-3 dni masz zegarek u siebie, bez żadnych formalności celnych. Naprawdę warto tak kombinować dla takiej kwoty?

Dla takiej oczywiście, że nie, ale wchodząc przez vpn UK pokazywało mi ~500€, więc dla 120€ już jest to warte rozważenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gastro napisał(-a):

Dla takiej oczywiście, że nie, ale wchodząc przez vpn UK pokazywało mi ~500€, więc dla 120€ już jest to warte rozważenia ;)

Bo to zapewne kwota bez vatu, bo wysyłka poza obszar celny EU. W UK naliczyliby Ci tamtejszy VAT, który, jeśli dobrze pamiętam, jest taki sam, jak we Francji.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jogi napisał(-a):

Bo to zapewne kwota bez vatu, bo wysyłka poza obszar celny EU. W UK naliczyliby Ci tamtejszy VAT, który, jeśli dobrze pamiętam, jest taki sam, jak we Francji.

Właśnie tak podejrzewam. Ok temat staje się oczywisty ;). 

 

Ewentualnie jeśli ktoś z Was wie, czy 44mm nie będzie zbyt duże na nadgarstek 18cm, to możecie napisać, a tak to chyba go wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł, ale dla mnie zbyt gruby. Dodatkowo nie wiem jakie Wy macie wrażenia, ale dla mnie przy tej masie zegarka ten kauczukowy pasek zdaje się zbyt lichy.

 

Krótka moja opinia (dla innych, którzy się zastanawiają nad nim lub będą się zastanawiać): 3000 zł za niego to może i OK cena, ale w moim przypadku nie znajdzie zastosowania. Chyba musiałby faktycznie służyć do tego, do czego divery nazwą nawiązują ;). Gdyby kosztował 1500 zł to pewnie bym zostawił, bo podejrzewam, że przez wielkość za kilka dni pojawiłyby się pierwsze ryski od klamek w drzwiach i innych takich (jest naprawdę duży).

 

Ale jak jeszcze u mnie jest to może podpowiecie co pooglądać, żebym na przyszłość mógł zauważyć różnicę między diverem za 5000 zł (a to standardowa cena tego), a za 1000zł?

 

Widzę, że na Ocarat już nie dostępny, ale gdyby ktoś chciał to zamiast zwracać tam mogę przekazać do nowego nabywcy (max do końca tygodnia).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że się nie spodobał, bo na zdjęciach wygląda całkiem ok. Mozesz spróbować go wystawić na forumowym ryneczku, a nuż się znajdzie nabywca. 
 

Co do oglądania zegarków i na tej podstawie wyceniać ich wartość, to dosyć ciężki temat. Jedne zegarki faktycznie są warte swojej ceny, inne mniej. W którymś z modeli Rolexa można zauważyć, że niechlujnie są pomalowane wskazówki. Bodajże w którymś wypuście GMT i co? I w sumie nic, ale czy zegarek za kilkadziesiąt tysięcy powinien mieć takie wady? Nie. A ma? Ma. 
 

w Twoim aspekcie cenowym roznica będzie jednak większa, w diverach w okolicy 1000 złotych ciężko o dobrą bransoletę z dobrze wykonanym zapięciem. Patrz Citizen Promaster (Majtek) czy tez Seiko 5. W takiej półce cenowej możesz też raczej zapomnieć o mechanizmach, które mają długą rezerwę chodu i są dobrze wyregulowane. 
 

Co do samej tarczy i ogólnego odbioru zegarka, to kwestia mocno subiektywna, każdy lubi coś innego, ale według mnie zawsze warto zobaczyć zegarek na żywo, aby samemu ocenić. W tym przedziale cenowym znajdziesz też tytanowe koperty, WR wyższe niż 100m, szafirowe szkła, etc.

 

Ja bym na Twoim miejscu wybrał się w wolnym czasie do jakieś GH, albo sklepu z zegarkami i sprawdził co w trawie piszczy. Myślę, że możesz dać szansę następującym modelom:

 

- Seiko Turtle 

- Seiko Samurai

- Longines Hydroconquest

- Tissot Seastar juz wcześniej wspomniany

- Doxa Sub

- Certina DS Action

- Citizen Promaster Fuji-Tsubo

- i to co Ci wpadnie Ci w oko :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.