Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SlavaKwarc21-23jevels

Szukam zegarka SLAVA

Rekomendowane odpowiedzi

Sukam zegarka o  TAKIEJ TARCZY z napisem  u góry tarczy  SLAVA KWARC , a pod wskazówkami 23 albo 21 jevels.  Zakupiłem kiedyś taki w latach 1982 w Tarnowskich Górach. Do dzisiaj go nie znalazłem, ani w żadnych katalogach, na aukcjach i gdzie tylko można . Muszę jeszcze poszperać jego symbol, gdzieś w dokumentach- jeżeli man je. Wklejam fotkę jego następcy, ale już bez napisu 23 lub 21 jevels oraz z innym środkiem już z typowo kwarcowym.

SLAVA-3056-751863-23jevess.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można znaleźć czegoś co nie istnieje. Jeśli to był zegarek kwarcowy to nie było napisu o ilości kamieni bo ich nie ma. I na odwrót, jak miał kamienie to nie był to kwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to był elektromechaniczny? Łucze 3055 miały napis "Kwarc" i liczbę kamieni. Np. ten:

spacer.png

Ale do tamtej sławy zdecydowanie nie jest podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zakupiłeś zwykłą slave która miała 21 kamienny mechanizm 2409 (Prawdopodobnie sądząc po zdjęciu któro przytoczyłeś) ale ktoś postanowił zastąpić oryginalny werk kwarcowym 🙃

Innego rozwiązania ja nie widzę


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Prawdopodobnie zakupiłeś zwykłą slave która miała 21 kamienny mechanizm 2409 (Prawdopodobnie sądząc po zdjęciu któro przytoczyłeś) ale ktoś postanowił zastąpić oryginalny werk kwarcowym 🙃

Innego rozwiązania ja nie widzę

Raczej kupował jako nowy w tamtych czasach więc nie był to chyba składak. Stawiam na luki w pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie narazie jest za mało informacji 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

W każdym razie narazie jest za mało informacji 

Dokładnie. W sumie nie wiadomo czym się sugerować patrząc na zdjęcie "biegaczki bo opis tylko tworzy chaos. Katalogi Sławy mocno dziurawe, a żeby szukać w necie to trochę trzeba wiedzieć co. Mnie przychodzi do głowy sugerując się ringiem i gdyby miał to być mechaniczny tylko jeden model, przy czym werk to 26 kamieni. Zdjęcie bardzo liche ale innego na szybko nie znalazłem

26843023_m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż mam odpisać, czas leci luki w pamięci z pewnością są!   Ale nie zapomina się czegoś co się bardzo lubiło i było zadowolonym z tego. Pozostało mi jedynie szukać w moich dokumentach z przed 40 lat! Pamiętam że był to zegarek  110% na baterię . Byłem z nim u zegarmistrza  u naprawy ponieważ poluzowała mi się w nim tarcza i poprosiłem zegarmistrza że chciałbym zerkmąć na moment do niego . W środku wyglądał jak zwykły mechaniczny.  Czyli koło balansowe i dużo trybek, ale koło balansowe było nawinięte jak zwykły silnik, czyli te trzy szprychy z tego koła były pokryte uzwojeniem!  Dokładność chodu - i tu się boję napisać +  - 1sek/god czyli rok.  Po 40 latach będoc u zegarmistrza, mówiąc mu o tym wyśmiał mnie.  Proszę pana dzisiaj są zegarki z dokładnością do ok. 15 sek na miesiąc.  Czytając trochę o kwarcach to już  chyba Citizen coś takiego wyprodukował. Pozbyłen się go w dziecinny sposób, sprzedając go na stacji PKP, żeby mieć na dalszą podróż już PKS - a wszystko przez dziewczynę - wiecie jak to jest w wojsku!  Dokładność chodu wtedy sprawdzałem 5 krótkim stgnałem z radia i aż włosy się jeżyły, po roku to samo. Gdyby człek wiedział że ma TAKI dokładny zegarek , to by szedł pieszo przez całą Polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby był tam taki mechanizm?

DSCF0385-L.jpg

Slava-114ChN-Epperlein-Type-20150414-5.jpg

Luch NII Chasprom movement-S.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slava 114 raczej nie bo nie ma chyba tyle kamieni (21 albo 23 ) . Pamiętam że brat się zawsze ze mnie śmiał , bo jego SLAVA mikrokratka miała chyba 26 kamieni a mój nmiej o 3 lub 5 kamieni ale na110% powyżej 20 kamieni . Jeżeli SLAVA114 ma powyżej 20 kamieni to chylę głowę. Natomiast jeżeli mniej to szukam w moich dokumentach jakiegoś paszportu.

Slava 114YH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są już wszystkie elektromechaniki z cccp jakie znam

Raketa-electronic-dial-S-5.jpg

10-S-5.jpg

Raketa-experimental-dial-S-5.jpg

PICT4613-S-5.jpg

Slava-tranistor-movement-2-S-6.jpg

Slava-transistor-dial-S-6.jpg

Slava-transistor-date-dial-S-6.jpg

Slava-transistor-date-movement-S-6.jpg

NII-Chasprom-tuning-fork-quartz-movement-S-7.jpg

NII-Chasprom-tuning-fork-quartz-dial-S-7-1.jpg

NII-Chasprom-alt-movement-S.jpg

NII-Chasprom-alt-dial-S.jpg

Luch-3045-movement-S-8.jpg

Luch-3045-dial-S-8.jpg

Luch-3055-movement-S-9.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, coś jest nie tak. Są Sławy elektromechaniczne, ale nie mają kamieni na tarczy. Łucze mają, ale nie tę liczbę no i zupełnie nie przypominają tej czarnej Sławy.

 

Najbardziej prawdopodobne wydaje się zapamiętanie koloru tarczy, reszta może się mieszać. Ja na przykład byłem przekonany, że Poljot 2614.NA mojego Taty miał czerwony datownik, ale nigdy nigdzie takiego nie widziałem. Pewnie po 29 latach mi się po prostu pomyliło z kolorem sekundnika ;)

 

Dlatego jako zawodowy historyk podchodzę do wspomnień i relacji z należytą ostrożnością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem parę zdjęć moich  elektromechanicznych  - LIP, ZENTRA , ŁUCZ , TIMEX , ANKRA 54, oraz kwarcówek - SLAVA , ŁUCZ.       Posiadam rónież 2 duże kartony budzików oraz  wiszących - głónie rosyjskich - elektromechanicznych , nakręcanych.  Wszystko to bym oddał za ten jeden - SLAVA  KWARC 21albo 23 jevels, jak to mówią zobaczyć i umrzeć !              Przeszukałem już połowę mojego archiwum z przed 40 lat i nie znalazłem tego paszportu z tej Sławy.

DSC_0341.JPG

DSC_0342.JPG

DSC_0343.JPG

DSC_0344.JPG

DSC_0345.JPG

DSC_0346.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zdjęć nie masz na których masz ją założoną?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SlavaKwarc21-23jevels napisał(-a):

          Przeszukałem już połowę mojego archiwum z przed 40 lat i nie znalazłem tego paszportu z tej Sławy.

 

Jeżeli szukasz w oparciu o błędnie zapamiętane parametry, to nie znajdziesz nigdy. Jeżeli znajdziesz jakikolwiek paszport zegarka z tego okresu, to rozważ czy to ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam wszystkim w tym temacie że nie handluję  zegarkami , nie wymieniam się .  Jest tylko jedna możliwość - zamiana tego co posiadam na SLAVA KWARC 21 albo 23 jevels ( ta konkretna z mojego profilu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu ci mówię w imieniu wszystkich że kwarcówa na 21/23 kamykach slavy nigdy nie istniała-coś ci musiałeś źle zapamiętać bo jeśli wogóle była w sprzedaży to powinna być w którymkolwiek katalogu-nawet gdzieś powinien być w internecie przeciek o takim mechaniźmie.

Zresztą jak kupiłeś ją w 82 roku jako nową ze sklepu to raczej na pewno nie był to ruski elektromechanik bo nawet łucz chyba krótko po tym roku przestał produkować zbyt późno wprowadzonego 3055 a jedynie on z bateryjnych miał informację o kamieni na tarczy.

Spróbuj jeszcze poszukać w albumach zdjęcia w którym ją widać to może coś ustalimy

 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.