Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KaiMatt

Prezent na 60 urodziny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Od jakiegoś czasu rozglądam się za prezentem dla osoby której de facto zawdzięczam bardzo wiele w moim życiu. Prezent na być z okazji 60 urodzin i chciałem żeby było to coś wyjątkowego, coś co zostanie na długo. 

Ponieważ to elegancki mężczyzna, postawiłem na zegarek, jednak kompletnie nie rozeznaje się w temacie czasomierzy. Wiem tylko jedno: jubilat ma już Omegę, jednak ma już parę ładnych lat. Wiem że była warta 20-30tys więc to raczej nie byle co. 

 

Omega jest na bransolecie więc myślałem o czymś na pasku, co uzupełniłoby "garderobę". 

Mój budżet jest... Szeroki: myślałem o ok 6 tyś, ale mogę rozważyć nawet coś w granicach 10 tyś, jeśli naprawdę będzie warto. 

 

Bardzo proszę o pomoc szanowne grono 🙂

Pozdrawiam i dzięki z góry 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na ofertę Nomosa, powinieneś coś fajnego znaleźć w założonym budżecie.

 

https://nomos-glashuette.com/en
 

Ja bym polecał na może coś z serii Orion? Bardzo eleganckie, ponadczasowe i świetnie wykonane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz coś więcej o jubilacie - kim jest, jak się nosi, czym się interesuje, co lubi, jakie zegarki ma lub miał i czy w ogóle zegarki coś dla niego znaczą ( Omega może być np. prezentem z innej okazji którą i tak będzie dalej nosić ).

Inaczej będą tu zaraz propozycje wszystkich możliwych zegarków w okolicach 10tys co jest raczej mało pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2023 o 16:02, cordi7 napisał(-a):

Popatrz na ofertę Nomosa, powinieneś coś fajnego znaleźć w założonym budżecie.

 

https://nomos-glashuette.com/en
 

Ja bym polecał na może coś z serii Orion? Bardzo eleganckie, ponadczasowe i świetnie wykonane.

 

Dzięki, na pewno sprawdzę 👍

 

W dniu 26.03.2023 o 16:28, Bugs napisał(-a):

Może napisz coś więcej o jubilacie - kim jest, jak się nosi, czym się interesuje, co lubi, jakie zegarki ma lub miał i czy w ogóle zegarki coś dla niego znaczą ( Omega może być np. prezentem z innej okazji którą i tak będzie dalej nosić ).

Inaczej będą tu zaraz propozycje wszystkich możliwych zegarków w okolicach 10tys co jest raczej mało pomocne.

 

W zasadzie to święta racja. Powinno pomóc w wyborze: 

 

Jubilat to urodzony biznesmen, self- made men :)jeżeli chodzi o zainteresowania to jest to wszystko związane z gospodarką, wydarzeniami na świecie jak i w swojej okolicy. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Wie co się dzieje do okoła. 

 

Jego styl określonym jako smart-casual. Rzadko widzę go w garniturze, na co dzień stawia raczej na luźne koszule + marynarka i jeansy. Ma bardzo dużo ubrań. Uwielbia koszule, połówki, buty (klasyczne skórzane, ręcznie szyte). Buty są dla niego bardzo ważne. 

 

Jeżeli chodzi o zegarki to nie zauważyłem dużej kolekcji. Są raczej dwa, z czego przez większość czasu widzę wspomnianą omegę na bransolecie. Raczej nikt mu jej nie kupił. Wiem tylko tyle że ostatnio narzekał, że troszkę się już znosiła i stąd mój pomysł na prezent. 

 

Biorąc pod uwagę powyższe, może wybralibyśmy coś fajnego na pasku? 

Nie ukrywam, że znana marka będzie preferowana, gdyż jubilat nie jest znawcą, a na pewno będzie zadowolony z czegoś co mu się "obiło o uszy", że jest dobre. 

 

Dzięki za zainteresowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mógłbyś zdradzić, czy ma gruby nadgarstek, czy nie. Bo jeżeli nie ma tzw. łapska, to w tym budżecie można znaleźć kwarca Grand Seiko. Większość jest na bransoletach, ale to przecież nie problem dokupić (zamówić) elegancki pasek. 

Zalet tego rozwiązania jest kilka: 

- doskonała jakość

- bardzo dokładny mechanizm

- kwarc to wygodne rozwiązanie dla osób nie będących "zegarko-maniakami" 

- ponadczasowy i elegancki wygląd 

- znana nawet kompletnym laikom marka

 

 

SBGP009_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na zegarek na bransolecie, skoro niemal ciągle tak nosi Omegę. Pasek ewentualnie jako dodatek, natomiast Jak kupisz czasomierz na pasku, a okaże się, że nie jest to dla niego komfortowa metoda noszenia, to ciężej / mniej opłacalnie będzie mu dokupić bransoletę.

 

Co do zegarka, to po opisie pomyślałem o Breitlingu, ale jak tak patrzę na szybko, to są droższe niż sądziłem. Może postaraj się namierzyć po jakichś grafikach jaka jest ta jego Omega, co by forumowicze mogli proponować Ci zegarki, które nie będą się z nią dublować stylem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Tag Heuer Autavia


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand seiko jak kolega wspomniał, nawet w kwarcu, ale pięknie wykonany i niedoceniony jest też ball.

 

Za 10k znajdziesz w stanie jak nowy breitling colt 44 automat.

 

Oczywiście bierz na bransolecie a nie na kawałku gumy czy zwierzęcej skóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obecnie nosi Omegę, to nowy zegarek w przedziale 6-10k raczej nie będzie bardziej "markowy" niż Omega.

W takim budżecie to raczej coś niszowego i nietypowego, ale dobrze ocenianego - jak wspomniany już Nomos albo n.p. Stowa.

Natomiast nie broniłbym się przed paskiem. Markowy zegarek na bransolecie już ma i tej opcji w swoim budżecie nie przebijesz. Lepiej wybrać wobec tego coś, co będzie uzupełnieniem zestawu na inne okazje (jak Nomos właśnie). Popatrzyłbym też na Epos Originale 3437. Elegancki, szwajcarski zegarek w kilku wersjach kolorystycznych i z przeszklonym deklem. W sam raz dla 60-latka na trochę elegantsze okazje.

Jeżeli natomiast na bransolecie, to Ball Fireman lub Victory. Bardzo dobrze wykonane, szwajcarskie zegarki o klasycznym wzornictwie i na ładnych, porządnych bransoletach. Pod względem "prestiżu" to na pewno półka niższa niż Omega, ale też wyższa niż wszechobecny w galeriach handlowych Tissot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli obecnie nosi Omegę, to nowy zegarek w przedziale 6-10k raczej nie będzie bardziej "markowy" niż Omega.
W takim budżecie to raczej coś niszowego i nietypowego, ale dobrze ocenianego - jak wspomniany już Nomos albo n.p. Stowa.
Natomiast nie broniłbym się przed paskiem. Markowy zegarek na bransolecie już ma i tej opcji w swoim budżecie nie przebijesz. Lepiej wybrać wobec tego coś, co będzie uzupełnieniem zestawu na inne okazje (jak Nomos właśnie). Popatrzyłbym też na Epos Originale 3437. Elegancki, szwajcarski zegarek w kilku wersjach kolorystycznych i z przeszklonym deklem. W sam raz dla 60-latka na trochę elegantsze okazje.
Jeżeli natomiast na bransolecie, to Ball Fireman lub Victory. Bardzo dobrze wykonane, szwajcarskie zegarki o klasycznym wzornictwie i na ładnych, porządnych bransoletach. Pod względem "prestiżu" to na pewno półka niższa niż Omega, ale też wyższa niż wszechobecny w galeriach handlowych Tissot.

Moim zdaniem to jest dobry trop - nie da się w tych pieniądzach kupić lepszego divera niż Omega więc trzeba kupić coś w innym stylu. Może jakaś limitka, coś związanego z zainteresowaniem, hobby, czymś z przeszłości albo jakąś znaną osobą żeby nie był to po prostu kolejny zegarek do niczego tak naprawdę niepotrzebny.
Rozważ też np poszukanie równolatka vintage albo jakiegoś modelu który był popularny w młodości jubilata - pierwsze kwarce, jakieś Delbany czy Atlantiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obdarowywany ma drogą Omegę, to z budżetem 10k nie poszalejesz. Vintage też bym odpuscił, bo przecież Omega jest iluś letnia. Może kup fajne pióro, albo "gentelaman's knife"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek za 6-10k będzie wydawał się tani bo ma już Omegę? Zależy od charakteru człowieka, może nie wyciągajmy daleko idących wniosków. W tym przedziale jest mnóstwo fajnych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tbn napisał(-a):

Zegarek za 6-10k będzie wydawał się tani bo ma już Omegę? Zależy od charakteru człowieka, może nie wyciągajmy daleko idących wniosków. W tym przedziale jest mnóstwo fajnych zegarków.

Może masz rację. Ale to ma być coś wyjątkowego, co zostanie na długo + jest omega + brak większej świadomości zegarkowej + budżet + opis obdarowywanego = ja bym rozważył zakup pióra/dlugopisu/foldera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowość jest w geście, nie samym przedmiocie. Przynajmniej tak to widzę. Wydaje mi się, że autor lepiej zna człowieka, którego chce obdarować. Ja też stawiam na Nomosa, lub Longinesa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy @andrzejp1242 & @tbn mają rację, Longines to bardzo dobra droga w tym przypadku… byłbym mega szczęśliwy (wiem że nie tylko ja) otrzymując np Flagship’a, piękny zegarek… niesamowita „dupka” ehhh❤️

Jest w czym wybierać, trzymam kciuki 😉

965A7620-8D59-44F0-926E-37DBFFD6F7B6.jpeg

B5BA7200-6774-4BB5-9C36-F6D740DF8807.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2023 o 11:03, Londek napisał(-a):

Koledzy @andrzejp1242 & @tbn mają rację, Longines to bardzo dobra droga w tym przypadku… byłbym mega szczęśliwy (wiem że nie tylko ja) otrzymując np Flagship’a, piękny zegarek… niesamowita „dupka” ehhh❤️

Jest w czym wybierać, trzymam kciuki 😉

965A7620-8D59-44F0-926E-37DBFFD6F7B6.jpeg

B5BA7200-6774-4BB5-9C36-F6D740DF8807.jpeg

Popieram kolege! Flagship to bardzo ładny zegarek o świetnym - ponadczasowym designie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2023 o 11:02, cordi7 napisał(-a):

Popatrz na ofertę Nomosa, powinieneś coś fajnego znaleźć w założonym budżecie.

 

https://nomos-glashuette.com/en
 

Ja bym polecał na może coś z serii Orion? Bardzo eleganckie, ponadczasowe i świetnie wykonane.

 

Tez uwazam, ze Nomos w zalozonyn budzecie nie bylby zla alternatywa.

Tutaj np calkiem ciekawy Orion Neumatik na wlasnym werku:

https://www.rueschenbeck.de/nomos-glashuette-orion-neomatik-41-datum-363

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.