Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jarekijegozegarek

Zegarek Lanco i koperta Ancre

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry forumowicze.

Przedstawiam Zegarek LANCO. prawdopodobnie z lat 1920-1940. Możliwe że militarny/wojskowy. Mógł być nagrodą lub wyposażeniem. Nie wykluczam że był z koperty z dewizką przełożony do tej naręcznej. Prawdopodobnie ze względów praktycznych. Nakręcony chodzi. Szyba zażółcona i zmatowiała. Trudno wykonać ostre zdjęcia. Ciekaw jestem co możecie na jego temat powiedzieć? Nie otwierałem żeby zrobić zdjęcia mechanizmu... bo się bałem że coś zepsuję. Proszę uprzejmie o identyfikację zegarka i koperty. Może znajdę odpowiedź co to za model i czy warto naprawiać.

 

20230325_172916.thumb.jpg.cd86b090afc7fc86c744d23a881de5c7.jpg

 

20230325_192301.jpg

20230325_192309.jpg

20230326_135327.jpg

20230326_135343.jpg

20230326_135349.jpg

20230326_140121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku, Twój zegarek jest pasówką, czyli zegarkiem kieszonkowym przełożonym do koperty zegarka naręcznego. 

Słusznie podejrzewasz, że może być z tych lat, prawdopodobnie jest. 

Być może był w wojsku ze swoim właścicielem, nie ma natomiast powodu żeby tak sądzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza rzemieślnicza, dorabiana.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, oszolom napisał(-a):

tarcza rzemieślnicza, dorabiana.

Hmm. Oznakowana brandem marki. Myślisz o śrubkach na N/S?

 

Edytowane przez jarekijegozegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej współczesna tworczosc .Mam cos takiego u siebie w gratach (koperta z aluminium).

IMG_20230326_185047843.jpg

IMG_20230326_185129328.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też taką "tfurczosć" mam, ale mechanizm rzeczywiście z Cymy "777"


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jarekijegozegarek napisał(-a):

Hmm. Oznakowana brandem marki. Myślisz o śrubkach na N/S?

 

o całokształcie ;). widać, że to jest twórczość rzemieślnicza. takie "dorabiane" tarcze w pasówkach to była powszechna praktyka, sądząc po tym, że nadal jest takich tworów sporo na rynku, choć minęło dobrych kilkadziesiąt lat ;). pojawiają się nawet czasem nowe-stare arkusze blachy z takimi tarczami, niewykorzystane, z nadrukiem i do wycięcia. nikt nie wyciął, skończył się czas pasówek, więc przeleżały do dziś. a co do nazwy na tarczy - to co jest w starej pasówce na tarczy często nawet nie jest zgodne z mechanizmem. tutaj nie wiemy, bo go nie pokazałeś.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he-he jeszcze "cylinder" :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką pasówkę (cylinder, z przyciskiem do nastawiania wskazówek), tylko z damki, na niezłym chodzie. też ma rzemieślniczą tarczę.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, oto wnętrze, zegarmistrz potwierdził wiek zegarka, wskazał że przeróbka była zrobiona w latach 50tych. Może po zdjęciu mechanizmu ktoś z Was coś jeszcze ciekawego o nim powie. Podobno szwajcar.

20230403_163748.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.