Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pbartosinski

Citizen NY0040-17L oraz alternatywy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Jestem po oględzinach Citizen Promaster NY-0040-17L, zakochałem się. Rozważam jeszcze poczciwą Amfibię bo miałem dawno temu.

Do rzeczy interesuje mnie parę kwesti:

1. Miyota 8203 (8204) nie jest juz produkowana. Co dalej? Za 5lat trzeba bedzie oddać zegarek do zegarmistrza na przegląd. Coś będzie wymagać wymiany. Zostaje już tylko ze szrotu? Można zastąpić 8203 jakimś innym?

2. Proszę o jakieś opinie dotyczące tego modelu Citizena. Warto? Dobry? Trwały?

3. Proszę o ewentualne alternatywy dla tego Citizena (oprócz Amfibii). Średnica nie więcej jak 42mm a najlepiej do 40mm. Cenowo max 2-2,5k. Wiem że jest też sporo seiko ale seiko umiem znaleźć. Reszty marek nie kojarzę więc fajnie gdyby ktoś coś zasugerował.

 

75685.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy z tym szrotem, co prawda mechanizm nie jest najnowszy, ale to sprawdzony wół roboczy. Na forum poczytasz o egzemplarzach prawidłowo działających bez serwisu nawet kilkanaście lat. Poza tym sam werk jest do kupienia na największym wirtualnym bazarze zza wielkim murem. Zatem bym się nie obawiał. Jakby co to nawet kupno jakiegoś innego modelu z tym werkiem nie będzie problemem, a przekładka werku to dla zegarmistrza pół godziny pracy. Wydaje mi się, że wszystkie Miyoty serii 8xxx np. 8215 są współwymienne, kwestia pozostaje datownik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pbartosinski niedawno kupiłem czarnego i niebieskiego , super zegarki , ciesze się że nie dołożyłem do Seiko 😉 niby 42 mm ale wypada mniejszy 🙂

 

20230319_115204-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tofiks_th Nie ujmuję temu zegarkowi. Pisząc szrot miałem na myśli części z używanych egzemplarzy. Zegarek bardzo ładny. Mechanizm istnieje od 40lat więc to o czymś świadczy. Poczekam jeszcze czy ktoś się tu dołoży z jakimiś alternatywami. Ale wychodzi na to że kurier za niedługo przywiezie paczkę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł że 8204 już nie jest produkowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 82xx jest cały czas w produkcji. Jeśli coś się zmienia i jakiś pod-model zastępuje inny - to nadal są wymienne. Biorąc pod uwagę koszt serwisu wobec ceny nowego mechanizmu (w detalu około 30 - 35 USD) będą one i tak raczej wymieniane na nowy a nie serwisowane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

1. Seria 82xx jest stara jak świat hoho a może i jeszcze dłużej. Nie zaprzestano jej produkcji tylko wprowadzano do poszczególnych typów upgrade w postaci hakowania (stop sekundy)

8203 bez funkcji hackowania zastąpiono 8204 z hakowaniem. Podobnie było z 821A które dostało hackowanie jakieś 3 jak nie 4 lata temu? Ostatnio nawet mechanizmy 8200 mają hakowanie.

Jaki dostaniesz mechanizm to kwesta loterii bo w dystrybucji znajdują się zarówno te z hakingiem jak i bez. Ostatnio popularna reedycja Cristal seven można trafic egzemplarze z hakingiem i bez. Wszystko jest kwestią tego co jak się trafiło na montażu a potem w dystrybucji.

2. mechanizmy miyota są trwałe i będą chodzic tak długo jak gra WOŚP i jeszcze jeden dzień dłużej. Fakt serwisu nie powinien Cię martwić bo nawet gdyby to bez problemu powinieneś dostać czy to części czy nawet cały nowy mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie poza Seiko można polować na używanego Christophera Warda c65 vintage diver. Fajny zegar, miałem, dla mnie minusem była luma. Manualny mechanizm, szafir. 
Z Seiko patrzyłbym na biedamasa i mm200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dan Henry 1970.

+ nieoczywiste piloty z tej marki, np. 1939, 1945 i 1963.

 

Klingert ze stajni Vratislavia Conceptum.

 

Seiko Żółw.

 

A jako bezpośredni konkurent - Citizen Promaster BN0151-17L.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka odebrana. Nie ma co cudować. Przyszła sikora dzisiaj kurierem jak na pierwszym zdjęciu. Trafił mi się z Miyota 8204 czyli stopsekunda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.