Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dziadek

Spotkanie miłośników dużych i małych zegarów w Srebrnej Górze

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, LESKOS napisał(-a):

Bo to na niektórych działa jak kołysanka, ale te 10 godzin świadczy, że nie działa szybko jak narkoza... 

Znaczy, że mając do dyspozycji tylko 1,5h , musielibyśmy się nieźle nagłówkować przy repertuarze 🤔

Ale jest to możliwe co piszesz ... żona jechała kiedyś do Holandii jakimś rejsowym autobusem z Katowic z pielgrzymką (miała pecha bo w obie strony) ...

Do wypadku nie doszło, ale po powrocie przez jakiś tydzień wszędzie słyszała RADIO MARYJA :blink:

Uuu...pozostaje głęboko współczuć...ale do Holandii na pielgrzymkę? Tam się jeździ na bucha ...🤪

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to chyba nie była sensu stricto czysta pielgrzymka, bo masz rację tam się nie jeździ na pielgrzymki... Chyba to była wycieczka organizowana przez parafię (albo kółko różańcowe) chyba z opolskiego, do ogrodów Keukenhof. 

No miała pecha ... 😉 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie nie wliczajcie do autokaru. Fokus mógłby tak rozbawić kierowcę, że jeszcze przed powszechnym śpiewaniem uciekłby z pojazdu. 

IMG_3243.png

Edytowane przez kobas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowane i kaucja wpłacona. Do zobaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzamy zwiedzić podziemia zamku Książ, to najlepszym rozwiązaniem będzie indywidualny zakup biletów wstępu na określony termin. 
Proponuję aby to była godzina 16:00 w sobotę, 27 maja; jest to ostatnia sesja wejściowa w tym dniu i jest jeszcze 31 miejsc. 
Bilet normalny kosztuje 35 zł, ulgowy 29 zł przysługuje 65+, emerytom, rencistom... szczegóły tutaj:
https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/podziemia

Bilety online kupić można przez stronę:
https://bilety.ksiaz.walbrzych.pl/


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prośba o decyzję organizatora jak działamy w zakresie biletów wstępu, tak aby nie zdublować zakupu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wstępna propozycja rozkładu sobotniego dnia. To jest to co już wiemy że będzie.

 

Około godziny 8 do około 9 śniadanie.

 

Około godziny 9 w sali konferencyjnej  rozpocznie się prezentacja i wykład na temat kiwaków który poprowadzi Kol. Leszek Kobas. 

 

Po wykładzie Kol. Leszka idziemy na grób Eppnera.

 

?

Około godziny 12,30 wyjeżdżamy autokarem do Wałbrzycha 

 

Około godziny 14 wchodzimy do Muzeum Porcelany  w Wałbrzychu na wystawę zegarów Beckera. Na wystawę wchodzimy jako grupa, bilety wejściowe są już zarezerwowane w ilości 25 osób lub 27 osób i płaci każdy sam przy wejściu. Dostaliśmy wszyscy rabat -15% od ceny 25 zł za jedną osobę. 

 

Nieco po godzinie 15 opuszczamy muzeum i jedziemy do Książa. 

 

Niestety, w Książu wynikła pewna niedogodność bo bilety musimy kupić wcześniej i jest propozycja taka żeby każdy kupił sobie bilet  indywidualnie przez Internet na dzień 27.05. 2023 wejście o godzinie 16. 

Jak to zrobić napisał dwa posty wyżej Kol. WueM

 

Po powrocie do Srebrnej Góry jemy wspólnie obiadokolację.

 

Po obiadokolacji Kol. Piotr Kornik wygłosi wykład na temat renowacji drewna w zegarowych skrzynkach z naciskiem na ich wybarwianie.

 

Po tym wykładzie mamy czas na wszelakie dyskusje przy piwku do rana. 

 

Plan zajęć na piątek wieczór i niedzielne przedpołudnie podam za kilka dni. 

Również w najbliższym czasie podam propozycje menu. 

 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bilet kupiony 😉 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znikło 12 biletów ... zostało 19 ... :blink: 

;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a ja na końcu, bilety do podziemia kupione już po 39 zł/os tak szybko inflacja idzie :)


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bilet kupiony, rezerwacja w Sokółce też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,ze  względów zdrowotnych nie mogę uczestniczyć w spotkaniu,może  znajdzie  sie ktoś chętny na moje  miejsce.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, janekp napisał(-a):

Cześć ,ze  względów zdrowotnych nie mogę uczestniczyć w spotkaniu,może  znajdzie  sie ktoś chętny na moje  miejsce.

Żałuję, liczyłem na osobiste spotkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek wieczorem jak już wszyscy dojedziemy i zjemy kolację to Kol. Namor zaprezentuje nam i szczegółowo omówi własnoręcznie zbudowany zegar z tourbillonem trzyosiowym i kilkoma komplikacjami, plus opowie nam o różnych trikach stosowanych w zegarmistrzostwie. 

 

Koledzy, jak wszyscy wiemy Kol. Karol to że tak powiem chodząca encyklopedia, więc jak macie jakieś pytania lub trudne tematy z ogólnie pojętej mechaniki precyzyjnej to będzie okazja do zadawania pytań i merytorycznej dyskusji. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni uczestnicy spotkania :D !

Planuję przyjazd w okolicy 14-15:00 do Srebrnej Góry, Czy ktoś może będzie o tej porze ... 

Może coś wspólnie jeszcze "prztedsięwziemy" ;) do kolacji. Może ktoś ma jakieś pomysły ... w piątek ma być piękna pogoda (przez cały weekend) 

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leskos

Ja z kolega @Kieszonkowe wyjeżdżamy z Warszawy koło 8:15 samochodem czyli mniej więcej koło 14 powinniśmy być na miejscu. Nie wiem o której mamy prawo wejść do pokoju hotelowego?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My z Karolem też zamierzamy wyjechać pomiędzy 8 a 9, no może bliżej 9. Czyli też około 14 lub 15 będziemy na miejscu.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super ... mamy  telefony 😉 będę dzwonił . Doba hotelowa zaczyna się od 14:00  ✌️😉 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co słychać w temacie menu?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.