Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pvsn

[6000zł] Zegarek automatyczny.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przymierzam się do kupna nowego zegarka automatycznego. Spędziłem wiele dni na wertowaniu postów, lekturze - myślę, że odrobiłem lekcje i jestem gotowy przedstawić Wam swoje propozycje oraz oczywiście rozpocząć dyskusję. Aby zachować jakiś porządek najpierw podam podstawowe cechy mojej ręki, potem napiszę na czym mi zależy, co mi się podoba lub nie, a później podam swoje propozycje i czym motywuję ten wybór. Na koniec wolne pytania, których listę sporządziłem 

1. Trochę o mnie na potrzeby tematu:
- damska rąsia, mierzyłem i wyszło mi 17cm średnicy w nadgarstku,

- w tej chwili noszę zegarek o średnicy 40mm, dlatego myślę, że byłaby to idealna średnica, bo leży bardzo dobrze, ale czuję, że niestety będzie to parametr mocno ograniczający wybór. 

 

2. Moje wymagania:

- mechanizm automatyczny,

- raczej na pewno diver, może combat (styl Glycine), zobaczycie po moich propozycjach co we mnie trafia 

- metalowa bransoleta,

- bez szkiełka powiększającego datę,

 

Zanim przejdę do propozycji wiem, że powinienem trochę pochodzić po sklepach. Na pewno to zrobię w najbliższych dniach. Chciałbym ten temat potraktować jako wskazówkę, bo cenie sobie rozmowę jako opcję do rozwiązywania problemów. 

 

3. Moje propozycje wedle tego jak mi się podobają i krótkie uzasadnienie:

 

- Certina DS Action Diver - wersja Tytan. 

Chyba nikogo nie zdziwi, iż wskazuję ten zegarek jako pierwszy. Podoba mi się od dawna, ilekroć wracam myślami do kupna zegarka ten pojawia mi się jako pierwszy. Na witrynie w sklepie przykuwa moją szczególną uwagę. Po pierwsze jest w nim coś innego - jest zrobiony z tytanu (zboczenie inżyniera, kręci mnie ten fakt. Fajnie mieć coś z tytanu, aniżeli widzieć to tylko w projekcie silnika lotniczego  ). Dla mnie to już coś, taki smaczek? Dodatkowo kontrastujący kolor detali, dla mnie wygląda fenomenalnie i gdybym mógł ożenić się z zegarkiem - to byłby ten Brzmi jak uprzedzenie, więc uznacie, iż skoro tak piszę to po co zawracam gitarę skoro i tak wezmę ten. Być może tak, ale są inne, które mnie interesują, a ten odrzucę ze względu na rozmiar. 

 

https://www.zegarek.net/zegarki-certina/zegarek-c032.607.44.051.00

 

Czego się boję? Szerokości 43mm...Zdaje się przymierzałem tożsamy model o średnicy 38mm i było super, ale to zwykły metalowy srebrno-złoty. Wiem, że jest w sklepie tytanowy i muszę go obejrzeć. 

 

 

- Idąc tym tokiem kolejny model Certina DS Action wersja Tytan z najnowszej kolekcji 

 

Pierwsze co to mniejszy rozmiar od poprzednika, wręcz książkowy dla mnie, tytanowy, bajeczka. Niestety mniej trafia do mnie kolor detali, aniżeli "złoty" u poprzednika. Wydaje mi się, że kolor w tym modelu jest zdecydowanie mniej uniwersalny. Mimo to jest u mnie na drugim miejscu, bo urzeka mnie tak samo, a kolor - z bliska zobaczę i ocenię. 

 

https://www.zegarek.net/zegarki-certina/zegarek-c0328074408100?utm_source=fb&utm_campaign=Certina+nowości&fbclid=IwAR2E8KW9F-L3Ka3t9yKMLRIHWFepsocyX1_BpQqVzBNiBJXIxhJn4Dv7uhM

 

 

- Certina DS+, czyli wersja, którą można personalizować

 

Nie ma wprawdzie tytanu, trochę zwyklak, ale model mi się podoba. Tak jak i to, iż jako tako można personalizować. Rozmiar 40,4mm pasuje idealnie. 

 

https://www.certina.com/pl/ds-plus-custom-watch

 

- Glycine Combat Sub 42

 

Praktycznie na równi styl tego modelu urzeka mnie tak samo jak pierwszej Certiny. Ogólnie Glycine podobają mi się bardzo i mam tu sporą zagwozdkę, którą trzeba wziąć na warsztat. 

 

https://www.zegarek.net/zegarki-glycine/zegarek-gl0273

 

- Epos Sportive Diver

 

Urzeka mnie kształt korony, ogólnie podoba mi się ten model. Nie jest z tytanu, ale z tego co czytałem chyba ma trochę więcej ducha, aniżeli Certina, gdyż robiony jest ręcznie, a nie przez robota(?). 
Tu również boję się wielkości, aż 43mm... Może po przymiarce okaże się, że pasuje super? 


https://www.zegarek.net/zegarki-epos/zegarek-3441.131.20.55.30

 

- Davosa Ternos Professional

 

Dlaczego? W sumie nie wiem. Pokazał mi się w wyszukiwarce i spełnia wszystkie moje wymagania. Nie jest w zupełności tak interesujący niż powyższe modele, ale jest w porządku. Rozmiar 42mm, trochę lepiej. Nie żywię do niego szczególnego uczucia. 

 

https://www.zegarek.net/zegarki-davosa/zegarek-161.559.50

 

 

Wydaje się, że na tę chwilę to wszystko, co znalazłem i wydaje mi się na tę chwilę interesujące. 

Względem tego mam kilka pytań odnośnie powyższych zegarków i ogólne kwestie:

 

- czy słusznie stawiam człowieka nad robotem względem składania zegarka? Jak wspominałem w tekście, słyszałem, iż Epos składa człowiek, a taka Certina powstaje przez pracę robota, mylę się i czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Jak wygląda kwestia z resztą modeli (Glycine, Davosa, i inne?). Nie wiem, ale jakoś wydaje mi się to miłe/szlachetne wiedząc, że mój zegarek składał człowiek i czułbym się z tym faktem bardzo, bardzo dobrze. 

- mieć zegarek to jedno, a serwis to drugie. Jak oceniacie rodzaj mechanizmu w tych zegarkach? Słusznie stawiam Powermatic nad resztą (nikt nie każe się go bać, nawet ze względu na użyte tworzywo sztuczne)? Z tego co wiem, to Glycine ma mechanizm bazujący na tym, co ma Epos, czyli chyba jest bardzo dobrze. A jak wygląda kwestia Davosa? 
- czy powłoka PVD jak w Glycine to dobra opcja? Kiedyś czytałem, iż taka powłoka z czasem ulega "wyblaknięciu, wytarciu" i już chyba lepiej wziąć czysty metal, lub wersję z tytanem, bez powłok udających jakiś materiał. 

- jeśli jest ktokolwiek kto posiada te modele, będę wdzięczny za jakiś krótką, treściwą wiadomość zwrotną. 

- nie mówię, że nie, ale znacie inne strony niż polskie, gdzie można poszczególne modele wyłapać w lepszej cenie? Wydaje mi się, ze to zaradne kupić coś taniej, jeśli się chwilę poszuka 

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, modele i podpowiedzi. 
Dziękuję za wszelką pomoc 

 

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusik za staranny opis i przedstawienia swoich oczekiwań.

W kwestii zegarka nie pomogę, bo jakoś nie przepadam za diverami, ale jestem pewien, że Koledzy pomogą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki ktore zaproponowales sa bardzo fajne, natomiast moim osobiscie zdaniem te 43mm to bedzie za duzo.

Plus Certina, Glycine, Davosa... fajne marki ale raczej nie za 5-6 tys zł.

 

Kilka propozycji z mojej strony

1) Christopher Ward Trident C60 Pro 300

2) Christopher Ward C63 Sealander (moze w wersji GMT?)

3) Squale 50 Atmost lub 60 Matic

Lub jezeli moze byc uzywany to mozna poszukac Rado Captain Cook 42mm w idealnym stanie, ma troche ponad 48mm L2L oraz jest cienki wiec rozmiar nie powinien byc problemem, moze byc tez Sinn 104 chociaz to nie diver tylko oficjalnie pilot ;)

Edytowane przez Pawel.Sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Pawel.Sz napisał(-a):

Zegarki ktore zaproponowales sa bardzo fajne, natomiast moim osobiscie zdaniem te 43mm to bedzie za duzo.

Plus Certina, Glycine, Davosa... fajne marki ale raczej nie za 5-6 tys zł.

 

Kilka propozycji z mojej strony

1) Christopher Ward Trident C60 Pro 300

2) Christopher Ward C63 Sealander (moze w wersji GMT?)

3) Squale 50 Atmost lub 60 Matic

Lub jezeli moze byc uzywany to mozna poszukac Rado Captain Cook 42mm w idealnym stanie, ma troche ponad 48mm L2L oraz jest cienki wiec rozmiar nie powinien byc problemem, moze byc tez Sinn 104 chociaz to nie diver tylko oficjalnie pilot ;)

 Dziękuje Wam za odpowiedzi.

Czy możesz uzasadnić zdanie na temat „fajne, ale nie za 6 tysięcy”? Wydaje mi się, że te mechanizmy występują w droższych modelach, w czym tkwi szkopuł? Wygląd mnie urzeka, to pewnie chodzi o proces produkcji/jakość?
Ja wiem, że ta kwota jest uznawana za „tanie automaty”, ale nie chce zaczynać swojej przygody z automatem za dużo większe pieniądze. Ogólnie nie przywiązywałem większej wagi do posiadania drogiego zegarka, chce to zmienić, ale jednocześnie chce zacząć od czegoś tańszego i jeśli to będzie moja para kaloszy to będę rozbudowywać kolekcje o lepsze modele. Dowiem się tego po kupnie pierwszego egzemplarza :)

 

 

Odnośnie firmy CW - wiem, że zupełnie niesłusznie, ale kompletnie wykluczałem tę markę od samego początku jako ta „ mniej znana i ktoś zobaczy i powie „ eee, chinol jakiś”. Oczywiście typowy Janusz tak powie, a kto się zna doceni ten fakt. Dodatkowo wiem, że w stosunku do powyższych modeli ten jest dopakowany odnośnie jakości względem ładnego marketingu, ale w czym on może być lepszy w tej kwestii? Jakoś nie rozumiem jak zegarek za taki pieniądz może być słabo wykonany, nie widzę tego, bo uznaje, że jakakolwiek niedokładność i pyk - zegarek działa bardzo źle. 

Wspomniany Sinn - wygląda świetnie. Nie wiem czemu, ale już sama nazwa budzi we mnie ogromne emocje i coś, że chciałbym mieć ten zegarek :D Tak wyglądający lotnik bardzo do mnie jeszcze przemawia. Szczerze, w tej chwili jestem mocno nakręcony na Sinn :D Ogólnie ta firma we mnie wręcz strzela, niestety cenowo trochę droższy, bo metalowa bransoleta prawie 8k. 
 

Możecie powiedzieć coś o tej firmie tak z własnego doświadczenia i obserwacji w odniesieniu do poprzednich marek? Nie chodzi mi o ten medialny bełkot w internecie, tylko szczere fakty z autopsji, bo tego nie znajdę w sklepach ;) 


Nie mam awersji do zegarków z drugiej ręki, jeśli trafi się jakiś 10/10 to chętnie odkupię.

 

Ogólnie zależy mi na dość ciekawym wyglądzie, wydaje mi się, że Certina ma ciekawsze barwy od CW, ale z kolei CW według mnie również wygląda fenomenalnie. Widziałem zdjęcia na grupie z czyjejś ręki, prezentuje się bardzo ładnie. 
 

Ogólnie prosiłbym o argumentacje jeśli przyjdzie komuś coś napisać, tak choćby jak propozycja powyższych przez Kolegów, chciałbym wiedzieć dlaczego ;)  Będę wdzięczny :) 
 

 

 

 

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Smiths Commander ? Niszowy ale poszukiwany. Może dość trudny do zdobycia ,ale nie jest to niemożliwe. 38mm ,połowa budżetu.

 

Smiths De luxe 300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wygląda ładnie. Co tam siedzi? Coś więcej o tym modelu? Czemu w ogóle brać go pod uwagę? 

Chyba chciałbym zacząć od bardziej popularnych marek jak właśnie powyższe włączając Sinn czy CW.  
 

Czy Sinn ma godziny luminescencyjne jak Certina? Bo nie widzę bezpośredniego opisu. 

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby interesował cię nie driver to mam na zbyciu nówkę, koronka zakręcaną i wr200.

 

 

IMG_20230422_075715~3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, satanic napisał(-a):

Jakby interesował cię nie driver to mam na zbyciu nówkę, koronka zakręcaną i wr200.

 

 

IMG_20230422_075715~3.jpg

 
Dzięki za info, ale niestety nie mój typ ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bodzio7 napisał(-a):

Może Seiko SPB143 ? 

Wygodny, prosty, 41mm, brak lupki, bransoleta(ale dobrze wygląda na gumie, skórze, nato itd.)

https://www.zegarek.net/zegarki-seiko/zegarek-spb143j1

 

Seiko bardzo fajny na zywo ładnie wyglada. Mozna dostac 15-20% rabatu w sklepach na niego.

Natomiast obecnie jakość jest kwestią do dyskusji - miałem SPB147, bezel nie centrował na godz 12, wskazówki o godz 12:00 nie pokrywały się ze soba.

W zegarku za 5-6 tys moim zdaniem to nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bodzio7 napisał(-a):

Może Seiko SPB143 ? 

Wygodny, prosty, 41mm, brak lupki, bransoleta(ale dobrze wygląda na gumie, skórze, nato itd.)

 

 

https://www.zegarek.net/zegarki-seiko/zegarek-spb143j1

DSC_0723.JPG

DSC_0724.JPG


Dzięki za propozycje ;) Nie wiem czemu, ale w ogóle odrzuciłem „japońce”. W sumie drogi model, jakieś wyjaśnienie w stosunku do tamtych „Szwajcarów i Niemców”? Mechanizm, wykonanie? Jak stoją mechanizmy japońskie względem tych oklepanych powyżej? 
 

 

Pawel.Sz - jak wygląda kwestia rabatów? Wchodzę i truje do upadłego aż dadzą? Dostanę coś w kruku? Mam tam najbardziej interesujące mnie modele. Jakaś sprawdzona taktyka? :D 
 

Mega zależy mi na dobrym centrowaniu, kumpel z pracy miał Seiko i było podobnie jak opowiadasz. 
 

EDIT. A takie coś? Mega przecena jest: Selita ( skeleton) zamiast ETA (zwykły jak w pierwszym poście). Dokonałem rezerwacji w Łodzi, to jest ostatnia sztuka, czegoś się bać, jakiś zdjęty z witryny, używany? Będzie za duży to nie wezmę, ot tyle. 

 

https://jubitom.com/zegarki/epos/sportive/zegarek-epos/eps-3441135961630

 

Niby jakaś końcówka serii, podobają mi się skeletony, ten jest taki sam jak przeze mnie proponowany tylko ciekawszy :D

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pvsn napisał(-a):

EDIT. A takie coś? Mega przecena jest: Selita ( skeleton) zamiast ETA (zwykły jak w pierwszym poście). Dokonałem rezerwacji w Łodzi, to jest ostatnia sztuka, czegoś się bać, jakiś zdjęty z witryny, używany? Będzie za duży to nie wezmę, ot tyle. 

 

https://jubitom.com/zegarki/epos/sportive/zegarek-epos/eps-3441135961630

 

Niby jakaś końcówka serii, podobają mi się skeletony, ten jest taki sam jak przeze mnie proponowany tylko ciekawszy :D

Szczerze mowiąc "oczy bolą". Nie wiem czy naprawde tego warty tylko dlatego ze to Epos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ten zegarek ma byc?

Na codzien?

Do eleganckiego stroju?

Na luzie, na wakacje :) ?

Masz jeszcze jakis inny zegarek czy to ma byc jeden do wsystkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Trojin napisał(-a):

Szczerze mowiąc "oczy bolą". Nie wiem czy naprawde tego warty tylko dlatego ze to Epos

Wiedziałem, że taki komentarz będzie, a i jeszcze, że fajny będzie przez tydzień, a potem się upatrzy :D Wyjęte z tego forum komentarze jak coś na temat skeletonów  :D Dlatego właśnie chcę zrozumieć czy warto się pchać, czy Epos jest w porządku, bo chyba czytałem i dobre opinie tu są. A że szkielet się trafił to tylko wziąłem rezerwacje bo dużo tańszy jest z czystej ciekawości, a jak się okaże pewnie za duży to go odstawię i tyle ;) A zwykły epos z pierwszego postu? Coś można o tym modelu powiedzieć? Czuje, że ze wszystkich, które wymieniłem chyba byłby najlepszy „sprzętowo i jakościowo”, ale proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli nie mam racji :D
 

 

40 minut temu, Pawel.Sz napisał(-a):

Do czego ten zegarek ma byc?

Na codzien?

Do eleganckiego stroju?

Na luzie, na wakacje :) ?

Masz jeszcze jakis inny zegarek czy to ma byc jeden do wsystkiego?


Jeden do wszystkiego, gdziekolwiek się nie pojawię będę go nosić ;) Z czasem kolekcja się powiększy.  Ten szkielet to czysta ciekawostka, nie sugerujmy się tym ;) 

 

 

I chciałbym podkreślić, jeśli cokolwiek polecacie czy piszecie, nalegam na argumentacje, bo podanie mi suchego modelu czy jakiegoś komentarza, laikowi jako mnie, nic to nie daje ;) Będę wdzięczny ;) 

Dzięki za dotychczasową pomoc :) 

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Saper223 napisał(-a):

Przeglądnij ofertę marki Mido. 

Nie znałem, dzięki, fajne zegarki, przeglądam i kilka namierzyłem. Możesz coś więcej o nich, o firmie? Jak ten mechanizm 80 godzin względem znanego Powermatica? Wersja tytanowa mi się podoba i cała seria „ocean star”. No i w czym on lepszy od tytanowej Certina? Naprawdę poproszę troszkę szersze odpowiedzi, bo błądzę jak we mgle :D

 

https://www.midowatches.com/en/ocean-star-200c-titanium-m0424304405100.html

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria Oris Divers 65.
Oris pozycjonowany wyżej niż przywołane przez Ciebie marki.
Teraz już z własnym mechanizmem.
Bardzi dobra jakość. Świetne wypukłe szafirowe szkło.
Widać że wolisz coś innego niż tradycyjna stal skoro obrałeś kierunek - tytan czy też pvd.
Powłoki na dzień dobry darowałbym sobie. Tytan ma świetny kolor i można odróżnić go od stali na pierwszy rzut oka. Niektórym przeszkadza jego waga, lub inaczej że zegarka nie czuć na nadgarstku. Poza tym fakt że tytan ciężej zarysować, jednak jest to oczywiście możliwe i jak to się stanie, to przywrócenie go do stanu pierwotnego jest znacznie bardziej trudniejsze.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, lort napisał(-a):

Seria Oris Divers 65.
Oris pozycjonowany wyżej niż przywołane przez Ciebie marki.
Teraz już z własnym mechanizmem.
Bardzi dobra jakość. Świetne wypukłe szafirowe szkło.
Widać że wolisz coś innego niż tradycyjna stal skoro obrałeś kierunek - tytan czy też pvd.
Powłoki na dzień dobry darowałbym sobie. Tytan ma świetny kolor i można odróżnić go od stali na pierwszy rzut oka. Niektórym przeszkadza jego waga, lub inaczej że zegarka nie czuć na nadgarstku. Poza tym fakt że tytan ciężej zarysować, jednak jest to oczywiście możliwe i jak to się stanie, to przywrócenie go do stanu pierwotnego jest znacznie bardziej trudniejsze.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za sugestie. Chyba ze względów finansowych będę musiał odpuścić Twoją propozycje, te zegarki chodzą po dwukrotność mojej kwoty. No albo rynek wtórny, choć bije się z myślami czy jednak nie zakupić czegoś nowego jako pierwszy, bo kwota nie jest jakaś zabójcza, a potem jak się rozkręcenie to szukać z drugiej ręki jakichś killerów. 
Jak mówisz, kręci mnie inny materiał oraz deko ciekawszy wygląd i wszystkie tytanowe do mnie trafiają najpierw. Waga mnie nie martwi, dla mnie liczy się, że to coś innego. 
Biorąc to pod uwagę mocno kieruje się na Mido oraz wiadomo Certina. Jeszcze ten Epos, ale póki co nikt nie ocenił zegarków względem siebie. 
 

Nie chciałbym też popaść w jakiś szał zakupów i trzymać się omawianej kwoty. Jak nie teraz, to kupie lepsze następnym razem. Teraz chce od czegoś po prostu zacząć traktując to poważnie, ale trochę luźniej ;) 


Będę wdzięczny za odniesienie się do reszty pozycji, bo to mnie póki co najbardziej interesuje, żebym sobie coś tam już wykluczał ;)  
 

 

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pvsn napisał(-a):

Wiedziałem, że taki komentarz będzie, a i jeszcze, że fajny będzie przez tydzień, a potem się upatrzy :D Wyjęte z tego forum komentarze jak coś na temat skeletonów  :D Dlatego właśnie chcę zrozumieć czy warto się pchać, czy Epos jest w porządku, bo chyba czytałem i dobre opinie tu są. A że szkielet się trafił to tylko wziąłem rezerwacje bo dużo tańszy jest z czystej ciekawości, a jak się okaże pewnie za duży to go odstawię i tyle ;) A zwykły epos z pierwszego postu? Coś można o tym modelu powiedzieć? Czuje, że ze wszystkich, które wymieniłem chyba byłby najlepszy „sprzętowo i jakościowo”, ale proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli nie mam racji :D

Epos w pierwszego postu jest ok. Nie wybitny ale jak najbardziej sie nadaje. Szkieleton jest naprawde malo czytelny z zalozenia a w tym wykonaniu to mi jednak brakuje slow... . Co do ceny to nie widze jakies duzej roznicy w cenie miedzy nimi. Moze i duza znizka na szkieletona ale to chyba dlatego ze nikt go nie chcial ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Trojin napisał(-a):

Epos w pierwszego postu jest ok. Nie wybitny ale jak najbardziej sie nadaje. Szkieleton jest naprawde malo czytelny z zalozenia a w tym wykonaniu to mi jednak brakuje slow... . Co do ceny to nie widze jakies duzej roznicy w cenie miedzy nimi. Moze i duza znizka na szkieletona ale to chyba dlatego ze nikt go nie chcial ;) 


A coś wiesz o innych? Czy Certina to taki koncerniak wśród zegarków? Kiedyś szukałem szkieleta koniecznie i w sumie ten Epos łączy wygląd divera oraz namiastkę skeletona także trochę trafia w moje obecne i dawne gusta i stąd nagła reakcja i rezerwacja :D Będę w sklepie to go obejrzę, zobaczymy jak z czytelnością, bo rzeczywiście to musi być na pierwszym miejscu i cenie to sobie bardzo. 
A szkielet chyba również tańszy bo zamówiłem ostatni do oglądania :D 

 

W tej półce cenowej jak mówicie chyba nie znajdę nic „wyżej” żeby dorównać choćby wspomnianemu Orisowi, także raczej walka pójdzie o wygląd, bo i mechanizmy wszystkie mają raczej podobnej klasy. No i wiadomo może w tej cenie można co najwyżej stwierdzić, który byłby taki najlepszy w stosunku cena/jakość. 

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Ball.

Tryt, jakość i świetnie leżą.

A używki w wyśmienitym stanie spokojnie znajdziesz.

Np: Ball DM3090A-SJ-BK

 

Edytowane przez tombla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tombla napisał(-a):

Jak dla mnie Ball.

Tryt, jakość i świetnie leżą.

A używki w wyśmienitym stanie spokojnie znajdziesz.

Np: Ball DM3090A-SJ-BK

 

O cholercia, przepiękny ten Fireman. No i znowu kolejny, który chciałbym wziąć :D Ogólnie możesz wskazać pewne źródło rynków wtórnych oprócz naszego bazarku? Chrono24 się nadaje? 
 

Może akurat to nie moja ulubiona wersja kolorystyczna, ale cena chyba atrakcyjna? 

https://zegaris.pl/zegarki-szwajcarskie-ball-fireman-necc/ball-dm3090a-s3j-bk

 

Choć to ten 42mm, lepszy byłby 40.5. 

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pvsn napisał(-a):

O cholercia, przepiękny ten Fireman. No i znowu kolejny, który chciałbym wziąć :D Ogólnie możesz wskazać pewne źródło rynków wtórnych oprócz naszego bazarku? Chrono24 się nadaje? 
 

Może akurat to nie moja ulubiona wersja kolorystyczna, ale cena chyba atrakcyjna? 

https://zegaris.pl/zegarki-szwajcarskie-ball-fireman-necc/ball-dm3090a-s3j-bk


Generalnie spoglądałbym na rodzimych (olx) portalach. Ceny wg. mnie są lepsze niż na np. Chrono. Ważne by to były kompletne zestawy.  Część to import indywidualny z USA. I negocjować trzeba 😉 i ja zazwyczaj szukam zegarków na bransolecie. Paski tańsze niż bransy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tombla napisał(-a):


Generalnie spoglądałbym na rodzimych (olx) portalach. Ceny wg. mnie są lepsze niż na np. Chrono. Ważne by to były kompletne zestawy.  Część to import indywidualny z USA. I negocjować trzeba 😉 i ja zazwyczaj szukam zegarków na bransolecie. Paski tańsze niż bransy.

Nakręciłem się znowu, jest w nim coś. Sprawdzę czy gdzieś jest w super stanie. Jest coś ciekawego jeszcze do powiedzenia o tych zegarkach? Jak mechanizm? 
 

Jest na olx egzemplarz w lichym stanie, kosztuje 4500 zł, jest dołączony paragon iż w 2019 nowy zegarek kosztował 5000 zł. Aż o prawie 100% by było drożej w porównaniu z tamtymi latami? Szok. 
 

Tu jest w, według autora, idealnym stanie wraz z dokumentami. Tylko zdjęcia nie są rzeczywiste… 
 

https://m.olx.pl/d/oferta/ball-fireman-necc-automatic-diver-CID87-IDSR4Fv.html

 

Właśnie ta wersja mnie interesuje. 

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Pvsn napisał(-a):

 (...)

Czy możesz uzasadnić zdanie na temat „fajne, ale nie za 6 tysięcy”?
(...)

Mogę Ci uzasadnić - uprzedzenia i tyle. Lata temu ze względu na taką a nie inną politykę SG, do Certiny przylgnęła łatka "zegarka za 2k" i tak już zostało. Obecnie wiele się zmieniło - zarządy marek i polityka samej SG, która teraz daje poszczególnym markom więcej luzu w decyzjach. Ale dla niektórych to nie ma żadnego znaczenia i mogą wziąć do ręki porządnie zrobiony zegarek z fajnymi rozwiązaniami, ale ma kosztować 2k, bo to "tylko" Certina. Mam kilka Certin, między innymi nową DS Action Diver, tylko stalową, a nie tytanową i jest bardzo dobrze wykonana, bez baboli, ze świetnym mechanizmem. Dla porównania mam też Longinesa Hydroconquesta, który obecnie na metce ma cenę prawie dwa razy wyższą, niż Certina, ale to Certinę uważam za lepiej zaprojektowaną i wykonaną (choć to mechanizm z Longinesa bardziej sobie cenię). Powermatic w tych Certinach nie ma zespołu regulatora z tworzyw sztycznych, te są obecne tylko w podstawowym mechanizmie z tej rodziny, który ma oznaczenie 80.111 (C07.111).

W tej DS Action (w wersji 43 mm) jest mechanizm 80.611 ze sprężyną Nivachron. Jednak uważam, że na Twój nadgarstek ten zegarek będzie za duży - moim zdaniem trzeba mieć z 18.5 - 19 cm, żeby było wygodnie i dobrze wyglądało (choć na pasku sprawia wrażenie sporo mniejszej). Dodatkowo te indeksy w tytanowej wersji wyglądają na żywo zupełnie inaczej, niż na renderach - mnie rozczarowały, dlatego wziąłem stalową, Ty musisz ocenić sam.

 

Ta mniejsza DS Action ma niestety gorszą bransoletę (mnie nie pasowało w niej jeszcze kilka rzeczy, ale to raczej kwestia preferencji - tak obiektywnie, to głównie bransoleta jest gorsza).

 

Żadnego współczesnego Seiko za 5-6k bym nie kupował - raz że kiepskie pod względem parametrów pracy mechanizmy, a dwa - masa baboli (krzywo nałożone indeksy, krzywo zamontowane wewnętrzne ringi, krzywe bezele, szpary między maskownicami bransolety a uszami, jakby bransoleta była o rozmiar albo więcej za mała itp.). Trzeba mieć albo farta, albo dużo czasu w życiu na obejrzenie z 10-15 egzemplarzy i wybranie najlepszego.

 

Sinn natomiast, to bardzo dobry kierunek. W Warszawie możesz się umówić ze sklepem Zatoka Zegarków, kilka modeli, w tym 104, mają na stanie.

Choć moim zdaniem warto dosypać grosza do EZM 3.

 

Ball - świetnie wykonane zegarki na każdym poziomie ich portfolio (dizajn to już kwestia gustu). Jeśli uda Ci się znaleźć coś w swoim budżecie, lub możesz go naciągnąć, to można praktycznie brać w ciemno to, co się podoba. W tańszych modelach montują mechanizm ETA2824-2 / Sellita SW200, w droższych oferują swoje mechanizmy. 

 

4 godziny temu, Pvsn napisał(-a):

(...)

Możesz coś więcej o nich, o firmie? Jak ten mechanizm 80 godzin względem znanego Powermatica? (...) No i w czym on lepszy od tytanowej Certina? (...)

Mechanizmy w Mido są dokładnie te same, co w Certinach - trudno, żeby było inaczej, wszak Mido również należy do SG. Ba, powiem więcej, podobnie jak Tissoty, Certiny i Hamiltony są składane przez tych samych ludzi, tymi samymi narzędziami i w tej samej fabryce - fabryce Tissota. Wykonanie w tych czterech markach obecnie jest na podobnym poziomie - może Tissot delikatnie odstaje w dół, chociaż ostatnie modele zdają się świadczyć o tym, że chcą to zmienić. Są jednak tacy, którzy wkręcają sobie, że jest inaczej i stawiają niektóre z tych marek wyżej od pozostałych. Generalnie każda z tych marek ma lepsze i gorsze modele pod względem tak dizajnu, jak i wykonania, ale ogólny poziom jest mniej więcej jednakowy. SG też trzyma je na jednym poziomie swojej "piramidy".

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.