Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Setool

Bulova 98A224

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich i jako nowy forumowicz, i jako fan zegarków,

dziś mi przyszedł z Amaz zegarek Bulova 98A224, po otwarciu opakowania wyglądał na zwrot czy coś. Nie był w folii, nie był na poduszce. Do tego po ustawieniu prawidłowej godziny dwa razy zatrzymał się skundnik na 36 sekundzie.

Poza tym przy ustawianiu godziny i cofnięciu koronką sekundnik cofa się o 5 sekund. Nie miałem nigdy automatu, a że ten zegarek tani nie był to mam obawy czy to oryginał oraz czy działanie jest prawidłowe :( Teraz wskazówka stanęła na 39 sekundzie.

Ale to chyba kwestia naładowania. Bardziej mnie martwi to cofanie sekund bo nigdy w żadnych zegarkach tego nie miałem. Roamer, Diesel, Adriatica :(
Proszę o pomoc.

 

 

Bulova 98A224 a.jpg

Bulova 98A224 b.jpg

Bulova 98A224 c.jpg

Edytowane przez Setool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Setool napisał(-a):

Witam wszystkich i jako nowy forumowicz, i jako fan zegarków,

dziś mi przyszedł z Amaz zegarek Bulova 98A224, po otwarciu opakowania wyglądał na zwrot czy coś. Nie był w folii, nie był na poduszce. Do tego po ustawieniu prawidłowej godziny dwa razy zatrzymał się skundnik na 36 sekundzie.

Poza tym przy ustawianiu godziny i cofnięciu koronką sekundnik cofa się o 5 sekund. Nie miałem nigdy automatu, a że ten zegarek tani nie był to mam obawy czy to oryginał oraz czy działanie jest prawidłowe :( Teraz wskazówka stanęła na 39 sekundzie.

Ale to chyba kwestia naładowania. Bardziej mnie martwi to cofanie sekund bo nigdy w żadnych zegarkach tego nie miałem. Roamer, Diesel, Adriatica :(
Proszę o pomoc.

 

 

Bulova 98A224 a.jpg

Bulova 98A224 b.jpg

Bulova 98A224 c.jpg

 

 

Czy jest oryginalna to nie powiem, bo dla mnie wszystkie Bulova wygladaja na podrobki, ale nie widze nic niepokojacego.

Co do przeskakujacej sekundy w tyl, bazowo tam jest miyota 8N26, ma funkcje stop sekundy, niestety w tanich mechanizmach moze ona reagowac na cofanie wskazowek w ten sposob.

 

Bardziej bylbym zaniepokojony zatrzymywaniem sie zegarka. Dokreciles go do konca? Jesli po tym nadal sie zatrzymuje, to cos jest nie tak - lepiej zwrocic.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokręciłem i chodzi już normalnie (nie dokręciłem do końca, nie wiem kiedy powinienem przestać kręcić, bo póki co nie ma oporu). Dokładnie jest ten mechanizm 8n26. Jak na razie to najdroższy zegarek jaki mam. Nie wiem czy stać mnie na jakiś za kilka tysięcy.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Edytowane przez Setool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie oryginał, bo kto by podrabiał tak niszowy model. Natomiast w związku z tym dziwnym zachowaniem sekundnika i z zatrzymywaniem się to sugeruję zwrot do sklepu. Mogło się coś uszkodzić w transporcie, może to być też wada prosto z fabryki. Nie warto drążyć, lepiej zwrócić/wymienić.

 

P.S. To automat z możliwością dokręcania koronką. Dokręciłeś przynajmniej kilkanaście obrotów na dobry początek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręciłem i chodzi poki co. Zatrzymywał się sekundnik i po bliższej obserwacji również godzina. Zobaczymy jak zachowa się przez noc. Rano dam znać czy dalej chodzi czy nie.
Pierwszy i drogi automat, i stąd panika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minutes ago, SzefSzefow said:

bo dla mnie wszystkie Bulova wygladaja na podrobki


Mocne słowa powiedziałbym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Londek napisał(-a):


Mocne słowa powiedziałbym. 

 

Nie! 😳


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę Bulova to taki "komercyjny chińczyk"? Marketowiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, SzefSzefow said:

 

Nie! 😳

Upierałabym się… Lunar, Devil Diver, A11, Curv itp.

Troszeczkę się rozpędziłeś😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie siedzi choćby trochę w temacie Bulovy, ten często ocenia firmę poprzez niezbyt udane modele, natomiast wiele reedycji nawiązuje do najlepszych wzorów i ja je osobiście najbardziej cenię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Setool napisał(-a):

Na prawdę Bulova to taki "komercyjny chińczyk"? Marketowiec?

Coś w tym stylu, taki Citizen z amerykańskim rodowodem;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Setool napisał(-a):

Dokręciłem i chodzi już normalnie (nie dokręciłem do końca, nie wiem kiedy powinienem przestać kręcić, bo póki co nie ma oporu). Dokładnie jest ten mechanizm 8n26. Jak na razie to najdroższy zegarek jaki mam. Nie wiem czy stać mnie na jakiś za kilka tysięcy.

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Nie da się dokręcić do końca automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Setool napisał(-a):

Dokręciłem i chodzi poki co. Zatrzymywał się sekundnik i po bliższej obserwacji również godzina. Zobaczymy jak zachowa się przez noc. Rano dam znać czy dalej chodzi czy nie.
Pierwszy i drogi automat, i stąd panika.

 

Nie martw sie, nie przekrecisz go. Teoretycznie (wiele zalezy od mechanizmu i rezerwy chodu),  po 30 obrotach koronka powinien byc full. Nic sie nie stanie jesli i dokrecisz do 50 czy 100 (poza tym ze palce sobie zmeczysz 😅). Nie panikuj, spij spokojnie :) 

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie martw sie, nie przekrecisz go. Teoretycznie (wiele zalezy od mechanizmu i rezerwy chodu),  po 30 obrotach koronka powinien byc full. Nic sie nie stanie jesli i dokrecisz do 50 czy 100 (poza tym ze palce sobie zmeczysz 😅). Nie panikuj, spij spokojnie :) 

 

Rezerwa to w tym modelu niby 40h. Dzięki za dobre słowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczorajszego dokręcenia śmiga cały czas. Dziękuję wszystkim za pomoc i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma z tradycjami (stare kosteczki, accutron, computron), ale te nowe modele w większości do mnie nie przemawiają. Taki devil diver fajny, ale powiem szczerze, że miałem wziąć dziś jedną nową na handel z korpobonusu, nurka z dziurbilionem, ale był ten zegarek tak brzydki, że stwierdziłem, że ciężko będzie o kupca :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.