Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gastro

Seiko 5 - klucz do odkręcania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Mój seiko snk809 zaczął strasznie spóźniać, więc chciałbym go ustawić. Wierzę że zrobię to w domu tylko muszę odkręcić dekielek. Polecicie jakiś tani klucz? Może ktoś z Krakowa jest chętny pomóc?

 

Rozumiem że przez aplikację sprawdzającą częstotliwość uda mi się to zrobić?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wizytę u zegarmistrza, zegarek wymaga serwisu...tak nagle nie zaczyna się spóźniać z byle powodu... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie zaczął nagle tylko od nowości gdzie spóźniał 2s/tydzień zwiększało się to i teraz jest dużo już. 

 

Raczej otworzyć i sprawdzić nie zaszkodzi, najwyżej wtedy oddam ;). Tylko muszę wiedzieć co kupić do rozkręcenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup najlepiej loda na rynku i przy okazji zajdź do zegarmistrza 🤔


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Gastro napisał(-a):

 

Raczej otworzyć i sprawdzić nie zaszkodzi, najwyżej wtedy oddam ;). Tylko muszę wiedzieć co kupić do rozkręcenia. 

A wiesz CZEGO szukać?????, Czy tylko chcesz pooglądać????.

Pewnie weżmiesz śrubokręt i zaczniesz grzebać przy balansie 🤑

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Są dwa "pokrętła " - jedno od częstotliwości, a drugie od precyzji chodu. Ustawia się najpierw częstotliwość, a później precyzję.

 

Panowie, to nie zegarek za cenę samochodu tylko za cenę przeglądu zegarmistrzowskiego.

 

Moje pytanie dotyczyło jakiegoś taniego klucza do odkrecenia dekla. Chętnie poczytam propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to człowiek zegarek nabył aby się dowiedzieć, która godzina, od tego ma telefon z aplikacją, tylko po to aby dekielek odkręcić. W tym celu bierzemy grube szkło, Położone na dekielku pozwala na dalsze czynności, to znacz przyklejenie na kropelkę odpowiednich płytek stalowych pasujących do dekielka. Przez szkło będzie wszystko widać, co ułatwi działalność. Jeśli by nasze dzieło nie wytrzymało to trzeba zrobić solidniejsze, albo nawet na stalowej płytce. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że forum stało się zegarkową elektrodą.pl? 

 

Naprawdę nie rozumiem czemu (jeśli ktoś z Was wie oczywiście) nie napiszecie: "to jest ok zestaw na początek zabawy z rozbieraniem zegarków", tylko dostaję same nic nie wnoszące odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić fotkę tgo dekilelka?

 

 taki?

7s26

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. taki image.png.b0e53d11dce1576e7321f0aca4bfd080.png

 

 lub lepiej , bo bardziej profesjonalnie  to takie ustrojstwo

 

 
 
 
image.png.49c01fb8e0770af98fe0aebe0c4a2148.png 
 
Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej jeden raz.. pewnie. Tylko pierw dobierz dobrze końcówki, by nie pokaleczyć dekla...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2023 o 23:00, Gastro napisał(-a):

Wiem. Są dwa "pokrętła " - jedno od częstotliwości, a drugie od precyzji chodu. Ustawia się najpierw częstotliwość, a później precyzję.

 

Panowie, to nie zegarek za cenę samochodu tylko za cenę przeglądu zegarmistrzowskiego.

 

Moje pytanie dotyczyło jakiegoś taniego klucza do odkrecenia dekla. Chętnie poczytam propozycje.

Panie Gastro proponował bym dać do zegarmistrz nawet na regulacje chodu, bo jak Pan się posługuje tak teorią to ja jestem ciekawy jak wygląda praktyka. 

To nic osobistego ale to dla dobra zegarka :)

Ostatnio miałem sytuacje że klient wziął sprawy w swoje ręce i trzeba było regenerować balans  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.