Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Adam8989

Problem z Breitlingiem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam problem z zegarkiem Breitling, zegarek na Eta 7750 valjoux zatrzymuje mi się na ręku, po prostu sekundnik przestaje działać. Zegarek kupiony kilka miesięcy temu jako używany, przez kilka miesięcy działał idealnie, miał zrobiony pełny serwis.

Jestem pewien, że nie jest to kwestia rezerwy chodu. 

Byłem kilka dni temu u pana Pieśkiewicza, otworzył zegarek, oglądał z 10 minut i stwierdził, że on nic nie widzi. Powiedział, że zegarek jest w bardzo dobrym stanie, na bardzo dobrym chodzie i kazał obserwować. W razie czego pełny serwis, który u niego kosztuje 3410 zł.

Przez pierwsze 3 miesiące nic się nie działo a teraz zatrzymuje się ( nic nie zmieniło się w sposobie noszenia zegarka przez mnie ). Kiedy poruszam ręką po zatrzymaniu to normalnie zaczyna działać i jak go odstawię to chodzi dobre 30 godzin, więc to raczej nie brak rezerwy chodu jest przyczyną.

Czy ktoś z Was ma może jakiś pomysł co może być przyczyną tego problemu ? Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem ?

Obawiam się, że bez zegarmistrza się nie obejdzie. Czy Waszym zdaniem warto go oddać do Pana Pieśkiewicza czy może jednak dobry, niezależny zegarmistrz ? Z tego co się zorientowałem to Breitling nie sprzedaje części zamiennych, więc jeżeli tam jest jakaś część do wymiany to niezależny zegarmistrz chyba raczej nie będzie miał problemu ? W końcu na rynku powinno być sporo części zamiennych to tego mechanizmu.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i podpowiedzi, trochę mi się nie uśmiecha wydawać 3,5 tys. na pełen serwis, planowałem dopiero za 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki problem w Sinnie po serwisie u pewnego polecanego "zegarmistrza" w Krakowie. Przyczyną był nadmiar smaru w bębnie sprężyny naciągu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. I jak rozwiązałeś ten problem ? Pełny serwis jeszcze raz czy poczekać aż smar się jakoś sam ułoży, rozejdzie czy wyschnie ? 

Czy sposób odkładania zegarka mógł wpłynąć na ujawnienie się tego problemu ? W tym sensie, że zegarek podczas nocy leżał ostatnimi dni w innej pozycji i może jakoś ten smar się inaczej rozprowadzał ? Jeżeli pytanie jest głupie, to przepraszam, jestem laikiem jeżeli chodzi o mechanikę zegarków.

Edytowane przez Adam8989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model?
Ja ogólnie dałbym lub skonsultował z innymi specami niż Pan Pieskiewicz. U niego cena niestety związana z autoryzacja. A to poziom 700 euro. Tyle to kasuje bezpośrednio Breitling. Zreszta u nich na stronie można wejść i chyba wstępnie wyceniają.

Ja osobiście swoje Breitling (po gwarancji i często vintage) dawałem do Leszka Szumlasa Krakow, Marek Czyżewski Warszawa i Maciek Dutkiewicz (czasownia) Warszawa.

Jak sam wspomniałeś tam jest 7750 - jeśli chodzi o stałe elementy mechanizmu to są zdobione itp dla Breitlinga. Ale podejrzewam iż typowo eksploatacyjne to nie ma różnicy. To powszedni werk i z częściami nie ma problemu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stary, klasyczny, piękny model. Breitling Chronomat Evolution a13356.

Na stronie Breitlinga cena za pełny serwis po wpisaniu numery seryjnego zegarka to 680 $, u pana Pieśkiewicza przy dzisiejszym kursie 810 $. Wymiana szkiełka, wstępna wycena Apartu w tym modelu 1500 zł, spytałem pana Pieśkiewicza to powiedział 2200 zł. Mówię, że Apart mi wycenił na 1500 ( wstępnie ) to się zaśmiał i powiedział niech robią. Tani nie jest, zgadzam się, szczególnie, że to prosty mechanizm.

 

Pytanie mam takie czy serwis jest niezbędny czy może nadmiar smaru się jakoś sam rozejdzie, wyschnie itp ? Czy sposób odkładania na noc zegarka może mieć wpływ na przemieszczanie się smaru ? Zauważyłem, że dopóki odkładałem zegarek koronką do góry to nic się nie działo ?

 

A co myślicie o zegarmistrzu, który ma pracownię we Wrzecionie Czasu w Panoramie ( ul. Witosa,  Warszawa ) albo kawiarnia zegarmistrzowska Muszyńska 23 (wejście od ul. Okrężnej, Warszawa ) ?

Edytowane przez Adam8989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2023 o 19:25, Adam8989 napisał(-a):

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. I jak rozwiązałeś ten problem ? Pełny serwis jeszcze raz czy poczekać aż smar się jakoś sam ułoży, rozejdzie czy wyschnie ? 

Czy sposób odkładania zegarka mógł wpłynąć na ujawnienie się tego problemu ? W tym sensie, że zegarek podczas nocy leżał ostatnimi dni w innej pozycji i może jakoś ten smar się inaczej rozprowadzał ? Jeżeli pytanie jest głupie, to przepraszam, jestem laikiem jeżeli chodzi o mechanikę zegarków.

Wymieniony bęben ze sprężyną na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Darecki

Dzięki za pomoc i odpowiedź, no to ładnie nas partacze załatwili.

Edytowane przez Adam8989
dopisanie wyrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.