Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Perkalik

Prośba o opinię- Prezent z okazji 50

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinię czy zaproponowany zegarek oceniacie jako dobry wybór na prezent dla partnera z okazji  50 urodzin. 

Nie mogę przekroczyć  6 tys. Pracuje jako urzędnik i długo odkładałam na prezent z okazji jego "okrągłych" urodzin... Kiedy przychodzi do zakupy zaczynam się zastanawiać czy to dobry wybór.

Założenia: jasna tarcza, zegarek "codzienny", renomowana marka. 

 

https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-conquest-82?gclsrc=aw.ds&gclid=CjwKCAjwsvujBhAXEiwA_UXnAGRCAuYhPJor4jY1C539Xs-Qg0PsPXRhu5WQtKO-jVgrTk4CiguguxoC9zgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi=

 

Czy taki prezent sprawił by Wam radość? Będę wdzięczna za Wasze zdanie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi inne wzory i inne rzecz się każdemu podobają. Dużo zależy od tego jak się ktoś nosi, jak duży ma nadgarstek itp...

Natomiast zegarek jest wysokiej jakości, bardzo dokładny i renomowanej marki.

Warto powalczyć o rabat, bo na Longinesa zwykle około 20% od ceny z metki udaje się urwać.

Osobiście wolałbym sporo tańszą i mniej skomplikowaną wersję tego modelu bez chronografów:

 

obraz.png.3c42b893085b4769c6b775c35bc7c852.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli partner lubi taki styl, to do jakości zegarka i marki w tym budżecie nie można mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być prezent na 50 urodziny, to zastanowiłbym się, czy jasna tacza to dobry pomysł.

Sam skończyłem w tym roku 50 lat i powiem, że zdecydowanie łatwiej mi odczytać godzinę, gdy zegarek ma ciemną tarczę i jasne wskazówki.

W dobrym świetle problem nie występuje, ale wieczorem, gdy światła jest mniej a oczy są zmeczone, wskazówki zegarka na Jasnej tarczy są gorzej widoczne.

 

Edytowane przez Karakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Twój partner sam powinien wybrać sobie zegarek, który będzie prezentem od Ciebie. To bardzo osobista rzecz; musi się właścicielowi podobać, a nadto dobrze się układać na nadgarstku. Na pewno będzie zadowolony jeśli będzie mógł sam wybrać, a wspólne wizyty w salonach zegarkowych to będzie miły element związany z zakupem. Longines to bardzo dobra marka w tej cenie. Ja dla siebie - podobnie jak Kolega Perpetuum Mobile - wybrałbym prostszą wersję bez chronografu.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje zdanie, ale nigdy nie dałbym bez mała 6 tys. za zegarek z bateryjką.

Nawet szacownej firmy.

Za mniejsze pieniądze bardziej ucieszyłbym się np. z takiego konkurenta:

 

https://jubitom.com/zegarki/longines/conquest/zegarek-longines/l37784966?gclid=EAIaIQobChMI9sKd2-iu_wIVMgWiAx2-CgIWEAQYASABEgL6svD_BwE

 

(pierwszy z brzegu przykład).

 

Edytowane przez Kuklik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie też wybrałbym coś mechanicznego. Choćby tego właśnie wskazanego Conquesta.

Kwarc posłuży kilkanaście lat i w końcu osiądzie w jakiejś szufladzie. Raczej wcześniej niż później będzie nienaprawialny z powodu braku części itp... Natomiast porządny mechanik, noszony z poszanowaniem, będzie służył jeszcze kolejnym pokoleniom. Prawdziwa pamiątka.

Tym niemniej trzeba czasem wziąć pod uwagę, że wiele osób nie fascynuje się zegarkami i preferuje bardziej praktyczne podejście wybierając bezobsługowego, punktualnego kwarca niż zegarek mechaniczny, który trzeba serwisować i regularnie korygować jego odchyłki.

 

Natomiast jeżeli ma to być drogi i markowy kwarc, to właśnie Longines V.H.P. Jego największą zaletą jest to, że oprócz szanowanego logo dostaje się też wyjątkowo porządny (jak na kwarc) mechanizm z dokładnością chodu rewelacyjną nawet jak na zegarki kwarcowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram opinie poprzednika. VHP to jeden z nielicznych zegarków kwarcowych, który mógłbym mieć. Do niczego w nim nie można się przyczepić, dlatego cena, pomimo, że wysoka jak na zegarek kwarcowy jest w tym wypadku do przełknięcia.

Przy okazji, bardzo miły prezent :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Perkalik napisał(-a):

Proszę o opinię czy zaproponowany zegarek oceniacie jako dobry wybór na prezent dla partnera z okazji  50 urodzin. 

Nie mogę przekroczyć  6 tys. Pracuje jako urzędnik i długo odkładałam na prezent z okazji jego "okrągłych" urodzin... Kiedy przychodzi do zakupy zaczynam się zastanawiać czy to dobry wybór.

Założenia: jasna tarcza, zegarek "codzienny", renomowana marka. 

 

https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-conquest-82?gclsrc=aw.ds&gclid=CjwKCAjwsvujBhAXEiwA_UXnAGRCAuYhPJor4jY1C539Xs-Qg0PsPXRhu5WQtKO-jVgrTk4CiguguxoC9zgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&epi=

 

Czy taki prezent sprawił by Wam radość? Będę wdzięczna za Wasze zdanie !

Warto dać wzmiankę, jak duży nadgarstek posiada partner. Longines VHP chronograph to spory zegarek.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest fanem kina? Może jakiś z "filmowych" zegarków?

 

Hamilton Murph z filmu Interstellar 

 

 

h70405730-detail-laidview-lowresweb-1669218501.jpeg

 

Citizen 8110A Bullhead z pewnego razu w Hollywood

3bh7swgnarf91.thumb.jpg.3e5a294dcd75bb42007c553ced42c56e.jpg

 

Hamilton Jazzmaster że Szklanej Pułapki (Die Hard)

https://www.jurawatches.co.uk/collections/hamilton-watches/products/hamilton-jazzmaster-viewmatic-watch-h32715531-hm-154

 

Zegarki_w_filmach_6.thumb.jpg.6f4e8e951d5a5778cfd2e5ebea64e167.jpg

 

 

I jeszcze jakieś by się znalazło. To taka możliwa droga jako prezent na wyjątkową rocznicę. A jeśli fan kina to i dodatkowa frajda. Co do jasnej tarczy zgodzę się, że średnio czytelna. Mam dwa z rzymskimi i arabskimi indeksami i średnio się odczytuje czas.

 

 

 

Osobiście sam szukam zegarka na prezent również na okrągłą i poza powyższymi koncepcjami taki Seiko zawrócił mi w głowie. Presage Red Brick Cocktail Time Limited Edition SSA457J1. Niesamowity... I wiem, że solenizant też zwrócił na niego uwagę.

 

spacer.png

 

 

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zegarek codzienny na 50tkę, jasna tarcza, renomowana marka w budżecie 6 tysięcy. 

 

Od siebie; 

 

https://jubitom.com/zegarki/eterna/1948-legacy-date/zegarek-eterna/295141101322 

 

Obecnie jest promocja z 8,6 k na 5,2 k pln :D 

Zostaje jeszcze na weekendowy wypad z romantyczną kolacją i butelką wina z partnerem :D 

 

 

zegarek-eterna.jpg

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Conquesta V.H.P. na łapie i mimo sporej zniżki wówczas na ten model, nie skusiłem się. Zegarek masywny, design umiarkowanie finezyjny, tarcza dość eklektyczna, a jasny zielony (wstawki) nie jest kolorem elegancji. Moim zdaniem logo Lonżina to główny atut tego modelu, pytanie czy to wystarcza. Co do dokładności chodu mechanizmu kwarcowego, w moim japońcu na rower mechanizm jest nieludzko nieomylny, raz w roku drobna korekta to jest max, a kosztował 800 zł.

Bardziej spodobał mi się prosty  automatyczny Conquest 41 mm w wersji z błękitną tarczą,  robi wrażenie. Biała tarcza również ładna. Conquest mieści się w budżecie 6 tys. Przy czym trzeba lubić styl tego zegarka, mocno stalowy, atletyczny. Niemniej to bezpieczny wybór i podniesie z pewnością urzędniczy prestiż, bez żadnej ironii.

Resized_20230403_133230.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2023 o 16:14, Kuklik napisał(-a):

To tylko moje zdanie, ale nigdy nie dałbym bez mała 6 tys. za zegarek z bateryjką.

Nawet szacownej firmy.

Za mniejsze pieniądze bardziej ucieszyłbym się np. z takiego konkurenta:

 

https://jubitom.com/zegarki/longines/conquest/zegarek-longines/l37784966?gclid=EAIaIQobChMI9sKd2-iu_wIVMgWiAx2-CgIWEAQYASABEgL6svD_BwE

 

(pierwszy z brzegu przykład).

 

Zdecydowanie ten. Mogłaby Pani również poszukać dla partnera w innym kolorze tarczę, ale wybór modelu jak najbardziej. Generalnie z zaproponowanych Longines ten ma najlepszy stosunek ceny do jakości i zaawansowania (ponieważ to automatyczny zegarek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2023 o 22:02, SPS napisał(-a):

Cześć

Zegarek codzienny na 50tkę, jasna tarcza, renomowana marka w budżecie 6 tysięcy. 

 

Od siebie; 

 

https://jubitom.com/zegarki/eterna/1948-legacy-date/zegarek-eterna/295141101322 

 

Obecnie jest promocja z 8,6 k na 5,2 k pln :D 

Zostaje jeszcze na weekendowy wypad z romantyczną kolacją i butelką wina z partnerem :D 

 

 

zegarek-eterna.jpg


Bardzo fajna propozycja, w kraffie jest niebieska na bransolecie w jeszcze lepszej cenie:

https://kraff.pl/zegarki-eterna/8628-eterna-1948-legacy-date-automatic-295141801700.html


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.