Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
erzlot

Accutron

Rekomendowane odpowiedzi

Żona na giełdzie staroci kupiła sobie kieszonkowy (ale w specjalnym pasku jako naręczny) zegarek. Jest to szwajcarski werk ACCUTRON (foto). Zegarmistrz (taki raczej od wymiany baterii) dał nową baterię i wyczyścił styki, ale zegarek gubi godziny tzn wskazówka minutowa chodzi dobrze. ale z godzinami jest źle i nie chodzi o zamocowanie wskazówki, ale coś jest nie teges z kołem godzinowym (tak on twierdzi). To podobno jest stary mechanizm oparty na silniczku krokowym, juz nie do wymiany. Chciałbym żonie pomóc, może ktoś się podejmie naprawy (oczywiście nie za Bóg zapłać).

IMG_20230607_103332309 (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omikron Opole..

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to prawdopodobnie jest usterka mechaniczna (ćwiertnik), bo minutowa kręci punktualnie. On twierdzi, że koło godzinowe jest zbyt luźne i przy wstrząsach się kolebie. Dla mnie to zbyt małe (wzrok). A Omikron ma ceny zabójcze.

Edytowane przez erzlot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to zegarmistrz "ogarnie" bez problemów, ale nie taki co to tylko paski i baterie..

 trzeba ... zacisnąć ćwiertnik, lub dopasować osadzenie kołą do ćwiertnika.. zależy gdzie jest luz...

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za pomoc (a żona jeszcze bardziej), napisz proszę na priva

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do roboty :)

IMG_2902.JPG

IMG_2905.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2023 o 14:29, mkl1 napisał(-a):

No to do roboty

ot cholewcia,  Ty już elektroniki naprawiasz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, zadra napisał(-a):

ot cholewcia,  Ty już elektroniki naprawiasz? ;)

 Tia... ale tylko po stronie "mechanicznej... Tu było brak prężnika pod tarczą.... i tyle...

 

 

Co Ty... ja nie wiem co to tranzystor, czy inna cewka :)  Mnie uczyli na studiach CZYSTEJ  mechaniki i to mechaniki czołgów.. naprwdę, bo ... praktyke miałem w Bumarze :)

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 5.07.2023 o 23:30, mkl1 napisał(-a):

Mnie uczyli na studiach CZYSTEJ  mechaniki i to mechaniki czołgów.. naprwdę, bo ... praktyke miałem w Bumarze

o Bumarze pamiętam - kiedyś pisałeś..

Od razu naszło mnie wspomnienie jak będąc w dziale technologii w ciągu 27h pracy "w skorupie" (non stop ) przygotowaliśmy we 3-ech BWP pumę pod jakąś komisję kwalifikujacą do dalszych prac, ale to było 22lata temu.. Już był powerpack opracowany, kilka innych nowych systemów..

Przyszedłem do pracy na 6ą rano w piątek a wychodzilem po 9- ej w sobotę. W południe miałem egzamin  a studiach, więc szybciutko poleciałem do chaty,  wskoczyłem do wanny żeby się odświeżyć po pracy i... zasnąłem.

 

obudziłem się w tej wannie gdy wystygła woda około 14-ej... 

 

Jak rozumiem, to studia na kierunku mechanicznym bezpośrednio związane były z przemysłem ciężkim i Bumarem?

Szkolili dla siebie wykwalifikowaną kadrę? 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 13.06.2023 o 14:29, mkl1 napisał(-a):

No to do roboty :)

IMG_2902.JPG

IMG_2905.JPG

No ale skasuj odpowiednio...nie psuj rynku...😉

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.