Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sydne91

Breitling superocean hertigade 2, a przetarcia na kopercie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Kupiłem taki o to zegarek z 2019 roku za 15 000 zł. To mój pierwszy zegarek i nie zbadałem zbytnio tematu, ale na kopercie na srebrnych paskach mam takie szare przetarcia/przebrudzenia.

Właściciel mówił, że to normalne , że te zegarki tak mają, ja myślałem, że to przybrudzenia.

Gdy dojechałem do domu próbowałem je wyczyścić patyczkami do uszu, ale nic nie schodzi. 

Moje pytanie jest takie czy są to przybrudzenia czy poprostu zdarty kolor od naprzykład polerki ? Wszedłem na chrono i widzę, że część zegarków ma takie przetarcia, a inne z tego roku nawet nie mają.

Mogę coś z tym zrobić ? Powiem szczerze czuję się trochę wprowadzony w błąd...

Na trzecim zdjęciu jak to powinno wyglądać

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i dziękuje.

352927176_594929446070689_8865004215623909760_n.jpg

352515746_638290211209452_1517396615837379524_n.jpg

352375683_2770600749743520_5637029650321803123_n.jpg

Edytowane przez sydne91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insert bezela wyglada na potraktowanego jakąś chemią chyba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach, to cały bezel wygląda słabo. Nie tylko indeksy, ale cała powierzchnia. Chyba, że te rysy na całej powierzchni bezela da się jednak wyczyścić.

Chińczyk z Aliexpress nie odważyłby się wysłać takiego bezela w zegarku za 1kPLN.

 

Tutaj zdjęcia z jakiegoś innego ogłoszenia. Farba na indeksach też nie jest idealna, ale nie jest aż tak słabo jak u Ciebie.

 

https://montro.com/fr/breitling/superocean-heritage/ab202012-bf74/s64817845l79587581

 

obraz.thumb.png.9bca1915397c465f413be9022af7aab2.png

 

obraz.thumb.png.476a1d64391a86dec0ebe08139ae43bf.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bezelu nie ma rys może bie wypolerowałem dobrze szmatką bezela i tak widać. Ogólnie w świetle dziennie te srebrne inserty wyglądają lepiej o wiele. Nie wiem może kwestią wyczyszczenia to jest rzeczywiście 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, sydne91 said:

może bie wypolerowałem dobrze szmatką bezela i tak widać

A jakich to specjalnych technik polerowania szmatką potrzeba że pokazałeś foty z tak uwalonym insertem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, sydne91 said:

Witam wszystkich,

Kupiłem taki o to zegarek z 2019 roku za 15 000 zł. To mój pierwszy zegarek i nie zbadałem zbytnio tematu, ale na kopercie na srebrnych paskach mam takie szare przetarcia/przebrudzenia.

Właściciel mówił, że to normalne , że te zegarki tak mają, ja myślałem, że to przybrudzenia.

Gdy dojechałem do domu próbowałem je wyczyścić patyczkami do uszu, ale nic nie schodzi. 

Moje pytanie jest takie czy są to przybrudzenia czy poprostu zdarty kolor od naprzykład polerki ? Wszedłem na chrono i widzę, że część zegarków ma takie przetarcia, a inne z tego roku nawet nie mają.

Mogę coś z tym zrobić ? Powiem szczerze czuję się trochę wprowadzony w błąd...

Na trzecim zdjęciu jak to powinno wyglądać

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i dziękuje.

Spróbuj użyć IPA max 20%. Nanieś, odczekaj chwilę i przetrzyj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Londek napisał(-a):

A jakich to specjalnych technik polerowania szmatką potrzeba że pokazałeś foty z tak uwalonym insertem? 

Po prostu chodziło mi o same te srebrne inserty, ale musze sobie kupić jakaś szmatke bo bardzo szybko się brudzą te bezele szczególnie w lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tts napisał(-a):

Spróbuj użyć IPA max 20%. Nanieś, odczekaj chwilę i przetrzyj. 

Dzięki, a mógłyś mi jakiś link wysłać ? Bo same 99 % widze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłbym nad tym do porządku dziennego. Nie ma czym się przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, sydne91 said:

Dzięki, a mógłyś mi jakiś link wysłać ? Bo same 99 % widze :)

No tak, tamte są do samodzielnego rozrobienia... 

Wydaje mi się, że to będzie to https://allegro.pl/oferta/tenzi-ipa-cleaner-1l-alkohol-izopropylowy-9911829393?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=6da95226-c038-437d-830a-db802b80ae9c# - dla pewności sprawdź w karcie charakterystyki na stronie producenta. Żeby się nie okazało, że to 99% i jak psikniesz, to "wszystkość" zejdzie. ;) Ewentualnie możesz użyć zestawu do czyszczenia szkieł okularowych - powinna być ta sama IPA tylko w ładnym opakowaniu. 

 

Popatrzyłem jeszcze do sieci i: 

 

https://www.watchuseek.com/threads/how-are-the-ceramic-bezels-holding-up.5303072/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić, to zamiast alkoholu izopropylowego użyć zwykłej wody utlenionej. Ja w jednym zegarku dosłownie z dnia na dzień złapałem jakiś dziwny brud na bezelu:

 

IMG_3736.thumb.jpeg.001b95130fd22b573be859e8fc0e1c71.jpeg

 

Indeksy ze śnieżno białych stały się dziwnie zółtawe, zielonkawe, coś w tym stylu. Paskudnie:

 

IMG_3738.thumb.jpeg.ca66e07c3f73c4cbc046cb51b22cd97d.jpeg

 

Eksperymentowałem z różnymi specyfikami, od benzyny ekstrakcyjnej, przez alkohol i inną chemię, nie dało nic. Nawet producent zegarka był bezradny i nie potrafił nic doradzić sensownego. Woda utleniona jest bardzo łagodna, zmiękcza większość organicznego brudu i pozwala go wyczyścić nie niszcząc materiału czyszczonego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/9/2023 at 10:45 AM, sydne91 said:

Dzięki, a mógłyś mi jakiś link wysłać ? Bo same 99 % widze :)

 

Podobny temat już był:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej powodem jest to co podejrzewales. Te znaczniki w insercie bezela sa czyms pociagniete. Wszystko wskazuje na "polerke" albo kiepska probe czyszczenia bezela.

Probuj, w najgorzszym wypadku sciagniesz reszte farby (czy czegokolwiek co tam jest) ze znacznikow.

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.