Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
Sebastian112

Longines Flagship Heritage vs Omega De Ville

Recommended Posts

Cześć :),

Zastanawiam się co wybrać jako zegarek, do garnituru (który będzie często używany):

- Najnowszy Longines Flagship Heritage: https://www.longines.com/pl/p/watch-flagship-heritage-l4-815-4-78-2

- Czy też w podobnej cenie jest używana Omega De Ville: https://allegro.pl/oferta/omega-deville-prestige-stal-zloto-st-bdb-sklep-13526105322

Ewentualnie może cos innego?

Zegarki w "ciepłych kolorach", bo lubię złoto i mam złote dodatki (pierścionki, spinki itp.).

Mój rozmiar nadgarstka do 19,5cm.

Longines leży tak:

392487266_WhatsAppImage2023-07-24at09_56_07.thumb.jpeg.14f20a66449278085607b75af23af0e9.jpeg

Co byście polecali :)?

Edited by Sebastian112

Longinesa bym polecał. 

Instagram.com/jfszymaniak

Ja wybrałbym Longinesa. Zdecydowanie ładniejszy. 

A ja bym rozważył MontBlanc z bazarku, ale jest srebrny, a nie złoty...

5 godzin temu, szuwi napisał(-a):

A ja bym rozważył MontBlanc z bazarku, ale jest srebrny, a nie złoty...

A który dokładnie? Nie mogę coś znaleźć. Ważne żeby miał chociaż akcenty złotego (np. wskazówki) lub kremowego (np. tarcza).

Edited by Sebastian112

Niestety nic złotego nie ma, ale zegarek b.fajny - oczywiście możesz nosić na bransolecie lub na pasku. 

Longines!

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

No to widzę jest zgodność :). Coś innego jeszcze zaproponujecie?

Czy De Ville jest w ogóle wart swojej ceny (w sensie nowy)? Przy tej cenie (27 000 zł) to już pewnie lepiej kupić Aqua Terrę. 

Jak do garnituru to z tych dwóch zdecydowanie Longines 😁

Oczywiście Omega to też świetne zegarki a za 27 k to już możesz  wybierać na wtórnym między  SMP 300, Aqua Terra ale też Planet Ocean się trafi a nawet Constelacje Gobemaster i te ostatnie szczególnie do garnituru.

Uważam że jak nie musisz mieć nowego to Devilkę (i pozostałe modele) lepiej sięgnąć na wtórny, Zdarza się że u sprzedawców profesjonalnych ale też rąk prywatnych  kupisz Jeszce z naklejkami bo ktoś kupił i nie nosił zegarka.

Z tych dwóch wybrałbym Longinesa Flagship. I to w wersji bez faz księżyca. Po pierwsze duuużo taniej. Po drugie dużo wygodniej pod mankiet, bo koperta jest ponad 2mm cieńsza a dla garniturowca to jednak trochę robi różnicę. Po trzecie ten bez faz księżyca jest prostszy więc elegantszy. Pierwsze dwa powody obiektywne. Trzeci to już moja subiektywna opinia 😉 

Natomiast co do ceny Omegi, to jest taka wysoka miedzy innymi ze względu na kopertę ze złotą lunetą.

De Ville w stalowej kopercie na mechaniźmie 2500 mogłem niedawno kupić (nową) u AD za 14 kPLN.

Nowy zegarek zawsze lepszy więc kolejny punkt dla Longinesa. Czy z fazami czy bez to już wędkę potrzeb. Też z fazami wiadomo, że mniej garniturowy ale czemu nie :)

Ostatnio przymierzałem takiego Longinesa i naprawdę jestem nim zachwycony. Ma bardzo ładna elegancka tarczę i sprawia wrażenie jakby wcale nie miał szkiełka. Zegarek niesamowicie wygodny. Wiem że ma specyficzny styl ale warto chociaż przymierzyć🙂 

Longines-La-Grande-Classique-L49181912_j

Longines-dekiel-L49181912_jpg.webp

L4.918.1.91.2

@Jxxer Bardzo ciekawy przykład podałeś i dzisiaj przez przypadek zamówiłem do obadania jeszcze raz Longinesa Flagship Heritage do Jubitomu w Arkadii w Warszawie, ale też i... ten model: https://jubitom.com/zegarki/longines/presence/zegarek-longines/l49221112. Jest on trochę inny od zaproponowanego przez Ciebie, ale bardzo podobny, też mi się spodobał :). 

La Grande Classique ma super kształt koperty, ale jest cieńszy i jeszcze mniejszy od Heritage. A ja mam 190cm wzrostu i z Heritage już mam pewne wątpliwości :). 

Jednak spróbuję go gdzieś znaleźć w Wawie i przymierzyć. 

A, jeszcze jedno - to jest powłoka PVD - mam nadzieję, że Longines uznaje na gwarancji jak ona zacznie ciemnieć. Mam problem z PVD, bo raczej coś jest w moim pocie. No i już dwa razy oddawałem na gwarancję z tego powodu Vostoka i dwa razy Seiko Presage. Oni uznawali i wymieniali kopertę. 

Edited by Sebastian112

Godzinę temu, Sebastian112 napisał(-a):

La Grande Classique ma super kształt koperty, ale jest cieńszy i jeszcze mniejszy od Heritage. A ja mam 190cm wzrostu i z Heritage już mam pewne wątpliwości :). 

Jednak spróbuję go gdzieś znaleźć w Wawie i przymierzyć. 

Polecam się przymierzyć do niego bo te 38 mm może nie brzmią dumnie ale to jest 38 mm praktycznie samej tarczy więc optycznie będzie wyglądać na dużo większy :)

Ale te które podałeś też są super i generalnie chyba żadnym Longines się nie rozczarujesz, od wykonania po mechanizmy są to świetne zegarki. Co prawda w ciągu 2 lat podrożały naprawdę wyraźnie ale dalej po drobnym rabacie 😉 są warte swojej ceny.

12 godzin temu, Jxxer napisał(-a):

Polecam się przymierzyć do niego bo te 38 mm może nie brzmią dumnie ale to jest 38 mm praktycznie samej tarczy więc optycznie będzie wyglądać na dużo większy :)

Namówiłeś - jutro jadę zobaczyć go do Galerii Mokotów - tam go mają w Jubitomie. 

12 godzin temu, Jxxer napisał(-a):

Ale te które podałeś też są super i generalnie chyba żadnym Longines się nie rozczarujesz, od wykonania po mechanizmy są to świetne zegarki. Co prawda w ciągu 2 lat podrożały naprawdę wyraźnie ale dalej po drobnym rabacie 😉 są warte swojej ceny.

Rozszerzyłem sobie nawet kwotę poszukiwań do 35 000 zł i dalej właśnie nie znajduję nic co mnie totalnie urzeknie. De Ville nie jest wart dla mnie tej ceny. Super wygląda Aqua Terra, ale ja bym chciał z dodatkiem złotego, aby miał ciepły kolor a to już ok. 45 000 zł. Jednak to i tak jest średnio garniturowy zegarek. 

IWC Portofino - ładne, ale tez nie widzę za co miałbym płacić więcej w stosunku do Longinesa.

EDIT - byłem w Westfield Mokotów:

Ładnie wygląda :). Muszę porównać ze sobą dwa zamówione Longinesy (https://jubitom.com/zegarki/longines/presence/zegarek-longines/l49221112 i ten https://www.longines.com/pl/p/watch-flagship-heritage-l4-815-4-78-2) plus tego La Grande.

Edited by Sebastian112

Autor wątku wspomniał w pierwszym poście , że ma nadgarstek 19,5 cm. To nie mało, a ten Longines Flagship ma 38,5 mm i wygląda na naprawdę spory na jego łapie :) Wiadomo, że nadgarstek nadgarstkowi nie równy , ale zwraca uwagę 😎