Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
dot87

Jak G - shock?

Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy wpis na forum i od razu zaczynam nowy temat, mam nadzieję że to nie problem:) Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad zakupem mojego drugiego g -shocka (pierwszy to kupiony kiedyś używany casio aw - 590 z którego generalnie jestem zadowolony ale jednak uważam że bardziej praktyczne są zegarki cyfrowe). Wahałem się pomiędzy dw 5600 (wiadomo duży classic factor, znany, lubiany w większości czytelny, tani) a dw 9052 (cenowo i funkcjonalnie bardzo podobnie, na plus w stosunki do 5600 moim zdaniem duże przyciski, w tym od podświetlenia na froncie, na minus animacja mijających sekund, przynajmniej moim zdaniem). Ostatecznie kupiłem 5600 który doszedł dzisiaj i muszę powiedzieć szczerze że póki co jestem trochę niezadowolony. Na mój duży nadgarstek pasek jest praktycznie nieregulowalny (jak zostawiam 4 dziurki jest za ciasno, jak zostawiam 3 za luźno). 

Teraz rozważam następujące opcje:

1) pouzywac zegarka przez jakiś tydzień i zobaczyć czy może się do Niego przyzwyczaję

2) poszukać jakiegoś wymiennego paska który będzie dłuższy

3) zwrot i ewentualnie zakup 9052 (cena niewiele większa, ale model na forum chyba niezbyt popularny co trochę niepokoi i nie mam pewności że pasek będzie dłuższy)

Czy ktoś ma jakieś porady w tej sprawie? Za wszystkie odpowiedzi będę wdzięczny.

Pozdrawiam,

Piotr 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Paski będą w tych modelach i sporej większości Casio tej samej / zbieżnej długości. Może zyskasz kolejną dziurkę zapasu, ale to tylko przez to, że koperta zegarka (sam zegarek) będzie większa. Chcesz, potrzebujesz zegarków z długimi paskami to tylko seria Frogman (np. GWF-1000, GW-8230) lub duże zegarki w typie GWG-2000 (ale to już inne, dużo większe pieniądze).

Edited by Burns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mierzyłem nigdy. Zapinam na 4 i mam trochę luźno a jak zapinam na 5 to mam trochę za ciasno. Jakby nie było dzięki za odpowiedzi. W sumie jak o tym pomyślałem to długość paska to jedno, chodzi raczej o rozmieszczenie dziurek/odstępy między nimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Pasek do DW-H5600 ma gęsto dziurki. Może będzie pasował?

Edited by mariusz9a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zdecydowałem się i kupiłem jeszcze używanego dw 9052. I powiem szczerze: dla mnie osobiście jest to zegarek dużo lepszy niż 5600. Jeżeli chodzi o wygodę (nie mam tutaj problemów z paskiem, zegarek po prostu lepiej leży na mojej ręce), ergonomię użytkowania (kupując 5600 wiedziałem że przyciski nie są najwygodniejsze, ale okazały się dużo gorsze niż przypuszczałem) czy dedykowany przycisk do podświetlenia na froncie (wydaje mi się to po prostu lepszym rozwiązaniem). Jedyne w czym 5600 mógłby być lepszy od 9052 to czytelność choć dla mnie różnica nie jest znacząca (powiem szczerze żeby w 9052 usunąć tą animacje mijających sekund i zrobić po prostu większe cyfry byłby to strzał w 10). Bynajmniej nie zamierzam się póki co pozbywać 5600 jakby nie było jest zegarek ikoniczny ale powiem szczerze że tak "od strzała" bardziej przemawia do mnie 9052

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.