Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
adalbertvs

Szukam niesztampowego EDC za rozsadne pieniadze

Recommended Posts

Dzien dobry!

Od jakiegos czasu rozgladam sie za niedrogim zegarkiem do codziennego noszenia, ktorego uszkodzenie/strata nie bylaby wielka tragedia. Zalezy mi na tym zeby zegarek byl mimo wszystko ladny, oryginalny i czytelny. Kilka luznych uwag:

- Kwarc albo automat

- Rozmiar - 40-43mm

- Raczej bransoleta albo jakis syntetyczny pasek - nie chce skory

- Komplikacje - data bardzo mile widziana, GMT moze byc ale nie musi

- Cena - do 2500-3000pln (ale moge troche nagiac widelki jezeli znajde cos super)

- Odpadaja divery - mam SD43 i nie potrzebuje zegarka, ktory go udaje :)

- Raczej odpadaja tez chronografy - tez mam juz dwa i chyba wolalbym spokojniejsza tarcze

Jezeli chodzi o styl, to kilka zegarkow, ktore mam na liscie:

nodus.JPG.01804bbcf773c31de0dd6075cb7f5d1f.JPG

Nodus Sector GMT

+ cena

+ wzornictwo i kolorystyka

+ fajny pasek

+ datownik

+ GMT

- rozmiar - tylko 38mm

- dlugie ucha - nie wiem czy bedzie dobrze lezal, a przymierzyc nie da rady

nezumi.JPG.1092adce40d234a4a91be09e2506eee3.JPG

Nezumi Aviera GMT

+ cena

+ wzornictwo i kolorystyka (sam nie wiem czy lepsza czarna czy niebieska tarcza)

+ GMT

- brak daty

yema.JPG.d27fcba85de5ee2090a04909312c0bfc.JPG

Yema Navygraf Marine Nationale GMT

+ kolorystyka i wzornictwo

+ datownik

+ GMT

+ ladne NATO

- cena

- rozmiar - 38.5mm

- diver :)

Bylbym bardzo wdzieczny za wszelkie sugestie dotyczace tych przeze mnie wymienionych, jak i innych zegarkow w podobnym klimacie. Wiem ze wszystkie 3 powyzsze to GMT, ale to wcale nie jest wymog. Moze z gory zaznacze tez ze przejrzalem oferte Seiko, ale nie znalazlem niczego co by mnie porwalo. Podobaja mi sie Farer-y, ale troche za bardzo przekraczaja budzet. Myslalem o czyms polskim, ale tez nie znalazlem niczego co by mnie porwalo. Nie mam jakiegos cisnienia, wiec istnieje mozliwosc ze zakup odloze w czasie az pojawi sie zegarek, ktory skradnie moje serce:). 

Dzieki i pozdrawiam!

Wojtek

Diver odpada a wrzucasz yema ;) pogubiłem sie ;) po za tym ja odpuść bo są duże zażalenia do jakości i obsługi po zakupowej przez tą firmę ;) szkoda nerwów. Dozbieraj do Mido, lub przejrzyj oferte Christoper Ward

Edited by lisciu

Ale ja tam diverow nie widzę. Chyba że zaczynamy na godziny odmierzać czas pod wodą ;) tu raczej strefę czasową sobie ogarniemy

Ogólnie fajne i podobne do siebie zegarki podałeś. 

Ładny i oryginalny powiadasz... I żeby nie był chronografem udającym DS...

Tylko pasek do zmiany.  No chrono to nie jest bo na subtarczach masz GMT i sekundnik. I tachymetr czy jak kto woli licznik produkcji ;)

Screenshot_20230906-204732.thumb.png.621fe2d5a814379f24931411b69a4b3f.png

Zdjęcie do góry nogami. Wybacz

IMG_20230705_123737933.thumb.jpg.7502532e723e59970fe5f8e97ee39eaf.jpg

Czy takie reedycje Cię interesują? Zwrot "Oryginalny" w Twych wymaganiach troszkę mnie zaintrygował ;) bo sam takowe lubię.

Z tych z tacki została ze mną Surfboard (a raczej zamówilem nową). Ale parkometr robi na żywo niesamowite wrażenie i przegrał ceną. Surf był w promocji za 1030 :D

A skoro kwarc to nie powinno zabraknąć tego - bulwy Precisionist 262kHz :) 

btw. Pasek odkupie do swojej

Screenshot_20230906-210645.thumb.png.ab99471576084f9c6a5a8a0e56aa2f42.png

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/51815_Bulova_Precisionist_Jet_Star_Set_Limited_Edition_96K112?utm_source=GADS&cd=17504807949&ad=&kd=

Edited by Petru23

2 godziny temu, lisciu napisał(-a):

Diver odpada a wrzucasz yema ;)

Ta Yema to niby nie diver choć WR na poziomie 300m jest deklarowane, ale bezel to GMT niby - choć ten trójkąt na "0" mówi coś zupełnie innego... no i podział "dzień - noc" powinien być ustawiony odwrotnie- ktoś zaprojektował popierdułkę ;) 

Edited by Daito

:)

17 godzin temu, lisciu napisał(-a):

Diver odpada a wrzucasz yema ;) pogubiłem sie ;) po za tym ja odpuść bo są duże zażalenia do jakości i obsługi po zakupowej przez tą firmę ;) szkoda nerwów. Dozbieraj do Mido, lub przejrzyj oferte Christoper Ward

Stad pod Yema jednym z minusow jest bycie diverem (albo przypominanie divera). Z mido nic mnie nie porwalo (przynajmniej patrzac na zdjecia, w realu pewnie troche inaczej wygladaja). Christopher Ward powaznie rozwazam, zwlaszcza ten model:

chward.JPG.ca378e6e3d72796a4aa54c54c08e832e.JPG

Dobra kolorystyka, jest datownik, fajny pasek i cena niewiele ponad budzet. Na pewno dolacza do listy. Dobrze kojarze ze co pare miesiecy maja regularne promocje?

16 godzin temu, Petru23 napisał(-a):

Ale ja tam diverow nie widzę. Chyba że zaczynamy na godziny odmierzać czas pod wodą ;) tu raczej strefę czasową sobie ogarniemy

Ogólnie fajne i podobne do siebie zegarki podałeś. 

Ładny i oryginalny powiadasz... I żeby nie był chronografem udającym DS...

Tylko pasek do zmiany.  No chrono to nie jest bo na subtarczach masz GMT i sekundnik. I tachymetr czy jak kto woli licznik produkcji ;)

Screenshot_20230906-204732.thumb.png.621fe2d5a814379f24931411b69a4b3f.png

Zdjęcie do góry nogami. Wybacz

IMG_20230705_123737933.thumb.jpg.7502532e723e59970fe5f8e97ee39eaf.jpg

Czy takie reedycje Cię interesują? Zwrot "Oryginalny" w Twych wymaganiach troszkę mnie zaintrygował ;) bo sam takowe lubię.

Z tych z tacki została ze mną Surfboard (a raczej zamówilem nową). Ale parkometr robi na żywo niesamowite wrażenie i przegrał ceną. Surf był w promocji za 1030 :D

A skoro kwarc to nie powinno zabraknąć tego - bulwy Precisionist 262kHz :) 

btw. Pasek odkupie do swojej

Screenshot_20230906-210645.thumb.png.ab99471576084f9c6a5a8a0e56aa2f42.png

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/51815_Bulova_Precisionist_Jet_Star_Set_Limited_Edition_96K112?utm_source=GADS&cd=17504807949&ad=&kd=

Troche za duzy old-school jak dla mnie :). Ten Precisionist to tez nie do konca moja bajka. 

Jezeli chodzi o znaczenie 'oryginalnego' zegarka, to chodzi mi o to zeby nie byl wzorowany na otrzaskanych modelach i lubie tez jak jest ciekawa kolorystyka - SD43 kupilem dla czerwonej czcionki, IWC Mark XVII dla czerwonego trojkata na tarczy, Couturiera dla pomaranczowych akcentow itp. 

14 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Seiko Alpinist w wersji pełnej albo Baby Alp?

Przejrzalem Alpinisty i chyba ten najbardziej do mnie trafia:

seiko.JPG.c45bac307049e7c3c7e5c15bc2b963ed.JPG

Postaram sie go gdzies obejrzec na zywo, bo ze zdjec ciezko odczytac jak wyglada tarcza i bransoleta. 

3 godziny temu, mariusz9a napisał(-a):

A może zegarek "taktyczny"? Np takie coś?

https://traser.com.pl/kolekcje/p59-aurora-gmt-anthracite-107232/

Fajnie świeci w nocy (z trytem).

Bardzo fajna sugestia, dodam do listy. Da sie je gdzies obejrzec na zywo, czy tylko sprzedaz online?

Z innych marek, rzucilem okiem na Hamiltony i znalazlem pare naprawde fajnych opcji:

hamilton2.JPG.2fb9dfeeaf6ea83873636e2edb7c8abd.JPGhamilton1.JPG.e5e6cf138760f2d98c799fb8f34bf115.JPG

Niestety oba powyzsze juz nie sa w sprzedazy. Z tej serii mozna jeszcze dostac nowke tego:

hamilton3.JPG.5ca700ec2b234304aa4355e339ef33c7.JPG

Nie jestem tylko przekonany do kolorystyki - chyba potrzebuje mniej dziadkowego paska :).

W kazdym razie dzieki z pomysly i sugestie i prosze o jeszcze! 

26 minut temu, adalbertvs napisał(-a):

Bardzo fajna sugestia, dodam do listy. Da sie je gdzies obejrzec na zywo, czy tylko sprzedaz online?

Z takich większych "sieciówek" są w TimeTrend. Tylko trzeba oczywiście sprawdzić dostępność.

https://www.timetrend.pl/traser-107232.html

Aktualnie ten model mają w Warszawie w Arkadii, także jak nie po drodze, to trzeba szukać w innych sklepach - dość sporo sklepów ma te zegarki w ofercie.

Edited by mariusz9a

2 godziny temu, mariusz9a napisał(-a):

Z takich większych "sieciówek" są w TimeTrend. Tylko trzeba oczywiście sprawdzić dostępność.

https://www.timetrend.pl/traser-107232.html

Aktualnie ten model mają w Warszawie w Arkadii, także jak nie po drodze, to trzeba szukać w innych sklepach - dość sporo sklepów ma te zegarki w ofercie.

W TT nie zawsze dostępność pokrywa się ze stanem faktycznym. W Kielcach oglądałem dwa egz, których nie było na stronie internetowej. I jeszcze cena wręcz śmieszna ale nie ta klasa zegarka

Pytać i sprawdzać lokalnie

3 hours ago, adalbertvs said:

Dobrze kojarze ze co pare miesiecy maja regularne promocje?

Nope. Ten pociąg już dawno odjechał. Nie ma już kodów rabatowych, a ew. promocje to dwa razy do roku wyprzedaż wybranych modeli lub tego co zostało ze zwrotów. Nie ma co się nastawiać, że akurat ten model pojawi się podczas zimowej wyprzedaży.

W dniu 7.09.2023 o 13:11, adalbertvs napisał(-a):

Niestety oba powyzsze juz nie sa w sprzedazy. Z tej serii mozna jeszcze dostac nowke tego:

Te Hamiltony, które pokazałeś to chyba kwarce.

Tutaj masz jednego:

https://www.ashford.com/hamilton-h43311915.html

obraz.thumb.png.d07581ed06f791a3758e0962dc1b6888.png

tutaj drugi, z "dziadkowym" paskiem 😉

https://www.ashford.com/hamilton-h43311985.html

obraz.thumb.png.d931e25837d06dbada6cbc397faae170.png

a tutaj coś naprawdę fajnego, czyli to samo wzornictwo ale nie w kwarcu, tylko w automacie:

https://www.ashford.com/hamilton-h43515641.html

obraz.thumb.png.2c351b97c08e9e2af3a1e2cda6e725c1.png

Ten automat można mieć ze wszystkimi opłatami i po rabatach za jakieś 2700 PLN. Sklep z USA, ale sprawdzony. Sam już dwa razy tam kupowałem.

Dla mnie w tym budżecie nie ma nic lepszego niż Damasko DA36

DA3614.jpg

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Jak Damasko to i DAS30 musi się pojawić. Niby tylko 39 ale nosi się jak większy z racji na cienką lunetę i układ tarczy. Koperta hartowana, czytelny, bardzo ciekawa opcja - choć zdecydowanie ponad budżet.

6 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Jak Damasko to i DAS30 musi się pojawić. Niby tylko 39 ale nosi się jak większy z racji na cienką lunetę i układ tarczy. Koperta hartowana, czytelny, bardzo ciekawa opcja - choć zdecydowanie ponad budżet.

Szczerze? To już ładniejszy Timex mechanical 38mm... A ile tańszy...

Ręczny naciąg, 100M, szafir i wygląd dziwnie znajomy ;)

Damasko

Screenshot_20231001-225930.thumb.png.fa9965a5f177763c69590a59d7707149.png

Screenshot_20231001-225758.thumb.png.f6f4fb66933fbc7e83286b31017fd139.png

Edited by Petru23

9 godzin temu, Petru23 napisał(-a):

Szczerze? To już ładniejszy Timex mechanical 38mm... A ile tańszy...

Ręczny naciąg, 100M, szafir i wygląd dziwnie znajomy ;)

Masz racje, identyczne są.

Minus hartowana koperta, minus opatentowany system koronki Damasko, minus regulowana ETA 2824-2 Elabore, 200m WR, dwustronny AR i jeszcze kilka rzeczy.

🙄

12 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Masz racje, identyczne są.

Minus hartowana koperta, minus opatentowany system koronki Damasko, minus regulowana ETA 2824-2 Elabore, 200m WR, dwustronny AR i jeszcze kilka rzeczy.

🙄

Dla mnie one są podobne i do tego się odnosiłem.

Damasko kozak. Nie zaprzeczam.

1 godzinę temu, Petru23 napisał(-a):

Dla mnie one są podobne i do tego się odnosiłem.

Damasko kozak. Nie zaprzeczam.

Jak idziesz kryterium "podobne" to chyba nie do końca jest sens dyskutować ;) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

W dniu 2.10.2023 o 22:23, pisar napisał(-a):

Jak idziesz kryterium "podobne" to chyba nie do końca jest sens dyskutować ;) 

Nawet nie śmiem. 

W dniu 7.09.2023 o 15:13, andrzejp1242 napisał(-a):

Jak się nie spieszy. Tylko rozmiar mniejszy.

https://www.traskawatch.com/products/venturer-steel-blue

Dzieki! Bardzo fajna propozycja. Maja byc w sprzedazy na poczatku listopada, wiec mam teraz pare tygodni do namyslu. 

W dniu 30.09.2023 o 14:25, pisar napisał(-a):

Dla mnie w tym budżecie nie ma nic lepszego niż Damasko DA36

DA3614.jpg

Zgadza sie zegarek idealnie pasuje do mojego opisu. Jest tylko jedno 'ale' - mam juz IWC Mark XVII i nie chce kupowac kolejnego zegarka, ktory bylby tak blizniaczo podobny. 

W dniu 8.09.2023 o 21:19, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Te Hamiltony, które pokazałeś to chyba kwarce.

Tutaj masz jednego:

https://www.ashford.com/hamilton-h43311915.html

obraz.thumb.png.d07581ed06f791a3758e0962dc1b6888.png

tutaj drugi, z "dziadkowym" paskiem 😉

https://www.ashford.com/hamilton-h43311985.html

obraz.thumb.png.d931e25837d06dbada6cbc397faae170.png

a tutaj coś naprawdę fajnego, czyli to samo wzornictwo ale nie w kwarcu, tylko w automacie:

https://www.ashford.com/hamilton-h43515641.html

obraz.thumb.png.2c351b97c08e9e2af3a1e2cda6e725c1.png

Ten automat można mieć ze wszystkimi opłatami i po rabatach za jakieś 2700 PLN. Sklep z USA, ale sprawdzony. Sam już dwa razy tam kupowałem.

Wlasnie od paru dni sledze ten sklep - w miare regularnie jestem w USA, wiec moglbym bez wiekszych problemow zamowic. Ciagle tylko wolalbym gdzies te Hamiltony przymierzyc, zeby sprawdzic czy to nie sa za bardzo dress watche. Probuje je namierzyc w jakims lokalnym sklepie (mieszkam w ldn), ale poki co bez rezultatu. 

W dniu 7.09.2023 o 13:11, adalbertvs napisał(-a):

Stad pod Yema jednym z minusow jest bycie diverem (albo przypominanie divera). Z mido nic mnie nie porwalo (przynajmniej patrzac na zdjecia, w realu pewnie troche inaczej wygladaja). Christopher Ward powaznie rozwazam, zwlaszcza ten model:

chward.JPG.ca378e6e3d72796a4aa54c54c08e832e.JPG

Dobra kolorystyka, jest datownik, fajny pasek i cena niewiele ponad budzet. Na pewno dolacza do listy. Dobrze kojarze ze co pare miesiecy maja regularne promocje?

Troche za duzy old-school jak dla mnie :). Ten Precisionist to tez nie do konca moja bajka. 

Jezeli chodzi o znaczenie 'oryginalnego' zegarka, to chodzi mi o to zeby nie byl wzorowany na otrzaskanych modelach i lubie tez jak jest ciekawa kolorystyka - SD43 kupilem dla czerwonej czcionki, IWC Mark XVII dla czerwonego trojkata na tarczy, Couturiera dla pomaranczowych akcentow itp. 

Przejrzalem Alpinisty i chyba ten najbardziej do mnie trafia:

seiko.JPG.c45bac307049e7c3c7e5c15bc2b963ed.JPG

Postaram sie go gdzies obejrzec na zywo, bo ze zdjec ciezko odczytac jak wyglada tarcza i bransoleta. 

Z innych marek, rzucilem okiem na Hamiltony i znalazlem pare naprawde fajnych opcji:

hamilton2.JPG.2fb9dfeeaf6ea83873636e2edb7c8abd.JPGhamilton1.JPG.e5e6cf138760f2d98c799fb8f34bf115.JPG

hamilton3.JPG.5ca700ec2b234304aa4355e339ef33c7.JPG

Nie jestem tylko przekonany do kolorystyki - chyba potrzebuje mniej dziadkowego paska :).

W kazdym razie dzieki z pomysly i sugestie i prosze o jeszcze! 

Z tych brałbym ChW. Ten model też można kupić w wersji gmt.

Glycine airman - sam mam gl0065 z gmt. Występują w różnych kolorach i rozmiarach. Świetny EDC. Łatwo można złapać w tym budżecie na zagranicznych stronach.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka