Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
Markope

Prośba o identyfikację sygnatury

Recommended Posts

Witam,spotkałem się na Allegro i Olx z zegarami stojącymi sygnowanymi "Germania". Co do firmy są oczywiście informacje ( istniała w latach 1871-1899), miała kilka sygnatur, jednak informacji o takich ,jak w tych dwóch zegarach stojacych nigdzie nie znalazłem. Ciekawostką jest dodatkowo to ,że różnią się od siebie tylko o dwa numery fabryczne (137303 i 137305).  Obydwa wystawione w stolicy. Jednak najbardziej interesuje mnie ta sygnatura. Liczę na wszechwiedzę klubowiczów, pozdrawiam 

.

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Hmm. Blisko, coraz bliżej, ale jeszcze...

Jakby to napisano w Japonii. jakatasygnatura, Markope san?

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Umieszczenie tematu tam gdzie trzeba to jak znalezienie u kobiety punktu G- ciężko dogodzić 😋. Ale jak napisał kolega kiniol- często najlepsze usługi świadczone są  przez genuiszy w totalnym bałaganie- a od siebie dodam,że przesadna dbałość o porządek prowadzi do nerwicy natręctw 🤫 

image.png

Zwracam się z prośbą do użytkowników o nieodpisywanie w tym temacie, gdyż został  on omyłkowo zdublowany przeze mnie.  Proszę administratora o usunięcie tematu

Edited by Markope

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Markope
      Witam,proszę szanowne grono  niezawodnych ekspertów o pomoc w identyfikacji producenta zegara stojącego- kwadransowego linkowca w pięknej skrzyni. Niestety, mechanizm nie jest sygnowany, podejrzewam,że zewnętrzny cyferblat i wskazówki są wtórne. Z góry dziękuję za pomoc.

• By PanKriss
      Dzień dobry
      Pytanie może dla wielu z Was będzie banalne jednak proszę o odp.
      W jaki sposób prawidłowo zatrzymać zegar stojący z ciężarkami? Wystaczy zatrzymać wahadło czy rownież należy zdjąć ciężarek od chodu? Zastanawiam się czy samo zatrzymanie wahadła z zawieszonym ciężarkiem nie wływa negatywnie na mechanizm. 
      POZDRAWIAM
    • By Markope
      Witam,spotkałem w ogłoszeniach taki zegar,w opisie Lenzkirch XIX w. Zamieszczam zdjęcia, nie najlepszej niestety jakości, ale takie są w ogłoszeniu ( po przyblizeniu). Nam wątpliwości o wzór sygnatury i numer fabryczny. Według dostępnej tabel ten wzór był stosowany przez krótki okres (lata 1873-74) od nr.ok.160 000 do ok.215.000. Tutaj mamy numer 217 270 i pierwszą sygnaturę Lenzkircha. Czy możliwe,że to autentyk,czy znowu garażowa twórczość jakiegoś magika? Bo czytałem już tutaj o takich "cudach". 

• By Markope
      Witam,spotkałem się na Allegro i Olx z zegarami stojącymi sygnowanymi "Germania". Co do firmy są oczywiście informacje ( istniała w latach 1871-1899), miała kilka sygnatur, jednak informacji o takich ,jak w tych dwóch zegarach stojacych nigdzie nie znalazłem. Ciekawostką jest dodatkowo to ,że różnią się od siebie tylko o dwa numery fabryczne (137303 i 137305).  Obydwa wystawione w stolicy. Jednak najbardziej interesuje mnie ta sygnatura. Liczę na wszechwiedzę klubowiczów, pozdrawiam 

A to same zegary

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.