Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
szalony amator

Jak to jest możliwe?

Recommended Posts

W dniu 25.10.2023 o 10:01, szalony amator napisał(-a):

przedstawia się jako zegarmistrz z autoryzowanego centrum serwisowego.... .

:)

Że co proszę?!?

Gdzie tak niby napisałem? Nikomu się nie przedstawiam jako zegarmistrz, ba sam siebie za niego się nie uważam. Czelność tam się nazywać będe mógł dopiero jak zdam egzamin czeladniczy 🤗

Zresztą mieszkam w rejonie gdzie w promieniu 50km naprawia zegarki tylko mój znajomy zegarmistrz i ja więc nikt by nie mógł mnie przyjąć szczególnie że mam 16 lat

W dniu 25.10.2023 o 20:18, Walter_87 napisał(-a):

No właśnie. On podaje takie informacje?
Co do jakości usługi, no cóż... Chłopak dopiero się uczy, poczynił spore postępy, również w zakresie traktowania cudzych zegarków. Na samym początku wrzucał zdjęcia ze zdemontowanym balansem leżącym bezpośrednio na wierzchniej stronie cyferblatu... Trochę mnie to dziwiło i niepokoiło. Później już nie robił takich rzeczy, a przynajmniej ich nie zaobserwowałem. Nie wysyłałem mu zegarków - mam swojego zaufanego zegarmistrza, ale jak wiadomo ceny poszły w górę, więc nie każdy zegarek opłaca się oddawać do specjalisty. Nadto uważam, że kwestie dotyczące serwisu danego zegarka winny być wyjaśniane pomiędzy właścicielem i wykonawcą.

To był stary mechanizm wołny bez koperty ze zniszczoną tarczą więc użyłem tarczy jako fajny trzymak balansu

Zresztą był to mój pierwszy poważny serwis zegarka z użyciem odpowiednich smarów

Jak ktoś jest ciekaw to zapraszam w dział radziecki DZIAŁ TECHNICZNY 

Tam są moje pierwsze stycznosci z naprawami i owy mechanizm wołny ;)

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

W dniu 26.10.2023 o 22:20, Anansi napisał(-a):

Kurde. Fajnie że mający być chirurgami nie zaczynają się uczyć od wypruwania flaków na oślep. :(

Ci, co nie mają dostępu do fb nie wiedzą, co tam się rozpętało. Nie ma co tego tutaj przenosić, ale nie można też temu przeczyć.

Oficjalnie nie wiem dlaczego ww. ma bana tutaj, nie były to jednak przyczyny związane z poziomem naprawy zegarków. Czyli jest jeszcze coś...

Z fb sprawy już dawno rozwiązane

Włosy odesłałem a kase za zegarek z serwisiem zwróciłem (stara zniszczona delbana którą sprzedałem kubie lis z serwisem za 120zł)

Piekło rozpętał mało rozumny Przemysław Fidura który postanowił zabawić się w szeryfa i rozpowszechnił na xxx grupach bez czytania komentarzy wyjaśniony już post w który byłem zamieszany (poszło o to że gość rok remu wysłał mi cztery włosy i miałem sobie jeden dobrać. Niestety zapomniałem o nich kompletnie a typ w międzyczasie kupował u mnie głównie balanse do rusków i nawet nie ważył sie upomnieć o nie. I nagle porozpisywał mi negatywne komentarze pod postami że jakim to oszustem to nie jestem. Napisałem mu na pv że odeśle te włosy ale niech najpierw pousuwa te negatywy bo zależy mi na wizerunku a on postanowił wrzucić screena na pewną grupe z tego jak mu napisałem żeby pokasował kom i o ja pier dole, jakie wtedy piekło się rozpętało... głównie pisały tam mądrale co oceniali po wieku itd. Jeszcze do pieca dorzucił owy fidura wypisując do wszystkich czy kogoś nie oszukałem i kazał mi się spowiadać (i myslał że jak na niektórych grupach zapostuje jako anonim to się nie domyśle że to on xd). X D. Na moje nieszczęście jeden znajomy miał u mnie zamówioną delbane na 465 ktora już u mnie troche leżała i nie mogłem z nią dojść do ładu i owy fidura na szczęście w nieszczęściu postanowił walnąć posta na jednej grupie że uwaga na oszusta mlody gufniasz itd. Postanowiłem że jednak się poddam i zwróciłem typowi kase za tą delbane a admin usunał post tego szeryfa i ponoć dostał on bana na kilka dni)

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

To screanshot zrobiony dzisiaj o 16.45

Grupa fb zegarmistrzostwo watchmaking.

Na 2 innych na których jestem jest identycznie.

Bardzo, bardzo nie cierpię spierać się o fakty. To jest poniżej mojej godności.

Nie rób tego.

Mój wpis dotyczył tylko pytań które zadałem. Zadziwia mnie że nikt nie zwrócił  uwagi że kaleczysz wkręty rysujesz płyty i robisz błędy. Wskazanie błedów pomaga, przyśpiesza naukę.

Nie wtrącam się pomiędzy zamawiającego usługę a wykonawcę jeżeli wykonawca publicznie pokazuje co i jak robi. Argument że zegarki to bylejaka taniocha to i robota taka sama oraz zapłata kiepska też do mnie nie trafią.

Wskazanie błędów i kancer w każdej praktycznie usłudze nie jest napaścią.

Naprawdę mam nadzieję zę to ci może pomóc.

No chociażby świadomość że co najmniej jedną osobą patrzy widzi i zęby mnie bolą jak patrzę.

Jesteś bardzo młodym człowiekiem i w dodatku bardzo uzdolnionym.

Przeczytaj jeszcze raz mój wpis z tym dowcipem o ślepym dżokeju w Wielkiej Pardubickiej.

Więcej samokrytyki i pokory a szybciej będziesz robił postępy.

Pozdrawiam,

Janusz Prus

Edited by szalony amator
Moj poważny błąd. Bardzo przepraszam.

• What one fool can do, another can.   

Pragnę nadmienić że nazywam się:

5 godzin temu, szalony amator napisał(-a):

Screenshot_20231029_164329_Facebook.thumb.jpg.9b58a03bf46b6e30140f0b649534f524.jpg

To screanshot zrobiony dzisiaj o 16.45

Grupa fb zegarmistrzostwo watchmaking.

Na 2 innych na których jestem jest identycznie.

Bardzo, bardzo nie cierpię spierać się o fakty. To jest poniżej mojej godności.

Nie rób tego.

Mój wpis dotyczył tylko pytań które zadałem. Zadziwia mnie że nikt nie zwrócił  uwagi że kaleczysz wkręty rysujesz płyty i robisz błędy. Wskazanie błedów pomaga, przyśpiesza naukę.

Nie wtrącam się pomiędzy zamawiającego usługę a wykonawcę jeżeli wykonawca publicznie pokazuje co i jak robi. Argument że zegarki to bylejaka taniocha to i robota taka sama oraz zapłata kiepska też do mnie nie trafią.

Wskazanie błędów i kancer w każdej praktycznie usłudze nie jest napaścią.

Naprawdę mam nadzieję zę to ci może pomóc.

No chociażby świadomość że co najmniej jedną osobą patrzy widzi i zęby mnie bolą jak patrzę.

Jesteś bardzo młodym człowiekiem i w dodatku bardzo uzdolnionym.

Przeczytaj jeszcze raz mój wpis z tym dowcipem o ślepym dżokeju w Wielkiej Pardubickiej.

Więcej samokrytyki i pokory a szybciej będziesz robił postępy.

Pozdrawiam,

Janusz Prus

Acha, czyli olałeś kompletnie moje argumenty i nie przyjrzałeś się dokładniej zdjęciom które umieściłeś tylko nadal podtrzymujesz swoje zdanie? Ok, nie mój problem 🤷

6 godzin temu, Kacperek_77u napisał(-a):

To był stary mechanizm wołny bez koperty ze zniszczoną tarczą więc użyłem tarczy jako fajny trzymak balansu

Zresztą był to mój pierwszy poważny serwis zegarka z użyciem odpowiednich smarów

Jak ktoś jest ciekaw to zapraszam w dział radziecki DZIAŁ TECHNICZNY 

Tam są moje pierwsze stycznosci z naprawami i owy mechanizm wołny ;)

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/70498-dział-techniczny/?do=findComment&comment=3217157

Edycja 

Usunięte zdjęcie. 

A po za tym to jest mój profil na fb

Screenshot_20231029_180105_Facebook.jpg

Panowie, no to w końcu o którym "Kacperku 77" tu piszecie.  Skrzeczkowskim czy Wierzbickim?:D

Odnoszę wrażenie że co niektórzy tu piszący zupełnie bezpodstawnie mocno poturbowali "plecy" Kol. Kacpra Tadeusza Wierzbickiego.

Edit. Mam nadzieję że teraz posypie się cała seria przeprosin pod adresem Kacpra Tadeusza Wierzbickiego. 

Edited by dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

1 minutę temu, Wagro56 napisał(-a):

Myślę, że strona:

https://zstiojar.edu.pl/dyrekcja/

uwiarygodnia dane z legitymacji Kacpra.

Kurczę, szybko odnalazłeś moją szkołe 😅

2 minuty temu, dziadek napisał(-a):

Panowie, no to w końcu o którym "Kacperku 77" tu piszecie.  Skrzeczkowskim czy Wierzbickim?:D

Odnoszę wrażenie że co niektórzy tu piszący zupełnie bezpodstawnie mocno poturbowali "plecy" Kol. Kacpra Tadeusza Wierzbickiego.

Co do Skrzeczkowskiego to akurat go znam, jest starsy ode mnie jakieś 5 lat i jestem z jego grupce na mesie z młodymi osobami grzebiącymi w zegarkach 😁

6 minut temu, dziadek napisał(-a):

Do mojego znajomego administratora grupki o zegarmistrzach na fb kilka osób pisało już żeby mnie usunąć bo poprostu im się nie podobam :lol:

Niektórzy już zaczynają atakować jak się dowiedzą jak bardzo młody jestem, a potem narzekają że nie ma komu fachu oddać

XD

6 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Kurczę, szybko odnalazłeś moją szkołe 😅

No cóż, prawie całe swoje zawodowe życie spędziłem w szkole. Byłem nauczycielem i dyrektorem małej wiejskiej szkoły. Od ponad roku jestem na emeryturze.

Tak sobie myślę, że gdybyśmy się spotkali w relacji nauczyciel - uczeń to byłbyś jednym z najlepszych moich uczniów. Ale to nie temat na forum zegarkowe.

Pozdrawiam.

Rozumiem, że Kol. Szalony amator, zakończył swoje amatorskie dochodzenie. 

Co do pytań, na które nie otrzymał odpowiedzi, to we własnym imieniu, jako forumowicz odpowiadam:

A teraz pytanie do forumowiczów jak w tytule tematu:

Jak to jest możliwe że nikt nie widzi?

Widzę młodego człowieka, który się uczy i popełnia błędy - ma 16 lat. 

Widzi ale ma gdzieś i nie alarmuje?

Nie ma czego alarmować. Każdy racjonalnie myślący człowiek, nie będzie alarmował, o czymś, co nie wymaga alarmu.

Wysyła swoje zegarki ?

Indywidualna decyzja wysyłającego. Ja wysłałem Kacprowi mój zegarek, w celach edukacyjnych, licząc się z tym, że może ulec dalszej destrukcji i godząc się na to. Warto wspierać młodych ludzi w ich pasjach. 

Jeśli Kol. Szalony amator chciał służyć poradą, to można było to zrobić na wiele innych sposobów, które byłyby właściwsze. 

Myślę, że Moderator powinien usunąć wpis ze zdjęciem legitymacji szkolnej Kacpra. 

Pozdrawiam Wszystkich. 

W dniu 26.10.2023 o 22:20, Anansi napisał(-a):

Kurde. Fajnie że mający być chirurgami nie zaczynają się uczyć od wypruwania flaków na oślep. :(

Ci, co nie mają dostępu do fb nie wiedzą, co tam się rozpętało. Nie ma co tego tutaj przenosić, ale nie można też temu przeczyć.

Oficjalnie nie wiem dlaczego ww. ma bana tutaj, nie były to jednak przyczyny związane z poziomem naprawy zegarków. Czyli jest jeszcze coś...

Dobra to też pasuje wyjaśnić czyli krótka historia jak zostałem odcięty od forum na 30 dni:

W temacie rzadkie okazy w dziale radzieckim umieściłem link do baardzo rzadkiej rakiety automatycznej z alarmem która nie jest moją własnością tylko aukcją znalezioną w internecie

I za co coś dostałem to gównoScreenshot_20231029_154253_Chrome.thumb.jpg.499523663d8576e1dd800c59c2637f0d.jpg

Co najlepsze ten temat jest mnogi w linki do aukcji

Więc

Tworzyłem drugie konto bo nie chciałem akceptować tych punktów (dopóki ich nie zaakceptuje nic nie zrobie)

I napisałem do głównego admina o co chodzi żeby moderacje ogarnął i mi punkty cofnał

I po kilku godzinach myk

Screenshot_20231029_154318_Chrome.thumb.jpg.a4b619a065847f3b55eac23d607df4fb.jpg

Nie mogłem dosłownie nic zrobić i przeglądać i jedyną opcją by się wylogować bym jakkolwiek mógł przeglądać forum było usunięcie plików cookies w przeglądarce

Edited by Kacperek_77u

Kacper, nie pogrążaj dalej sam siebie...

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

1 minutę temu, Anansi napisał(-a):

Kacper, nie pogrążaj dalej sam siebie...

A co złego złego robię? Poprostu chce przedstawić wszystko tak by sprawa była jasna i nie powstawały żadne plotki o mnie przykładowo dlaczego dostałem przymusowy urlop :ph34r:

1 minutę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

A co złego złego robię? Poprostu chce przedstawić wszystko tak by sprawa była jasna i nie powstawały żadne plotki o mnie przykładowo dlaczego dostałem przymusowy urlop :ph34r:

Chyba nie o to chodziło Kol. Anansi. Zgadzam się z nim. If you are in a hole, stop digging. 

49 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Dobra to też pasuje wyjaśnić czyli krótka historia jak zostałem odcięty od forum na 30 dni:

W temacie rzadkie okazy w dziale radzieckim umieściłem link do baardzo rzadkiej rakiety automatycznej z alarmem która nie jest moją własnością tylko aukcją znalezioną w internecie

I za co coś dostałem to gównoScreenshot_20231029_154253_Chrome.thumb.jpg.499523663d8576e1dd800c59c2637f0d.jpg

Co najlepsze ten temat jest mnogi w linki do aukcji

Więc

Tworzyłem drugie konto bo nie chciałem akceptować tych punktów (dopóki ich nie zaakceptuje nic nie zrobie)

I napisałem do głównego admina o co chodzi żeby moderacje ogarnął i mi punkty cofnał

I po kilku godzinach myk

Można sprawdzić kto wrzuca te  linki .

49 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Screenshot_20231029_154318_Chrome.thumb.jpg.a4b619a065847f3b55eac23d607df4fb.jpg

Nie mogłem dosłownie nic zrobić i przeglądać i jedyną opcją by się wylogować bym jakkolwiek mógł przeglądać forum było usunięcie plików cookies w przeglądarce

Użytkownik może sie nie zgadzać z decyzjami moderacji - może napisać na @ do Zarządu  KMZiZ i tam wyjaśnić z czym się nie zgadza.

Zakładanie kolejnego konta to ponowne złamanie regulaminu. 

Założenie kolejnego - konta w tzw międzyczasie skutkuje niestety kolejną karą. 

Użytkownik @Kacperek_77u nie będzie mógł już napisać przez czas jakiś.

P.S. Administracja jak najbardziej chce wspierać  młodych użytkowników forum, cieszymy się bardzo, ze takie osoby się pojawiają i wnoszą "nowe spojrzenie" mają inne zdanie, inne podejście itd. Niestety co do regulaminu -  ze względu na wiek  możemy być tolerancyjni tylko przy małych błędach no i przy karach, którę są moim zdaniem znikome.

10 minut temu, rk7000 napisał(-a):

Można sprawdzić kto wrzuca te  linki .

Użytkownik może sie nie zgadzać z decyzjami moderacji - może napisać na @ do Zarządu  KMZiZ i tam wyjaśnić z czym się nie zgadza.

Zakładanie kolejnego konta to ponowne złamanie regulaminu. 

Założenie kolejnego - konta w tzw międzyczasie skutkuje niestety kolejną karą. 

Użytkownik @Kacperek_77u nie będzie mógł już napisać przez czas jakiś.

P.S. Administracja jak najbardziej chce wspierać  młodych użytkowników forum, cieszymy się bardzo, ze takie osoby się pojawiają i wnoszą "nowe spojrzenie" mają inne zdanie, inne podejście itd. Niestety co do regulaminu -  ze względu na wiek  możemy być tolerancyjni tylko przy małych błędach no i przy karach, którę są moim zdaniem znikome.

To aktualnie został zawieszony za założenie/próbę założenia kolejnego konta po tym jak został odwieszony? Czy też za to, że wskazał za co został zwieszony: link + próba/założenia drugiego konta?

Jak rozumiem, Kacper przyznał się do kolejnego złamania regulaminu i dostał następnego bana, choć szczerze przyznaję, że nie jestem pewien tej interpretacji, bo sytuacja jest tak dynamiczna, że ciężko nadążyć :lol:

Oj, tresujecie chłopaka... :)

Problemem jest to, ze Kacper jako młody człowiek przejawia tendencje do braku szacunku, pokory i zwyczajnej uprzejmosci, a to wszystko z dolewką cwaniactwa i to irytuje... Kiedyś próbowałem się wdać z nim w rozmowę, ale zostalem potraktowany w sposób, którego dorosły człowiek nie może tolerować, sorry...😉 Gostek jest zdolny i bystry, ale to nie wystarczy by dobrze funkcjonować w grupie... Kacper, wywal wreszcie te cerate w wielkie róże, podłóż sobie np. białą lub jasno zieloną kartkę, a na to szybę hartowaną np. ze starej lodówki...będzie lepiej, mówię Tobie...

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

19 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zapytam wprost. @Kacperek_77uma ciągle bana, czy jednak objęła go "prezydencka" amnestia? 

Możesz to samodzielnie sprawdzić w kilka sekund...

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

44 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Tak - sprawdziłem i nie dowierzam. 

Powiedz mi gdzie to można sprawdzić 🤔🤔🤔