Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rproch

Dlaczego ludzie kolekcjonują?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy się zastanowię i policzę ile to mi zegarków brakuje do zamknięcia listy, mogę śmiało powiedzieć, że przede mną jeszcze naprawdę dużo dużo połowów, zwłaszcza, że 99% zakupów zegarkowych to okazy kupione przypadkowo. Pojawiło się coś czego szukałem w dobrej cenie to biorę i czekam na następny okaz. Nie było nigdy tak, że zwyczajowo śledzę jakieś aukcje pod kątem zakupu poszczególnych zegarków, których mi jeszcze brakuje w kolekcji.

 

Wracając do Szturmańca, jakiś czas temu pojawiła się na allegro aukcja z dużą ilością zegarków i jednym kiepskim zbiorczym zdjęciem całego tego złomu. Cena wraz z przesyłką to około 400zł. Przypatrywałem się tej aukcji, aż w końcu ktoś to kupił. Później jeszcze szukając w aukcjach zakończonych przypatrzyłem się dokładniej, i ku mojego zdziwieniu w tej zbieraninie leżał Szturmański z tarczą na oko w niezłym stanie (żeby nie powiedzieć bardzo dobrym...) Plułem sobie w brodę bo miałem okazję kliknąć Kup teraz,a nie zrobiłem tego :)

Może ktoś z was kupił ten zestaw?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos dodac ze swej strony:

 

tez sie zastanawialem CZEMU. Chyba kazdy sie zastanwial, prawda? I nie do konca moge sie zgodzic z teza psychologa jakiegogostam, ze kolekcjonowanie to sposob "na przezwyciezenie dzieciecego poczucia bezradnosci", czy cos w tym stylu.

Dziwna teoria.

 

BAT ENYŁEJ:

 

Moje "kolekjonowanie" jest wybitnie wybiorcze. Nie odczuwam pożądania posiadania kazdego modelu z serii, czuje zas potrzebe posiadania zegarka na kazda okazje lub takiego, ktory podoba mi sie z jakiegos wzgledu. Czy jest to wiekowa Molnia, czy nowoczesny Citizen, czy elegancki VC czy cos jeszcze. To tylko moja "zachciewajka".

 

Wiec takim prawdziwym kolekcjonerem zegarkow nie jestem.

 

Ale na przyklad w kwestiach muszyczno - ksiazkowych o, to ...chyba juz tak.

 

I oczywiscie, ze skompletowanie calej dyskografii Franka Zappy, to jest niepowownywalnie MNIEJ, niz zakup chocby nawet jednego Blancpaina, ale...

to tez sprawia frajde.

 

I WIEM, ze Dweezil wciaz trzyma rozne kwatki w zanadrzu....

 

 

Groetjes,


Dark Side is a pathway to many abilities, sometimes considered unnatural...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie obejrzałem sobie 10 część Dekalogu Kieślowskiego (jest na jutubie). Traktuje on o kolekcjonerach znaczków - jeden z nich aby zdobyć unikatową sztukę oddaje swą nerkę... Każdy kto ma w kolekcji więcej niż 50 zegarków powinien go też obejrzeć. Powstrzymajcie to szaleństwo, jeszcze jest dla was ratunek :)

http://www.youtube.com/watch?v=XTou4lAqHE8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze nerki w komplecie. Wszystko przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff...na szczęście nie jestem kolekcjonerem, tylko miłośnikiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.