Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
revir85

Ciekawy sportowy automat 7-8tys

Recommended Posts

Witam szukam czegos ciekawego... Styl sportowy moze byc diver ew chronograph...

zegar bedzie uzywany do luznego stroju w gajerach nie chcodze 

W oko wpadly mi Tissot prx chrono, doxa sub 300t /600t

Co polecacie? macie jakies dowswiadczenia z tymi sikorami albo podpowiecie mi moze jakis inny ?

PRX chrono jest świetny ale Przymierz bo to bestia jest jeśli idzie o wymiary.

Jesli idzie o Doxy to mamy na forum specjalistę wiec niech się wypowie @lysolek007 :)

Damasko DS30? Hartowana koperta (bardzo trudno zarysować) i dobrze wyregulowane.

Ewentualnie coś z Sinna, 104 albo 105 powinny być w budżecie, EZM3 / EZM3F już ciut poza.

Maurice Lacroix Aikon? Tez warty polecenia choć polerowane „zęby” będą się rysować.

Ode mnie Epos 3504 

3504.131.80.33.90_sm_09.JPG

Edited by TIK TAK
Literowka

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau

2 godziny temu, revir85 napisał(-a):

Witam szukam czegos ciekawego... Styl sportowy moze byc diver ew chronograph...

zegar bedzie uzywany do luznego stroju w gajerach nie chcodze 

W oko wpadly mi Tissot prx chrono, doxa sub 300t /600t

Co polecacie? macie jakies dowswiadczenia z tymi sikorami albo podpowiecie mi moze jakis inny ?

Jak sportowy a spodobał się prx to może...

Screenshot_20231107-195257.thumb.png.a48e59e4666bfb58fe1547826a2c1c13.png

Screenshot_20231107-202129.thumb.png.e196d00084319cedaa5ad94e1f5a654a.png

Screenshot_20231107-202409.thumb.png.37ea3db09c38383c837614470d6ceb40.png

I chrono nowe za pół ceny z portalu z ogłoszeniami, zmieści się w budżecie.

Screenshot_20231107-174847.thumb.png.79824001cf9944e045faff30916dff1e.png

Wszystkie automaty są klasy Top Grande 

Edited by Petru23

Aha. Masz jeszcze Balla w zasięgu i można nawet wybierać 

Diver w wieku kolorach

zegarek-ball-dm3090a-sj-sl-1.jpg

Screenshot_20231107-203539.thumb.png.160515756a3bf64fa1dd41869c92a321.png

I nie wiem jaki to styl. Po prostu Ball

Screenshot_20231107-204147.thumb.png.218d2c5d5af3f57a6bd4d7bbe79144f5.png

Edited by Petru23

Kurde Panowie to terez to mi dopiero namieszaliscie :D Najchetniej wzialbym je wszystkie :D

Kurde ciezki wybor :D

Aerowatch i Ball to imo warte rozpatrzenia propozycje. Aero to od ponad 100lat autonomiczna manufaktura wywodząca się z kieszonkowych zegarków zakorzenionych w lotnictwie. Stosują najlepsze dostępne mechanizmy często je usprawniając, będąc bezkonkurencyjnym w swojej cenie. Mają własne projekt i bardzo wysoką jakość. Działaja głównie w Szwajcarii. W Polsce sponsorują sport, często można kupić na portalach nowe zegarki za część ceny.

Ball to znów precyzja z czego się wywodzi. I obie marki są moim zdaniem charakterystyczne, mają swój własny z typowy dla siebie styl. Poczytaj o marce.

Ja wyrwałem takiego aero w kwarcu za grosze (1/5 sklepowej, aktualnej ceny). Ten co podałem wyżej chrono normalnie do kupienia koło 12k

IMG_20231103_131814110_HDR.thumb.jpg.4ea6f04c3c4f3b461d352f8fad8f8369.jpg

Edited by Petru23

14 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

PRX chrono jest świetny ale Przymierz bo to bestia jest jeśli idzie o wymiary.

Jesli idzie o Doxy to mamy na forum specjalistę wiec niech się wypowie @lysolek007 :)

Damasko DS30? Hartowana koperta (bardzo trudno zarysować) i dobrze wyregulowane.

Ewentualnie coś z Sinna, 104 albo 105 powinny być w budżecie, EZM3 / EZM3F już ciut poza.

Maurice Lacroix Aikon? Tez warty polecenia choć polerowane „zęby” będą się rysować.

Podpisuje się pod powyższym :) 

PRX w chrono bardzo mi się podoba ale wyleczyłem się z niego po przymiarce. Szczególnie jego grubość mi przeszkadzała a ma nie mały nadgastek (teraz 19 cm).

Ze swojej strony polecam także Maurice Lacroix Aikon (mam wersję 39 mm i jest to bardzo fajny i dobrze wykonany zegarek) lub Sinn 105 St Sa UTC. 

16 minut temu, rmickey napisał(-a):

Podpisuje się pod powyższym :) 

PRX w chrono bardzo mi się podoba ale wyleczyłem się z niego po przymiarce. Szczególnie jego grubość mi przeszkadzała a ma nie mały nadgastek (teraz 19 cm).

Ze swojej strony polecam także Maurice Lacroix Aikon (mam wersję 39 mm i jest to bardzo fajny i dobrze wykonany zegarek) lub Sinn 105 St Sa UTC. 

Hmm lubię duże zegarki 14,5 nie wydaje mi się dużo przy wysokościach moich gshockow… wygląd dla mnie najlepszy w wersji z jasną tarczą i złotymi indeksami… kurde teraz sam już nie wiem😁 

Jeśli szukasz czegoś sportowego za 7-8k, nie boisz się wysokości 14-14.5mm i może być chrono to fajną propozycją może być Tissot Heritage 1973. 

Poniżej mój (już były), na nadgarstku 17,5cm. 

DSC01679.jpg

Teraz przymierzam się do nowego modelu Certiny, który niedługo powinien trafić do dystrybutorów. Chyba też spełnia wszystkie Twoje założenia, a będzie sporo tańszy. 

(fotka z eqotime.com)

Certina-DS-Super-PH1000-M-2023-C024-907-

2 godziny temu, wojtek91 napisał(-a):

Jeśli szukasz czegoś sportowego za 7-8k, nie boisz się wysokości 14-14.5mm i może być chrono to fajną propozycją może być Tissot Heritage 1973. 

Poniżej mój (już były), na nadgarstku 17,5cm

No spoko jest też myślałem nad nim tylko jego cena znacznie przekracza budżet bo widziałem go za ok 11 tysi…

38 minut temu, revir85 napisał(-a):

No spoko jest też myślałem nad nim tylko jego cena znacznie przekracza budżet bo widziałem go za ok 11 tysi…

Zakładasz tylko nowy? Ostatnio widziałem fajny komplet od profesjonalnego sprzedawcy za 6.5k. Swojego kupiłem i sprzedałem również poniżej 6k.

28 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

Zakładasz tylko nowy? Ostatnio widziałem fajny komplet od profesjonalnego sprzedawcy za 6.5k. Swojego kupiłem i sprzedałem również poniżej 6k.

Widziałem ta oferte jednak juz sikor poszedl...

Nie uzywki tez oczywiscie biore pod uwage ale tylko w bardzo dobrym stanie :)

W dniu 7.11.2023 o 18:22, TIK TAK napisał(-a):

Ode mnie Epos 3504 

3504.131.80.33.90_sm_09.JPG

Coraz bardziej podoba mi się ten Epos… A jak z jakością tytanu tutaj? Macałeś go na żywo? Będzie bardzo się rysować?

Trudno powiedzieć bo to nowość. Nie ma jeszcze doświaczeń

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau

8 minut temu, TIK TAK napisał(-a):

Trudno powiedzieć bo to nowość. Nie ma jeszcze doświaczeń

Czyli lepiej iść w stal…😁

Stal tez zarysujesz. Hartowana tez. Szafirowe szklo tez sie da :)

Wszystko zalezy, czy to ma byc twoj mechaniczny g-shock czy bedziesz go uzywac normalnie.

Tytan jest bardzo specyficzny w noszeniu, lekki i inny w dotyku niz stal - ale na plus tak sie nie nagrzewa / chlodzi.

Doxa Sub300 jest trochę specyficzna, to solidny kawał stali. Trzeba koniecznie przymierzyć przed kupnem, np. dla mnie okazała się trochę za ciężka. Ale to zależy, czy lubi sie czuć zegarek na ręce czy nie.

Panowie a jakbym zwiekszyl troche budzet i kupil takiego np uzywanego Taga? TAG Heuer Formula 1 Calibre 16?

Ma ktos jakies przemyslenia co do niego? Jak wyknoanie itp...

TAG_Heuer_Formula_1_Calibre_16_Ayrton_Senna_Special_Edition_2019_lifestyle2.thumb.jpg.5aa1ac915b81285877f92c3b3acc9773.jpg

Jestem wielkim fanem Taga. Jednak nie rozumiem wsadzania bransolety od Linka do Formuły1. 

Zapewne zaraz znajdzie się ktoś, kto mi będzie próbował wyjaśnić. Jednak ja się nie zgadzam z tymi wyjaśnieniami. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

11 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Jestem wielkim fanem Taga. Jednak nie rozumiem wsadzania bransolety od Linka do Formuły1. 

Zapewne zaraz znajdzie się ktoś, kto mi będzie próbował wyjaśnić. Jednak ja się nie zgadzam z tymi wyjaśnieniami. 

Amen.

Jako wielki fan Carrery - i tej chrono, i tej mniej ortodoksyjnej, jak np. mój Drive Timer -  zawsze i każdemu ją polecę. Naprawdę świetne zegarki!

Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot