Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
meinard

Zielony Niemiec à la field watch

Recommended Posts

Ze zgrozą stwierdziłem, że nie mam w kolekcji żadnego zegarka made in Germany. Mam za to kilka z niebieską i granatową tarczą, więc doszedłem do wniosku że chciałbym zameldować u siebie zegarek z Niemiec i z tarczą koloru zielonego - ewentualnie inne kolory, ale raczej utrzymane w tonacji ciepłych kolorów ziemi.

Inne, wysoce pożądane cechy to:
- szerokość do 41mm i wysokość do 12mm
- jak najmniej elementów polerowanych
- pilotopodobny, fieldwatchowy sznyt - ciężko mi to zdefiniować. W każdym razie coś, co wyklucza raczej Nomosy z równania 🙃

Żaden z powyższych warunków nie jest sine qua non - obejdę się bez jednego z nich, być może dwóch, jeśli mnie coś zachwyci. 

Ponieważ to ma być zegarek z którym się nie będę cackał, nie chciałbym szaleć z ceną - limit to, powiedzmy, 10k, ale nie zależy mi żeby do tego limitu dociągnąć, jak będzie mniej to bardzo dobrze.  

Wytypowałem sobie na początek trzech kandydatów

• Archimede 1950-4 - tu plusem jest koperta Icklera, minusem jej wyłupiasty kształt i mała sekunda 
  • Union Glashutte Belisar GMT - tu w zasadzie wszystko mi się bardzo podoba poza kopertą w pełnej polerce i datą. Gdyby nie było daty to brałbym bez wahania.
  • Sinn 556 limitka - podoba mi się z wyglądu, obawiam się jedynie czy nie znudzi mi się błyskawicznie, bo nie ma tu nic chwytającego za serce.

Zrobiłem nawet grafikę pomocniczą 😎

Chętnie przyjmę inne sugestie.

spacer.png

Do dychy jeszcze znajdziesz jakiegoś względnie mało używanego Nomosa (np Club), ale też będzie mała sekunda. Z tych trzech Archimede jest the best, ale to tylko moje zdanie. ;)

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Gruen_Nylon.thumb.jpg.0164f49ad81a65f04032f627c5c896a4.jpg

Edited by Anansi

20 minut temu, Anansi napisał(-a):

Nomosa (np Club)

No właśnie Nomosy są jak dla mnie zbyt... nie wiem, formalne, delikatne? Ciężko mi to zdefiniować, bardzo mi się podobają niektóre modele, ale jednak nie w tym obszarze jakiego tu szukam.

25 minut temu, andrzejp1242 napisał(-a):

kilka rzeczy mi tu nie gra (te minutowe oznaczenia porozdzielane indeksami 🥴) ale pobawię się paskami w fotoszopie, może jest jakiś potencjał w tym. dzięki.

Jak dla mnie, to z wytypowanej wstępnie trójcy Sinn wygląda najbardziej surowo i taktycznie, zaś Archimede najbardziej pilotowo. Wybierałbym pomiędzy tą dwójką. Union w ogóle nie wygląda, bo ma za dużo wskazówek i dyskwalifikujące wszelką "bojowość" białe tło daty. I tutaj nie tyle sama data psuje klimat, co jej kontrastowość.

Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

23 minuty temu, Dirty Harry napisał(-a):

I tutaj nie tyle sama data psuje klimat, co jej kontrastowość.

Teraz jak o tym napisałeś to mi zaczęło to przeszkadzać 😬

1 godzinę temu, meinard napisał(-a):

No właśnie Nomosy są jak dla mnie zbyt... nie wiem, formalne, delikatne? Ciężko mi to zdefiniować, bardzo mi się podobają niektóre modele, ale jednak nie w tym obszarze jakiego tu szukam.

No tak. Nomosy, nawet w tych najbardziej "bojowych" wersjach są...cieniuteńkie. Masz wrażenie, że można je przełamać na pół, jak opłatek. To wada i zaleta. ;)

Natomiast Archimede, firma która znałem od lat i całkiem ceniłem, zaczął mnie prześladować ze względu na ten właśnie model. Nawet założyłem sobie dzisiaj konto u nich.

Z rozważanych trzech, dla mnie Uniona eliminuje kolor okienka daty i jej położenie. Z pozostałych dwóch wybrałbym Sinna, choć wolałbym z nakładanymi indeksami, a najchętniej patrzyłbym w stronę Nomosa. 

Czyli nie napisałem nic oryginalnego w porównaniu do powyższych opinii 🙂

Circula ProTrail? Nie zielona ale w ciepłej barwie ziemi. :)
Hartowana powierzchniowo koperta i klatka antymagnetyczna.

https://circulawatches.com/en/product/protrail/

IMG_3266.thumb.jpeg.712c5aa5b4714d7894c8a933c653958f.jpeg

EDIT: jak się okazuje w tzw. międzyczasie wprowadzili i zielona tarczę:

IMG_3267.thumb.jpeg.e8bfdfe25c9973ca7bda7517919acdec.jpeg

Edited by cordi7

Ee, ta Cyrkula całkiem ładna! EDIT: przeczytałem o firmie i wychodzi, ze to w ogóle interesujący producent, rodzinna firma od momentu założenia.

Edited by Sierżant Julian

4 godziny temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Ee, ta Cyrkula całkiem ładna! EDIT: przeczytałem o firmie i wychodzi, ze to w ogóle interesujący producent, rodzinna firma od momentu założenia.

Wszyscy właściciele, których znam bardzo sobie chwalą - zarówno same zegarki jak i obsługę klienta.

Mój głos na Union Glashutte 🙂

Edited by evilym

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

W dniu 30.11.2023 o 11:27, evilym napisał(-a):

Mój głos na Union Glashutte 🙂

Tutaj gust do kolorów może zaważyć: różnica jest niemała.

Wracając do Archimede. Częściowo przez ten temat mam od dzisiaj 1950-4. Ale...przeglądając dokładnie ofertę firmy znalazłem taki:

bildvorlage-OutDoor-Protect_schwarzwald_milanaise.thumb.jpg.00ffb729b27f99c6a3236bc8b6ae8032.jpg

Utwardzana koperta, 39 mm, 42 z koronką. Jest jeszcze kilka wariantów, ale z tą Milanese jest chyba najciekawszy.