Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
kloxo

Zegarkowa zagwozdka - Certina / Tissot

Recommended Posts

Hej. Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o zegarki i chcę się dowiedzieć co polecacie ewentualnie co proponujecie.

Mam na oku te 3 modele:

Tissot Gentleman Titanium - T1274104404100

Certina Aqua DS Action Titanium - C0328514408700

Certina Urban DS-8 Titanium - C0334514408100

Może coś innego? Zależy mi żeby był bez jakichś bajerów na tarczy, pasował na co dzień, z tym tytanem to pasuje mi kolor (ciemny, mat) i ponoć odczuwalna różnica w ciężkości.

Nie ukrywam, że tarcza kolorystycznie (granat) w zegarku Tissot jakoś najbardziej mi się widzi ale proszę o opinie, jakieś info większe.

Ja bym wolał Certinę z jednego powodu - w obu modelach które wypisałeś, są mechanizmy Precidrive, czyli o dokładności +/-10s na rok.

A poza tym to sam musisz wybrać co Ci się podoba 😉

Czy te mechanizmy Precidrive są wielką korzyścią na plus dla Certiny? Bo nie bardzo wiem o co w tym chodzi 😀

W dodatku Certina ma antyrefleks, Tissot ma sam szafir. Jest to zauważalna różnica w praktyce?

W dniu 26.02.2024 o 15:34, kloxo napisał(-a):

Czy te mechanizmy Precidrive są wielką korzyścią na plus dla Certiny?

Robi różnicę. Precidrive powinien chodzić z dokładnością kilkunastu sekund na rok. Zwykły kwarc może (ale nie musi) mieć taką odchyłkę w ciągu miesiąca.

Posted (edited)

A mnie się wydaje, że autor średnio ma to na uwadze i chce po prostu dobrej jakości ładny zegarek w tytanie. Wskazane modele są jak najbardziej ok, poruszane kwestie jak np precyzja mechanizmu certiny ma w tym przypadku aż takie znaczenie? Użytkowe? Wolałbym np wskaźnik EOL niż laboratoryjną precyzje. Typowa dla dobrego kwarca wystarczy 99% społeczeństwa.

Skoro granatowa tarcza się podoba to bierz Tissot. Ma wszystko łącznie z prestiżem marki. Kwestia antyrefleksu - fajnie jak jest, ale jak nie ma to też nie jest jakiś wielki problem. Ważne aby wybrać odpowiednio kontrastową tarcze wobec wskazówek. Mam jednego bez Ar a czetelnosc jest doskonała w każdym świetle, nawet w pełnym słońcu - wskazówki i indeksy błyszczą się w slomcu jak psu wiadomo co przy matowej, nie refleksujacej tarczy.  AR zbedny.

Cezko dorzucić coś do zestawienia ale mam jednego a raczej jedną markę. Właśnie odesłałem jeden model klasyczny i z trzeciego zdjęcia z propozycji (niebieskie wskazówki na beżowej tarczy). Także propozycja w oparciu o osobistą weryfikację co to za pieroństwo. Mam fotkę tylko klasyka ale żeby nie było, że nie miałem. Wrzucałem promocje na pepper, praktycznie zawsze zamawiam to, co wrzucam jak i w tym przypadku

Tu brak ar widoczny bardzo. Zegarek nieczytelny wcale. 

IMG_20240301_093400114.thumb.jpg.368b885e31d7f6b7e125c1697ea8da22.jpg

IMG_20240301_093312854.thumb.jpg.4e993f61357acfd92e76db8b63e68c34.jpg

A jest to Candino - Swiss, tytan, szafir, 50/100m, marka już trochę istniejąca. Cena odczuwalnie niższa. Nie tak zacna grupa kapitałowa ale osobiście mam na to wywalone. Cenie jakość, materiały, ogólny odbiór. I lubie jak mnie coś miło zaskakuje. Przykładowe oferty. Część z nich do dostania taniej.

https://www.bezel.pl/candino-titanium-c4603-e-x1240895?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAi6uvBhADEiwAWiyRdjTRLXj8eKBm9PbLq2DeMnqzKO1Il76fr74_SGYpSerOLP4MiMdMLhoCGDkQAvD_BwE

Screenshot_20240308-152528.thumb.png.149a35e6d81fcf048dd700c56179ce63.png

Tu 50m WR, reszta j/w

https://www.zegarki.pl/pl/candino-c4605-3?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAi6uvBhADEiwAWiyRdjMbn0tqd15QLbLeKge3g6Cu0FydWc0RuOrf6kJZjFb_KMCY80vrmRoCqDIQAvD_BwE#code_C4605%2F3

Screenshot_20240308-152834.thumb.png.5a14c6ab45a0086735524b4177629b19.png

J/w czyli 50m, szafir, tytan

https://www.timetrend.pl/candino-c4621-2.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAi6uvBhADEiwAWiyRdrf_KX_sMzFKw3-i1hyHmF8tjKAJG3s-qc2kansgkxVvpEZ61cNaiRoCtbwQAvD_BwE

Screenshot_20240308-152947.thumb.png.d2fd4ef1981f8219aea5f44fb15ac6e4.png

100m WR

https://www.bezel.pl/candino-titanium-c4603-a-x1240177?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAi6uvBhADEiwAWiyRdtbahdnz-aNN2GgcxVR6kkzeoWLSNfi6BdiJIDm3ncyQHFSVtZDrrRoCRHYQAvD_BwE

Screenshot_20240308-153131.thumb.png.e0e24b7d81812ab4b24ef5310f2791b7.png

Inna wersja kolorystyczna

https://www.bezel.pl/candino-titanium-c4603-b-x1240178?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAi6uvBhADEiwAWiyRdg6ZhJlfjiYGTRnuTYF-N6uP9SOfI19DBZVO7N4Y9eyW4AV7Vi6gMRoCd-cQAvD_BwE

Screenshot_20240308-153303.thumb.png.31289e1449842454d446313e1d07ecf0.png

Edited by Petru23

Ale te mechanizmy precidrive akurat wskazują słabą baterie;-) także masz nie dość że bardzo dokładny mechanizm, to jeszcze masz to co byś wolał, jak to napisałeś, czyli EOL;-)

3 godziny temu, mariusz9a napisał(-a):

Ale te mechanizmy precidrive akurat wskazują słabą baterie;-) także masz nie dość że bardzo dokładny mechanizm, to jeszcze masz to co byś wolał, jak to napisałeś, czyli EOL;-)

No dobra, tu mnie masz. Ale wiadomo o co chodzi biorąc pod uwagę ceny ;)

do niedawna był jeszcze dostępny Tissot PR 100 Titanium Quartz T1014104403100 (tarcze srebrne, niebieskie lub czarne), posiadam srebrną wersję i ostatnio porównywałem sobie z głównym rywalem gentlemanem i powiem tak: pomimo ciekawszych, podwójnie szlifowanych (bo jeszcze na krawędziach mini frezy i naprawdę nieźle się mienią) indeksów nakładanych w gentlemanie, to PR 100 w srebrnej wydaje się ciut bardziej garniturowy, bo bez dodatkowych kropek z lumą, koperta bardziej oyster (węższy bezel) no i jaśniejsza tarcza w srebrnym niż grafit w gentlemanie. Poniżej widać, że tarcza w pomieszczeniach w pr100 nie jest zbyt jasna i wpada w kolor tytanowy. Gentleman będzie dużo ciemniejszy, ale za to będzie ciekawiej wyglądać na zewnątrz w słońcu.  Miałem nawet zamiar kupić sobie gentlemana grafitowego i nosić do godziny 16:00 w otwartych przestrzeniach, a od 16:00 zakładać na wieczór do pomieszczeń PR100 - ot, problemy pierwszego świata. Plan jeszcze do zrealizowania ;)  Jak ktoś poluje na pr100, to uważajcie na podróbki, bo, o dziwo, istnieją takie. Ponadto tytan w Tissotach wymaga ciągłej polerki (zwłaszcza bransolety). 

IMG_7161.jpeg

IMG_7160.jpeg

W dniu 28.03.2024 o 09:06, Szymondeturel napisał(-a):

do niedawna był jeszcze dostępny Tissot PR 100 Titanium Quartz T1014104403100 (tarcze srebrne, niebieskie lub czarne), posiadam srebrną wersję i ostatnio porównywałem sobie z głównym rywalem gentlemanem i powiem tak: pomimo ciekawszych, podwójnie szlifowanych (bo jeszcze na krawędziach mini frezy i naprawdę nieźle się mienią) indeksów nakładanych w gentlemanie, to PR 100 w srebrnej wydaje się ciut bardziej garniturowy, bo bez dodatkowych kropek z lumą, koperta bardziej oyster (węższy bezel) no i jaśniejsza tarcza w srebrnym niż grafit w gentlemanie. Poniżej widać, że tarcza w pomieszczeniach w pr100 nie jest zbyt jasna i wpada w kolor tytanowy. Gentleman będzie dużo ciemniejszy, ale za to będzie ciekawiej wyglądać na zewnątrz w słońcu.  Miałem nawet zamiar kupić sobie gentlemana grafitowego i nosić do godziny 16:00 w otwartych przestrzeniach, a od 16:00 zakładać na wieczór do pomieszczeń PR100 - ot, problemy pierwszego świata. Plan jeszcze do zrealizowania ;)  Jak ktoś poluje na pr100, to uważajcie na podróbki, bo, o dziwo, istnieją takie. Ponadto tytan w Tissotach wymaga ciągłej polerki (zwłaszcza bransolety). 

A czym polerujesz tytan?

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Tlenkiem ceru i domyślnymi (białymi) filcami dremela. Ze względu na zdrowie odradzam tego w domowych warunkach bez jakiegoś patentu i ochrony. Wystarczy poczytać co to za nano cząstki-żyletki