Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Słownictwo

Rekomendowane odpowiedzi

z mojej strony dodam: 'w ogóle'

 

a nie 'wogóle' czy 'wogule'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jakis filtr wysylanych wiadomosci? Jesli uzytkownik chcialby wyslac posta, filtr wykrylby blad ortograficzny i tym samym uniemozliwil umieszczenie wiadomosci? Istnieje cos takiego?


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba Wasza reakcja i zwracanie uwagi , zaraz się czegoś uczę i zaczynam patrzeć na interpunkcję i inne .

 

Fajnie ,nawet jak ja jestem obiektem krytyki , bo dzięki temu nie zamiera język i zasady pisowni , nawet gdyby to miało owocować mnóstwem obrażonych.

 

Nie jesteśmy idealni ale pracujmy nad tym i uczmy się . Moja Babcia mawiała "człowiek się uczy całe życie i głupim umiera " . Dopiero teraz ,mając 40 lat wiem ,że to prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nikt normalny nie obrazi się za to, że go ktoś poprawi. Sam jestem tego najlepszym przykładem. Mój podpis wisiał z błędem baaaardzo długo ,aż ktoś (pozdrawiam) zwrócił mi uwagę. Większość z nas ma więcej lat niż 12-13 i potrafi składnie napisać kilka zdań. Jak nie wiem jak napisać zmieniam całkiem zdanie albo korzystam z najprostszego worda. Emotikony mi osobiście nie przeszkadzają jeśli oprócz nich jest jakaś treść. Uczestnicze czynnie w związku z moim drugim zaiteresowaniem w innym forum, i tam nagminnie zdarzają się wątki gdzie pięć postów z rzędu lecą same :lol::P :oops: :twisted: :evil: itd itp. Niestety branża tamta przyciąga wielu młodych chłopaków, którzy z pisaniem nie bardzo, a co gorsza pisaniem rzeczowych postów. Jest temat ciekawe fotki, leci zdjęcie, a pod nim 15 postów typu podoba mi się, nie podoba mi się, ładne. Tam niektórzy mają na celu nabicie jak największej ilości postów (jest ranking) i przez to niestety, najbardziej wartościowe osoby wypowiadają się coraz mniej. U nas tego nie ma i bardzo się z tego cieszę.

Ogólnie jestem za tym żeby poprawiać błędy tym, którzy je robią. Komornik do tego się przyzwyczaił i nie ma chłopak nam nic za złe. Myśle że inni tez nie będą mieli. Ja na pewno nie, a wręcz o to poproszę. Pozdrawiam Przemek.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest to ze niektorzy uzytkownicy czuja sie oburzeni, gdy zwroci im sie uwage dotyczaca pisowni...

 

i sluszne, bo zwracanie uwagi na bledy jezykowe w miejscu, w ktorym ludzie szukaja rzeczowych informacji i tresci, to glupie i prostackie zachowanie. w ogole zwracanie uwagi na bledy to prostactwo. zwlaszcza w sytuacji, gdy niemal kazdy z was, purysci jezykowi z bozej laski, robi nagminnie bledy jezykowe, stylistyczne i interpunkcyjne. w tym watku rowniez sa tego przyklady...

 

A moze jakis filtr wysylanych wiadomosci? Jesli uzytkownik chcialby wyslac posta, filtr wykrylby blad ortograficzny i tym samym uniemozliwil umieszczenie wiadomosci? Istnieje cos takiego?

 

i bana mu. w ogole kazdemu, kto ma inne poglady, braki wiedzy, ma mniej postow niz ty, albo nie pasuje do twojego wyobrazenia o poprawnym i wlasciwym zachowaniu na forum. najlepiej w ogole zamknac forum, niech nie przylaza nowi i nie zadaja glupich pytan, na ktore juz byla odpowiedz. i najlepiej usunac z forum uzytkownikow spoza waszego karykaturalnego kolka rozancowego, zeby wam nikt nie przeszkadzal we wzajemnym brandzlowaniu sie...

 

kolejny DEBILNY watek, bezsensowne bicie piany. ludzie jebnijcie sie w te puste lby i zajmijcie zegarkami albo zmiencie hobby. jak sfora psow skaczecie sobie do oczu i probujecie walczyc o swoje pozycje w jakiejs idiotycznej hierarchii.

 

gdy przychodzi "nowy" i zadaje glupie pytanie, naskakujecie na niego zeby sobie poszukal, albo spadal na drzewo i zaraz powstaje kolejny watek z biadoleniem jacy to ci "nowi" sa koszmarni, tepi, zalosni, bo nie potrafia szukac, tylko pytaja i pytaja ciagle o to samo. a rownie banalne albo wrecz glupie pytania uzytkownika z duzym stazem koncza sie tasiemcowymi, "wiekopomnymi" watkami.

 

nastukaliscie po kilkaset czy kilka tysiecy postow na przywitaniach, pozdrowieniach, kondolencjach, gratulacjach, ochach, achach i innych konwenansach. i biciu piany o podrobach, upadku forum, formie, zasadach, regulaminach, prawach, obowiazkach, karach i naganach...

 

zajmijcie sie w koncu przyglupy trescia. ZEGARKAMI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać, że miałeś zły dzień :D:lol::P:D

a tak na powaznie, to jak Ci tu tak zle, nie chcesz zmian, ani sie sie doskonalic(chociazby w pisowni), to zaloz sobie jakiegos chata na mlodziezowym portalu i bedzie fajnie


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel Frątczak
Soft, ostro troche...

 

Ostro? Soft, albo byłeś pijany jak to pisałeś, albo coś Ci się stało, albo - co jest bardzo rozczarowujące - jesteś pospolitym burakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ sobie słodzicie Panowie :?


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo..... Soft . Ty taki znowu soft nie jesteś. Do Twojej wypowiedzi raczej nie mam zamiaru się odnosić, a w zasadzie do jej większej części.

Ale co do tego:

i sluszne, bo zwracanie uwagi na bledy jezykowe w miejscu, w ktorym ludzie szukaja rzeczowych informacji i tresci, to glupie i prostackie zachowanie. w ogole zwracanie uwagi na bledy to prostactwo. zwlaszcza w sytuacji,...

 

to glupie, prostackie, debilne myślenie człowieka, który powinien:

ludzie jebnijcie sie w te puste lby

 

Sam również robię błędy, jak 99,99% ludzi, ale to nie znaczy, że nie trzeba tego próbować zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że post softa to jakiś heppening. Jeśli nie to wielkie rozczarowanie :shock:


What's Up, Doc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można wypisywać takie bzdury, inwektywy etc

 

Nie moim celem było wytykanie błedów aby kogoś upokarzać , ale raczej abyśmy się wszyscy starali trzymać poziom i "równać w górę" . Sam też nie jestem wolny od błędów , ale cieszę się ,że ktoś mi zwróci uwagę , bo dzięki temu nie popełnię błędu w przyszłości i nie będę się sam za siebie wstydził.

 

Po " jeb...ciu się w łeb" stwierdzam ,że może powinniśmy rzeczowo odpowiadać na pytania np

"Gdzie jest dobry zegarmistrz w Gdańsku , specjalista od Roleksa ? " słowami softa czyli

" K...wa , w tym zaje...nym Gdańsku , ni ch..a nie ma zegarmistrzów od Roleksa , ale musisz jechać w p..du do stolicy , tam u tego s...syna na ulicy ..... jest ale k..sko drogo , lepiej k...wa jak nie jest na gwarancji to na ulice ....., co prawda ch..wy wystrój i zaj...ście się dlugo czeka ,ale c..l nie pięniądze w porównaniu z autoryzowanym serwisem "

 

podoba się ,soft ? rzeczowo przecież

 

Pewnie , klnijmy , nie zwracajmy uwagi na błędy , ma być RZECZOWO , reszta nieważna .

Wiesz co , zamiast pić wódkę czy co tam z kieliszka , najedz się drożdzy i cukru i siadaj koło kaloryfera , reakcja zajdzie sama , efekt murowany , krótko i rzeczowo ( a w żołądku i tak się wymiesza) .

Jeszcze brakuje tylko jakiegoś jasia smietany czy antka emigranta , będzie tu fajnie .

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JUSUP

BRAWO Darek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft, sugeruję chwilę zastanowienia przed napisaniem tego typu postu. Gdyby była taka opcja i miałbym taką możliwość, to bym Ci żółtą kartkę dał. Dla mnie "forum" jest jak "rynek" - wchodzę, spotykam znajomych i se gadam :lol:

 

Co do tematu: mniej ostatnio bywam, ale mogę podjąć akcję "bykom stop", z powodu której miałem niegdyś kilka starć :P

 

Nie lubię, jak mi się okazuje jawne lekceważenie, choćby przez ekstremalnie niedbałe pisanie postów :D

 

Pozdrawiam wszystkich poza Softem :twisted:


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

Ja pozdrawiam softa. Przejrzałem (zgrubnie) jego pozostałe wpisy. Są OK. Szkoda, że się wkurzył i przyjął taką formę bo z pewnymi jego spostrzeżeniami można by się zgodzić. A tak nie ma dyskusji. Tylko nie zgodziłbym się z tym, że dbałość o formę jest prostactwem - wolę schludny salon niż kuchnię akademika politechniki z czasów komuny. Poziom formy przekłada się na poziom treści. Dlatego będę staranniej redagował posty, czasem też zwrócę uwagę (zawsze z dodatkiem :wink: = bez urazy). I najsensowniej na tym poprzestać. Im więcej będzie wpisów na poziomie (formy) tym rzadziej ktoś pozwoli sobie na żenadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Nie ukrywam, że wpadam w rezonans usiłując przeczytać i zrozumieć niektóre wypowiedzi.

Odnoszę wrażenie, że część naszych kolegów z pisania z wszelkimi możliwymi błędami zrobiła sobie hobby i z wdziękiem NIEDOUCZONEGO BURACTWA kwituje anemiczne próby przywołania ich do porządku.

Czas chyba z tym skończyć.

Jeden z polskich językoznawców powiedział, że gdy on chodził do szkoły to ci, którzy mieli kłopoty z pisaniem, czytaniem i prawidłowym wysławianiem się

byli określani jednym słowem GŁĄB. Teraz to się nazywa DYSGRAFIĄ, DYSLEKSJĄ i inną DYS....

I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od tolerowania w szkole GŁĄBÓW przynoszących "papiery" od psychologa.

 

 

Pozdrawiam


Staszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł
ci, którzy mieli kłopoty z pisaniem, czytaniem i prawidłowym wysławianiem się

byli określani jednym słowem GŁĄB. Teraz to się nazywa DYSGRAFIĄ, DYSLEKSJĄ i inną DYS....

I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od tolerowania w szkole GŁĄBÓW przynoszących "papiery" od psychologa.

 

Staszek,

 

jeszcze parę takich wpisów, a wyjdzie, że soft miał rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, stoję za Tobą murem!

Niestety Internet trafił pod strzechy i niektórym ta strzecha wystaje z butów. To co kiedyś zamknięte było w obrębie domu czy podwórka/gospodarstwa teraz wyszło na światło dzienne. Internet jest zachwaszczony przez głupoty i niepoprawne słownictwo.

Co prawda walka z ogólem to walka z wiatrakami, ale na forum można próbować z tym walczyć.

 

Dla rozluźnienia polecę tą stronę:

http://orly-sokoly.blogspot.com/


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ss23945
Dla rozluźnienia polecę tą stronę:

http://orly-sokoly.blogspot.com/

 

Przejrzalem i polecam, nawet zacytuje 3 najlepsze opisy aukcji na zachete:

 

1. nosi normalne minimalne ślady użytkowania na kapturku lekkie piśnięcie od długopisa

 

2. kurtka za dupe - polplaszcz

 

3. ŚLICZNA KOLOROWA PIŻAMA Z NASZYWKĄ - ptaszek TWEEDY [z tweedu?]

 

 

Przy okazji, mam hiszpanska wersje XP. Proby uzywania polskich liter (jak i czesto przegladania niektorych polskich stron) koncza sie wysypaniem IE (innych przegladarek nie mozna zas uzywac/instalowac, ot taka polityka firmy ze sa zablokowane i juz).

 

Salu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że o polskie znaki najmniej chodzi. Bardziej o brak elementarnej znajomości ortografi, interpunkcji i .............kultury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się nie myć, chodzić brudnym do pracy, w potarganych spodniach, bez używania dezodorantu, żelazka, mydła, smarkać w rękaw, itd. To nic nie znaczy - w końcu jest się dobrym fachowcem i tylko to się liczy, innym może nosy urywać :lol:

 

M_D - dzięki takim wpisom jak Twój skierowany do mnie i niezrozumieniu tak naprawdę tego co napisałem, reguł "złotego środka", o które zabiegam, zaczynam wątpić w swoją wiarę o samoistnej regulacji zasad poprzez zdrowy rozsądek :?

 

"Dopóki nie użyłem Internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

Stanisław Lem

To też warto uwzględnić zasiadając do klawiatury, żeby nie było potem rozczarowań.

EOT


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na KAŻDYM forum na jakim się udzielam jest podobny wątek. I na każdym prowadzi on donikąd, ew. do wzajemnego obrażania się użytkowników. zamknąć i skoszować.

 

[

ci, którzy mieli kłopoty z pisaniem, czytaniem i prawidłowym wysławianiem się

byli określani jednym słowem GŁĄB. Teraz to się nazywa DYSGRAFIĄ, DYSLEKSJĄ i inną DYS....

I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od tolerowania w szkole GŁĄBÓW przynoszących "papiery" od psychologa.

 

Staszek,

 

jeszcze parę takich wpisów, a wyjdzie, że soft miał rację.

ciekawe założenie - poparcie indukuje słuszność? Soft ma rację/ nie ma racji niezależnie od tego kto go popiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie rozumiem, o czym w ogóle jest ten temat. Ale z tym

gdy przychodzi "nowy" i zadaje glupie pytanie, naskakujecie na niego zeby sobie poszukal, albo spadal na drzewo i zaraz powstaje kolejny watek z biadoleniem jacy to ci "nowi" sa koszmarni, tepi, zalosni, bo nie potrafia szukac, tylko pytaja i pytaja ciagle o to samo. a rownie banalne albo wrecz glupie pytania uzytkownika z duzym stazem koncza sie tasiemcowymi, "wiekopomnymi" watkami.

 

zgadzam się w 100%. To jest poważny problem, podpisuję się obiema rękoma. Sam chciałem o tym nie raz napisać, ale jakoś... brakło odwagi?

 

Soft będzie teraz zajeżdżany, jak każdy kto pozwoli sobie na nieco ostrzejszy ton w towarzystwie bardzo "chcącym uchodzić". Sam wielokrotnie tego doświadczałem i często, dla świętego spokoju, wycofywałem się.

Gdyby soft też tak zrobił, mam nadzieję, że przynajmniej od zacytowanych powyżej słów nie odstąpi. Są ważne i chciałem za nie podziękować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zgadzam z softem - Masterfanowy "co kupić" jest faworytem do "ulubionego wątku" i opisywany jest jako "epopeja" czy "telenowela" a w gruncie rzeczy jest dokładnie tym o co pytają nowi wzbudzając furię "wyjadaczy" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też się zgadzam z softem - Masterfanowy "co kupić" jest faworytem do "ulubionego wątku" i opisywany jest jako "epopeja" czy "telenowela" a w gruncie rzeczy jest dokładnie tym o co pytają nowi wzbudzając furię "wyjadaczy" :lol:

 

...po stokroć TAK.

 

Gdyby Soft użył bardziej "normalnych" słów, to sądzę, że nie było takiej afery, i duża grupa użytkowników przyznałaby mu rację (może nie we wszystkim). Ale niestety stało sie tak jak się stało i mamy aferę.

 

Ps. Przez czystą ciekawość - czy Soft dostał "zakaz wjazdu" na forum? Bo jakoś się nie odzywa, a trochę racji ma.


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.