Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
Jimmy_T

Co to za mechanizm

Recommended Posts

Cześć, 

Ostatnio moim nowym hobby jest dłubanie przy zegarkach. 

Mam kilka czasomierzy wątpliwej jakości natomiast szczególnie jeden z nich podoba mi się wizualnie i chciałbym nadać mu drugie życie. Problem mam z mechanizmem. Rezerwa chodu to jakieś 5 godzin, często trzeba go długo nosić aby odpalił i zaczął działać. Postanowiłem to zmienić i zainwestować w lepszy mechanizm. 

Przymierzałem się z ETA2824 bo taki miałem na stanie ale okazało się że nie pasują wskazówki z dawcy (a chciałbym je zostawić). 

Padł pomysł aby wymienić mechanizm na sensowniejszy ale jako że moja wiedza jest na razie znikoma w tym temacie to nie chce wydać pieniędzy w błoto. 

Z moich oględzin wygląda mi to na Miyota 8205 ale jakby mógł mi ktoś podpowiedzieć czy dobrze myślę to będę bardzo wdzięczny. 

Dodatkowo pytanie czym zastąpić tak mechanizm? Jakimś chińczykiem z wyższej półki (mam na myśli droższy model z aliexpress) czy szukać dawcy o tym takim mechanizmie i przełożyć go? (opcja z pewnością droższa). 

93275023_Zrzutekranu2024-03-26o22_40_20.thumb.png.ded81b73b3cf57999752f99e59f46813.png1571467850_Zrzutekranu2024-03-26o22_40_27.thumb.png.3b09d539d5ae5ad8a153b75f2567e92e.png2137376865_Zrzutekranu2024-03-26o22_40_33.thumb.png.cb9ac6cc5afce51791a22b2fe615135f.png

Posted (edited)

To Chińczyk przypominający Miyotę 82xx. Pewnie ma stop sekundę?

Edited by marekvegas

7 godzin temu, marekvegas napisał(-a):

To Chińczyk przypominający Miyotę 82xx. Pewnie ma stop sekundę?

A konkretnie seagull st16

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Posted (edited)

OK, czyli najlepszym zamiennikiem będzie Miyota 8205? Widzę że cena tego mechanizmu u chyńczyka (na aliexpress) waha się w przedziale 150 zł. Może jest coś do czego warto dopłacić aby było P&P? 

Nie jestem przekonany czy za 150 zł można kupić sensowny mechanizm (głównie chodzi mi o rezerwę chodu, różnica dobowa rzędu 20-30 sec nie robi mi większej różnicy na ten moment)

Edited by Jimmy_T