Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

c3z

"PRZESZKLONY" DEKIEL OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Od około pół roku jestem (bardzo szczęśliwym) posiadaczem Omegi Geneve Automatic 14k cal. 565. Chciałbym zafundować sobie "przeszklony" dekiel aby móc obserwować jej piękne serduszko podczas pracy. Naturalnie w żadnym przypadku nie mam zamiaru niszczyć oryginalnego dekla (czyste barbażyństwo). Chciałbym poprostu dokupić drugi dekiel a oryginalny zachować w stanie nienaruszonym.

W związku z tym moje pytanie czy ktoś orientuje sie czy można taki dekiel kupić , fachowo dorobić ?

Co sądzicie o takim pomyśle ?


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotkę zegarka.

Wtedy bedziemy mogli Ci lepiej pomoc.

Pozdrawiam


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze oto fotki mojej Omegi :

 

post-17261-0-97586900-1330799600.jpg

 

34051313ah5.th.jpg

 

36489564ku1.th.jpg

 

65521530zr1.th.jpg


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dancemacabre
Witam !

 

Od około pół roku jestem (bardzo szczęśliwym) posiadaczem Omegi Geneve Automatic 14k cal. 565. Chciałbym zafundować sobie "przeszklony" dekiel aby móc obserwować jej piękne serduszko podczas pracy. Naturalnie w żadnym przypadku nie mam zamiaru niszczyć oryginalnego dekla (czyste barbażyństwo). Chciałbym poprostu dokupić drugi dekiel a oryginalny zachować w stanie nienaruszonym.

W związku z tym moje pytanie czy ktoś orientuje sie czy można taki dekiel kupić , fachowo dorobić ?

Co sądzicie o takim pomyśle ?

nie wymyślaj jest super dekiel szafirowy jest fajny ale czy warto zmieniać coś co jest orginalne? moim skromnym zdaniem jeśli masz chęci na zegarek z przeszkolym deklem to kup sobie taki model który będzie spełniał Twoje wymogi , lub kup sam werk i wtedy oddaj do zrobienia całą obudowę

pozdrawiam

 

:) ta Omesia jest rewelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek1977

Tutaj bedzie trzeba dorobic fachowo. Ja znam tylko jedna osobe ktora by sie tego byc moze podjela...ale to bedzie dosc skomplikowane (gosciu siedzi niedaleko Monachium wiec beda wysylki) i chyba raczej nie tanio. Zajrzyj tutaj....niestety tylko po niemiecku:

 

http://www.thomaspreik.de/glasbodenfertigung.htm

 

Jesli chcesz, moge sprobowac sie czegos dowiedziec u niego. Byc moze jednak ktorys z klubowiczow bedzie mial dla Ciebie inna alternatywe bo tak jak mowilem, tu bedzie skomplikowana sprawa ze wzgledu na odleglosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info. Myśle że wysyłka do monachium jest troszeczke ryzykowna, do tego nie mały koszt wykonania takiego dekla z tego co na stronce orientacyjnie wyczytałem no i napewno nie krótki czas oczekiwania. Nie wątpie że efekt byłby ciekawy, ale raczej nie zdecyduje sie na taką droge. Myślałem może że jest jakiś rzemieślnik w kraju, który zajołby sie czymś takim. Mimo wszystko dzięki za podjęcie tematu.

 

Z drugiej strony to zastanawiam sie faktycznie czy drążyć temat bo zegarek sam w sobie jest urokliwy, a oryginał to w końcu oryginał.

 

Do kolegi "dancemacabre ":

Piszesz o wyborze mechanizmu który by mi odpowiadał, niestety nie znam bardziej urokliwych mechanizmów niż Omega z serii 500 (może kwestia gustu). A co do "zrobienia całej obudowy" to moim zdaniem drobna przesada :)


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek1977

I mysle, ze najlepiej bedzie jak nie poddasz tej Omegi tuningowi :) Bo jest naprawde sliczna taka jaka jest!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejście wydaje się rozsądne. Nie niszczyć tego co jest. Zrobienie dekla w kraju jest jak najbardziej możliwe. Można go potem nakręcić zamiast oryginalnego bez psucia czegokolwiek i z możliwością założenia oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło , pytanie tylko kto w kraju zrobi to fachowo ?


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest mocno pilne to mogę zrobić. Domyślam się, że to dekiel z gwintem. W środku ma być ramka ze szkiełkiem. Trzeba wybrać rodzaj pokrycia, czernienie, chromowanie..., jak duże ma być szkło. To są sprawy do zdecydowania, bo to prototyp. Jak będą jakieś pytania to tel. 691 045 744. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.