Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Mondeo to fajne autko lecz jeśli miałbym je kupować po raz drugi to myśle że z silnikiem bez pompowtrysków.

ale ty nie masz pompowtrysków


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

ale ty nie masz pompowtrysków

Jak to nie? silnik tddi nie miał a tdci ma. Byłem z nimi na diagnostyce  i powiedzieli że jeszcze pare kilometrów na nich zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Jak to nie? silnik tddi nie miał a tdci ma. Byłem z nimi na diagnostyce  i powiedzieli że jeszcze pare kilometrów na nich zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja weekendowa zabawka.

piękna zabawka, jak wygląda teraz utrzymanie od strony serwisowej i dostępność części dla tego potwora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części ogólnie są dostępne, to jest CSI więc po zamówieniu trzeba czekać na sprowadzenie z Niemiec, przy przebiegach które ja robię raczej nie często trzeba coś robić. Ważne aby kupić samochód w dobrym stanie, ponieważ koszt wymiany kilkunastu podzespołow może równać się z ceną zakupu zwykłej 850-siątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to nie? silnik tddi nie miał a tdci ma. Byłem z nimi na diagnostyce  i powiedzieli że jeszcze pare kilometrów na nich zrobie.

 

TDCi − zastrzeżony znak towarowy koncernu Ford Motor Company; dieslowska wysokoprężna turbodoładowana jednostka silnikowa, zasilana bezpośrednim wtryskiem do komory spalania (common rail), stosowana w samochodach należących do Koncernu Forda.

http://pl.wikipedia.org/wiki/TDCi

 

TDDI jest napedzane pompa wtryskowa [coś jak stare TDI]

 

pompowtryskiwacz to:

 

Pompowtryskiwacz - urządzenie do hydraulicznego wtrysku paliwa w silniku o zapłonie samoczynnym.

 

170px-Unit_injector_early.jpg

Tylko VAG [i ew. firmy którym sprzedał silniki używają PD (Mitsubishi)]

 

 

To co pokazałes to wytryyskiwacz układu CR.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, też mi taka po głowie chodziła, a może jeszcze chodzi.

A tu mój rekin, pasuje w sumie do forumowego Squale ;) (też rekin)

 

peru7e7e.jpg

 

 

I to jeszcze jak pasuje :-) ...no...powinieneś dokupić jeszcze czarną wersję w PVD :P

A BMW już kiedyś Ci gratulowałem. Ja z BMW uznaje tylko serie 3 ( za najlepsze proporcje auta ) wszystkich generacji oraz właśnie te stare BMW z lat poniżej 90's . Nowe 5-tki,7mki czy te X6 kompletnie mi się nie podobają i według mnie są zbyt lanserskie. Coś jak Hammer H3 ze złotymi klamkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

126p na niemieckich blachach?

Na niemieckich balach bo w Polsce nie mialem szans aby go legalnie zarjestrowac  i by musialem go nielegalnie zezlomowac bo takie do d*py bylo i chyba jeszcze jest polskie prawo !!!!!!

 

...i na niemieckiej stacji diagnostycznej :blink:

Czy ten kolor to oryginał, który to rok narodzin?

Kolor jest originalny ( to byl odrzut eksportowy , ktory trafil  jako prezent od Gierka w postaci   talonu na samochod (mlodsci moga tej formy sprzedazy  nie znac -jak co prosze pytac to opowiem  )  na Barborke  dla gornikow jednej z Bytomskich kopaln , ktrzy uczestniczyli  w b .powazje akcji ratowniczej .

Kermit mieszka w germani od 5 lat i wzbudza ogolny podziw i zaintersowanie w zeszlym roku  wyslalem go pod Poznan na kuracjie odmladzajaca   . Dodam ze TÜV przeszeld bez pudla jedynia jaja byly z ASU .

Rocznik 1976 , felgi oczywiscie cytrynki  siedzenia czarne ze skaju czy cos w tym rodzaju tylna kalpa z 4 otowrami wentylacyjnymi  (wymieniaone  sa blotniki przednie i drzwi )  . pojemnosc 600cm

3dia.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

w12w.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

a ponizej dowod ze jest na chodzie

Edytowane przez kwb3rdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

TDCi − zastrzeżony znak towarowy koncernu Ford Motor Company; dieslowska wysokoprężna turbodoładowana jednostka silnikowa, zasilana bezpośrednim wtryskiem do komory spalania (common rail), stosowana w samochodach należących do Koncernu Forda.

http://pl.wikipedia.org/wiki/TDCi

 

TDDI jest napedzane pompa wtryskowa [coś jak stare TDI]

 

pompowtryskiwacz to:

 

Pompowtryskiwacz - urządzenie do hydraulicznego wtrysku paliwa w silniku o zapłonie samoczynnym.

 

170px-Unit_injector_early.jpg

Tylko VAG [i ew. firmy którym sprzedał silniki używają PD (Mitsubishi)]

 

 

To co pokazałes to wytryyskiwacz układu CR.

Możliwe Kolego że masz rację ponieważ nie jestem ekspertem w dziedzinie Diesla. Ale do tej pory spotykałem się z określeniem pompowtryskiwacza jeśli chodzi o moje autko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bmw 323 klasyka, piękny i pięknie utrzymany, gratuluję.

Ten w dodatku jest w nadwoziu Baur, bardzo rzadki gatunek rekina.

6a6a4ary.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja bardzo rzadki, chyba tylko z 2 takie widziałem, a motoryzacją interesuję się wiele lat. Wiesz może ile wyszło w takim nadwoziu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe Kolego że masz rację ponieważ nie jestem ekspertem w dziedzinie Diesla. Ale do tej pory spotykałem się z określeniem pompowtryskiwacza jeśli chodzi o moje autko.

Marek pompowtryskiwacz czyli PD [PompeDuse] ma tylko VAG.

Ty masz wtryskiwacz od popmpowtryskiwacza różni się wszystkim praktycznie.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, też mi taka po głowie chodziła, a może jeszcze chodzi.

A tu mój rekin, pasuje w sumie do forumowego Squale ;) (też rekin)

 

 

 

 

I to jeszcze jak pasuje :-) ...no...powinieneś dokupić jeszcze czarną wersję w PVD :P

A BMW już kiedyś Ci gratulowałem. Ja z BMW uznaje tylko serie 3 ( za najlepsze proporcje auta ) wszystkich generacji oraz właśnie te stare BMW z lat poniżej 90's . Nowe 5-tki,7mki czy te X6 kompletnie mi się nie podobają i według mnie są zbyt lanserskie. Coś jak Hammer H3 ze złotymi klamkami.

Ze starszych BMW zakupiłbym też 2002 Turbo i E9 3.0CSI, z nowszych nie powiem zadbaną kilkuletnią X5 nie pogardziłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja bardzo rzadki, chyba tylko z 2 takie widziałem, a motoryzacją interesuję się wiele lat. Wiesz może ile wyszło w takim nadwoziu?

Nie wiem czy wszystkich kabrioletów czy tylko Baura ale koło 4500 sztuk


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja bardzo rzadki, chyba tylko z 2 takie widziałem, a motoryzacją interesuję się wiele lat. Wiesz może ile wyszło w takim nadwoziu?

Jasne, mam to obcykane ;)

Ten jest w automacie.

 

Liczba wyprodukowanych BMW E21: 1 354 961 sztuk

Liczba wyprodukowanych BMW E21 w nadwoziu Baur (Baur TC1): 4595 sztuk

(w okresie od 1978 do 1982 roku - od nr A000001 do nr A004595)

Liczba wyprodukowanych BMW E21 w nadwoziu Baur z silnikiem 323i: 1659 sztuk

Liczba wyprodukowanych BMW E21 w nadwoziu Baur z silnikiem 323i w Automacie: ok. 200 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja bardzo rzadki, chyba tylko z 2 takie widziałem, a motoryzacją interesuję się wiele lat. Wiesz może ile wyszło w takim nadwoziu?Nie wiem czy wszystkich kabrioletów czy tylko Baura ale koło 4500 sztuk

Kabriolety fabrycznie nie były produkowane w e21, było chyba kilka prototypów, jeśli coś takiego jest to przeróbki wersji coupe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części ogólnie są dostępne, to jest CSI więc po zamówieniu trzeba czekać na sprowadzenie z Niemiec, przy przebiegach które ja robię raczej nie często trzeba coś robić. Ważne aby kupić samochód w dobrym stanie, ponieważ koszt wymiany kilkunastu podzespołow może równać się z ceną zakupu zwykłej 850-siątki.

a co tam jest pod maską, jakie osiągi i spalanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba wyprodukowanych BMW E21 w nadwoziu Baur (Baur TC1): 4595 sztuk

Czyli dobrze powiedziałem


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod maską jest V12, 5600cm około 6 s do setki, a spalanie... ile wlejesz tyle spali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod maską jest V12, 5600cm około 6 s do setki, a spalanie... ile wlejesz tyle spali :)

Na pytanie ile pali mówisz.

 - Dwie ... tylne opony. :D

 

Automat daje rade?

Podobno nie wytrzymywał Nm silinka V12


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... dobre jak trzeba to i opony spali. W tym 850 Csi były montowane tylko manuale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbym napisać, że przy takich pojemnościach w benzynie pytanie o spalanie jest niestosowne chyba, że ktoś chce się pochwalić swoją ecojazdą

z drugiej strony widziałem już różne potwory tankujące na Auchan, którym wcale nie podrodze na zakupy było - każdy liczy, zwłaszcza swoje. Tylko Firmowe tankują gdzie popadnie

Zdarzają cię ciekawe jednoski diesla w typie 4,2 w A8 czy 5.0 V10 TDI 313 KM Phaeton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mareek11

Marek pompowtryskiwacz czyli PD [PompeDuse] ma tylko VAG.

Ty masz wtryskiwacz od popmpowtryskiwacza różni się wszystkim praktycznie.

Dla mnie najważniejsze jest teraz to że się nie psuje .Ale dzięki za informacje.Teraz przeglądy zacznę robić w Niemczech ponieważ Twoje informacje rzuciły nowe światło na umiejętności mojego zaprzyjeźnionego pana w serwisie który upierał się że są w nim pompowtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbym napisać, że przy takich pojemnościach w benzynie pytanie o spalanie jest niestosowne chyba, że ktoś chce się pochwalić swoją ecojazdą

z drugiej strony widziałem już różne potwory tankujące na Auchan, którym wcale nie podrodze na zakupy było - każdy liczy, zwłaszcza swoje. Tylko Firmowe tankują gdzie popadnie

Zdarzają cię ciekawe jednoski diesla w typie 4,2 w A8 czy 5.0 V10 TDI 313 KM Phaeton.

Mój tata ma Touareg'a 5.0 V10 TDI. Z lekką nogą po mieście pali około 15, na trasie udało się osiągnąc 9,8 :) i tym drugim wynikiem się chwali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.