Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc, wolę auto, w które będę inwestował pieniądze tylko w sprawy eksploatacyjne, moim zdaniem dużo zależy od szczęścia w zakupie, a teza, że Niemcy zrobią samochód lepiej niż Francuzi to stereotyp. Mam nadzieję, że do wiosny będę już pomykał wyczekiwaną Cytryną ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka

Czy wiedzą koledzy jak jest sprawdzany wał korbowy w Peugeocie

nie?

 

falami rentgena co 50 sztuka z produkcyjnej lini

a w BMW ?

 

każdy!!!!!!

 

kto zrobił najwiecej silników na swiecie w 2011? 

 

VW

 

to by było na tyle

 

Ps. zapewne BMW dało popalic bo było cofniete z 200k kilsów i sklejone z przystankiem autobusowym

 

Jeszcze teraz mi sie przypomiał fakt z przed miesiąca - kolega przedstawiciel wfirmie farmacetycznej i wszyscy poginają Megankami - jak nas odwiedzał to wsztscy sie smiali ze auto piszczy z daleka :)

smiechom nastał koniec jak tą Meganke z przebiegiem 40k WYMIENILI mu na nową po 7 miechach - co sie okazało - wad fabrycznych było tyle że operator flotowy nie chciał sie zgodzic na zadne naprawy NOWEGO AUTA szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed obecnym fiatem stilo prywatnie i na dłużej jeździłem tylko wytworami polskiej motoryzacji, ale np. moja siostra prawie 10 lat użytkowała citroena ax'a i wiele złego na jego temat nie można powiedzieć.

Zauważcie że jeśli chodzi o francuzy to większość usterek to nie są typowe uszkodzenia silnika tylko albo nie do końca dopracowana elektronika itp. patrz- czytniki kluczyko-kart albo nowatorskie i zaawansowane rozwiązania mechaniczne niespotykane u innych producentów.

VW kiedyś na pewno bez konkurencji ale padające wtryski w 2.0 tdi czy rozrządy które nie zawsze wytrzymują zalecane przebiegi w tsi moim zdaniem nie uprawniają VW do jakichś wyróżnień.


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel.

Edytowane przez aty3

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem już 2 Mazdy (Xedos, Millenię), Corollę E12, Nissana Primerę P11, Fiestę z '94 a teraz Mondeo Mk4

I co dziwne to Fordy są najbardziej niezawodne.

Ja jestem zarówno przeciwnikiem jak i zwolennikiem stereotypów. Przeciwnikiem, bo krzywdzą niejedno dobre auto (np Laguna 3 2.0 DCi, Laguna 2/3 2.0t, Espace 2.0t, pozostałe franuskie od PSA)

Zwolennikiem, bo dzięki stereotypom te auta mają dobre ceny na rynkach wtórnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest tez taka że do niemca łatwiej o zamiennik ewentualnie jakas uzywana czesc z wymontowanego

pełno tego na rynku wtórnym

 

mnie po 135k padła turbinka  w niemcu i dokupiłem za 600 uzywke - smiga jak ta lala

:)

 

ale jak do wszystkiego ... tak i do aut trzeba miec niestety szczescie kupując uzywane auto... albo sie cholera znać  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak do wszystkiego ... tak i do aut trzeba miec niestety szczescie kupując uzywane auto... albo sie cholera znać  :)

 

 

Najlepiej jedno i drugie  :)

Ja dawno temu mialem samochod taki ze czulem sie jakbym byl mechanikiem lotniczym . Czyli na kazda godzine  jazdy sprzet potrzebowal godziny napraw lub regulacji  . Naszczescie z takie czasy raczej nie powroca 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka

Czy wiedzą koledzy jak jest sprawdzany wał korbowy w Peugeocie

nie?

 

falami rentgena co 50 sztuka z produkcyjnej lini

a w BMW ?

 

każdy!!!!!!

 

kto zrobił najwiecej silników na swiecie w 2011? 

 

VW

 

to by było na tyle

 

 

Z RTG to akurat żaden argument wręcz bym powiedział że jak ktoś musi każdy kontrolować to widocznie nie kontroluje parametrów procesu produkcyjnego - nie ma pojęcia co schodzi z taśmy i musi przebadać ;-)

Poza tym lepiej by było jakby prześwietlali kardany w motocyklach serii K parę lat temu bo się namiętnie ukręcały.

Po drugie - masz jakieś wieści żeby korby we francuzach padały?

Skoro BMW prześwietla każdą korbę bo widocznie bardziej obciąża wytrzymałościowo i jest sens praktyczny to sprawdzać

Poi trzecie, niech sobie będą trwałe, problem w tym że wsiadam do Volks\BMW\Audi-wagena to pierwsze co mi przychodzi do głowy to: umarł ktoś?

Bo taki smutek zawsze.

 

KJ

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citroeny to są całkiem dobrze zrobione samochody. Nie wiem jak Peugeot i Renault, nie miałem bezpośredniej styczności. Przewinęło się u mnie w firmie sporo cytryn i jakiekolwiek kłopoty to rzadkość. Co do Volkswagena i Audi, raz w życiu zdecydowałem się na auto z tej grupy. W Audi zepsuło się podczas 50 kkm wszystko, co istotne. Padł silnik, automatyczna skrzynia biegów, napęd na tył, miałem problemy ze światłami.. Nigdy więcej. Natomiast w tej chwili w firmie jeździ około 10 Citroenów, kolejny zamówiony bo alternatywy (cena/jakość) nie widzę. Prywatnie jeżdżę Mercem i mam jeszcze jedną uwagę: stopień zachłanności serwisów marek niemieckich przekroczył dla mnie już jakiś czas temu poziom bezczelności. Serwis Citroena - nie mogę powiedzieć czegoś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stereotypy to przekleństwo w tym kraju :) 

Z mojego motoryzacyjnego doświadczenia ukuła się jedna prawda: "jak dbasz tak masz"

Zdaje sobie sprawę, że są niewypały np. 2.0 TDI VW i słynne TDCI w Fordach sprzed kilku lat, ale w większości pozostałych przypadków to jest tak, że jak kupisz auto z przebiegiem faktycznym poniżej 200 tyś km i serwisujesz normalnie to jest OK. Śmieszą mnie opinie np. o Fordach wygłaszane przez ludzi którzy to Forda omijają z daleka :) Z drugiej strony w tym kraju poza tym że każdy ma "Niemca" po emerycie z rzeszy to jeszcze te VW jeżdżą latami i tylko "olej wymieniam". Polak strasznie przywiązuje się do "swojego dorobku życia" i z reguły nie da o nim powiedzieć złego słowa, a że króluje niemiecka motoryzacja to i takie opinie się na forach pojawiają jak kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Audi zepsuło się podczas 50 kkm wszystko, co istotne. Padł silnik, automatyczna skrzynia biegów, napęd na tył, miałem problemy ze światłami.. Nigdy więcej.

Miałeś to Audi od nowości ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW Touran z silnikiem 1,2 TSI rocznik 2012. Na trasie z tempomatem spala toto poniżej 6 litrów benzyny na 100 km. W mieście jest już gorzej - 10 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś to Audi od nowości ??

Nie, używka. Ale najmłodsza i w najładniejszym stanie z tych, które miałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW Touran z silnikiem 1,2 TSI rocznik 2012. Na trasie z tempomatem spala toto poniżej 6 litrów benzyny na 100 km. W mieście jest już gorzej - 10 litrów.

1.2 TSi pali 10 litrow w miescie??? To sie nie popisali. Moja mazda 2.5l pali 8.5 litra w miescie z klima caly czas

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj założyłem zimówki i stwierdzam, że opona 205 w aucie rwd 300km/450nm to słaby pomysł...  :lol:

 

w połączeniu z walniętym czujnikiem od abs, który powoduje wyłączenie kontroli trakcji stałem się posiadaczem driftowozu...  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili wciskając mocniej gaz na suchym tył zaczyna wyprzedzać przód, wiec nie sądze żeby na mokrym było lepiej...  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem po paru miesiącach - jest postęp na forum

był mały kabaret, a teraz jest duży :)


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonasz nas do tego, że e30 316i jest najlepszym autem rodzinnym na świecie, zaraz po Ferrari Italia.

Więc odpuść sobie i daj się nam cieszyć naszymi samochodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, używka. Ale najmłodsza i w najładniejszym stanie z tych, które miałem.

Ja kupiłem nowe , jeżdżę już 5 rok , 74 kkm i jedyną wpadkę jaką zaliczyło to kolektor ssący wymieniony przez ASO mimo upływu gwarancji na zasadzie gestu handlowego z dużym upustem . Nie twierdzę ,że są to auta bezawaryjne , bo nie są , ale ja jestem zadowolony , pomimo że auto 3 rok jeździ na mocnym setupie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili wciskając mocniej gaz na suchym tył zaczyna wyprzedzać przód, wiec nie sądze żeby na mokrym było lepiej...  :lol:

No ale chwalisz się czy żalisz?

;-)

Po to się kupuje mocne RWD, czy nie?

;-)

A jak Ci za ciężko jeździ na tych co masz to wg mnie poszukaj jak najbardziej miękkich czyli najmniej trwałych, np. Blizzaki są miękkie. Mam w Vitarze V6, szybko je zjada ale ładnie trzymają na suchym (byle za ciepło nie było bo płyną) , jako tako na mokrym, bardzo fajnie na śniegu (tyle że wtedy zapięcie 4x4 robi swoje). Tylko jak będzie mało śniegu to ledwo na jedną zimę starczą.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest fajnie, ale z tym tempem zużycia boje się, że nie dotrwają do zimy...  :lol:

 

no i na plus jest to, że na tych oponach auto jest dużo bardziej przewidywalne w poślizgu niż na letnich 275... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się użeram z Civiciem 1.4i 90 KM maleństwo 3 drzwiowe (spalanie przy mojej jeździe i sportowym tłumiku ok 6,2l/100 km). Ale źle mi się tym jeździ. Nie wiem czy za lekkie czy się jeszcze z autem nie zgrałam, bo mam je niecały miesiąc. O wiele lepiej prowadzi mi się Toyotę Avensis II kombi 2.0 D4D 116 KM (jakie to ma cudowne spalanie panowie! 4,2 l/100 km w trasie! 5,5 l/100 km w mieście!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 (jakie to ma cudowne spalanie panowie! 4,2 l/100 km w trasie! 5,5 l/100 km w mieście!).

 

:lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.