Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

To całkiem dobry i ekonomiczny silnik ,ma jedną wadę - mokry DPF,który trzeba wyciąć i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do MB to chodzi o te małe silniki. Widac nie maja czasu albo bardzo duzo czasu im pochloneły silniki BlueTec Vki, którymi teraz sie szczycą. Dzis jak bede odbierał swojego to sobie ogladne W222 bo własciciel serwisu od soboty sie takim wozi  - wczoraj na szybko widzialem i wrazenie niezłe.. heh


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak w kwestii MB( ja tez uzytkuję),ta wiadomość mnie poraziła!-cytat z forum mercedesa:

 

Wedlug oficjalnych informacji- potwierdzonych lecz bardzo rzadko wyswietlonych w mediach - wyzej wymienione modele naszej marki- Klasa A oraz CLA, B i co gorsze nowa Klasa C ktora nacieszymy oczy juz w 2014 roku - beda mialy silniki Renault-Dacii 1.6 DCI.. 

Linki: 

http://www.motorauthority...class_gallery-1 http://www.smartmotorist....lt-engines.html http://www.autoguide.com/...in-the-u-s.html 

Zalamales mnie.

Nie, nie chodzi tutaj o jakosc silnikow diesla PSA, a dokladnie Peugeota, bo te byly kiedys uwazane za najlepsze, male diesle na swiecie...

Ale jak to tak?

Ikona motoryzacji, firma, ktorej taxi z silnikami diesla robily miliony kilometrow bez awarii, bedzie teraz wstawiac Renaullt?!


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, BMW choć niechętnie się przyznaje to 1.6 THP który występuje w PSA, jeździ też w Mini, i bodajże serii 1 ale tu mogę się mylić ale Mini na bank. Razem robili ten silnik i niestety nie jest idealny...

jednak wady tego silnika BMW wyeliminowało bez udziału PSA.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam lekturę przytoczonego artykułu i będzie wiadomo dlaczego MB montuje silniki od Francuza, a francuz ma elektronikę od Niemca itd. Czasy takie, że każda innowacja i zmiany są motywowane tylko jednym - maksymalizacją zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, już Dacia dokker wyjeżdża z salonów mercedesa z gwiazdą na masce....

Poza tym, pomijając jakość wykonania, komfort i technologię, to inżynierowie MB mogli by poduczyć się od Rumunòw i Francuzów jak poprawić niezawodność bo chyba zapomnieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie roku poszukiwań, czarny jak noc C4GP śpi już pod moim blokiem. 2008 1,8 16V 125 KM, przebieg 56000 tak czasami się takie zdarzają :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po lekkich modach mamy na "budziku" 500KM  i  630 niutków :D

 

http://www.diablosport.com/
http://www.quicktimeperformance.com/
http://mgmotorsport.pl/

http://www.stackperformance.com/store/products/Stack_Performance_Bullet_Fresh_Air_Intake-13-25.html

 

 

strojenie przeprowadził Paweł z

 

http://www.hd-customs.pl/pl/

 

 

....no i  ostatnio już w ogóle nie słucham radia :lol:   ,

to poniżej to tylko lekkie obroty w szczytowych momentach tylko 3800 RPM  , ale jak ta bestia pociągnie podczas jazdy do 6200 to  łeb urywa u samej du**szyji :P   , ale to zaprezentuję  jak będzie bardziej  odpowiednia - sucha nawierzchnia

 

a na razie coś lekkiego dla ucha

 

 

 

 

 

...na wiosnę pora na wrażenia wizualne - 22cale i troszkę innych popierdółek  ;)

Edytowane przez kono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak wady tego silnika BMW wyeliminowało bez udziału PSA.

szkoda że się nie podzielili wiedzą ..... wiesz coś więcej co BMW poprawiło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

A ja jeżdżę Polonezem z 1980 roku, jestem pierwszym włascicielem :)

 

a3dd216a2217e8c7med.jpg

 

5d0cedd3a28b7cedmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kono ... poszłam się schować pod stół z żałości, że mnie cieszy moje 90 KM i sportowy tłumik...Boże ale ty masz auto! Przecież to tak cudownie chodzi, że <3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kono ... poszłam się schować pod stół z żałości, że mnie cieszy moje 90 KM i sportowy tłumik...Boże ale ty masz auto! Przecież to tak cudownie chodzi, że <3 

Patrzcie ludzie ,dziewczyna i samochody jej się podobają,ewenement ;):D -@Kromeczka,wyłaż :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeżdżę Polonezem z 1980 roku, jestem pierwszym włascicielem :)

 

a3dd216a2217e8c7med.jpg

 

5d0cedd3a28b7cedmed.jpg

???? napisz cos wiecej, jaki przebieg, jak użytkujesz etc....

 

 

qgqf.jpg

 

Zima sie zbliża, a to fotka sprzed kilku lat którą lubie, kiedy tak padało że samochód z garażu po przejechaniu paru kilometrów był oblebiony cały śniegiem,  jak widać  :)

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojciech 1500-zaiponowałeś mi :)

Jakieś poważniejsze naprawy przechodził?,jak się sprawuje....?,etc.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze Audi A6 kombi . Ostatnio było BMW e39 530i kombi i powiem ze obydwa auta swietnie się spisują/spisywaly

zanv.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez DKPHOTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kono, nie mogłeś sobie kwadratowej rejestracji wziąć? przecież to wygląda jak nie powiem co... :unsure:

 

Boogie, ori M5? :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kono ... poszłam się schować pod stół z żałości, że mnie cieszy moje 90 KM i sportowy tłumik...Boże ale ty masz auto! Przecież to tak cudownie chodzi, że <3 

 

Kromeczka , jak wyszłaś  już  ;)  z pod  tego stołu to wpadnij do polski południowej - spalimy trochę gumy  (bez podtekstów) :P i polatamy  mocno bokami :D

 

 

kono, nie mogłeś sobie kwadratowej rejestracji wziąć? przecież to wygląda jak nie powiem co... :unsure:

 

Boogie, ori M5? :wub:

 

 

Emre ,  spoko  , nie jest tak źle , 

 

a kwadratową blachę mierzyłem , całkowicie odpada , jest za długa , była by wygięta pod kątem prawie 90stopni i koniec wychodził  by jeszcze z półtora centa poza zderzak = porażka !!!!

 

 

 

vlmh.jpg

 

7zde.jpg

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kromeczka , jak wyszłaś  już  ;)  z pod  tego stołu to wpadnij do polski południowej - spalimy trochę gumy  (bez podtekstów) :P i polatamy  mocno bokami :D

 

 

 

 

Emre ,  spoko  , nie jest tak źle , 

 

a kwadratową blachę mierzyłem , całkowicie odpada , jest za długa , była by wygięta pod kątem prawie 90stopni i koniec wychodził  by jeszcze z półtora centa poza zderzak = porażka !!!!

 

 

 

vlmh.jpg

 

7zde.jpg

 

 

;)

 

Czekaj zaraz sobie sprawdzę, gdzie dokładnie mieszkasz ;) Ot taki minus pokazywania rejestracji. Aczkolwiek ja mam rejestrację z D na początku czyli mieszkam trochę na zachód od Ciebie ;)

 

No dobra wracam pod ten stół... <ślini się> jaki śliczny nosek ma to auto !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało to zaslanianie rej,..  jakby tych samochodów było miliardy w PL :P bedzie ktos je mocno chcial to i mu rejestracja odslonieta czy zaslonieta nie bedzie przeszkadzac :P  ten dodge gdyby nie lexusowskie tylnie lampy to niemoglbym sie do niczego doczepic :) .. a o  koniach sie nie wypowiadam.. bo niestety wiem ze to fajne.. ale ja poki co musialem wybierac - małe auto z mocnym silnikiem vs duze auto z silnikiem "do jazdy"..i teraz  czasem marze o koniach  :)  


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mogą sprawdzić dokładny adres właściciela co do numeru lokalu, więc bałabym się :D Ale z drugiej strony ja nie pokazuje rejestracji, bo chociaż tu mam okazje chronić prywatność i to robię. Chociaż moje autko i tak jest trochę charakterystyczne.

 

@Frytejro ja też... auto do pracy musiałam kupić i padło jak padło. A dla przyjemności to już inna historia by była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kono, u mnie kwadrat pasował jak ulał...

 

301167_2484915288333_1638440008_n.jpg

 

Boogie, szczerze zazdroszczę...  :wub: Ja mam niestety tylko podróbę z 4,4 V8...  :( Dźwięk w M5 łamie nogi w kolanach...  :blink:

 

1003453_10201578796577859_960124384_n.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiało to zaslanianie rej,..  jakby tych samochodów było miliardy w PL bedzie ktos je mocno chcial to i mu rejestracja odslonieta czy zaslonieta nie bedzie przeszkadzac  ten dodge gdyby nie lexusowskie tylnie lampy to niemoglbym sie do niczego doczepic .. a o  koniach sie nie wypowiadam.. bo niestety wiem ze to fajne.. ale ja poki co musialem wybierac - małe auto z mocnym silnikiem vs duze auto z silnikiem "do jazdy"..i teraz  czasem marze o koniach

 

zasłanianie tablic też jest dla mnie jakimś  dziwnym  zwyczajem , toż to według tej teorii  Ci co zasłaniają to jak z garażu wyjeżdża to także powinie szmatę zarzucić  na blachy  ;)

 

lampy nie są takie lexusowe  na foto coś tak lexusem podjeżdża , na żywo są prawie całkiem czarne to chyba są najczarniejsza z czarnych ledów  jakie był dostępne na amerykańskim rynku , sam je sprawdzałem i trochę tych lamp  przekopałem :P

 

bardziej tak wyglądają jak tu

 

 

q7lh.jpg

 

 

 

 

 

 

kono, u mnie kwadrat pasował jak ulał...

 

 

 

 

 

no u mnie niestety ta półka daje po d*pie , już myślałem żeby blachy  zrobić jakieś  na wymiar , ale  to znowu gryzło by Panów milicjantów  ;)   a  już i tak dość mocno  gryzie ich  gang Hemi z  wydechów   :lol: :lol: :lol:

 

 

 

 

;)

Edytowane przez kono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

@Wojciech 1500-zaiponowałeś mi :)

Jakieś poważniejsze naprawy przechodził?,jak się sprawuje....?,etc.

Jak go kupiłem w 1980 roku, to trzymam go w cieplutkim garazu pod kocem. Przebieg tonie całe 100 tys, ponieważ użytkuję go normalnie, nawet w zimie. W zeszlym roku odpalił nawet przy -30 stopniach mrozu.  Nie przechodził większych napraw, nie rdzewieje jakoś bardzo, jestem z niego bardzo zadowolony, jest niczym członek rodziny. Węcej zdjęć tutaj:

https://plus.google.com/photos/112635467817842058386/albums/5496356955005424769?banner=pwa

 

Tapicerka też oryginalna, dopiero co zdemontowałem folie, które były pod pokrowcami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.